Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.07.2011., 15:34   #81
Molim da mi netko napiše 3 automobila koji imaju dozvoljenu snagu. Mislim dovoljno malo KW da ih smije voziti mladi vozač.
Možda pitanje zvuči glupo ali ja zaista ne znam.
BANANAFISH is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 15:40   #82
Quote:
BANANAFISH kaže: Pogledaj post
Molim da mi netko napiše 3 automobila koji imaju dozvoljenu snagu. Mislim dovoljno malo KW da ih smije voziti mladi vozač.
Možda pitanje zvuči glupo ali ja zaista ne znam.
Njuškalo.hr
__________________
U ratu s demagozima.
Inox 18/10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2011., 10:31   #83
izmjene zakona o sigurnosti prometa na cestama stupaju na snagu 9. srpnja
http://www.rrif.hr/wct_index.php?run...ct=274&rid=893
kralj irud is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2011., 18:47   #84
Naš auto ima 110 ks. Vozačku imam 4 godine i ne daju mi da ga vozim - jer se brinu tko će platiti štetu ako se nešto s autom dogodi dok ga budem vozila. Ono što me zanima jel bi osiguranje zbog tog jednog konja pravilo probleme jer sam očajna već
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2011., 19:39   #85
Quote:
kralj irud kaže: Pogledaj post
izmjene zakona o sigurnosti prometa na cestama stupaju na snagu 9. srpnja
http://www.rrif.hr/wct_index.php?run...ct=274&rid=893
di tu piše da mladi vozači mogu imati 0.5?


(1) Vozač vozila kategorije C1, C1+E, C, C+E, D1, D1+E, D, D+E i H, instruktor vožnje, mladi vozač, kao i vozač vozila B kategorije kojem je upravljanje vozilom osnovno zanimanje (taksisti, vozači hitne pomoći, vozači u tvrtkama i tijelima državne vlasti itd.), u vrijeme kada obavlja te poslove, ne smije upravljati vozilom na cesti niti početi upravljati vozilom ako u organizmu ima droga ili lijekova koji utječu na psihofizičke sposobnosti i na sposobnosti upravljanja vozilima ili ako u krvi ima alkohola.
d._m. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2011., 19:43   #86
Ja mislim da se nije to nigdje ni spominjalo, jedina promjena što se tiče mladih vozača, meni se čini, je ova od 80kw
kralj irud is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2011., 20:42   #87
Nist posebno, 0.0 promila i dalje za mlade vozace,te profesionalne vozace,80kw za mlade vozace,ne postoji vise M kategorija,sada je AM i tak to malo,"quad" se moze voziti s B kategorijom ...
Alfa KT is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2011., 10:16   #88
Question Zakon

Ja se ispričavam ali neznam kamo da stavim ovaj post,najbliže je ovomu ali sad pitanje!!
Kako glasi zakon kad a se npr. ja trebam nagodinu položiti vozački ispit do koliko kilovata auto ja smijem voziti,inače je bilo 75 kw al neki kažu da se zakon promijenio i da je do 80 kw
__________________
You got two empty halves of coconuts and you're bangin' em together!
NESHO95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2011., 11:02   #89
Promjenio se i vrijedi 80 kw za sada dok se opet ne promjeni
..U stavku 3. riječi: »osobnim vozilom čija snaga motora prelazi 75 kW« zamjenjuju se riječima: »osobnim automobilom čija snaga motora prelazi 80 kW.«.

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/339713.html
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s...7_74_1575.html
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2011., 12:45   #90
Unhappy Zakon

Da znači smijem voziti 80 kw a šta ako ja kupim auto od 77 kw a zakon se vrati na 75 kw dali će mi oprostiti ta dva kilovata ili ću morati prodati auto i kupiti slabiji??
__________________
You got two empty halves of coconuts and you're bangin' em together!
NESHO95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2011., 10:12   #91
Nemaju ti razloga bilo što opraštat.Ako bude ponovo dozvoljeno do 75 kw ili ćeš vozit i pazit da te ne uhvate ili prodat ili zamjenit auto.
Recimo, to što si ti kupio auto do jačine važenja trenutnog zakona je sporedno kao i oni koji su kupili auto do 75 kw par dana prije stupanja na snagu odredbe o dozvoljavanju do 80 kw.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2011., 18:24   #92
Jel tu vrijedi ono u ustavu da se prethodno stečena prava ne mogu oduzeti?
kralj irud is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2011., 00:02   #93
Gdje u Ustavu to piše?
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2011., 00:59   #94
Puno me pitaš, al znam da je bila rasprava na temi novi zakon o sigurnosti prometa na cestama - mladi vozači, da mladi vozači nisu oni koji su položili prije lipnja 2008. zato što je prije bilo da si mladi vozač 2 godine nakon što dobiješ vd, ima tamo na toj temi skenirano rješenje suda, pa sam mislio da to vrijedi i u ovom slučaju

