Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2014., 23:42   #1
Više ja/Niže ja

Negdje sam našla ovo o višem ja i nižem ja, prenosim samo dio:

"...«Više ja» je najmoćniji dio nas, može ostvariti najveća dobra za nas i za cijeli svijet, dobra koja trenutno nismo u stanju ni zamisliti. Kad smo u vezi s našim «višim ja», mi smo vrlo kreativna, vrlo moćna i vrlo pozitivna bića. Iako nikada ne gubimo potpuno vezu s «višim ja», možemo je jako zaboraviti, tako da «više ja» također odlazi u dimenziju nesvjesnoga. Duga je priča zašto to zaboravljamo (ima dosta lijepih knjiga na tu temu). Stoga, dajte svojem «višem ja» da postoji, pitajte ga u svakoj dvojbi: što bi ti sad napravio? Tada ćete znati i napravit ćete ono što bi najbolji čovjek na svijetu napravio..."

"Naše Niže Ja počinje kontrolirati naš život negdje oko godine i pol starosti i počinje izvlačiti strahove iz naše podsvijesti. S obzirom da ima pristup našim Akashi zapisima ( zapisima svih naših prošlih i budućih inkarnacija ), dostupne su mu sve informacije iz memorije naše duše a time i sve naše negativne emocije koje smo ikada iskusili i koje nismo otpustili, jer osim uz fizičko tijelo, naše Niže Ja «živi» i u energiji našeg emotivnog tijela iz kojeg uzima sve što mu je potrebno da bi nas zaustavilo da izađemo iz svoje komforne zone.
S pravom možemo reći da je to energija koja se u religiji naziva Sotonom ili Đavlom, jer će učiniti sve da nas zaustavi u našem nastojanju da kormilo preuzmemo u svoje ruke. Jer onoga trenutka kada se povežemo sa svojim Višim Ja koje je skup svih pozitivnih emocija ( ljubav, suosjećanje, istina, iskrenost, razumijevanje, prihvaćanje, nesebičnost ) naše Niže Ja prestaje imati kontrolu nad našim životom što nipošto ne želi. "

Da li je moguce da se za par meditacija moze uspostaviti kontakt sa višim ja? Zapravo mi taj kontakt imamo, ali pitam za kontakt kojeg smo svjesni, ako me razumijete?
Klepsidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 11:48   #2
Quote:
Klepsidra kaže: Pogledaj post
.... "
Da li je moguce da se za par meditacija moze uspostaviti kontakt sa višim ja? Zapravo mi taj kontakt imamo, ali pitam za kontakt kojeg smo svjesni, ako me razumijete?
par meditacija nikako, mjeseci i godine možda....no, opet ovisi....od osobe do osobe....možda i od vremena (trena), koliko smo uistinu spremni....
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 13:20   #3
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
par meditacija nikako, mjeseci i godine možda....no, opet ovisi....od osobe do osobe....možda i od vremena (trena), koliko smo uistinu spremni....
Interesantno. Mislim da sam uspostavila kontakt sa visim ja. Kad mu postavim pitanje javlja se u obliku trnjenja desnog dijela glave. e sad, vljda je to to...
Klepsidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 16:26   #4
Ono što meni nije jasno što tu ima toliko smjerova da se jednostavno moraš pogubiti.
Dolazeći u kontakt sa Višim Ja...u skladu smo sa Dušom,u skladu smo sa svime.I sve bi trebalo biti dobro onako kako smo mi to (Ego) zamislili.
A šta ako ideje Višeg Ja i mog Ega nisu u skladu?
Ja želim ostvariti svoju misiju,želim raditi ono za što sam stvorena ali moje Više Ja valjda misli da trebam biti ovdje gdje jesam,na ovom poslu.
__________________
Savjest i kukavičluk,ista su stvar.Samo što savjest ljepše zvuči.
Rippersenzibilna is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2014., 11:39   #5
Quote:
Klepsidra kaže: Pogledaj post
Interesantno. Mislim da sam uspostavila kontakt sa visim ja. Kad mu postavim pitanje javlja se u obliku trnjenja desnog dijela glave. e sad, vljda je to to...
prije si uspostavila kontakt s duhovnim bicima (anđeli, vodici....itd)...."više ja" se ocituje kroz promjene unutar tebe ( drugaciji pogledi, mirnoca, ....)
prati šta ti se osim tog "trnjenja" još dešava, ....
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2014., 13:31   #6
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
prije si uspostavila kontakt s duhovnim bicima (anđeli, vodici....itd)...."više ja" se ocituje kroz promjene unutar tebe ( drugaciji pogledi, mirnoca, ....)
prati šta ti se osim tog "trnjenja" još dešava, ....
Slažem se. Unutar osobe. Mirnoća. I to takva mirnoća da nema tog problema, stresa koji bi te uznemirio. Jedno godinu i pol sam bila u tom stanju kad sam redovito radila na sebi. Doslovno, on cloud nine.

