Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2007., 22:13   #81
Quote:
SaveAss kaže: Pogledaj post
sling je marama sa ringovima, evo baci pogled na ovo
uuu....dobro to izgleda...a di se tog kod nas može nabaviti? (nisam još trudna ali sam paničar koji voli sve znat i biti spreman na sve )
extreme is offline  
Old 18.05.2007., 13:02   #82
Quote:
SaveAss kaže: Pogledaj post

extremex: sling je marama sa ringovima, evo baci pogled na ovo
ustvari nije samo s ringovima. sling ring je marama s ringovima, a sling wrap je bez ringova. ja imam ovo drugo. nekak mi oni ringovi nisu bili privlacni a i nemas toliko opcija nosenja...
mada sam skuzila da kod nas sling zovu samo ove s ringovima, a marama im je sling wrap
__________________
Kradljivac pogleda

Zadnje uređivanje putnica : 03.06.2007. at 04:01.
PaleBlueEyes is offline  
Old 19.05.2007., 17:59   #83
ja ovako banem sa savakakvim pitanjima ali imam jedno za MANDY. Vidjela sam na fotkama kolica pa me zanima da li su uzela ona 3u1 (sa AS, nosiljkom i onom trećom opicijom koja je za poluležeći položaj) ili? I vidm one slikice robice za bebača pa mi izgleda prilično puno toga? Si to sve kupila ili si i dobila?
LittleMiss is offline  
Old 26.05.2007., 15:32   #84
Evo da je sletim kao poadobranac u ovaj topic. Vidjela sam sling maramu i pogledala na netu kad i zašto se sve može koristiti, ali molila bih iskusne mamice da mi konkretno napišu kad su nosile bebu u slingu i koliko dugo. Ono u šetnju, po doma i tako....
Unaprijed hvala!
abilan is offline  
Old 27.05.2007., 12:00   #85
kupila sam sling kad je imao oko 2 mjeseca. tada jos nije držao sam glavicu i bilo mi je dosta teško ga namjestiti. uglavnom sam ga tada nosila samo po doma. trebalo mi je 2 mjeseca da naučim, pa da se usudim izaći s njim van. (bilo me strah da mi ne ispadne ) ima više položaja u kojem možeš nositi bebu, ali ja sam uspjela samo u jednom položaju.

sad A. ima 5 mjeseci i cca 7kg i nosim ga okrenutog prema sebi. stavim ga doma u sling (jos uvijek mi je puuuuno lakše pred ogledalom ga namjestiti) i šetamo po 2 sata. recimo da nakon 2.5 h počinje boljeti rame na kojem je prsten (ne žulja, baš boli od težine). sad kad sam koliko-toliko svaladala sling, razmišljam o kupovini marame

ako idemo na cjelodnevni izlet, onda ga prvo nosim u slingu cca 2 sata, pa ga stavim u kolica, pa ga onda tata nosi na rukama, i na kraju je opet sling u igri. samo ga vani nikad tak dobro ne namjestim kao doma. uglavnom, zašto ga nosimo - frajer ne želi biti dugo u kolicima, mora sve vidjeti....
mici123 is offline  
Old 29.05.2007., 16:27   #86
Quote:
mici123 kaže: Pogledaj post
.... recimo da nakon 2.5 h počinje boljeti rame na kojem je prsten (ne žulja, baš boli od težine)...
hm, ukoliko je sling pravilno namješten ne bi trebala osjećati nikakvu bol od težine.

Inače, mi nosimo sling od mališinog 3. tjedna života.
Trebalo nam je malo vremena da se uštimamo s tim nošenjem, no kad je krenulo moram priznati da nam je sling najbolja investicija.

