Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.11.2011., 21:18   #1
Zaštita dječje glavice

Postoje li gdje za kupiti neke dječje kacige onosno više kao neke tanke obloge za zaštitiu glavice?
Moj mali ima 15mj i kao vjerojatno svako dijete vrlo je živahan i svako malo negdje zaroni i dobi šljivu na čelu i stvarno me je već pomalo strah...
evo neki dan hodamo po asfaltu on me drži za prst i u sekundi se spotakne i padne direkno na čelo mislil sam du bu mi srce stalo...
zmiklauz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 23:40   #2
Isto tako se moj mali neku večer spotaknuo kad smo žurili doma. Sva sreća da me nije držao za prst nego ja njega čvrstu za ruku pa nije završio na podu jer sam ga samo povukla.

Dijete je, mora padati. Neko više, neko manje.
_Candy Candy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 10:55   #3
Tanka obloga neće učiniti ništa, neće biti ogrebotine ali šljiva i čvrga su neizbježne. Kaciga bi pomogla ali nije ni to rješenje.
Djeca padaju, proći će i taj period, malo više paziti na njih, držati ih za ruku.
Radije poraditi na obranama, da kad pada da se dočeka na ruke.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 14:14   #4
Kažu da je priroda učinila svoje i čeone kosti lubanje učinila debljima u odnosu na ostale
Iskreno meni bi bilo smješno vijedti zdravo dijete (znači bez nekih poremećaja zgrušavanja ili što ja znam već čega, pa su ozljede opasnost) sa kacigom, to je odrastanje. Kaže mama dječaka koji non-stop ima šljivu na čelu i iskustvo 2 šivanja. Sad ima 2 godine. Naravno da me je strah većih ozljeda, ali ne mislim ga zbog tog na neki načindržati pod staklenim zvonom.
RING is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 16:16   #5
Imam osjećaj, više skačem oko njega prije pukne nekud s glavom...
zmiklauz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 18:26   #6
A što da ti kažem, ja imam osjećaj da je gori padač sad, jer oba šivanja naprimjer dogodila su se kad je zapeo po "ravnom", nego kad je tek počeo hodati. Nakon puzačke faze se uredno dočekao na ruke, a sad je glava "teža" i ne uspije uvijek odreagirati.

Bitno je nakon svakog većeg pada pratiti reakciju djeteta, ako odmah plače, nema promjena u ponašanju, vjerojatno je sve ok, ali ako ne zaplače, pospan je, povraća i sl. onda trk doktoru.
RING is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 18:39   #7
Quote:
zmiklauz kaže: Pogledaj post
Imam osjećaj, više skačem oko njega prije pukne nekud s glavom...
a čuj, ja i dan danas zalepatim glavom u prozor, kuhinjski element i etc. Nemoguće je dijete zaštititi od padova, a apsurdo bi bilo mu staviti kacigu. Sa pada od njihove visine im ne može biti ništa.
MOžeš samo pripaziti da ne pada s većih visina i to je to
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 20:03   #8
ja doduše nisam nikad došla na ideju djetetu staviti kacigu, ali malo mi je falilo da kupim onu uzicu kao za psa (znam da to ima neki stručni naziv, ali ne mogu se sjetiti...). zapravo sam brzo shvatila da je jedino bitno da dijete ima dobro razvijene prednje i stražnje obrane. moj malac npr. nikada nije lupio glavom o pod, a padao je i padao i imao modrica po cijelom tijelu... ali je znao pasti i ozbiljnih posljedica nije bilo.
rossi79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 21:34   #9
Ne znam za kacigu, ali znam kad se pad odnosno udarac desi, dobro je namazati maslacem ili margarinom mjesto udarca. Isprobano i na djetetu od 1,5god i na meni od xx god, nema otekline, nema masnice i prestane boliti čim se namaže!
Helly7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2011., 08:15   #10
Quote:
Helly7 kaže: Pogledaj post
Ne znam za kacigu, ali znam kad se pad odnosno udarac desi, dobro je namazati maslacem ili margarinom mjesto udarca. Isprobano i na djetetu od 1,5god i na meni od xx god, nema otekline, nema masnice i prestane boliti čim se namaže!
e ovo potvrđujem. zaista djeluje!
rossi79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2011., 13:09   #11
bilo bi malo smjesno da dijete sece ulicom s kacigom na glavi

evo zamisljam


moj je mozda pao 2 put u svom malenom zivotu al je to bilo po 10-15 stepenica da sam mislila evo ga sa slomljenom kicmom
on se malo otrese,digne i nastavi a ja

Vi iz mog grada znate one stepenice kod Bonavie
e pa onaj najduzi niz
__________________
Kužim sve. Za sitne pare. - Ako je piti problem,problema nema
Kuzerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2011., 14:33   #12
kaj ce ti to i da postoje kacige za djecje glavice za djecu koja tek pocinju se dizati...pogledaj na e-bayu
BoniZG is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:55.