A ovo pitanje da li se za par meditacija može to uspostaviti, isto kažem ne. Meni je trebalo do godinu dana dok nije krenulo. Ali dobro, možda ima i naprednijih duša koje to mogu i brže.
__________________
People are like stained- glass windows. They sparkle and shine when the sun is out, but when the darkness sets in, their true beauty is revealed only if there is a light from within~Elizabeth Kubler Ross
Lilyrose is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2014., 22:46   #7
Meditiam ja redovno nekih ajmo rec 8 mjeseci, ali za meditaciju da mogu stupit u kontakt sa visim ja nedavno saznadoh od svog ucitelja, rekao mi je probaj, vidjeces da ti to mozes, i ja probala i et....ne znam, sto se tice mene, unutar mene se nesto desava, ali i oko mene sto je jos interesantnije...ako to ima veze sa svim tim
Klepsidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2014., 23:02   #8
Dakle;kako razlikovati želje od Višeg odnosno Nižeg Ja?
__________________
Savjest i kukavičluk,ista su stvar.Samo što savjest ljepše zvuči.
Rippersenzibilna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2014., 17:32   #9
Quote:
Rippersenzibilna kaže: Pogledaj post
Dolazeći u kontakt sa Višim Ja...u skladu smo sa Dušom,u skladu smo sa svime.I sve bi trebalo biti dobro onako kako smo mi to (Ego) zamislili.
A šta ako ideje Višeg Ja i mog Ega nisu u skladu?
Ja želim ostvariti svoju misiju,želim raditi ono za što sam stvorena ali moje Više Ja valjda misli da trebam biti ovdje gdje jesam,na ovom poslu.
ne, tvoj ego te drži na tom poslu (vjerojatno radi materijalne sigurnosti),jer njemu je bitna materija, prividna sigurnost itd.... doseci razinu u kojem su više ja i ego u skladu je jako težak i naporan put...

kad nestanu želje onda si dosegao to više ja
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2014., 19:32   #10
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
ne, tvoj ego te drži na tom poslu (vjerojatno radi materijalne sigurnosti),jer njemu je bitna materija, prividna sigurnost itd.... doseci razinu u kojem su više ja i ego u skladu je jako težak i naporan put...

kad nestanu želje onda si dosegao to više ja
Ma svejedno,samo sam navela primjer.Bitno je da se razilazim na dva puta,imam dvije mogućnosti i jedna automatski isključuje drugu.
Kako odlučiti,kako odabrati ono što je u skladu sa mojim Višim Ja?
__________________
Savjest i kukavičluk,ista su stvar.Samo što savjest ljepše zvuči.
Rippersenzibilna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 18:34   #11
Nakon dubokoumnog meditiranja na ovu temu moram zakljuciti da sto vise pokazujem svoje Vise ja, drugi zele vidjeti moj Nize ja.
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2014., 11:21   #12
Quote:
emnasut462 kaže: Pogledaj post
Nakon dubokoumnog meditiranja na ovu temu moram zakljuciti da sto vise pokazujem svoje Vise ja, drugi zele vidjeti moj Nize ja.
Istina. Čim majmuni nanjuše nekog s višom frekvencijom, dat će sve od sebe da ga spuste na svoju razinu.
__________________
People are like stained- glass windows. They sparkle and shine when the sun is out, but when the darkness sets in, their true beauty is revealed only if there is a light from within~Elizabeth Kubler Ross
Lilyrose is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2014., 12:29   #13
Quote:
emnasut462 kaže: Pogledaj post
Nakon dubokoumnog meditiranja na ovu temu moram zakljuciti da sto vise pokazujem svoje Vise ja, drugi zele vidjeti moj Nize ja.
pa drugi se brinu da budeš prizemljena i nikada ne zaboraviš na trn u oku svome
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2014., 14:50   #14
nisam uopce mislila na duhovne razine....al dobro, moze i ovako da me nasmije...
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2014., 09:44   #15
Možda se ne radi o višem/nižem Ja već o sadašnjem/budućem Ja.

