Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2015., 13:53   #81
Quote:
satarash kaže: Pogledaj post
Ajde, sada me mozete popljuvati zbog ovog gore
Uh bolje bi bilo, kad ti već vrag nije dao mira, da si ga pitao jel on spreman osim udovoljavanja prohtjevima tvoje žene brinuti i za vaših dvoje djece, je li spreman na sebe preuzeti kompletnu brigu i odgovornost, dugove, kredite itd...
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 13:57   #82
Citam ove komentare nekoliko dana. Na forumu se moze pronaci dosta
slicnih problema. Mozda te to moze utjesiti. Sigurno u stanju kakvom
se sada nalazis...tesko je to tako jednostavno prihvatiti.
Eto...prosao sam nesto jako slicno. Mozda i gore ali to je manje vazno.
Zapravo sam htio napisati da se meni to desilo prije godinu dana. Bio sam
najblaze receno u komi. A danas...evo djeca su pored mene. Svi zdravi
i uzivamo u zivotu . Ona.... zar je to vazno . Odabrala je svoj put. Samo vrijeme
lijeci sve.
suhi13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 14:24   #83
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Jasno mi je da želi podršku ali ne i kakvu. Naime, imam dojam da se on a priori pomirio sa situacijom i činjenicom da djeca uglavnom pripadaju majkama i u tom je smislu dobio podršku u par navrata na temi.
Jednako tako i što se tiče imovine ali i u slučaju da ipak želi živjeti s djecom.
Da je malo konkretniji, dobio bi i bolje odgovore. Kužim da je izgubljen ali ako niti sam ne zna što želi, onda ni savjeti ne mogu biti ni upotrebljivi ni kvalitetni.
Što se tiče žene, teško je o tome govoriti. Svatko svoj put bira sam, a tek ostaje za vidjeti koliko je u tome pogriješio/la. Nije jedini koji se rastaje, nikome to nije bilo lako, uvijek je netko "kriv" ili oboje ali to nije ni važno. Ne može je zadržati na silu i bilo kakve uvrede na njezin račun nisu podrška njemu, nego mogu biti tek neki post festum osobni "obračuni" osoba koje su to proživjele i još uvijek nisu našle snagu da oproste. Ovdje su u pitanju i mala djeca i time je cijela situacija još osjetljivija.
Meni btw nije jasna uloga njegove odvjetnice. Za ovo što je opisao, nije mu ni trebala. Samo bez veze baca lovu na neke savjete koji su više neka proricanja nego savjeti. "Vi ćete se rastati, djeca će pripasti majci a vi ćete plaćati alimentaciju bla bla..." to je mogao i tu pročitati.
U svemu se slažem. Odvjetnica kao da je od njegove žene, a ne njegova i kao da je on ne plaća. Usput je i sutkinja postala.

Upravo sam i rekao, za to sve, ni ne treba mu odvjetnica. Može slobodno sam doći, ovo će mu sve presuditi i uštedio je lovu na odvjetnicu.

Ako hoće, neka se bori, ako neće, ne mora. Ja bi se borio za ono što želim. Prvo pokušati razgovorom, ako neće, onda sudom.

Problem kod ovakvih tema, je taj, da uvijek čujemo samo jednu stranu. A meni se čini da i on sam ne zna šta hoće zasad, pa mu treba par dana da se smisli i snađe. Pretpostavljam da nije lako, neću reći da znam, jer nisam bio u toj situaciji, ali se mora što prije sabrat, inače sve ode nizbrdo.

Quote:
satarash kaže: Pogledaj post
Jos malo o mojim slabostima... Kada sam saznao razlog - drugi itd..bacio sam se u istrazivanje i uskoro dosao do informacija... poslao mu slijedecu poruku i taj dan sam hitno bio izbacen, jbga nisam mogao sutiti, a ona nije htjela razgovarati o svemu.

