Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2017., 11:26   #4881
Quote:
Opaki kaže: Pogledaj post
Za ovakve iznose se ne igra sa internetom, već radije obiđi odvjetnika... No ukratko, nasljeđuješ dug do visine nasljeđene imovine, nisi ti jamac ali si pokupio jamčev dug.... u pravilu to se prvo jamci pozovu nekakvim "strašnim" dopisima pa se netko i uplaši i plati, a na njima je hoće li pokretat ovrhu protiv tebe i dalje dokazivat koliko si nasljedio itd.... da li je zastara nastupila i sl. o tome tek kad i ako se pokrene ovrha.
Ma i ići ćemo kod odvjetnika, samo sam prvo htio vidjeti iskustva drugih. Hvala na pomoći.
xerenity is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 11:32   #4882
Quote:
Opaki kaže: Pogledaj post
Za ovakve iznose se ne igra sa internetom, već radije obiđi odvjetnika... No ukratko, nasljeđuješ dug do visine nasljeđene imovine, nisi ti jamac ali si pokupio jamčev dug.... u pravilu to se prvo jamci pozovu nekakvim "strašnim" dopisima pa se netko i uplaši i plati, a na njima je hoće li pokretat ovrhu protiv tebe i dalje dokazivat koliko si nasljedio itd.... da li je zastara nastupila i sl. o tome tek kad i ako se pokrene ovrha.
ako je dug skočio s 18 na 240 onda je zastara nastupila otprilike oko univerzijade u zagrebu
PabloN is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 11:34   #4883
Quote:
PabloN kaže: Pogledaj post
ako je dug skočio s 18 na 240 onda je zastara nastupila otprilike oko univerzijade u zagrebu
Ma nisam upoznat sa slučajem, prekjučer sam saznao da to uopće postoji. Ali nije zastara nastupila ako su tu stalno bili postupci pokretani, žalbe drugih jamaca i sl. To će odvjetnik znati reći.
xerenity is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 11:39   #4884
Quote:
xerenity kaže: Pogledaj post
Ma nisam upoznat sa slučajem, prekjučer sam saznao da to uopće postoji. Ali nije zastara nastupila ako su tu stalno bili postupci pokretani, žalbe drugih jamaca i sl. To će odvjetnik znati reći.
svejedno, da je ne znam koliko postupaka ne može bit toliki dug, vjerojatnije da te žele zastrašiti. traži da ti dostave cjelokupnu dokumentaciju.
PabloN is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 17:02   #4885
Bok ljudi! Evo imam pitanje u vezi situacije u kojoj smo trenutno. Dakle, djed je dobio pismo za ovrhu od vodoopskrbe zbog ne-plaćenog racuna za vodu od 200kn. Problem je u tome što taj račun nije njegov. Netko je u Vodoopskrbi ili Holdingu zeznul i stavil njegov OIB, na njegovog imenjaka ili tak nešto, jer račun glasi na stan/nekretninu koja nije u našem vlasništvu. Dakle netko nije platio račun za vodu. S njim smo prošli kroz sve račune, i sve je čisto za svaki mjesec u godini koja stoji na tom računu za vodu.

Starci su poludili, i sad smo na sudu. E sad, problem je u tome što je sudac odbio zahtjev za vještačenjem/dokazivanjem da nekretnina nije naša, te je navodno rekao odvjetnici da presuda neće biti u našu korist. Naravno, starci su ljuti, a i starce brine kako bi to moglo utjecat na djeda koji je već doživio jedan srčani. Jel ima netko nekakav savjet? Djed je bio danas u društvu za zaštitu potrošača.

