Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.06.2009., 13:52   #1
Farbanje tkanine sa kolica

Samo da vas konacno pozdravim, citam vas i pratim vec jako dugo, al sad sam konacno nasla i razlog da vam se pridruzim i trazim vasu pomoc.
Naime, imam problem sa kolicima, imam curicu od 11 mjeseci, a na putu je decko (saznali jucer) i sve bi to bilo prekrasno da nam kolica nisu crno-sivo-ROZA.
i ne mogu takva ostat jer mi je stvarno zao decka vozit u takvim kolicima...
Jel postoji mozda netko sa slicnim problemom ko je nasao rijesenje? Jel se moze ta tkanina mozda pofarbat? I gdje? Hvala
__________________
Picekica 6.7.08. i Picek 26.10.09.
Picek21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2009., 15:57   #2
ako je u pitanju prirodni materijal (pamuk, recimo), može. ako je umjetni, ne može.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2009., 16:03   #3
...ma sve i da može, ne znam koliko ti je sigurno koristit takve boje na dječjim stvarima, pogotovo ako je taj dio negdje unutar kolica...
...a i zaboravi na to,kakve to veze uopće ima... ja svoje cure furam u sivim, i sivo-plavo-modrim kolicima...
...uostalom, ako dečkići i frajeri hodaju okolo u rozim i crvenim majicama(a viđam ih sve više, nije vrag da su svi gej) onda može i muška beba u rozim kolicima...
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2009., 16:17   #4
Quote:
gica kaže: Pogledaj post
...ma sve i da može, ne znam koliko ti je sigurno koristit takve boje na dječjim stvarima, pogotovo ako je taj dio negdje unutar kolica...
...a i zaboravi na to,kakve to veze uopće ima... ja svoje cure furam u sivim, i sivo-plavo-modrim kolicima...
...uostalom, ako dečkići i frajeri hodaju okolo u rozim i crvenim majicama(a viđam ih sve više, nije vrag da su svi gej) onda može i muška beba u rozim kolicima...
ok je vidit dečka u crvenim kolicima...i curicu u plavim..

al baš dečka u rozim i nije nešto..
ja mislim da to nečeš uspjeti ipak pofarbati..nitko se ne usudi to raditi da ne zezne tkaninu
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2009., 16:21   #5
Ma šta ima veze, ja i djete vozila u njima bez problema.
Neznam koje su ti kolica marke, ali znam da se recimo za pp može kupiti samo onaj kupolica i onaj platneni dio sportskog djela kolica, probaj pitati u trgovini di ste ih kupili.
__________________
Everything happens for a reason...
luna_lana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2009., 16:24   #6
Quote:
luna_lana kaže: Pogledaj post
Ma šta ima veze, ja i djete vozila u njima bez problema.
Neznam koje su ti kolica marke, ali znam da se recimo za pp može kupiti samo onaj kupolica i onaj platneni dio sportskog djela kolica, probaj pitati u trgovini di ste ih kupili.
i za quinny kolica se isto mogu navlake kupit...

za ostala neznam kolica
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2009., 16:29   #7
Uništiti češ kolica ako ih ideš farbati, gotovo sam sigurna. Još hajde da se radi o jednobojnoj tkanini, ali ovako kad su trobojna... Fino stavi oglas na Dječji sajam da mijenjaš ili prodaješ, i gotovo.

Ili što kažu cure -ako ima za kupiti navlaku, ili ju daj sašiti...
moonyena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2009., 16:46   #8
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ako je u pitanju prirodni materijal (pamuk, recimo), može. ako je umjetni, ne može.
mogu se farbati i neki umjetni materijali 100% ali ne svi, a ovaj od kolica ne moze garant

BTW: a nisma pametna ali recimo da se mozda kupi slican materijal pa se ti rozi djelovi presiju sa drugim materijalom..to mi nekako djeluje najbezbolnije
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2009., 16:55   #9
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
mogu se farbati i neki umjetni materijali 100% ali ne svi, a ovaj od kolica ne moze garant