"A slušaj ti smeće smrdljivo. Upropastio si mi brak. Da li si toga svjestan. Tako se to ne smije raditi. Ona je moja žena koju volim i cijenim i tko si ti uopće da dijeliš savjete?! Zapamti samo loši ljudi tako mogu nešto napraviti. Naš brak je bio naš i tu se nitko ne smije miješati. Ovo je čista prevara sa njene strane. Ali neka, neka vam bude. Budite sretni i zadovoljni i neka ona bude sretna. Mogli smo djecu odgajati u božjoj ljubavi i miru kao do sada. Imala je sve sa moje strane. Ako misliš da joj moja ljubav, blagostanje i uređen dom nije bio dovoljan i da joj ti možeš pružiti nešto više samo izvoli stari moj. Može ti ona srat protiv mene koliko kod hoće ali to je do nje jer sreću nosis sa sobom, a ne da drugog mijenjaš. Znam plemeniti da nisi ti bio bi neki drugi jer smradova ima koliko kod hoćeš."

Ajde, sada me mozete popljuvati zbog ovog gore
Pokazuješ slabost, ali u redu, to ti se dogodilo i nemoj da se ponavlja.

Iako, znaš kako kažu, neće pas na kuju dok ne ona ne digne rep, pa ti sad vidi...

Ja ti odavno imam jedno pravilo, a to je da se tuđa žena/cura ne dira. Ne zbog tog drugog, nego zbog mene samog. Prvo, ne želim da to meni netko radi. Drugo, ako je tipa ostavila radi mene, meni će isto napraviti. Takve osobe mi ne trebaju osim za zabavu.

A ja ti garantiram da tip s njom neće ostat "dok ih smrt ne rastavi", njemu je to igra. Na kraju krajeva, opet ponavljam, da si samac, šta bi tebi bila žena od 40 godina, u braku i dvoje djece? Da ti odgovorim - izazov i zabava.

Saberi se, a za godinu-dvije, evo ti nje na koljenima. A onda bi trebao biti jak i ne prihvatiti je nazad, jer nije zaslužila.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 21:15   #84
Ali zašto ne pustite čovjeka neka se ispuše malo tu i izbaci misli do kraja kad se već obratio forumu, nego se na temelju par ovlaš postova isplete rasprava unedogled oko toga kakav je on, kakva je ona i advokatura što je trebao on a što ona....satarash, podrška ti - sigurno ti je sad strava ali s vremenom će biti sve lakše...osobno sam u tom prvom periodu primjenila trijažu duševnih boli i praktičnih problema. Jako je pomoglo.
Imaš li prijatelja i bliskih osoba? Nekad se čovjek baš iznenadi kad u lošim životnim fazama otkrije podršku gdje ju je najmanje očekivao
kosmata is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 22:16   #85
Quote:
kosmata kaže: Pogledaj post
Ali zašto ne pustite čovjeka neka se ispuše malo tu i izbaci misli do kraja kad se već obratio forumu, nego se na temelju par ovlaš postova isplete rasprava unedogled oko toga kakav je on, kakva je ona i advokatura što je trebao on a što ona....satarash, podrška ti - sigurno ti je sad strava ali s vremenom će biti sve lakše...osobno sam u tom prvom periodu primjenila trijažu duševnih boli i praktičnih problema. Jako je pomoglo.
Imaš li prijatelja i bliskih osoba? Nekad se čovjek baš iznenadi kad u lošim životnim fazama otkrije podršku gdje ju je najmanje očekivao
A mogu ti reći nakon pocetnog cukanja za rukav najblizih da mi sada odgovara i samoca. Cak sada oni mene kontaktiraju i pitaju kako sam i sto ima novo. Djeca pomazu, nekada bude losih dana, a sada vec vidim i kod njih prilagodbu na situaciju...
Smeta me sto si netko moze uzeti za pravo i bez pitanja i razgovora sa mnom svojim odlukama mi uzeti ono najsvetije sto sam imao - vlastitu Obitelj. Jos me smeta sto je ona to tako lijepo i sretno iznijela i predstavila drugima jer kaze necemo iznositi svoj prljavi ves drugima...
Jos sam se upisao na neki sport gdje imam i trenera tako da mogu reci i to pomaze. Ovo za trijazu dusevnih boli... nisam cuo ali zvuci zanimljivo, a evo nisam uspio ni izguglati
satarash is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 23:18   #86
Mislim da si realan i da shvaćaš da je za obitelj potrebno dvoje. Čim jedno promjeni mišljenje, sve pada u vodu. U tome i je "čar" svega toga.