Nejde mi baš pravni lingo, tak da sori zbog moguće nerazumljivosti.
PsychoEagle is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 21:50   #4886
Kad dobijete rješenje suda bit će navedena uputa o pravnom lijeku. Vjerujem da se možete žalit na višu istancu, po navedenom ne bi trebalo biti problem dokazati da taj račun nije njegov. Jedino mi je čudno kako je dobio samo jedan račun, ako tak priključak vode na njegovo ime.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 08:52   #4887
Quote:
PsychoEagle kaže: Pogledaj post
Bok ljudi! Evo imam pitanje u vezi situacije u kojoj smo trenutno. Dakle, djed je dobio pismo za ovrhu od vodoopskrbe zbog ne-plaćenog racuna za vodu od 200kn. Problem je u tome što taj račun nije njegov. Netko je u Vodoopskrbi ili Holdingu zeznul i stavil njegov OIB, na njegovog imenjaka ili tak nešto, jer račun glasi na stan/nekretninu koja nije u našem vlasništvu. Dakle netko nije platio račun za vodu. S njim smo prošli kroz sve račune, i sve je čisto za svaki mjesec u godini koja stoji na tom računu za vodu.

Starci su poludili, i sad smo na sudu. E sad, problem je u tome što je sudac odbio zahtjev za vještačenjem/dokazivanjem da nekretnina nije naša, te je navodno rekao odvjetnici da presuda neće biti u našu korist. Naravno, starci su ljuti, a i starce brine kako bi to moglo utjecat na djeda koji je već doživio jedan srčani. Jel ima netko nekakav savjet? Djed je bio danas u društvu za zaštitu potrošača.

Nejde mi baš pravni lingo, tak da sori zbog moguće nerazumljivosti.
Suludo mi zvuči da je sudac odbio to, eventualno bi mogao ako je prigovor bio van roka. U slučaju da je u roku, nema što odbijat nego je dužan postupiti po vašem zahtjevu i tražiti od tužitelja da dostavi zk izvadak.
PabloN is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 11:04   #4888
Quote:
PabloN kaže: Pogledaj post
Suludo mi zvuči da je sudac odbio to, eventualno bi mogao ako je prigovor bio van roka. U slučaju da je u roku, nema što odbijat nego je dužan postupiti po vašem zahtjevu i tražiti od tužitelja da dostavi zk izvadak.
Suludo? Da. Al kakav je pravni sustav u ovoj državi? I'm not surprised. Anyway, as far as I know, sve je bilo davano u roku, tako da je vjerovatno do lijenosti suca koji se ne želi zezat sa Holdingom. Al je problem u tome što se veoma lako može dogoditi da budemo optuženi za neplaćeni račun koji nije naš.

Nisam uspjel double-citirat, al da, ni mi neznamo kako je on dobio samo jedan račun i svo ovo sranje se podiglo oko tog. Račun je iz Prosinca 2015., a ovršni postupak je pokrenut u Prosincu 2016., tak da nije moglo doći do zastare od godinu dana.
PsychoEagle is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 09:59   #4889
Quote:
Opaki kaže: Pogledaj post
Za ovakve iznose se ne igra sa internetom, već radije obiđi odvjetnika... No ukratko, nasljeđuješ dug do visine nasljeđene imovine, nisi ti jamac ali si pokupio jamčev dug.... u pravilu to se prvo jamci pozovu nekakvim "strašnim" dopisima pa se netko i uplaši i plati, a na njima je hoće li pokretat ovrhu protiv tebe i dalje dokazivat koliko si nasljedio itd.... da li je zastara nastupila i sl. o tome tek kad i ako se pokrene ovrha.
On čak ni ne spominje ovrhu ni prema ocu... moguće da nikakvo ovršno rješenje ni ne postoji ni prema ocu. U tom slučaju potraživanje za nenaplaćene anuitete zastarijeva nakon 3 godine, je l tako?

