Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2008., 13:01   #21
Quote:
Legion kaže: Pogledaj post
Stvarno se igraš sa životom
Marlonu je ono jedna od najboljih uloga i stvarno mi ne pada na pamet baš nitko ko bi to bolje odglumio...
Posto su rekli da je lik prosvirao na zivce, nekako mi Wilem Dafoe izgleda kao jedan od boljih kandidata za "prosviralog" veterana. Marlonu je ta njegova flegmaticnost i coolness potpuno legla u Kumu i to je odradio perfekt ali kada se radi o neuravnotezenim vojnim veteranima covjek ocekuje ipak malo vise energije...
Josey_Wales is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 13:04   #22
WD mi je nekako pre živčan za tu ulogu.

No bilo kako bilo Josey_Wales je upravo dobio trajni ban-i to sa cijelog foruma. Razlog Marlon Brando
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 13:06   #23
apokalipsa, apokalipsa... taj film sam pogledao čisto iz kulturnih razloga, da ne bi ispalo da ga nisam gledao...
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 13:09   #24
Quote:
Il Bestione kaže: Pogledaj post
Apokalipsa je 'malo' više od ratnog filma.

9ta satnija je odličan!
Ko nije gledao, ne znam šta čeka.
To sam cuo da je zaaakon film, a nikako ga nabaviti. Kod skidanja vazno je znati da se radi o ruskom filmu i da se zove "9 rota" ili jos preciznije "9 POTA" ja trazio pod eng. pojmovima i negdje sam nasao jos naziva koje bi valjalo upisati prilikom trazenja na torrent bazama...

9 РОТА - Russia
9° pelotón - Argentina (DVD title)
9º Pelotão - Brazil
9ème escadron, Le - France
9. komppania - Finland
9th Legion - Europe (English title)
Neuvième compagnie - Belgium (French title)
The 9th Company - International (English title)
The Ninth Legion - Sweden (TV title)
Josey_Wales is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 13:12   #25
Quote:
Legion kaže: Pogledaj post
WD mi je nekako pre živčan za tu ulogu.

No bilo kako bilo Josey_Wales je upravo dobio trajni ban-i to sa cijelog foruma. Razlog Marlon Brando
God damn. They hate me in this town, I better saddle up my horse...
Josey_Wales is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 13:46   #26
Quote:
Legion kaže: Pogledaj post
No bilo kako bilo Josey_Wales je upravo dobio trajni ban-i to sa cijelog foruma. Razlog Marlon Brando
Mene ne možeš banati, a niti ja ne volim Apokalipsu
__________________
Kao prvo, Kur'an odobrava blago udariti ženu u odrećenim situacijama. To je točno! Ali ne da se ženi čini nasilje! - Shady.
Tyndall is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 13:53   #27
Apokalipsa ima dva dijela: prvi kicks ass, a u svezi glede drugog...hmm...u kinu je većina izlazila negodujući, dok sam ja ostao, razmišljajući nešto poput "gad dem, to mora da je nešto super-turbo-uber kul, samo ja to niš ne kužim...".
Ali, urezuje se u pamćenje, što jest jest..."The Horror. . . The Horror. . . "...
lappino is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 14:02   #28
Quote:
Legion kaže: Pogledaj post
Kaj se tiče Neprijatelja pred vratima... njemački pukovnik koji se pojavljuje u tom filmu ja u potpunosti izmišljen lik.
Ne sječam se sad detalja, ali kad sam pogledao film dao sam si truda i istraživo snajpere u Staljingradu, tako da ne mogu tvrditi da on nikad nije ni postojao, ali 100% je sigurno da niti on niti itko njegovog "kalibra" nikad nije bio u Staljingradu.
pročitaj knjigu "180 dana u ratnom požaru" vasilija ivanoviča čujkova , komadanta 62. armije.

on navodi priču o majoru koningsu, politruku danilovu , kulikovu ...
siniša is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 14:05   #29
gettysburg, odličan film po još boljoj knjizi...
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 14:26   #30
Opet sad pričam na pamet-a to mrzim ali priča ide ovako... sačuvane su točne "putne liste" svih vojnika i oficira koji su na bilo koji način došli do Staljingrada (mahom avionom ili vlakom)-njemačkog "top of the tops" snajperista nema nigdje.
Također je sačuvana dokumentacija tog njemačkog centra za obuku snajperista-opet ni riječi da bi "on" ili bilo tko u njegovom rangu, u to vrijeme bilo gdje izbivao.

Par dana prije pada Staljingrada, podosta je postrojbi svoje ratne dnevnike avionom poslalo na sigurno. Opet nigdje ni slova o tome.


E sad... moguće je da se stvarno tako i dogodilo pa su njemci, da sačuvaju neki nacionalni ponos preradili i krivotvorili sve dokumente koji bi njega mogli povezati sa staljingradom. No u drugu ruku-pozunavajuči njemačku birokraciju i pedantnost-to je gotovo nemoguća misija.