Nitko tebi nije oduzeo obitelj, neće oni nestati, samo nije onako kako je bilo dosad. Tvoja djeca su tvoja do kraja života.

Meni se čini da se ti jako dobro držiš, nakon početnog šoka, i mogu ti reći da si dobro napravio s tim sportom. Jako velik pomak od onih početnih par postova što si napisao.

Sad je na redu da brišeš minus s blokiranog računa, jer ti je to bitno i za sud.

Ne znam sad, po onome što si pisao, plaća ti je 7000-7500 kn, sad ne znam koliki ti je minus, ali bilo bi dobro i da iznajmiš stan. Nije lako živit sa roditeljima.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2015., 08:40   #87
Quote:
satarash kaže: Pogledaj post
Smeta me sto si netko moze uzeti za pravo i bez pitanja i razgovora sa mnom svojim odlukama mi uzeti ono najsvetije sto sam imao - vlastitu Obitelj.
Kako kaže rocker, nitko ti nije niti može oduzeti obitelj, tj djecu, ali sviđalo se to tebi ili ne, svatko ima pravo sa svojim životom učiniti ono što želi, pa tako i tvoja žena, iako način na koji je to učinila nije bio fer prema tebi a vjerojatno ni prema djeci. No, ipak ste se neke stvari dogovorili kad je razvod tako brzo u proceduri, pretpostavljam sporazumni (nisam primijetila da je tu bio problem).
Quote:
satarash kaže: Pogledaj post
Jos me smeta sto je ona to tako lijepo i sretno iznijela i predstavila drugima jer kaze necemo iznositi svoj prljavi ves drugima...
A zašto ti to smeta? Zar misliš da bi bilo bolje za tebe, nju i djecu da ga iznosite?
Da se svađate, da vas ljudi tračaju, da djeca pate? Što se to uostalom koga tiče? To je između vas dvoje i tako treba i ostati. Jednom ćeš razumjeti što ti kažem, sad si još previše zbunjen, ljut i ranjiv.

Quote:
satarash kaže: Pogledaj post
Jos sam se upisao na neki sport gdje imam i trenera tako da mogu reci i to pomaze.
Super posveti se sad malo više sebi, vjerujem da zadnjih 10-ak godina to baš i nije bilo moguće i tako iz loših situacija probaj izvući ono najbolje za sebe i iz sebe.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2015., 22:30   #88
potpis na honey.

Čuvaj privatnost vašeg odnosa bez obzira na zbivanja i ishod, nikog se uistinu ne tiče...pogotovo radi djece. Bolje se ispuhati s nekim tko te kvalitetno može saslušati, izbaciti gnoj iz sebe, ljutnju, frustraciju, pa i konačno zadovoljstvo i olakšanje.
Dodatni je moment i to da si bar svoju dosadašnju suprugu vidio otvorenim očima, pod nekim drugim svjetlom.....a mogao si previdjeti to do kraja života.
kosmata is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 12:49   #89
Satarash, podrška i od mene!.. još jednog koji je prošao vrlo slično kao i ti.

Čitao sam ovakve teme prije, još dok sam bio u braku i čitam ih evo, poslije svega. Vjerojatno prije, ne bih ti ništa napisao.. samo suosjećao.

Nisam pisao ništa, ali sam čitao..priče primjerice Tislava i Suhog koji su ti se ovdje javili i osim žive riječi utjehe napisali ti i savjete koji imaju težinu. I oni i ja prošli smo ono što tebe čeka.

