Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.12.2002., 14:54   #21
Quote:
Ame®icano kaže:
luca, da se meni desio bliski susret poput toga, danas bih vjerovatno dijelio nagrade za koje bi Nobelove bile jadni sitnis. Naravno, kuzis da se zezam, jel?
ne
jer ne kuzim na sto zapravo mislis: kome bi dijelio nagrade, kakve nagrade, kakve veze imaju nagrade s UFOima...? ja sam ti dosta jednostvano bice: ili mi moras reci konkretno na sto mislis ili ja ne shvacam sta je pisac htio reci
u stvari, to je moja taktika za izbjegavanje nesporazuma....
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2002., 15:58   #22
OK luca...

Ogromna koncentracija pameti na jednom mjestu (mama, tata, ti, baka, djed) propusta jedinstvenu priliku da sa 1-2 m udaljenosti ne prikupe dokaz o postojanju UFO-a. Znas, ja bih se borio ko lav, ali takvu priliku ne bih propustio...

I nakon svega, kada se spomene nagrada, tvoje oci se sirom otvorise, sto bi vjerovatno bila i moja reakcija, jer imajuci taj dokaz bi mi vjerovatno dao dovoljno znanja i sredstava da osnujem osobni fond za nagrade... Ni Nobel mi ne bi bio ravan.

A nagrade bih dijelio onima koji je zasluze. Cak bih imao nagradu za naj propustenu priliku. I valjda kuzis da se opet zezam.
Ame®icano is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2002., 16:15   #23
Quote:
Ame®icano kaže:
OK luca...

1. Ogromna koncentracija pameti na jednom mjestu (mama, tata, ti, baka, djed) propusta jedinstvenu priliku da sa
2. 1-2 m udaljenosti ne prikupe dokaz o postojanju UFO-a.
3. Znas, ja bih se borio ko lav, ali takvu priliku ne bih propustio...

4. I nakon svega, kada se spomene nagrada, tvoje oci se sirom otvorise, sto bi vjerovatno bila i moja reakcija, jer imajuci taj dokaz bi mi vjerovatno dao dovoljno znanja i sredstava da osnujem osobni fond za nagrade... Ni Nobel mi ne bi bio ravan.

5. A nagrade bih dijelio onima koji je zasluze. Cak bih imao nagradu za naj propustenu priliku. I valjda kuzis da se opet zezam.
1. nije dokazana koncentracija pameti (ja sam bila tada mala ), nego samo ponesto tehnicke upucenosti...
2. 2-3 m
3. pa ne znam kako bi se borio. mi tada nismo nosili fotoaparat za svaku setnjicu po prirodi... mislis da smo ga trebali "skinuti" kamencicima?
4. da smo imali dokaze, stvorili bi si guzvu. ovako mi nesto znamo, ostatak svijeta ne zna i mi zadovoljni
5. da imam fond, ne bih okolo djelila za nagrade, bile bih skroz subjektiva i dala ljudima koje volim
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2002., 16:27   #24
U redu, nazovi kako hoces. Moze ovako - potencionalna koncentracija pameti?

1-2, 2-3, moja greska, isprika takodje.

Kamencici??? Sa 2-3 m udaljenosti, ja bi i baku i djeda bacio na UFO, pa neka drze dok ne dodje pojacanje. Nego, posto niste nosili foto aparat, je li vam ikada palo na pamet da to sto ste vidjeli jednostavno nacrtate? Ali ne svi zajedno, vec svako za sebe, pa onda uporedjujete detalje...

Nemoj mi reci da je privatnost jedini razlog sto ste odustali od prikupljanja dokaza!

Ako vec imam neki fond, znaci da je nesto ostalo i nakon sto sam one koje volim dobro pripazio.
Ame®icano is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2002., 16:39   #25
Quote:
Ame®icano kaže:


1. Moze ovako - potencionalna koncentracija pameti?

1-2, 2-3, moja greska, isprika takodje.