U njemu sam ga dojila, išli smo svugdje, lako se namješta...Ne znam, ja o marami nisam razmišljala jer je sling jednostavniji za staviti, al zato marama ima više položaja - no ja ionako nisam mislila s njim visit sa stropa dok ga nosim, tako da nam je sling sasvim dovoljan.
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Old 30.05.2007., 10:59   #87
Quote:
SaveAss kaže: Pogledaj post
hm, ukoliko je sling pravilno namješten ne bi trebala osjećati nikakvu bol od težine.
ne znam. prvih sat vremena mi je lagan kako perce u slingu. nakon toga, tj drugih sat vremena ga osjećam, postaje mi teže nositi ga, ali i dalje ništa strasno. nakon 2 sata nosenja, tih 7 kg mi postane preteško, jedva cekam da ga skinem....
znači misliš da nešto krivo radim. a baš sam si mislila kak sam nakon 3 mjeseca uspjela..

maramu namjeravam kupiti baš zbog toga, jer on raste, pa sam mislila da ce mi 10kg biti lakse nositi u marami. samo dok ju naučim vezati, mali će krenuti u školu
mici123 is offline  
Old 30.05.2007., 13:49   #88
mici, a evo znam isto po sebi - 2 puta mi se desilo da nakon nekog vremena osjetim strašni zamor i na kraju sam skužila da je do toga jer nisam pravilno namjestila sling (iza na leđima ne bi prolazio onako kako treba) i jednom sam osjetila bol u ključoj kosti, al to sam odma osjetila (bilo je do previše visoko postavljenig ringova koji su se još i nakrivili).
Inače i moj mališa ima sad malo više od 7kg.

Marama, eto ja bi još koji put razmislila na tvom mjestu (ne samo radi vezivanja ....to se ionako kad-tad nauči), nego kad klinci porastu oni su skloniji tome da bi malo trčkarali, pa bi se nosili (tako na smjene) i sad zamisli koliko ti je lakše u više navrata stavljat ga i spuštat kad je u slingu (kad njega jednom namjestiš to je to), nego u marami.
Meni se marama čini bolja opcija za manje bebice - njih staviš u to i one miruju.

I još nešto - vrućina.
Evo ja se kuham već danima kad ga nosim u slingu, a u njemu svi kažu da se ne znoje toliko koliko u marami.

Al morat ću i ja jednom maramu stavit - to sa drugim klincem
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Old 04.06.2007., 11:34   #89
Uopće ne mislim koristiti klokanicu/maramu/sling...

Uza sva pomagala koja postoje za bebače ne pada mi na pamet još njega nositi u tome...
__________________
chart
oštrilo is offline  
Old 04.06.2007., 12:21   #90
Quote:
oštrilo kaže: Pogledaj post
Uopće ne mislim koristiti klokanicu/maramu/sling...

Uza sva pomagala koja postoje za bebače ne pada mi na pamet još njega nositi u tome...
Ja imam sling i koristan mi je jako.
Nisu sve bebe iste, moj je imao fazu kad nije želio biti u kolicima vani dulje od 10-ak minuta, vrištao bi i plakao. Da sam ga morala nositi na rukama i još gurati kolica, bilo bi mi užasno teško, skoro neizvedivo. Ovako bih ga stavila u sling i svi sretni, i on i ja.
Autosjedalica is offline  
Old 04.06.2007., 16:51   #91
Oštrilo kod mene je situacija kao i kod Autosjedalice.

Hoću reći, sling nisam nabavljala zato što je to "in", baza, moda ili štaliveć, već iz čiste potrebe. 3 mjeseca sam bila sama s bebicom (nije mi ga imao tko pričuvat dok pojedem i sl) koja se samo željela nosit, koja je puno plakala (kolike, pa upala uha), a vrijeme nije bilo uvijek lijepo da bi išle u šetnju kolicima - u kojima je prvo vrijeme uvijek spavao, al evo ima već neko vrijeme da nema teorije da stoji u kolicima (pitaj Magičnu i Zmijicu kako je drečao kad sam došla na kavu s njim u kolicima).

A nosit ga u rukama - to je smrt za leđa, a ruke otpadaju nakon jako kratkog vremena.
Zapravo, sling mi je ispao najbolja investicija - bez kolica, njihaljke, baby gym-a, krevetića.... bi sigurno mogla, al bez slinga nikako.
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Old 04.06.2007., 17:44   #92
Quote:
oštrilo kaže: Pogledaj post
Uopće ne mislim koristiti klokanicu/maramu/sling...