Ako smo svi duhovna bića kojima je ova inkarnacija samo škola za stjecanje iskustva i za duhovni rast onda je moguće da ćemo u nekoj daljoj budućnosti biti dovoljno razvijeni da možemo manipulirati sa samim sobom
na nekoj zamišljenoj vremenskoj crti koja opisuje naš napredak.

To bi značilo da se ne obraćamo anđelima,demonima,bogovima i sl već se obraćamo samima sebi. A tko je mjerodavniji što nam treba u nekom trenutku duhovnog razvoja od nas samih koji smo takav razvoj prošli do kraja

Valjda sam bio jasan
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2014., 12:51   #16
Što ako su budizam i neuroznanost u pravu i nema niti višeg niti nižeg jastva?
__________________
You suffer... but why?
tehuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2014., 13:18   #17
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Možda se ne radi o višem/nižem Ja već o sadašnjem/budućem Ja.

Ako smo svi duhovna bića kojima je ova inkarnacija samo škola za stjecanje iskustva i za duhovni rast onda je moguće da ćemo u nekoj daljoj budućnosti biti dovoljno razvijeni da možemo manipulirati sa samim sobom
na nekoj zamišljenoj vremenskoj crti koja opisuje naš napredak.

To bi značilo da se ne obraćamo anđelima,demonima,bogovima i sl već se obraćamo samima sebi. A tko je mjerodavniji što nam treba u nekom trenutku duhovnog razvoja od nas samih koji smo takav razvoj prošli do kraja

Valjda sam bio jasan
Jesi.

Naravno da se obraćamo sebi samima, samo ljudska psiha često "odcijepi" djelove sebe pa ih doživljava kao nešto vanjsko ili entitet koji joj ne pripada. Pa kada se u tu priču uplete The ego eto zanimljive i uzbudljive igrice za cili cilcati život.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2014., 13:34   #18
Quote:
tehuti kaže: Pogledaj post
Što ako su budizam i neuroznanost u pravu i nema niti višeg niti nižeg jastva?
Znanost je tek u povojima (par stotina godina nije neka starost)

No istina je da se neke stvari u duhovnosti/religji eliminiraju napretkom znanosti a neke dobijaju na potvrdi .

Tko zna šta će biti za 300 godina? Koje duhovne tvrdnje će se sljubiti sa znanošću a koje iščeznuti?

Ili, kako bi mudri pivopija nakon par piva rekao :

"Ako nema nit' višeg nit' nižeg jastva onda nema nit' višeg nit' nižeg jastva"
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2014., 13:59   #19
Quote:
tehuti kaže: Pogledaj post
Što ako su budizam i neuroznanost u pravu i nema niti višeg niti nižeg jastva?
ima nešto u tome.
Kao što nemamo niti dva lica tako nemamo niti više odnosno niže jastvo ali itekako imamo potencijal kako za jedno tako i za drugo a koji ćemo od dva potencijala iskazati u nekom trenutku ovisi o mnogo faktora.
Čovjek je jedinstvo tijela i duha i tome bi trebao težiti a ne bi se trebao zamarati njegovim podjelama
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2014., 14:01   #20
Quote:
tehuti kaže: Pogledaj post
Što ako su budizam i neuroznanost u pravu i nema niti višeg niti nižeg jastva?
Mislim da ne igra ulogu jer se radi o sustinskom nepostojanju neke vjecne "temeljne tocke", ne o tome da ne postoji prolazna osobnost pa i u svojim mogucim razlicitim aspektima i "razinama": Naravno svi koncepti su samo koncepti...

Budusticki koncept svijeta se fino slaze sa bioloskim i psiholoskim redukcionizmom, no s druge strane ima problema sa filozofijom i fizikom
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:54.