3. Kamencici??? Sa 2-3 m udaljenosti, ja bi i baku i djeda bacio na UFO, pa neka drze dok ne dodje pojacanje.

4. Nego, posto niste nosili foto aparat, je li vam ikada palo na pamet da to sto ste vidjeli jednostavno nacrtate? Ali ne svi zajedno, vec svako za sebe, pa onda uporedjujete detalje...

5. Nemoj mi reci da je privatnost jedini razlog sto ste odustali od prikupljanja dokaza!

Ako vec imam neki fond, znaci da je nesto ostalo i nakon sto sam one koje volim dobro pripazio.
1. ne, to ipak insinuira jednu nemjerljivu velicinu (pamet)
2. nema potrebe za isprikom, ja naime samo cjepam dlake
3. pa mi smo setali, onda je "to" doslo, stalo, mi malo pogledali i zakljucili da je najrazumnije da svatko ide svojim poslom... i danas bih isto napravila...
4. crtanje bi imalo smisla da mi nesto s tim zelimo postici. ostatak setnje su svi sutili. kad smo dosli kuci trajalo je kratko medjusobno provjeravanje da li su stvaro svi prisutni "to" vidjeli. i to je to.
5. pa znas, nije da svi ljudi zele sve zivo objaviti na sva zvona... ja o tome ne govorim bas cesto, nikome ne govorim detalje. ne mislim da je covjecanstvo zakinuto za neku veliku stvar. a ako je, sto me briga ne bi bilo ni prvi ni zadnji puta da se izgube informacije...

koliko znam moja mama je pokusala nekad o tome pricati s ljudima iz svoje okoline i samo sto je dobila su bili izljevi bijesa... ljudima svejedno, a mi gubimo vrijeme i dozivljavamo neugodne situacije...
da ti ET dodje u stan, zar bi ga predao FBI-ju?
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2002., 16:40   #26
ma nismo mi samo u ovom svemiru samo nece nitko da nam se javi

(citaj ovo dole):

"Meat!"

"They're made out of meat."

"Meat?"

"Meat. They're made out of meat."

"Meat?"

"There's no doubt about it. We picked several from different parts of the planet, took them aboard our recon vessels, probed them all the way through. They're completely meat."

"That's impossible. What about the radio signals? The messages to the stars."

"They use the radio waves to talk, but the signals don't come from them.The signals come from machines."

"So who made the machines? That's who we want to contact."

"They made the machines. That's what I'm trying to tell you. Meat made the machines."

"That's ridiculous. How can meat make a machine? You're asking me to believe in sentient meat."

"I'm not asking you, I 'm telling you. These creatures are the only
sentient race in the sector and they're made out of meat."

"Maybe they're like the Orfolei. You know, a carbon-based intelligence that goes through a meat stage."

"Nope. They're born meat and they die meat. We studied them for several of their life spans, which didn't take too long. Do you have any idea the life span of meat?"

"Spare me. Okay, maybe they're only part meat. You know, like the Weddilei. A meat head with an electron plasma brain inside."

"Nope. We thought of that, since they do have meat heads like the Weddilei. But I told you, we probed them. They're meat all the way through."

"No brain?"

"Oh, there is a brain all right. It's just that the brain is made out of
meat!"

"So... what does the thinking?"

"You're not understanding, are you? The brain does the thinking. The meat."

"Thinking meat! You're asking me to believe in thinking meat!"

"Yes, thinking meat! Conscious meat! Loving meat. Dreaming meat. The meat is the whole deal! Are you getting the picture?"

"Omigod. You're serious then. They're made out of meat."

"Finally, Yes. They are indeed made out meat. And they've been trying to get in touch with us for almost a hundred of their years."

"So what does the meat have in mind."

"First it wants to talk to us. Then I imagine it wants to explore the
universe, contact other sentients, swap ideas and information. The usual."

"We're supposed to talk to meat?"