BTW: a nisma pametna ali recimo da se mozda kupi slican materijal pa se ti rozi djelovi presiju sa drugim materijalom..to mi nekako djeluje najbezbolnije
pa da...odnesi lijepo krojačici nekoj pa nek ti preštepa drugom bojom preko ove roze...))
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2009., 17:14   #10
znam, razmisljala sam o svim varijantama, al bas na svakom dijelu kolica ima rozog, autosjedalica je kompletna roza, od kosare je kupolica (sto je ok ak ima za kupit, jer su pp), a kisobran su vani roza (isto kupolica) i unutra sa strane malo... razmisljala sam i o onim bojama za tkaninu, pa samo da taj dio pofarbam u neku sivu, ili nesto slicno,al ak nista, vozit ce se ribek u rozim... pa cemo se pravit da ne kuzimo
hvala vam, cure, na odgovoru, ako se netko jos neceg sjeti (ili ima kolica koja bi mijenjao za pp pliko3-roza, nek se javi)
__________________
Picekica 6.7.08. i Picek 26.10.09.
Picek21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2009., 17:17   #11
e pp ti ima baš baš sve dijelove da se mogu posebno kupiti imaš i šifre svega u pdf-u na njihovim stranicama za točno tvoj model pa pošalji na mail upit u filip trade- javit će ti se sigurno kad ti mogu to nabaviti u željenoj boji i cca cijenu. ja sam tako nabavljala čepove za rukonaslone na kolicima, pa sam na pdf-u svog modela vidjela da se baš sve može nabaviti
tropical is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2009., 17:50   #12
boja kolica smeta samo možda mami i tati.
djetetu tak svejedno
ja sam znala da bu dečko pa svejedno kupila bordo-roza kolica, a tata mu kupio roza bodić
nama to ne smeta, zezamo se da je ko modni mačak
__________________
miš,mišić
snow is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2009., 22:16   #13
Sinteticke tkanine se daju bojati, ali posebnim bojama. E sad koliko je to zdravo za dijete nebih znala. Al opet moze ti ispasti nejednako obojano ili mrljavo ako to radis u kucnoj radinosti. Pogotovo ako radis sa sarenim materijalom. E sad ako ti se da imas boje u obliku flomica pa mozes farbat roze djelove al to je ipak malo mukotrpniji postupak a i pitanje kako bi ispalo. Ako znas nekoga sto dobro siva preporucujem ti ipak presvlakice. Da se napraviti i za kupolicu Sretno!
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2009., 22:47   #14
tropical, hvala ti puno, pozabavit cu se time, definitivno... to bi nas rijesilo svih muka!!
znam, glupo je uopce sto su roza kolica, al smo ih dobili, a u situaciji u kojoj smo bili nismo bas mogli birat ja iskreno ne bi nikad kupila roza kolica, pa cak da znam da je curica, jel ima prekrasnih neutralnih boja, al dobro... i nekak bi rade vozila curicu u plavim nego decka u rozim al to je moje subjektivno misljenje...
bacam se u potragu za djelovima, ja se nadam da nam nece izac ko nova kolica
hvala svima jos jednom
__________________
Picekica 6.7.08. i Picek 26.10.09.
Picek21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2009., 12:37   #15
ajde stavi sliku svojih kolica pa da vidimo kak to izgleda i što bi se dalo napravit..
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2009., 17:21   #16
joj, vrlo rado, al as mi je kod mm-a u autu, kosara u poprilicnom neredu. ugl, nasla sam noviji model pp, ista su takva (samo s crnim i as je potpuno roza,i torba, naravno.) ovo je stranica (ak ce se dat otvorit) na kojoj mozete vidjet ta rozo/smeda.

http://www.pegperego.com/page.php?sid=f ... pg=02&cl=N
__________________
Picekica 6.7.08. i Picek 26.10.09.
Picek21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2014., 23:41   #17
evo idem ja ponovo s pitanjem, imamo kolica stara 5 godina i uopće ne vožena i zato mi je glupo kupiti nova, ova sada su s svjetlo plavim a ja bi obojala u drugu boju...ima li tko iskustva?
maxanixa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 22:10   #18
Je li netko na kraju probao farbati kolica?

Imam jedna koja su mi idealna sad za prvih 6 mjeseci s kosarom koja je kao nova,ali kupola i dijelovi koji idu na rucke su jako apsisali od sunca i imaju par mrlja koje ne idu dolje.Za stariju dob imam jane kolica u super stanju i jos dvoja kisobran kolica.
Vidjela sam da hobby art ima neke sprejeve koji idu i na sintetiku iako nemam pojma koji je sastav kod ABC design kolica.
chani is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:08.