Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.07.2010., 18:14   #101
Quote:
itapita kaže: Pogledaj post
fakat ste zli

postoje i odrasli ljudi koji znaju što je povrće, sami se hrane bez zle matere da ih tovi, pa se opet ukrmačili..

pa zašto vi pravednici ne odete lijepo na temu rekreacije i dijeta i tamo ovako zlonamjerno vrijeđate sve redom..jer i debeli troše zdravstveni sustav koji svi plaćamo i treba ih valjda sve zatući, zvati krmcima i u najmanju ruku pozatvarati

ali ne, čekaj, vi koji vrijeđate imate savršena tijela i manire..pardon..a niti vaše matere ni očevi nisu debeli..ni sestre, muževi..to vam daje svako moralno pravo druge patronizirati, jer ste vi i cijela vaša familija mršavi i zdravi vegani

jbt., nisam ni znala da je ovdje ko na RODA-i...gomile mothers of the universe koje su rodile, eeeej, rodile, pa su sad pozvane biti najpametnije..
nismo zli, nego jadno dijete nema mogucnost odluke i izbora, za razliku od odraslih ljudi.
sta smo zli jer ukazujemo mami da pokusa nesto poduzeti da joj mala bude zdravija?
jos sad mene pitaj kaj ja uopce komentiram, a sama nisam mama.
kao da moras biti mama da bi vidio problem.
vidim masu puta debelu djecu koja po vani jedu cokolade i cipseve, po ducanu mame trpaju u kolica samu nezdravu hranu, sirupe....
nije zlocesto to sto pisemo i nije iz zlocestih namjera.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 18:46   #102
Quote:
hannah3 kaže: Pogledaj post
nismo zli, nego jadno dijete nema mogucnost odluke i izbora, za razliku od odraslih ljudi.
sta smo zli jer ukazujemo mami da pokusa nesto poduzeti da joj mala bude zdravija?
jos sad mene pitaj kaj ja uopce komentiram, a sama nisam mama.
kao da moras biti mama da bi vidio problem.
vidim masu puta debelu djecu koja po vani jedu cokolade i cipseve, po ducanu mame trpaju u kolica samu nezdravu hranu, sirupe....
nije zlocesto to sto pisemo i nije iz zlocestih namjera.
Pa upravo to.Ne samo da dijete nema mogućnost odluke i izbora, nego nema ni znanje i spoznaje o komplikacijama i problemima pretilosti i/ili loših prehrambenih navika.
Nisam ni ja mama. I neću roniti suze i glumatati veliku zabrinutost za nepoznato dijete, ali mi svejedno dođe muka kad pročitam osnovnu nebrigu i zanemarivanje, te, vjerujem, potpuno svjesno roditeljsko zatvaranje očiju pred pravim problemom.

Da su, npr., moji roditelji manje zatvarali oči pred nekim problemima, mnoge stvari bile bi puno.. hmmm, bolje, recimo.
Iako se ne mogu puno požaliti na njih, ipak bi im bilo puno bolje da se nisu u nekim stvarima tvrdoglavili i ponašali poput ove mame, npr., kad im netko ukaže na nešto što sami ne vide ili vide, ali su tada odlučili ne vidjeti i riješavati problem naopako, odnosno ˝liječiti˝ posljedicu, a ne ukloniti uzrok.
Ašatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2010., 18:15   #103
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
prvi put čujem za to. Samo znam da se bebino salo otopi kad prohoda..



samo je dobila dobronamjerene savjete kako bi mogla trajno izbjeći pronalaženje odjeće za pretilu djecu.
Bijelo brašno se može zamijenit bez problema,umjesto da jede bijelu tjesteninu,nek jede integralnu..

