Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.07.2009., 13:33   #21
Quote:
r0nin kaže: Pogledaj post
Imas i danas takav odabir, samo se moras preseliti u Ameriku. Tamo ti nitko ne brani osnovati sektu, a postoje i pravi mali gradovi gdje ekipa brije na new age sadrzaje.


Po meni su to preprizemne stvari, kad spominjes alkemiju, astrale i sl. jer to je prastari nacin razmisljanja koji ne ide uz danasnju tehnologiju niti kozmologiju. Cak je i opasan za danasnje doba, ako nije presmjesan, jer osoba koja vjeruje da ce vjecno zivjeti i ima prst na visokoj tehnologiji koja je u stanju unistiti Zemlju i kompletno covjecanstvo predstavlja sigurnosnu prijetnju.


Traziciju svijesti prema kamo? Gdje to svijest ide, a da treba neciju pomoc?
Tae it easy , ronin, počel si upotrebljavati termine sekta, preseli se, prijetnja, što miriše na napadačko raspoloženje. Iznosim ideje a ti ih možeš prepoznati ili ne. Sve u svoje vrijeme. Ne namjeravam se prepucavati sa tobom na forumu. Uživaj.
__________________
Anđele moj mili, svojom snagom me zakrili.
albaharija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 04:38   #22
Zamislih predmete poput ovih i sve mi diglo kosu na glavi.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 04:53   #23
Quote:
lahor kaže: Pogledaj post
Zamislih predmete poput ovih i sve mi diglo kosu na glavi.
bas sve, cak i:
Kolektivno nesvjesno', (zar je i ovo NA)
Alkemija':
Margery Daw is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 05:08   #24
Da, baš sve što bi bilo uobličeno u neke forme i predavače - meni izaziva jezu u kostima. Ali, ako nekome takvo nešto odgovara - tko sam ja da ga odgovaram.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 13:11   #25
Quote:
florine kaže: Pogledaj post
A jel si upoznata sa programom waldorfske škole?
Waldorfska škola je odličan primjer, dobro si se sjetila.
__________________
Anđele moj mili, svojom snagom me zakrili.
albaharija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 15:14   #26
Quote:
albaharija kaže: Pogledaj post
Tae it easy , ronin, počel si upotrebljavati termine sekta, preseli se, prijetnja, što miriše na napadačko raspoloženje.
Ne brini se. Dok god postoji Ustav koji takvima, koji svojim fantazijama imaju zelju indoktrinirati djecu, garantira pravo na zivot ja sam miran kao bubica.
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 16:36   #27
Quote:
albaharija kaže: Pogledaj post
Waldorfska škola je odličan primjer, dobro si se sjetila.
Na faksu sam proučavala razne pedagoške metode, od yamaha metode, papagena metode, waldorfskog programa, a i Steiner mi je drag.
Imam čast posredno poznavati neke ljude koji su prošli kroz obrazovanje u waldorfskoj školi u Australiji.. i djelomično mi se sviđa, djelomično mi djeluje preutopistički... no ljudi su ispali sasvim dobro, tako da vjerujem da može dobro funkcionirati
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2009., 18:42   #28
Već vidim reklamu za studij:

Postanite hrvatski Harry Potter!
Upišite se na studij duhovnosti kod najboljih majstora struke!

A ne vidim neku svrhu takvog studija za katolike, ako već postoji studij teologije, Katolički bogoslovni fakultet i slično, osim da profesori dodatno zarađuju na honorarima, u fušu i prodaju muda za bubrege.
N'dugu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2009., 18:46   #29
Kad ih vec prodaju za regularnu placu, sto ne bi i za honorar.
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2009., 15:06   #30
Quote:
skeptik kaže: Pogledaj post
Cuo sam da se u Zagrebu, na "Hrvatskim studijima", moze studirati Duhovnost.
Zna li netko sto se tamo tocno studira?
A odakle ti ta informacija uopće? Jesi li baš siguran u to? Mislim vidim da se povela tema, a da to čak najvjerojatnije nije ni istina...
__________________
"Cijeli lendskejp se mijenja."
Druid is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2009., 22:01   #31
Lunjajuci po bespucima interneta naisla sam na duhovnu akademiju. Nemam iskustva s njima, pa ne znam tocno o cemu se radi, al mislila sam da ce mozda koga zanimati.
009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2009., 11:53   #32
Već ima tema o tome, mislim na Religiji... potraži pod FFDI. Stvar je da je FFDI (Filozofski fakultet Družbe Isusove) bio povezan, ili još je - ne znam, preko Hrvatskih studija sa Sveučilištem u Zagrebu. Možda su sada već samostalni. Uglavnom, ak' nisi konzervativni katolik, taj faks ti nebih preporučio.
PIPBoy 2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 20:25   #33
Quote:
PIPBoy 2000 kaže: Pogledaj post
Već ima tema o tome, mislim na Religiji... potraži pod FFDI. Stvar je da je FFDI (Filozofski fakultet Družbe Isusove) bio povezan, ili još je - ne znam, preko Hrvatskih studija sa Sveučilištem u Zagrebu. Možda su sada već samostalni. Uglavnom, ak' nisi konzervativni katolik, taj faks ti nebih preporučio.
imam nekog vrlo bliskog tko studira na FFDI-U ...nije uvjet da budeš katolik a kamoli konzervativni....pogotovo ako studiraš filozofiju samu .....djeluju i dalje pod hrvatskim studijima.
__________________
Personal Jesus
Nola5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 20:34   #34
Quote:
Lola5 kaže: Pogledaj post
imam nekog vrlo bliskog tko studira na FFDI-U ...nije uvjet da budeš katolik a kamoli konzervativni....pogotovo ako studiraš filozofiju samu .....djeluju i dalje pod hrvatskim studijima.
Nigdje nisam rekao da je to uvjet, može tamo studirati i ateist, no to bi bilo isto kao da netko tko želi studirati medicinu ide na studij kod lokalnog vrača.
PIPBoy 2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 20:54   #35
Quote:
PIPBoy 2000 kaže: Pogledaj post
Nigdje nisam rekao da je to uvjet, može tamo studirati i ateist, no to bi bilo isto kao da netko tko želi studirati medicinu ide na studij kod lokalnog vrača.
završetkom studija na FFDI dobiva se zvanje magistra filozofije što omogučava da recimo u srednjim školama predaju filozofiju ,logiku i etiku,ne vjeronauk .....dio predavača je isusovaca ,no dio samo i to ljudi s impresivnim obrazovanjem ...ostali dolaze odasvuda...studenti koji bi završili kao magistri religijske kulture jednako tako ne mogu predavati vjeronauk u školi.
__________________
Personal Jesus
Nola5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:18.