I moja djeca su ostala sa mnom.
Netko je ovdje napisao da mati koja si je našla ljubavnika, ne mora automatski značiti da je i loša majka. Pa i ne mora.
Meni je ipak jasno kakva je ona osoba, a čitam i kakva si ti. Suosjećam s tobom. Znam iskustveno kako je tebi.
Onaj sms je čista kamilica, i nema te tko popljuvati zbog toga, odnosno nitko normalan te neće.

Nije sramota bilo poniziti se, pokušati spasiti brak. Nekom je on svetinja. Nažalost ne možeš to sam.
Nemoj odustati od pokušaja da djeca budu s tobom. Eto vidiš..nas trojica smo prošli kao i ti. Ali nismo odustali. Njoj sada ništa nije važno kao ta "svemirska ljubav".

Djeci više od tih led sijalica i ne znam kako sređenog stana treba netko tko je sređen u glavi, svejedno tata ili mama..

Ti ovo nisi htio. Što ćeš sad? Šutjeti? Šuti, ali tamo gdje treba govori.. I djeluj.. Isplivat ćeš, kao i mi što smo. Imaš zbog Koga!
Riječni rak is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 19:17   #90
Pravno gledano

U nastavku šaljem update - odgovor odvjetnice.. ubrzo je ročište za cca 20-tak dana. Trenutno pokušavam razgovarati sa bivšom oko otvorenih pitanja ali bezuspješno. Izgleda da ćemo ipak morati sve preko suda i očito je svjesna svoje prednosti. Ja trenutno nemam, a po ovom dole napisanom previše opcija...

Viđanje djece: "Sto se tice vidanja djece,slazem se da je vrijeme određeno sudskom odlukom premalo i da je najbolje da se djeca viđaju prema dogovoru roditelja, ali svakako treba u presudi biti određen termin u slučaju da izostane vas međusobni dogovor da imate termine kad su djeca kod vas. Predlozit cu kako ste naveli, s tim da vikendom onda djecu preuzmete u subotu ujutro obzirom na vas posao."

CZSS: "sto se tice CZSS najbolje da odluku o odabiru prepustimo sudu. Sud ima saznanja koji centri nisu preopterećeni pa ce vas rasporediti u neki od njih. "

Protivljenje na rastavu (znači nije sporazumno već tužba): "Ukoliko se usprotivite rastavi,sud ce nakon postupka posredovanja u CZSS i nakon proteka godine dana od napuštanja bračne zajednice,ipak razvesti brak. Tako da u tom smislu nećete dobiti nista, osim odugovlačiti ( ako želite), a ukoliko se pomirite sa suprugom ona( tužiteljica) do donošenja presude moze povuci tuzbu sto znaci da onda ostajete u braku ( kao da tuzba nije podnesena)."

Djeca sa tatom: "Sto se tice djece i mogucnosti da zive sa vama,moram vas upozoriti da je to gotovo nemoguce u situaciji kad su majke "normalne"(nisu narkomanke, psihički bolesne, ne vode brigu o djeci,zlostavljaju ih). Nazalost sudovi u RH su skloni djecu dodjeljivati majci.
U vašem slučaju koliko ste mi ispričali supruga je brižna i normalna majka,zaposlena i djeca imaju normalan prostor za zivot, tako da tesko da bi sud odlucio djecu povjeriti vama, pogotovo jer za sada nemate uvjete za zivot sa djecom,( prostor) sto je jedan od preduvjeta za dodjelu djece.

Ukoliko se kasnije prilike promjene vi mozete tražiti da djeca zive sa vama. Ukoliko i sad to predlažete ja cu to tražiti od suda,ali napominjem da su sanse za dodjelu minimalne. U tom slučaju u CZSS ce ici i djeca na psihološku analizu te ce ih između ostalog pitati s kojim roditeljem zele živjeti.

Vezano za činjenicu da vam sud dodijeli jedno dijete isto je također malo vjerojatno,gotovo nemoguce, jer se braća ne razdvajaju, osim u onim slučajevima kad nema drugog rjesenja, sto kod vas isto nije slučaj.
"
satarash is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 19:39   #91
Po svemu navedenom ne preostaje ti puno više nego prihvatiti savjet odvjetnice i u međuvremenu raditi na osnaživanju svojih pozicija...posao, stambeno pitanje, mirnoća i stabilnost u komuniciranju i nastupanju prema bivšoj a prvenstveno prema djeci.