Quote:
PsychoEagle kaže: Pogledaj post
Bok ljudi! Evo imam pitanje u vezi situacije u kojoj smo trenutno. Dakle, djed je dobio pismo za ovrhu od vodoopskrbe zbog ne-plaćenog racuna za vodu od 200kn. Problem je u tome što taj račun nije njegov. Netko je u Vodoopskrbi ili Holdingu zeznul i stavil njegov OIB, na njegovog imenjaka ili tak nešto, jer račun glasi na stan/nekretninu koja nije u našem vlasništvu. Dakle netko nije platio račun za vodu. S njim smo prošli kroz sve račune, i sve je čisto za svaki mjesec u godini koja stoji na tom računu za vodu.

Starci su poludili, i sad smo na sudu. E sad, problem je u tome što je sudac odbio zahtjev za vještačenjem/dokazivanjem da nekretnina nije naša, te je navodno rekao odvjetnici da presuda neće biti u našu korist. Naravno, starci su ljuti, a i starce brine kako bi to moglo utjecat na djeda koji je već doživio jedan srčani. Jel ima netko nekakav savjet? Djed je bio danas u društvu za zaštitu potrošača.

Nejde mi baš pravni lingo, tak da sori zbog moguće nerazumljivosti.
Okej.. kako zbog jednog računa završite u parnici?
I kako su to starci završili u situaciji da oni dokazuju čija je nekretnina na koju glasi račun?
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 10:17   #4890
Quote:
PsychoEagle kaže: Pogledaj post
Bok ljudi! Evo imam pitanje u vezi situacije u kojoj smo trenutno. Dakle, djed je dobio pismo za ovrhu od vodoopskrbe zbog ne-plaćenog racuna za vodu od 200kn. Problem je u tome što taj račun nije njegov. Netko je u Vodoopskrbi ili Holdingu zeznul i stavil njegov OIB, na njegovog imenjaka ili tak nešto, jer račun glasi na stan/nekretninu koja nije u našem vlasništvu. Dakle netko nije platio račun za vodu. S njim smo prošli kroz sve račune, i sve je čisto za svaki mjesec u godini koja stoji na tom računu za vodu.

Starci su poludili, i sad smo na sudu. E sad, problem je u tome što je sudac odbio zahtjev za vještačenjem/dokazivanjem da nekretnina nije naša, te je navodno rekao odvjetnici da presuda neće biti u našu korist. Naravno, starci su ljuti, a i starce brine kako bi to moglo utjecat na djeda koji je već doživio jedan srčani. Jel ima netko nekakav savjet? Djed je bio danas u društvu za zaštitu potrošača.

Nejde mi baš pravni lingo, tak da sori zbog moguće nerazumljivosti.
probajte dostaviti prijavu prebivališta koju podigneš u policijskoj upravi i dostavite sucu da nikada nije bio na toj adresi na koju glasi račun - prijavljen. mislim da je 40 kuna taj dokaz i dobije se odmah. Ponesi i papire spora da se vidi kako imaš pravni interes da dobiješ potvrdu o prebivalištu svojeg djeda. To bi bio nedvojbeni dokaz u tvoju korist. Potom pokreni spor za nadoknadu troškova bez obzira što ne priznaju duševne boli ponekad.
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 10:19   #4891
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
probajte dostaviti prijavu prebivališta koju podigneš u policijskoj upravi i dostavite sucu da nikada nije bio na toj adresi na koju glasi račun - prijavljen. mislim da je 40 kuna taj dokaz i dobije se odmah. Ponesi i papire spora da se vidi kako imaš pravni interes da dobiješ potvrdu o prebivalištu svojeg djeda. To bi bio nedvojbeni dokaz u tvoju korist. Potom pokreni spor za nadoknadu troškova bez obzira što ne priznaju duševne boli ponekad.
pa kakve veze ima jel ikad bio prijavljen na toj adresi? Može bit prijavljen u ZG i imat 60 stanova u Splitu i po toj logici ne treba ni u jednom stanu u ST plaćati režije.
PabloN is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 10:19   #4892
osvrt:

Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Okej.. kako zbog jednog računa završite u parnici?
I kako su to starci završili u situaciji da oni dokazuju čija je nekretnina na koju glasi račun?
baviš se nebitnim, u pitanju je djed koji ima previše godina a oni mogu biti punomoćnici ili umješači .. zar ne? use your imagination grace
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 10:24   #4893
Quote:
PabloN kaže: Pogledaj post
pa kakve veze ima jel ikad bio prijavljen na toj adresi? Može bit prijavljen u ZG i imat 60 stanova u Splitu i po toj logici ne treba ni u jednom stanu u ST plaćati režije.
pa, neka to onda utvrdi sud ... kužiš. Računi idu na vlasnika i ljudi su lijepo rekli kako nisu vlasnici i kako je netko pogriješio u OIB-u.
Sa JMBG-om je bilo jednostavnije

Kažeš, nisam vlasnik nit sam ikad bio prijavljen i to je to. Imenjaka i prezimenjaka imaš koliko ti srce želi.
Imaš papir koji je dokaz.
Neka dokaže onaj tko je slao račun ...

ps i nemoj po logici moga bi zažaliti kada te uputim u nju
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 10:25   #4894
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
pa, neka to onda utvrdi sud ... kužiš. Računi idu na vlasnika i ljudi su lijepo rekli kako nisu vlasnici i kako je netko pogriješio u OIB-u.
Sa JMBG-om je bilo jednostavnije

Kažeš, nisam vlasnik nit sam ikad bio prijavljen i to je to.
Imaš papir koji je dokaz.
Neka dokaže onaj tko je slao račun ...
pa vlasništvo se dokazuje vlasničkim listom, a ne uvjerenjem o prebivalištu
PabloN is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 10:29   #4895
Quote:
PabloN kaže: Pogledaj post
pa vlasništvo se dokazuje vlasničkim listom, a ne uvjerenjem o prebivalištu
pa ovi kažu kako nisu vlasnici bok te mazo ..jel čitaš ili ti netko čita.

I kako sudac ne dozvoljava utvrđivanje činjeničnog stanja vještačenjem (možda je spor male vrijednosti i onda će narasti nebu pod oblake ako krenu vještačenja)

rekoh ti, imati ćeš loš dan ako nastaviš sa disleksijom
ljudima treba pomoć odmah ... pošalju kao podnesak
Neka vodovod dokaže da su vlasnici, bitrokracija ne priznaje da griješi , a vjeruj iskusio sam ih do boli

https://www.youtube.com/watch?v=6OalIW1yL-k
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 10:39   #4896
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
pa ovi kažu kako nisu vlasnici bok te mazo ..jel čitaš ili ti netko čita.

I kako sudac ne dozvoljava utvrđivanje činjeničnog stanja vještačenjem (možda je spor male vrijednosti i onda će narasti nebu pod oblake ako krenu vještačenja)

rekoh ti, imati ćeš loš dan ako nastaviš sa disleksijom
ljudima treba pomoć odmah ... pošalju kao podnesak
Neka vodovod dokaže da su vlasnici, bitrokracija ne priznaje da griješi , a vjeruj iskusio sam ih do boli

https://www.youtube.com/watch?v=6OalIW1yL-k
pa ako kažu da nisu vlasnici kako bi trebali dokazat svoju tvrdnju? uvjerenjem o prebivalištu, jel? i kakve veze ima što je spor male vrijednosti s utvrđenjem činjeničnog stanja? kad si tako glup baš mi je žao što su te iz*ebali neki bar trunku pametniji od tebe, što doduše i nije teško bit. kakva mrtva vještačenja za utvrđenje vlasništva? jesi normalan ti? jel znaš uopće što je vještačenje? bitno da pamet prodaješ tu.
PabloN is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 10:46   #4897
Quote:
PabloN kaže: Pogledaj post
pa ako kažu da nisu vlasnici kako bi trebali dokazat svoju tvrdnju? uvjerenjem o prebivalištu, jel? i kakve veze ima što je spor male vrijednosti s utvrđenjem činjeničnog stanja? kad si tako glup baš mi je žao što su te iz*ebali neki bar trunku pametniji od tebe, što doduše i nije teško bit. kakva mrtva vještačenja za utvrđenje vlasništva? jesi normalan ti? jel znaš uopće što je vještačenje? bitno da pamet prodaješ tu.