Između toga i krivotvorenja s Ruske strane-ipak mi je ruska krivotvorina nekako realnija opcija.
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 15:10   #31
Zašto odmah krivotvorenja? A malo pjesničke slobode?
I tko uopće doživljava Enemy at the Gates kao nekakav dokumentarni opis realnih događaja?
(Sad će netko reći i da je "9. satnija" istinit događaj... )
lappino is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 15:31   #32
Nije klasično ratni film,ali mogu preporučiti Tropa de Elite...

Vama ce bit i zanimljiv radi treninga urbane borbe
__________________
Mogu ja otvorit um pa da lex obuhvati i KD, al uz malu ali znacajnu pomoc halucinogenih gljiva™ by Ro
Morski. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 16:16   #33
Quote:
Legion kaže: Pogledaj post
Opet sad pričam na pamet-a to mrzim ali priča ide ovako... sačuvane su točne "putne liste" svih vojnika i oficira koji su na bilo koji način došli do Staljingrada (mahom avionom ili vlakom)-njemačkog "top of the tops" snajperista nema nigdje.
Također je sačuvana dokumentacija tog njemačkog centra za obuku snajperista-opet ni riječi da bi "on" ili bilo tko u njegovom rangu, u to vrijeme bilo gdje izbivao.

Par dana prije pada Staljingrada, podosta je postrojbi svoje ratne dnevnike avionom poslalo na sigurno. Opet nigdje ni slova o tome.


E sad... moguće je da se stvarno tako i dogodilo pa su njemci, da sačuvaju neki nacionalni ponos preradili i krivotvorili sve dokumente koji bi njega mogli povezati sa staljingradom. No u drugu ruku-pozunavajuči njemačku birokraciju i pedantnost-to je gotovo nemoguća misija.

Između toga i krivotvorenja s Ruske strane-ipak mi je ruska krivotvorina nekako realnija opcija.
onda i čujkov i zajcev i još poneki rus lažu u svojim memoarima .
siniša is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 16:25   #34
Izgleda da lažu... no znaš kako to ide... jedan nekaj napiše i onda se svi pozivaju na taj izvor koji može i ne mora biti točan.
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 16:43   #35
Quote:
Legion kaže: Pogledaj post
Izgleda da lažu... no znaš kako to ide... jedan nekaj napiše i onda se svi pozivaju na taj izvor koji može i ne mora biti točan.
da, samo je zanimljivo da nekoliko rusa navodi koninga baš po imenu, zanimljivo je da su te informacije dobivali od nekoliko zarobljenih njemaca , zajcev u svojim napisima opisuje taj okršaj i cjelu priču oko famoznog koninga pa i to kako je ubijen . čujkov u svojoj knjizi daje zanimljiv osvrt na taktiku snajpera u gradu ,
nebi samo tako donio zaključak o pukoj propagandi .
siniša is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 16:45   #36
Je li netko gledao ovaj:
http://en.wikipedia.org/wiki/Valley_of_the_Wolves_Iraq



I da dalje dopunimo listu:

- Black Hawk Down

- pa ruski filmovi Jurija Ozerova (Kursk i Bitka za Berlin su prikazani na našoj televiziji osamdesetih godina):
http://www.imdb.com/title/tt0151852/
http://www.imdb.com/title/tt0198811/
Klip iz filma "Bitva za Moskvu":
http://www.youtube.com/watch?v=2u8yFdT3H5k

- o jednom malo starijem ratu:
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Fou...rs_(2002_film)
Manaslu11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 17:29   #37
Iza neprijateljskih linija - scena potjere Strele za Super Hornetom

Bili smo vojnici
- "recite mojoj ženi da sam poginuo za SAD",pišanje po minobacačima,bacanje na ručne granate...

Shooter
(s Markom Wahlbergom) - precizni pogotci iz M203 na udaljenostima preko 800m,a koji bacaju automobile u zrak

sjetit ću se još toga
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 18:05   #38
nitko ne spominje domaću filmsku produkciju

npr. Donator
bana002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 18:36   #39
Vjerojatno mi nije promakao ni jedan bolji ratni film ali moj favorit je Kad trube utihnu, ako ništa drugo, zato što nema heroja i superjunaka.

Tko nije čuo za njega, detalje ima na:

http://en.wikipedia.org/wiki/When_Trumpets_Fade

drugi na listi je Aliens
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 18:49   #40
Quote:
jimmy101 kaže: Pogledaj post
Ovdje jednostavno mora bit Spasavanje vojnika Ryana...
Predobre scene iskrcavanja,bliske borbe,snajperista..svega...
Kakav Rajan i klinac. Tu je dobar samo početak, prvih nekih 15 minuta, a kasnije je to najobičnije američko skupo patetično sranje.
Eliminacija Tigrova punjenim čarapama i sl. Jadno i bijedno.
goran1973 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:29.