Po zakonima koji su na snazi, razvod je razvod ali situacija oko skrbništva se uvijek može mijenjati, to jako ovisi o onome što ćete staviti na papir u CZSS.

Osim toga, djeca rastu, sazrijevanjem im se podosta mijenjaju želje, perspektive i mišljenja vezano za roditelje.
kosmata is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2015., 11:12   #92
Quote:
satarash kaže: Pogledaj post
U nastavku šaljem update - odgovor odvjetnice.. ubrzo je ročište za cca 20-tak dana. Trenutno pokušavam razgovarati sa bivšom oko otvorenih pitanja ali bezuspješno. Izgleda da ćemo ipak morati sve preko suda i očito je svjesna svoje prednosti. Ja trenutno nemam, a po ovom dole napisanom previše opcija...

Viđanje djece: "Sto se tice vidanja djece,slazem se da je vrijeme određeno sudskom odlukom premalo i da je najbolje da se djeca viđaju prema dogovoru roditelja, ali svakako treba u presudi biti određen termin u slučaju da izostane vas međusobni dogovor da imate termine kad su djeca kod vas. Predlozit cu kako ste naveli, s tim da vikendom onda djecu preuzmete u subotu ujutro obzirom na vas posao."

CZSS: "sto se tice CZSS najbolje da odluku o odabiru prepustimo sudu. Sud ima saznanja koji centri nisu preopterećeni pa ce vas rasporediti u neki od njih. "

Protivljenje na rastavu (znači nije sporazumno već tužba): "Ukoliko se usprotivite rastavi,sud ce nakon postupka posredovanja u CZSS i nakon proteka godine dana od napuštanja bračne zajednice,ipak razvesti brak. Tako da u tom smislu nećete dobiti nista, osim odugovlačiti ( ako želite), a ukoliko se pomirite sa suprugom ona( tužiteljica) do donošenja presude moze povuci tuzbu sto znaci da onda ostajete u braku ( kao da tuzba nije podnesena)."

Djeca sa tatom: "Sto se tice djece i mogucnosti da zive sa vama,moram vas upozoriti da je to gotovo nemoguce u situaciji kad su majke "normalne"(nisu narkomanke, psihički bolesne, ne vode brigu o djeci,zlostavljaju ih). Nazalost sudovi u RH su skloni djecu dodjeljivati majci.
U vašem slučaju koliko ste mi ispričali supruga je brižna i normalna majka,zaposlena i djeca imaju normalan prostor za zivot, tako da tesko da bi sud odlucio djecu povjeriti vama, pogotovo jer za sada nemate uvjete za zivot sa djecom,( prostor) sto je jedan od preduvjeta za dodjelu djece.

Ukoliko se kasnije prilike promjene vi mozete tražiti da djeca zive sa vama. Ukoliko i sad to predlažete ja cu to tražiti od suda,ali napominjem da su sanse za dodjelu minimalne. U tom slučaju u CZSS ce ici i djeca na psihološku analizu te ce ih između ostalog pitati s kojim roditeljem zele živjeti.

Vezano za činjenicu da vam sud dodijeli jedno dijete isto je također malo vjerojatno,gotovo nemoguce, jer se braća ne razdvajaju, osim u onim slučajevima kad nema drugog rjesenja, sto kod vas isto nije slučaj.
"
Promjeni odvjetnika, nađi nekog tko misli da imaš šanse za dobit povjeru
PureNitro is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 09:48   #93
A da nađeš stan blizu tvoje bivše kad možes, napraviš ga sigurno, harmonično utočište i tako deca znaju da si uvek blizu i mogu doći k tebi? Da to bude njihova sigurna luka gdje tata je pravi, najbolji kapetan njihovog života.
dersu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2015., 13:55   #94
Pitao si za iskustva,

pa ja sam bila u sličnoj situaciji. Mislim da je jedina razlika da sam ja žensko, odnosno majka. Tj. stan njegovog oca, plaća otprilike kao tvoja, nisam imala kredita.

