Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.02.2008., 13:58   #121
Quote:
simon3 kaže: Pogledaj post
Nisu sve viroze jednake, a ni sva djeca. Prema tome, budi super sretna da kod tebe paracetamol u malim dozama pomaže.
hvala ti
izgleda da je to do mog čudovišta , u nekom prijašnjem sam postu opisala kako bi mi nekad moglo i promaći da ima temperaturu (da joj se okice ne zasjaje) jer je žilava i aktivna pod svim uvjetima
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 14:02   #122
Quote:
Snake's Kiss kaže: Pogledaj post
Ped. je rekla da nece cekati nalaz urina,da je vjerojatno u pitanju upala mjehura ili sl. dala nam antibiotik i rekla da procekamo pon (bio je petak). Ja sam odbila i otisla na hitnu.
čestitam na hrabrosti mama
oprostite mi na riječniku al' nabijem ih na antibiotike; pogotovo u ovakvim situacijama kad niti ne znaju o čemu se radi ali da budu sigurni daju antibiotik da spali sve
a, onda kad djete do desete godine već isproba sve trebali bismo ih liječiti napalmom
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 14:10   #123
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
čestitam na hrabrosti mama
oprostite mi na riječniku al' nabijem ih na antibiotike; pogotovo u ovakvim situacijama kad niti ne znaju o čemu se radi ali da budu sigurni daju antibiotik da spali sve
a, onda kad djete do desete godine već isproba sve trebali bismo ih liječiti napalmom
Slažem se ja s vama, ali, dragi moji, budite oprezni s visokom temperaturom.
Dok se vi odlucite koji cepic i koja kupka ili obloge, dijete (narocito do 3 g) ukoliko je preosjetljivo, moze dobiti konvulzije. A saznaš je li preosjetljivo uglavnom kasno, kad se usprkos svemu ukoci ispred tebe. Poslije svi "peru ruke" i prave se pametni.
Iz osobnog iskustva govorim, budite oprezni s visokim temperaturama, ne cekajte, dajte cepic i u kadu/pod tus s njim. Da sam ja to ucinila, ne bi moja mala s 1,5 g zavrsila u bolnici s febrilnim konvulzijama!
Ako vam dijete slabije reagira na lupocete isl dajte voltaren (primjereno kilazi). Ja sam nakon toga (a mala je bila s visokom temp. puno puta) radila tako i konvulzije se nisu ponovile.
Ponavljam, budite oprezni, jer to ukoceno tijelo i strah nikad ne zaboravite
manekaluda is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 14:17   #124
moram napomenuti da imam pedijatricu koja ne daje antibiotike: njeno je pravilo tri dana temperature, ako ne pada - onda nalazi krvi i urina.
ovo Snake što si ti učinila je dobra odluka (al nije posebno hrabra) jer mislim da bi to svatko trebao napraviti (odbiti dijagnozu danu napamet): ne može pedijatrica dati antibiotik tek tako - ako je virus onda taj antibiotik ionako neće pomoći.
Štrumpfeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 14:18   #125
manekaluda - u pravu si. onaj tko je prošao f.k. mislim da je puno oprezniji od onih koji nisu. i da treba educirati nas ostale
Štrumpfeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 15:03   #126
kako uopće prepoznati f.k.?
Muž već ludi s menom jer mjerim temperaturu bebi jednom dnevno. ima skoro dva mjeseca, nos mu curi, okice se sjaje i tu i tamo kiše. A temperatura u guzi 37,4°C.
Gdjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 15:10   #127
Normalna temperatura bebaca ako je mjeris rektalno ti je od 36,8-38, mislim da ne tribas puno panicarit !
Keymaker is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 15:18   #128
Hvala! A nos mu curi, ujutro mu izvadim šmrkljiće i nakapam fiziološke. Čim vidi pumpicu zlo mu je. Još će me susjedi prijaviti za zlostavlajnje djeteta.
Na radijatorima držim vlažne ručnike.
Gdjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 15:28   #129
Uh, niti nas mali nije bio odusevljen sa tom pumpicom a i nije imala tolikog efekta kao nakapati fiziolosku i pustiti da samo iscuri a ostatak lagano ukloniti beby stapicima. Naj vaznije je sad bebcu odrzavati normalnu temperaturu u prostoriji u kojoj se nalazi i to sto si vec napravila paziti da se zrak ne susi ! Sto se fibre tice za sad nista zabrinjavajuce, bit ce to za koji dan Ok
Keymaker is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 18:31   #130
Quote:
Gdjica kaže: Pogledaj post
kako uopće prepoznati f.k.?
Muž već ludi s menom jer mjerim temperaturu bebi jednom dnevno. ima skoro dva mjeseca, nos mu curi, okice se sjaje i tu i tamo kiše. A temperatura u guzi 37,4°C.
Ako ti se dogode znati češ(nedaj Bože).Kod mog dijeteta je to izgledalo ovako otpuno mlohavo tijelo koje svakih deset sekundi protrese jedan"grč".oči su bile zakrenute (samo se vide bjeloočnice) užas.Nasreću sve je to manje opasno nego što izgleda u tom momentu.Slažem se s svima gore koje su napisali da se s antibioticima treba oprezno.Oni ipak narušavaju imunitet.Moj pedijtar ih uistinu rijetko propisuje i to obvezno uz vađenje krvi.Kod viroze uopće nemaju učinka.
lorena3242 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 18:36   #131
[QUOTE=Zmijica;12813108]Ne kuzim
Sto nije plicet paracetamol i puno "laganiji" od ibruprofena? Meni bi logicnije bilo obrnuto - prvo plicet/lupocet, pa onda ibruprofen.
I koliko znam o febrilnim - a ofrlje znam, priznajem - ne nastupe od visoke tempice same po sebi, nego od naglog rasta/pada temperature.