Zadnje uređivanje kralj irud : 04.08.2011. at 01:06.
kralj irud is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2011., 01:15   #95
mladi vozac i alkohol

imam 19 god znaci mladi sam vozac i do sad nisam kaznjavan prije dva dana ima san nezgodu i udria san u zid s nekih 40 50 kmh izadem iz auta i stanem da zapalim i pogledam kolika je steta i nakon 10 min sjedem u auto da ga parkiram sastrane i taman kad sam uparkira policija iza mene pali rotirke i bla bla alkotestiranje i napusem 1.78 znaci nisam vozio kad su me uocili vec je auto bilo parkirano pa me zanima koje cu mjere dobit oduzimanje vozacke ili neke novcane kazne kad sam ih pitao ocu li trebat sta placat rekli su da necu
name is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2011., 08:01   #96
Platit ces itekako, minimalno 3000 kn i oduzimanje vozacke na 6 mjeseci.
1.78
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2011., 09:09   #97
Quote:
NESHO95 kaže: Pogledaj post
Da znači smijem voziti 80 kw a šta ako ja kupim auto od 77 kw a zakon se vrati na 75 kw dali će mi oprostiti ta dva kilovata ili ću morati prodati auto i kupiti slabiji??
Koliko ja znam, zakoni se ne prmjenjuju retroaktivno, nego za tebe vrijedi onaj koji je bio na snazi kada si položio. Primjerice, ja sma se prve dvije godine nakon polaganja računao kao mladi vozač, a prijatelj koji je položio nekoliko tjedana radnije, prije donošenja novog zakona, mogao je odmah voziti bez restrikcija.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2011., 09:28   #98
Lijepi pozdrav svima!
Pročitao sam ove nedavne postove i iskreno me veseli što je nova granica na 80kW(107ks).
Ono što nisam uspio shvatit 100% je definicija mladog vozača. Da li je mladi vozač do 24 godine ili ima neki period od polaganja vozačke dozvole?

EDIT:
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
za tebe vrijedi onaj (zakon) koji je bio na snazi kada si položio.
Nisam baš siguran da ovo drži vodu...
__________________
Google is your friend!

Zadnje uređivanje shkafishkafnjak : 04.08.2011. at 10:31.
shkafishkafnjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2011., 11:25   #99
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Koliko ja znam, zakoni se ne prmjenjuju retroaktivno, nego za tebe vrijedi onaj koji je bio na snazi kada si položio. Primjerice, ja sma se prve dvije godine nakon polaganja računao kao mladi vozač, a prijatelj koji je položio nekoliko tjedana radnije, prije donošenja novog zakona, mogao je odmah voziti bez restrikcija.
To je to o čemu govorim, pogledati na automobilima temu novi zspc-mladi vozači, čini mi se 14.str, dao bih vam link, ali pišem s moba
kralj irud is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2011., 18:12   #100
Quote:
name kaže: Pogledaj post
i..olicija iza mene pali rotirke i bla bla alkotestiranje i napusem 1.78 znaci nisam vozio kad su me uocili vec je auto bilo parkirano pa me zanima koje cu mjere dobit oduzimanje vozacke ili neke novcane kazne kad sam ih pitao ocu li trebat sta placat rekli su da necu
Nisi vozio ali si kao vozač dužan dostavit podatke vlasniku zida koji si oštetio.Po pravilniku pošto je i manja šteta a niste razmjenili podatke rade očevid a kad se radi očevid vozač dobije alkometar.Kako nisu vjerovatno s tobom pijanim previše rasparavljat zato su ti i rekli da nećeš platit kaznu.

(9) Novčanom kaznom u iznosu od 5.000,00 do 15.000,00 kuna ili kaznom zatvora u trajanju do 60 dana kaznit će se za prekršaj vozač i instruktor vožnje ako u krvi ima alkohola iznad 1,50 g/kg, odnosno odgovarajući iznos miligrama u litri izdahnutog zraka.

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s...7_74_1575.html
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.

Zadnje uređivanje sivkić : 04.08.2011. at 18:17.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:09.