Pa napiši PabloN kako da izvade vlasnički list da nisu vlasnici ? možeš li napisati proceduru ... ili još bolje da izvade nevlasnički list, koliko traje i košta.

Obzirom da ne znaš što je spor male vrijednosti vještačenja su oko 3 000 kuna pa na dalje, žali se upravi vodovoda što si ostao nepodučen.
I da, vještačenje traje mjesecima, moguće odgode i sve to ...
Da sam bio upoznat kako klauni caruju ovdje došao bih ranije na nadmetanje
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 10:52   #4898
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post


Pa napiši PabloN kako da izvade vlasnički list da nisu vlasnici ? možeš li napisati proceduru ... ili još bolje da izvade nevlasnički list, koliko traje i košta.

Obzriom da ne znaš što je spor male vrijednosti vještačenja su oko 3 000 kuna pa na dalje, žali se upravi vodovoda što si ostao nepodučen.
I da, vještačenje traje mjesecima, moguće odgode i sve to ...
kakvo vještačenje, kakvo mrtvo vještačenje? jel znaš uopće što je to? očito ne. i ne moraju oni dostavit vlasnički list nego tužitelj a koji ga očito neće moć dostaviti ako djed nije vlasnik, samim time i tužba se odbacuje. isto kao što se tužba odbaci ako te npr. tuži ht i ti se žališ da nisi njihov pretplatnik a oni ne dostave ugovor. ili banka ili bilo tko drugi.
osim ako po tebi ne treba vještačiti nešto, vještačili te na zavodu za sudsku medicinu.
PabloN is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 10:56   #4899
Quote:
PabloN kaže: Pogledaj post
kakvo vještačenje, kakvo mrtvo vještačenje? jel znaš uopće što je to? očito ne. i ne moraju oni dostavit vlasnički list nego tužitelj a koji ga očito neće moć dostaviti ako djed nije vlasnik, samim time i tužba se odbacuje. isto kao što se tužba odbaci ako te npr. tuži ht i ti se žališ da nisi njihov pretplatnik a oni ne dostave ugovor. ili banka ili bilo tko drugi.
osim ako po tebi ne treba vještačiti nešto, vještačili te na zavodu za sudsku medicinu.
znači disleksija non plus ultra sa metastazama i aberacija okrutna

https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...postcount=4885

Quote:
E sad, problem je u tome što je sudac odbio zahtjev za vještačenjem/dokazivanjem da nekretnina nije naša,


doista ne razumijem zašto si submisivan i želiš da te se ponižava dodatno preko stečenog. Treba brzo i efikasno pomoći ljudima, a ne recitirati interijerne besmislice piše na plotu. Bit ću milosrdan ...
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 11:02   #4900
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
znači disleksija non plus ultra sa metastazama i aberacija okrutna

https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...postcount=4885



aha, to što se on krivo izrazio pa spomenuo vještačenje je krunski dokaz da ti znaš o čemu pričaš? sud nema pravo bez obrazloženja odbit nikakav dokazni prijedlog, zato sam i rekao čovjeku da mi to suludo zvuči. može odbit jedino ako je van roka, u protivnom u obrazloženju presude mora navesti zbog čega je odbio. budući da je vlasništvo nad nekretninom neka vrsta prethodnog pitanja da bi se postupak zbog neplaćenih komunalija uopće mogao voditi, to bi bilo nepotpuno utvrđeno činjenično stanje i opravdan žalbeni razlog, a ne neka uvjerenja o prebivalištu i vještačenja za koja si nekad negdje čuo pa se nakalemio na njih ko plenković na "prioritetna pitanja za ovu vladu"
PabloN is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:24.