Ja nisam radila nikakve scene, iselila sam se sa odjećom i nekoliko stvari koje su bile moje djevojačke, dijelom dječje odjeće i obuće, iznajmila stan u istom kvartu.

Prvotni dogovor je bio da su djeca 4 dana u tjednu kod mene i 3 kod njega (isto piše i u presudi), ali nakon nekog vermena smo se dogovorili da su tjedn kod mene i tjedan kod njega.

Istina, niša od ovoga ne bi bilo moguće da nismo bili osobe kojima su djeca prije svega i što sam ja smatrala da od svađe nikakve koristi, a štetu mogu imati samo djeca.
Vjerojatno je i on smatrao isto i možda nije mogao vjerovati da ga neću zgaziti, uzeti mu djecu, opaliti mu nemoguću alimentaciju,...


Toliko o iskustvu.



Što se tiče savjeta moje osobno mišljenje je da tvoj osobni mir i mir tvoje djece vrijedi više od svih stanova, štednji, alimetacija,...

Ako je ikako moguće iznajmi stan i u njemu stvori mirnu oazu za sebe i svoju djecu, jer nisi izgubio dom i obitelj, samo ih treba redefinirati.

Puno sreće.
OvcaObicna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2015., 17:56   #95
Sretan ti rođendan sine

Sine, još si mali i nećeš shvatiti kako su unesena nova pravila u naš život i da više ništa neće biti isto.... Bio sam tamo kada si uzeo svoj prvi dah, a sada će nam netko drugi određivati kada se možemo vidjeti...neka nova pravila odraslih...te "odrasle" ni ja ne mogu shvatiti, ni zašto, ni kako...neka im bude, neka odlučuju, neka rade što god hoće...ljubav nam ne mogu uzeti..Sine, sretan ti šesti rođendan
satarash is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2015., 11:01   #96
Quote:
satarash kaže: Pogledaj post
Sine, još si mali i nećeš shvatiti kako su unesena nova pravila u naš život i da više ništa neće biti isto.... Bio sam tamo kada si uzeo svoj prvi dah, a sada će nam netko drugi određivati kada se možemo vidjeti...neka nova pravila odraslih...te "odrasle" ni ja ne mogu shvatiti, ni zašto, ni kako...neka im bude, neka odlučuju, neka rade što god hoće...ljubav nam ne mogu uzeti..Sine, sretan ti šesti rođendan
Ovo koliko god je lijepo još je više tužno
Jesi li ga vidio za rođendan?
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2015., 12:04   #97
Quote:
satarash kaže: Pogledaj post
Sine, još si mali i nećeš shvatiti kako su unesena nova pravila u naš život i da više ništa neće biti isto.... Bio sam tamo kada si uzeo svoj prvi dah, a sada će nam netko drugi određivati kada se možemo vidjeti...neka nova pravila odraslih...te "odrasle" ni ja ne mogu shvatiti, ni zašto, ni kako...neka im bude, neka odlučuju, neka rade što god hoće...ljubav nam ne mogu uzeti..Sine, sretan ti šesti rođendan

i još...tko je shvatio, shvatio je..