"That's the idea. That's the message they're sending out by radio.
'Hello. Anyone out there? Anyone home?' That sort of thing."

"They actually do talk, then. They use words, ideas, concepts?"

"Oh, yes. Except they do it with meat."

"I thought you just told me they used radio."

"They do, but what do you think is on the radio? Meat sounds. You know how when you slap or flap meat it makes a noise? They talk by flapping their meat at each other. They can even sing by squirting air through their meat."

"Omigod. Singing meat. This is altogether too much. So what do you advise?"

"Officially or unofficially?"

"Both."

"Officially, we are required to contact, welcome, and log in any and all sentient races or multibeings in the quadrant, without prejudice, fear, or favor. Unofficially, I advise that we erase the records and forget the whole thing."

"I was hoping you would say that."

"It seems harsh, but there is a limit. Do we really want to make contact with meat?"

"I agree one hundred percent. What's there to say?" `Hello, meat. How's it going?' But will this work? How many planets are we dealing with here?"

"Just one. They can travel to other planets in special meat containers, but they can't live on them. And being meat, they only travel through C space. Which limits them to the speed of light and makes the possibility of their ever making contact pretty slim. Infinitesimal, in fact."

"So we just pretend there's no one home in the universe."

"That's it."

"Cruel. But you said it yourself, who wants to meet meat? And the ones who have been aboard our vessels, the ones you have probed? You're sure they won't remember?"

"They'll be considered crackpots if they do. We went into their heads and smoothed out their meat so that we're just a dream to them."

"A dream to meat! How strangely appropriate, that we should be meat's dream."

"And we can marked this sector unoccupied."

"Good. Agreed, officially and unofficially. Case closed. Any others? Anyone interesting on that side of the galaxy?"

"Yes, a rather shy but sweet hydrogen core cluster intelligence in a CL*** nine star in G445 zone. Was in contact two galactic rotation ago, wants to be friendly again."

"They always come around."

"And why not? Imagine how unbearably, how unutterably cold the universe would be if one were all alone."
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2002., 16:47   #27
hvala!



bas slatko! da li je netko citao (ne gledao, mislim da je roman puno zabavniji i zanimljiviji od filma) "Contact" od Dragana Sagana?
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2002., 16:54   #28
Quote:
by luca
da ti ET dodje u stan, zar bi ga predao FBI-ju?
Very interesting question! Ne bih, FBI ili vec nako drugi bi sami dosli po njega. Dok se to ne desi, imao bih vjerovatno dovoljno vremena da se pozabavim pravnim pitanjima, vijestima po tisku i televiziji, autorskim pravima i ostalim dobrobitima kojima bih to svoje iskustvo dobro unovcio. Do tada bih ga branio svim mogucim sredstvima. I kamencicima.

I onda bih dijelio nagrade.
Ame®icano is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2002., 16:58   #29
Re: hvala!

Quote:
luca kaže:


bas slatko! da li je netko citao (ne gledao, mislim da je roman puno zabavniji i zanimljiviji od filma) "Contact" od Dragana Sagana?
Je, film je gnjusno-odvratan ali se moze puno nauciti o preglumljavanju i kako ga ostvariti (J. Foster - "Trebali su poslati pjesnika..." ).
Knjiga je onak lahka za citanje, ali nema dinamike (sex, nasilje, droga, raspameceni vanzemaljci...)
Mikilegendo!care! is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2002., 16:58   #30
Quote:
Ame®icano kaže:
Very interesting question! Ne bih, FBI ili vec nako drugi bi sami dosli po njega. Dok se to ne desi, imao bih vjerovatno dovoljno vremena da se pozabavim pravnim pitanjima, vijestima po tisku i televiziji, autorskim pravima i ostalim dobrobitima kojima bih to svoje iskustvo dobro unovcio. Do tada bih ga branio svim mogucim sredstvima. I kamencicima.

