Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Pogledaj rezultate ankete: Tko je kriv za vaš razvod ?
(Ž) 100% ja . 3 6.52%
(Ž) Muž je kriv 100% . 5 10.87%
(Ž) Oboje podjednako. 12 26.09%
(Ž) Većinom muž , ja manje. 11 23.91%
(Ž) Većinom ja,muž manje. 1 2.17%
(M) 100% ja . 1 2.17%
(M) Žena je kriva 100% . 0 0%
(M) Oboje podjednako . 6 13.04%
(M) Većinom žena,manje ja. 6 13.04%
(M) većinom ja,žena manje. 1 2.17%
Glasovatelji: 46. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2015., 12:38   #101
Quote:
Biznismen75 kaže: Pogledaj post
Ne razumijem
Kad žena zlostavlja onda to "ne uzdrma toliko" ali kad je muškarac zlostavljač to je fakat "prestrašno za čitati"
WTF?
Zašto bi ovo bio manji prekršaj?
Ne,nije manji prekršaj...
problem je da autor mijenja svako malo pricu .
To je bio odgovor na njegovu provokaciju.
Ne opravdavam nikakvu upotrebu sile ,ni zlostavljanje prema NIKOME
__________________
Nitko nezna što može dok ne pokuša
trenutna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 13:52   #102
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
i nije baš tako
i jedno idrugo je teško dokazati
snimao sam npr.sve, ali niti policija, a osobito sud ne da snimke ne uzimaju kao dokaz, nego ih ne žele ni pogledati
zato jer je to neovlašteno snimanje
pa iako snimaš samog sebe u vlastitom stanu, oni će ti to ponavljati kao papiga
čak i ako policija povjeruje tebi za bilo kakvu prijavu, ona druga strana neće u pritvor, osim ako nema svjedoka, a obično je riječ žrtve protiv riječi nasilnika, a snimka nije dokaz
nego će poslati kaznenu ili prekršajnu prijavu sudu, pa ti čekaj jedno 2 - 3 mjeseca, a i onda će nasilnik(ca) biti vjerojatno oslobođeni krivice u nedostatku dokaza
a do tad...dijeliš prostor s nasilnikom (com)...trpiš nasilje i dalje
ili spavaš posvuda
divota
I to što kažeš.

Propuh
Feanklinfn is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2015., 12:22   #103
Quote:
Biznismen75 kaže: Pogledaj post
Horror živi
Mislim si da je čovjek bio prestrpljiv....

Postoje dealbreakeri kada treba lupiti šakom o stol reći popu pop a bobu bob i sterat partnera zauvijek u PM (opet nije private mail)
Meni samo nije jasno to pricanje o bivsima koji su apsoutno i potpuno ludi. Onak...pa kud si to isao zenit?? Il je poludila uz njega, u braku? Neide mi to u glavu da nakon braka o bivsima pricamo ko o liku iz horor filmova. Mislim...ne govori li to nesto i o drugoj strani?
miffy13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2015., 12:41   #104
Quote:
miffy13 kaže: Pogledaj post
Meni samo nije jasno to pricanje o bivsima koji su apsoutno i potpuno ludi. Onak...pa kud si to isao zenit?? Il je poludila uz njega, u braku? Neide mi to u glavu da nakon braka o bivsima pricamo ko o liku iz horor filmova. Mislim...ne govori li to nesto i o drugoj strani?
Načelno se slažem. Onaj tko jednostrano iskazuje isključivo ogorčenost, povrijeđenost, kritiku, zgražanje, ljutnju i općenito sve najgore prema bivšem partneru - ima problem. Vjerojatno ne cijeni dovoljno sebe, jer kad smo u stanju bivšem partneru pripisivati isključivo negativne atribute a sebe graditi svecem, možda više govorimo o sebi. Poznati princip.

No, jako je teško biti objektivan u vlastitom slučaju.

A brak je kompleksna institucija.
Svi se mi mijenjamo s vremenom, i da partner ima utjecaja na to.
Vjenčamo se s 25, a s 35 smo - 10g stariji, iskusniji, drugačiji.
I da - moguće da to više nije to.
Bez obzira što je ajmo reć sve štimalo s 25.
Također, mali problemi koji se guraju pod tepih s vremenom eskaliraju u velike.
__________________
As long as you trust yourself, you will know how to live (Goethe)
Biznismen75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2015., 13:09   #105
Quote:
Biznismen75 kaže: Pogledaj post
Načelno se slažem. Onaj tko jednostrano iskazuje isključivo ogorčenost, povrijeđenost, kritiku, zgražanje, ljutnju i općenito sve najgore prema bivšem partneru - ima problem. Vjerojatno ne cijeni dovoljno sebe, jer kad smo u stanju bivšem partneru pripisivati isključivo negativne atribute a sebe graditi svecem, možda više govorimo o sebi. Poznati princip.

No, jako je teško biti objektivan u vlastitom slučaju.