Uza sva pomagala koja postoje za bebače ne pada mi na pamet još njega nositi u tome...
pa ne znam koja druga pomagala? ovo su zapravo istovrsna pomagala za drzanje bebice uz sebe.

mozda mislis da ce zeljeti biti u kreveticu ili kolicima?
naime, ja ti zelim svu srecu, ali bojim se da ces se razocarati

osim ako pod "pomagala" ne mislis i na tate, bake i tete?
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Old 05.06.2007., 10:53   #93
Bas sam za vikend prical sa sogoricom i rekla je da se jedan klinac nije volio nositi osim u rukama, drugom je bilo ok u klokanici, ali marama je na kraju ispala preskupa (neiskorištena) investicija. Pa ju bude posudila nama da ju koristimo dok za to dojde vrijeme.

Tu svi pricaju kak to super zgleda, kak je to korisno, zdravo, al ko zna, mozda se bebi ne bude svidjelo pa onda zlatnu maramu zajedno sa srebrnim slingom mozes staviti na zid.

Prijedlog: probajte nekak probnu verziju marame izmisliti (posuditi, upotrijebiti ogromnu plahtu ili nekaj treće, pa ak se bebi svidi...)
__________________
Pozdrav
murky is offline  
Old 05.06.2007., 12:01   #94
Quote:
putnica kaže: Pogledaj post
pa ne znam koja druga pomagala? ovo su zapravo istovrsna pomagala za drzanje bebice uz sebe.

mozda mislis da ce zeljeti biti u kreveticu ili kolicima?
naime, ja ti zelim svu srecu, ali bojim se da ces se razocarati

osim ako pod "pomagala" ne mislis i na tate, bake i tete?
Nadam se dobrom djetetu
__________________
chart
oštrilo is offline  
Old 05.06.2007., 12:03   #95
Quote:
oštrilo kaže: Pogledaj post
Nadam se dobrom djetetu
ti si klasa optimist ko i ja
maja m is offline  
Old 05.06.2007., 13:32   #96
Hvala na savjetima. I sve mi se čini da ću kupiti sling jer mi marama izgleda prekomplicirano.
I ja se nadam dobroj bebi, ali ako bude na mene ili mm onda mi ne gine ludilo!
abilan is offline  
Old 05.06.2007., 15:53   #97
Quote:
oštrilo kaže: Pogledaj post
Nadam se dobrom djetetu
nadaj se i dalje
al napravi i plan b
Zmijica is offline  
Old 06.06.2007., 11:10   #98
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
nadaj se i dalje
al napravi i plan b
Ako bude na muža trebat ću i plan xy
__________________
chart
oštrilo is offline  
Old 26.06.2007., 13:16   #99
i mi danas naručili sling ...jedva čekam da dođe....od pixiekid-a

a evo i link za one koji još ne znaju što bi kupili......(sling, maramu, mei-tai, mei-hip)
nosiljke

mei-tai je sličan marami ali puuuno jednostavniji za vezanje i nema puno platna.....
mei-hip za veću djecu i za nošenje na boku.......
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Old 28.07.2007., 12:47   #100
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
i mi danas naručili sling ...jedva čekam da dođe....od pixiekid-a

a evo i link za one koji još ne znaju što bi kupili......(sling, maramu, mei-tai, mei-hip)
nosiljke

mei-tai je sličan marami ali puuuno jednostavniji za vezanje i nema puno platna.....
mei-hip za veću djecu i za nošenje na boku.......
Zadnjih dana intenzivno razmišljam o slingu. Po svemu što sam pročitala, njegovaprednost pred maramom je jednostavnije namještanje, a mana što ima manje opcija od marame. Mam s iskustvom, da li sam dobro shvatila?
Budući ću ja često biti sama s bebom, jednostavnost upotrebe mi je prioritet.
E sa, molila bih pomoć. Čitala sam i gledala o slingovima Sling byMama i pixiekid.
Zanimaju me vaša iskustva sad nakon što je prošlo dosta vremena otkako ih pretpostavljam koristite.
Mandy, jako mi se na slikama sviđaju pixiekidovi. Kakvo je tvoje iskustvo?
Puno vam hvala na pomoći!
zrnce soli is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:22.