jučer je bila obljetnica pada vukowara
sretan rođenda tvom sinu
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2015., 12:05   #98
Zaista tuzno...slazem se. Ali iako su sad neka nova pravila kako pises...a osjetio sam
i na svojoj kozi...zivot ide dalje. Cuo sam mnogo zivotnih prica i tuzno je to.
Ali budi sretan jer imas dijete. Izgradi sa njime kvalitetan odnos i bit ce sve ok.
Vase vrijeme tek dolazi i to ti nitko ne moze oduzeti. Jos jednom...budi sretan
sto imas dijete...ucini najbolje za njega... i bit ce sve ok.
Ako malo procitas po forumu...a nazalost imas puno toga za citati...vjerujem
da ces pronaci tuznih prica gdje ocevi ili majke rade probleme i uvlace
djecu u to. Budi pametan zbog svojeg djeteta i to ce ti se vratiti.
Sretno !
suhi13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2015., 15:34   #99
Quote:
satarash kaže: Pogledaj post
Sine, još si mali i nećeš shvatiti kako su unesena nova pravila u naš život i da više ništa neće biti isto.... Bio sam tamo kada si uzeo svoj prvi dah, a sada će nam netko drugi određivati kada se možemo vidjeti...neka nova pravila odraslih...te "odrasle" ni ja ne mogu shvatiti, ni zašto, ni kako...neka im bude, neka odlučuju, neka rade što god hoće...ljubav nam ne mogu uzeti..Sine, sretan ti šesti rođendan
Nažalost,netko mora odrediti pravila...Bilo bi dovoljno dobro da taj netko prije toga se potrudi izgraditi vezu/koordinaciju između rastavljenih osoba,tako dase sve pripremi u izgradnji komunikacije kako dijete ne bi trepjelo nedostatak ukupne bliskosti oba roditelja..
Važno je izgraditi bolju komunikaciju,da se izbjegne svađa i prepirka pred djetetom,a kada naraste moći će prihvatiti da možda roditelji bolje funkcioniraju kada su razdvojeni,kada imaju svoje živote.
To je jebeno težak izazov koji je moguć..

Dakle,djetetu ne treba puniti glavu,tko je kriv,za što je kriv,nametati mu nepotrebnu anksioznost...Dijete zna tko su mu roditelji i tako će uvijek biti..
__________________
Theros, trygos, polemos.
"Ljeto, jesen, rat."
Alemanskillen is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 22:06   #100
Smile Kraj jedne priče početak druge

Ovako, znam navratiti na ovaj forum i kako sam započeo svoju pricu tako cu i sada napisati gdje sam sta sam nakon svega. Nakon paklenih mjeseci, pitanja kako i zasto i ne prihvacanja situacije, stao sam i krenuo dalje. Ipak imam dvoje krasne djece. Nije bilo lako, bilo je teskih jako teskih i depresivnih faza. Trebalo je to sve izdrzati. Nisam bio uvijek raspolozen za preuzeti djecu, biti sa njima vikend, ali snalazio sam se. Srecom sestra ima dvoje djece pa bi se igrala, a ja bi ponekada lezao na krevetu.. al dobro polako sam se poceo kretati. Odveo bi ih negdje, ma samo da provedemo vrijeme zajedno. Shvatio sam da mi to pomaze. Da ne mogu bez njih. Oni su mi dali snagu za dalje....

U pocetku sam trazio neku vezu, ali sam shvatio da me to trosi i da je sve umjetno.. Maknuo sam se, bio sam sa sobom i to je pomoglo. Nije mi bilo lose samim sa sobom Oslobodio sam se svega, krenuo na sport i u svojoj kategoriji ostecenja osvojio dvije medalje (za njih dvoje).. sa bivsom imam korektan odnos. Ono sto sam sve cuo na socijalnom me je i nije iznenadilo. Da je ona to planirala svih 11 godina braka ali je cekala da se financijski stabiliziram da mogu placati alimentaciju itd. wtf ali dobro

I..meni se dogodila ljubav. Istina tek mjesec dana i tko zna sto jos moze biti. Ali hocu reci nisam se nadao i nije samo zaljubljenost... Nisam se nadao, posebno njeno prihvacanje moga fizickog ostecenja koje nije malo. Eto i bez ove ljubavi stvari su se jako popravile i bitna je snaga volje i treba se povuci kada je lose ne se forsirati. Ali zivot je cudo i stvarno ne mozemo znati sto nas ceka, ali mozemo nauciti nositi se sa svime i izvuci najbolje iz svega. Eto mozda nekome pomogne tko se tek rastaje i ne zna sto ga ceka.. Stvarno ne moze znati ali moze vjerovati i biti ce sigurno bolje
satarash is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:18.