Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2010., 19:21   #161
Quote:
imi18 kaže: Pogledaj post
neslaganje je jedna stvar, ali poceti vrijedjati na osobnom nivou zbog tog neslaganja je debilizam. a ima ga na svakoj, bas svakoj temi. ako koristis ove remencice, ljencuga si koja se ne zeli sagnut pa si losa majka, ako koristis hodalicu, imas preceg posla nego nanasat dijete okolo pa si losa majka, mislim daj ajde
nemam ja nista protiv diskusija, ali neki ne znaju u istima civilizirano sudjelovati, nego svako neslaganje misljenja znaci svadju i osobni napad. mislim, kaj se samo meni vec bljuje od toga
Ja sam se valjda navikla....a dosta sukoba se dogodi jer se skrene sa konkretne rasprave nego se počne karikirati, izvlačiti zaključke raznih vrsta...meni recimo nije jasno da je problem imati dijete bez remena, ali daleko od toga da bi rekla za ženu da je ljenčuga ...isto tako ima žena koje će biti bez hodalice, ali sumnjam da bi baš uperile prste u mene i rekle..Ova nije za imati dijete...kad izanaliziraš svakoga posebno svi su prije ili kasnije radili stvari koje ne bi smjeli ili bar ne u nekoj mjeri...samo nam tuđi komoditeti uvijek izgledaju bljak za razliku od naših
__________________
Pomozimo Teu...i jedna kuna je bitna.
https://www.facebook.com/pomoczatea/
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 22:20   #162
ovakav način prepucavanja i rasprave ne vodi nikuda
__________________
Dominik stigao 25.06.09.
micamacazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2013., 13:40   #163
ja imam operirana ledja.
isto trazim te kajisice, da mi pomogno povremenu.
sta ces...
nismo svi zdravi
Melisandra is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 19:23   #164
Evo ja imam bebu vježbača, 16 mjeseci i ne hoda još.
Danas na vježbama nam preporucen ovaj pojas... Smatraju da je beba fizički spremna za hodanje, al eto sama nema potrebu pa joj treba mali poticaj.

Neki fizijatri/fizioterapeuti ovaj rekvizit smatraju poželjnim, dok su im recimo marame, slingovi i sve te različite nosiljke veliki NO!

Meni će pojas dobro doci kad krene jer imam dva puta operiranu kičmu i htjela ne htjela ne mogu po cijeli dan biti sagnuta...
E da i netko je komenitao "kakva bozja kicma sa 20 i nesto godina???" Malo se educirati, nije kičma bolest starih ljudi. Jako puno mladih ljudi do 35-e godine imaju više puta operiranu kičmu, nažalost!

Dakle, nije sve crno ni bijelo...
katarina456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 22:31   #165
A i nismo svi rodili sa 20 i nesto godina

Zasto ne, ja sam za remencice ako je mami tako lakse

Kod mog je taj period vodanja za rukicu trajao zaista vrlo kratko, manje od mjesec dana, tako da nisam ni stigla promoriti tu opciju i kupiti remencice
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2014., 10:06   #166
Ima li netko korisne informacije ( osim napadanja ili pokretanja rasprave kako bi se mama trebala ponašat)..... mene zanima jeli ok to koristiti šta se tiče fizičkih razloga..... e da eliminiram sve napade, radimo i ja i muž.....dijete ima 9 i pol mjeseci, ne puže, želi se ustavat i hodat, ne da se ni posjest odmah želi na noge...živcira je sve osim hodanja, ....i čuva ga baka koja ima 60 godina i koja ne može pola dana stajat sagnuta i držat nju da hoda uprazno.....u hodalicu neće..... pa...ili da nabavim sitericu od 20 godina ili da kupim ovo?
Preispitivacica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2014., 11:56   #167
Quote:
Preispitivacica kaže: Pogledaj post
Ima li netko korisne informacije ( osim napadanja ili pokretanja rasprave kako bi se mama trebala ponašat)..... mene zanima jeli ok to koristiti šta se tiče fizičkih razloga..... e da eliminiram sve napade, radimo i ja i muž.....dijete ima 9 i pol mjeseci, ne puže, želi se ustavat i hodat, ne da se ni posjest odmah želi na noge...živcira je sve osim hodanja, ....i čuva ga baka koja ima 60 godina i koja ne može pola dana stajat sagnuta i držat nju da hoda uprazno.....u hodalicu neće..... pa...ili da nabavim sitericu od 20 godina ili da kupim ovo?
kupi, olakšaj baki i ne nerviraj se
to će ionak koristiti mjesec dva dok mala skroz ne prohoda samostalno
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2014., 13:09   #168
Evo da se i ja proključim raspravi s prvim sam išla na Goljak i tamo su nam rekli da ga ne nahodavamo tako da nikad ga nisam držala za ruke da hoda nego je puzo a i znao bi cijeli park prehodat uz ogradu, jer je park mali i ograđen. Od kad je prohodo pičio je sam,ok pomognem mu da ustane i sl. Drugi (10mj) hoda uz namještaj i ima chiccovu guralicu,u parku ga ja nosim da se klacka,pa na ljuljačku,tobogan..ili ga pustim da stoji uz klackalicu pa sam hoda oko nje (to je ona na federe koja ravno stoji). Također mislim da ga neću nahodavat,al kažem vidjet ću s vremenom,remenje nebi kupila al kako su nam na Goljaku rekli da nije dobro da se dijete uči hodat s rukama u zraku i ako baš hoće da ga onda držim ispod pazuha tako da su mu ručice spuštene-vjerujte to je još veća muka,pa mi se onda čini ko da jer remenje i bolja stvar od nahodavanja S drugim ću pustit da puže i hoda uz nešto držeći se al ako će baš htjet onda ću ga ispod pazuha držat. Mislim da je to stvar djeteta šta će prihvatit a iskreno neznam ni jedno dijete koje je teško oštećeno zbog hodalice,remenja i sl. i nas boli kičma kad pre dugo sjedimo tako da se ni djecu u ničem ne ostavlja po par sati nego na kratko.
__________________
gledam te dok spavaš,slušam kako dišeš...
daca87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2014., 11:24   #169
Moj je puzao do 13 mj. Onda je tjedan dana po vani tražio ruku, pa je tjedan dana pičio po parku sa guralicom i onda je sam od sebe prohodao i to tak sigurno da nakon 3 dana više nisam ni pazila na njega

Al u slučaju djeteta koje se samo diže i hoće hodati, a čuva ga baka - apsolutno prije odobravam remenje nego npr hodalicu (koju nikad i nikak ne odobravam)
Kaj ja znam, da je moj dulje imao tu fazu nesigurnosti u hodanju - možda bi si i ja to kupila, ipak sam i ja već stara mama
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:30.