Ti ne smatraš tovljenje djece problemom?
Sasvim ti je normalno kad se dijete ne može kretati od težine?
to i dalje nije tvoj problem već problem te majke i možda i ona živi u zajednici gdje ljudi vide kako hrani svoje dijete ,pa nek je oni prijavljuju ili reagiraju ti na temelju napisanog nemožeš dolaziti do ovakvih zaključaka
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2010., 18:18   #104
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Nije njezin problem, već "šire društvene zajednice".
Ako i je djetetova majka, to joj ne daje za pravo da napravi od svog djeteta invalida kojem će (uskoro, ako već i ne treba ) trebati liječnička pomoć.
Što misliš, tko će plaćati liječenje tako bolesnog djeteta?
Majka?
Malo sutra. Plaćat ćemo je svi mi, koji plaćamo zdravstveno osiguranje a koji godinama nismo bili kod doktora ( zajedno sa obiteljima ), i to pretežno zato jer se zdravo hranimo i krećemo.

Dakle, kao što kaže penelopa: majku bi trebalo kazniti za nanošenje teških tjelesnih ozljeda. I doooooobro naplatiti, uz kaznu, i troškove svođenja djeteta na normalnu težinu.
ima jako puno takve dijece ako se toliko brineš za naš džep put po noge i svih prijavi u Službu za socijalnu skrb!
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2010., 18:53   #105
Quote:
marina3 kaže: Pogledaj post
to i dalje nije tvoj problem već problem te majke i možda i ona živi u zajednici gdje ljudi vide kako hrani svoje dijete ,pa nek je oni prijavljuju ili reagiraju ti na temelju napisanog nemožeš dolaziti do ovakvih zaključaka
Da, stvarno je poizvlačila hrpu zaključaka sebi iz guzice. A tako je blage postove imala. Ne razumijem.
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2010., 19:23   #106
sebi ili drugome svejedno neznam zašto odmah se mora napadt ljude ,jel tebi važno kako se tvoje dijete hrani ili tuđe???

meni je važno kako se moje dijete hrani za druga ja nemam pravo glasa niti želim drugom solit pamet kako da hrani svoje!
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2010., 20:20   #107
Quote:
Manch kaže: Pogledaj post
Jebe se vama svima za malu, nego ste našle dobro mjesto da se istresete.
Hajmo, osudimo roditelje djece čija djeca prođu dobrim u školi, jer da su kako treba roditelji i da puno rade s djecom, djeca bi bili učenici generacije.
I moju mater treba osudit jer sam smotana za sport, valjda je trebala da me podvrgava specijalnim treninzima od rođenja kako bih bila vrhunska košarkašica.
Manch...

dušebrižnici se brinu za njeno djete a ona se samo nađe uvrijeđena
zamisli tamo neke žene na forumu više vole njeno djete i misle na njeno djete nego ona
dobar je ovaj forum
__________________
...ja bih tako rado opet....
šiljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2010., 20:39   #108
Quote:
marina3 kaže: Pogledaj post
sebi ili drugome svejedno neznam zašto odmah se mora napadt ljude ,jel tebi važno kako se tvoje dijete hrani ili tuđe???

meni je važno kako se moje dijete hrani za druga ja nemam pravo glasa niti želim drugom solit pamet kako da hrani svoje!
Savršeno si kvalificirana da se baviš socijalnim radom u Republici Hrvatskoj.
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2010., 20:43   #109
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Savršeno si kvalificirana da se baviš socijalnim radom u Republici Hrvatskoj.
i ti da komentiraš ovdje i na takav način tuđe postove
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2012., 14:11   #110
odjeca za krupnije skolarce, gdje kupiti

Moje je dj te je malo krupnije i imam dosta problema pronaci mu hlace. Dok je isao u vrtic bio je stalno u trenirkama ali posto krece u skolu mislim da bi bilo vrijeme i za hlace. Pokusavam mu naci hlace koje se reguliraju u struku ali ih ne nalazim u njegovom broju (146-152).
Ne pomaze ni to da ih odnesem kod krojaca na skracivanje jer gube na formi. Mame krupnije djece kako rjesavate problem odjece?
teta mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 10:27   #111
Da daš sašiti?
HacijendaST is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:00.