I onda bih dijelio nagrade.
(aluzija je isla na stari stevicin film "ET")

ajme. ja bih ga nastojala spakirati sto prije i otpremiti kuci...
svakako, ni u kojem mojem scenariju nema nikakavih nagrada
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2002., 17:03   #31
pa ET je slatkis

isto kao i Stich...
ja bih njih zadrzala kako kucne ljubimce...super su mi

jebes FBI...banda idiota inoako
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2002., 17:06   #32
Quote:
margarita kaže:
pa ET je slatkis

isto kao i Stich...
ja bih njih zadrzala kako kucne ljubimce...super su mi

jebes FBI...banda idiota inoako
pa ako mu zelis dobro, bolje ga je sto prije vratiti njihovima, zar ne?
ne mozes zamisliti da imas ET kuca i da to nitko ne skuzi i da nitko ne pokusa na tome napraviti nofce ili znanstvenu karijeru

netko citao knjigu ET? jedna od najduhovitijih knjiga "za djecu"
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2002., 17:10   #33
Re: Re: hvala!

Quote:
Mikilegendocare kaže:
Je, film je gnjusno-odvratan ali se moze puno nauciti o preglumljavanju i kako ga ostvariti (J. Foster - "Trebali su poslati pjesnika..." ).
Knjiga je onak lahka za citanje, ali nema dinamike (sex, nasilje, droga, raspameceni vanzemaljci...)
da, film je bas takav kako si ga opisao. knjiga je meni jako ugodna iako nema "te" dinamike. ali koja je to luda napetost kad stigne signal, pa dok dekriptiraju signal pa kad cekaju da li ce "machine" proraditi. wow.
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2002., 17:14   #34
luca, predpostavka da ne mozes da ga spakiras i posaljes doma. Sto onda, dodju, otmu ga... zato kazem, objaviti na sve strane, tako da ne mogu da ti ga uzmu. A ako vec mora biti tako, onda neka odrijese kesu...
Ame®icano is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2002., 17:16   #35
pa ajd dobro ET-ija bi morala vratiti jer ne moze proc kao pesek

al Stich moze
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2002., 17:17   #36
Quote:
Ame®icano kaže:
luca, predpostavka da ne mozes da ga spakiras i posaljes doma.
onda bih mu predlozila casni harakiri bolje to, nego da ga muce u kakvom labu.... a ako nece, onda si je sam kriv. u svakom slucaju, ne bih ubirala novce jer bi to znacilo da sam ga prodala. u suprotnom barem imam moralnu satisfakciju da su mi ga oteli...
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2002., 17:21   #37
E vidis luca, ako se za njega ne bi znalo, onda bi ga, kako ti kazes, mogli muciti u kakvom labu, ali... kada vijest procuri, pa svi znaju, onda to ne bi islo tek tako... borio bih se ko lav... ili bar kao pijevac.
Ame®icano is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2002., 17:25   #38
Luca, sorry kaj gnjavim, ali ...
Ne vjerujem da bas nista vise ne mozes reci o onoj letjelici. Ako si i bila jako mala, valjda znas sto su ostali rekli kasnije.
Velicina? Boja? Oblik?
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2002., 17:33   #39
skeptik, upravo kako ti i nick govori. Ima tu nesto u njenoj prici...

Neka nacrta, neka nacrta, neka nacrta...

Nego, luca... jesam li vec rekao da sam jednom leteci u UFO-u, naletio na grupu znanstvenika, koji su mirno setali u prirodi...
Ame®icano is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2002., 17:36   #40
Quote:
Ame®icano kaže:
E vidis luca, ako se za njega ne bi znalo, onda bi ga, kako ti kazes, mogli muciti u kakvom labu, ali... kada vijest procuri, pa svi znaju, onda to ne bi islo tek tako... borio bih se ko lav... ili bar kao pijevac.
ne, kad svi saznaju, onda to postaje mucenje "za dobrobit covjecanstva"; zao mi je, ali ja ne bih...
na srecu, nisam nikad bila u takvoj situaciji
luca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:17.