A brak je kompleksna institucija.
Svi se mi mijenjamo s vremenom, i da partner ima utjecaja na to.
Vjenčamo se s 25, a s 35 smo - 10g stariji, iskusniji, drugačiji.
I da - moguće da to više nije to.
Bez obzira što je ajmo reć sve štimalo s 25.
Također, mali problemi koji se guraju pod tepih s vremenom eskaliraju u velike.
ja nikad nisam napisao niti jedan vrijednosni sud o svojoj bivšoj!!...
tipa ona je zla, zločesta itd
opisao sam samo činjenice koje su se događale u mom braku prije, za vrijeme i poslije razvoda...
tome će se svatko normalan pitati . "a što je prethodilo tim ispadima bijesa i hororima s tvoje strane?"
ništa baš ništa
ona je to radila bez razloga tijekom svih 11 g našeg braka
a prije braka nikad
I čuo sam za još takvih priča, bez brige
da se žene (a vjerojatno i muškarci) potpuno promijene nakon tog sudbonosnog "DA"
U mom slučaju, ne bih rekao da se promijenila, nego je slobodno pokazala svoje pravo lice i svoja oboljenja, koja je do tad uspješno sakrivala
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2015., 13:11   #106
Quote:
miffy13 kaže: Pogledaj post
Meni samo nije jasno to pricanje o bivsima koji su apsoutno i potpuno ludi. Onak...pa kud si to isao zenit?? Il je poludila uz njega, u braku? Neide mi to u glavu da nakon braka o bivsima pricamo ko o liku iz horor filmova. Mislim...ne govori li to nesto i o drugoj strani?


ovaj prethodni post zapravo se odnosi na tvoj komentar
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2015., 13:13   #107
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
[/B]
ovaj prethodni post zapravo se odnosi na tvoj komentar
Da, i ja sam govorio o drugim slučajevima koje znam, gdje na bivšeg partnera samo drvlje i kamenje...ne o tebi

Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
da se žene (a vjerojatno i muškarci) potpuno promijene nakon tog sudbonosnog "DA"
U mom slučaju, ne bih rekao da se promijenila, nego je slobodno pokazala svoje pravo lice i svoja oboljenja, koja je do tad uspješno sakrivala
E ovo sam i ja, ne samo čuo nego i iskusio
Pretpostavljam da je za to odgovorna postavka 'sad je to to, mogu se opustiti jer potpisali smo' tj. razvod nije opcija
To je konzervativni odgoj, 'dok nas smrt ne rastavi' pa se misli da se ima pravo kreveljiti i maltretirati jedno drugo ispod svih granica ljudskog dostojanstva
Loša postavka
Ako se prevrši mjera - crta!
Nitko nije zaslužio beskonačni kredit
__________________
As long as you trust yourself, you will know how to live (Goethe)
Biznismen75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2015., 15:06   #108
Nekako mi pljuvanje po osobi koju si slobodnom voljom odabrao i s kojom si neko vrijeme gradio život, zvuči kao pljuvanje po samom sebi
kosmata is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2015., 11:35   #109
odabrala sam "Oboje podjednako" mada tad nisam tako mislila jer je on sam odlucio usmritit to nakon "kratke lagane bolesti", bila sam kivna sto je odustao toliko lako, nije se uopce zalagao za odrzati vezu. i sto je razbucao obitelj djetetu od 3 g. i to je njegova krivica!

ali s vremenom sam objektivno skuzila da je u biti dobro odlucio za oboje. da me nije nikad nesebicno volio. poslije kad sam dobila takvu ljubav znam sta tio znaci!
tako da je moja "krivica" u biti sto sam takva kakav jesam, pa nisam bila za njega.
zato velim oboje
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 09:03   #110
Nisam prije vidjela ovu temu, ali moram reći da mi se ne sviđa naziv tko je "kriv". Isto tako moglo je pisati i tko je zaslužan jer nije razvod ništa loše ako se na njega ne gleda na taj način. Dapače, kad se ljudi već odluče za to često je najbolji i najmudriji korak. Zato je teško biti objektivan kad se a priori imputira nečija krivnja.
Za ljubav je potrebno dvoje, za brak također, a bogme i za razvod.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 09:07   #111
Istina, samo u velikom broju slučajeva jedan od partnera ne može to pojmiti.....pa ostatak života provede u ogorčenju, frustraciji.
kosmata is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2015., 13:46   #112
stvari su malo kompleksnije od običnog ''unaprijed utvrđenog'' polla...
ja sam ''kriva'' jer sam znala da to ustvari i nije osoba za mene...bila sam premlada,imala premalo samopouzdanja...on je bio još mlađi ''emotivno'' i blag i smiren...
s vremenom se počeo osvještavati dok sam ja mantrala da će se stvari promijeniti...
vukla sam ga kao kofer, a on je rastao...u svom smjeru...blagost i smirenost su se kritalizirale kao posvemašnja nezainteresiranost za ''nas''...

postala sam ono što nisam htjela-nezadovoljna,tužna,ogorčena,izigrana i emotivno neispunjena ''žrtva'' vlastitih projekcija...

a on je otišao dalje, osobi koja ga vjerovatno bolje razumije...za razliku od mene koja sam ga i razumjela i ''trpjela''...previše sam si natovarila...previše

so wrong....promjena se ne događa silom, stvar je slobodne volje...on volju nije imao a ja sam upirala...
tko je ''kriv''?-isključivo ja!
iako-i dalje želim isto i dalje želim ostati osoba koja jesam,
verzija žene koja voli,daje,razumije,podržava...ali i malo jasnije vidi stvarnost,malo jasnije traži,malo objektivnije sagledava činjenice...

i hvala bogu da sam si dala novu šansu...da je taj čovjek danas tamo gdje ON želi biti, kao što ću i ja biti tamo gdje JA želim biti...
__________________
https://youtu.be/LOLE1YE_oFQ
majica_2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2015., 14:59   #113
Quote:
majica_2008 kaže: Pogledaj post
tko je ''kriv''?-isključivo ja!
"Zar je važno tko je kriv kad se već sve to desi.. "

Nemrem vjerovat kog citiram, ali nisam mogla odoljeti
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:55.