DA bilo bi logičnije ali s obzirom na moje iskustvo(konvulzije) ibruprofen mi je siguran.Bojim se da mi plicet ne bi bio prelagan.Moj sin je cijelu noć imao temperaturu a ujutro je konvulzirao.Znači da nije bilo baš naglog rasta temp.
Mislim da je svaki slučaj konvulz. za prića sebe
lorena3242 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 18:38   #132
Moram priznati da mi je koristan ovaj topic. Mi još nikad nismo imali temperaturu, niti bili bolesni pa ću sad bar znati što i kako kad nas zadesi
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 18:41   #133
samo nešto - to u guzu do 38 da li odbijate onih 0,5?
šiljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 18:42   #134
Sljedeći tjedan bi trebali na cijepljenje. jel smijemo ako je malo prehlađen?
Gdjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 18:47   #135
Quote:
šiljo kaže: Pogledaj post
samo nešto - to u guzu do 38 da li odbijate onih 0,5?
ko u guzi poraste iznad 38,5°C onda bi trebalo snižavati.
Gdjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 19:34   #136
Quote:
Gdjica kaže: Pogledaj post
kako uopće prepoznati f.k.?
Muž već ludi s menom jer mjerim temperaturu bebi jednom dnevno. ima skoro dva mjeseca, nos mu curi, okice se sjaje i tu i tamo kiše. A temperatura u guzi 37,4°C.
Moj T. se trzao u snu i to poprilicno!
__________________
Snake's Kiss to all.
Snake's Kiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 20:12   #137
Quote:
manekaluda kaže: Pogledaj post

Ako vam dijete slabije reagira na lupocete isl dajte voltaren (primjereno kilazi). Ja sam nakon toga (a mala je bila s visokom temp. puno puta) radila tako i konvulzije se nisu ponovile.
Za pojavu febrilnih konvulzija je opasnija nagla promjena temperature nego sama temperatura, tako da ovaj savjet sa voltarenom nije baš najbolji. Voltaren bi trebao biti zadnje sredstvo snižavanja temperature. Kad je visoka temperatura pa se skida voltarenom, nagli pad temperature može izazvati konvulzije.
Dobro, znam da ste imali konvulzije i da zato daješ voltaren, ali mislim da nije dobar savjet da se daje voltaren kod temperature djeci, pogotovo bebama, jer voltaren nije bezazlen.

Puno bolje je dati lupocet ili eferalgan pa vidjeti (nama je sad eferalgan bolji), snižavati sa tuširanjem pa ako ne pada dati ibuprofen a voltaren kao zadnje. Makar, ako nakon svega ne pada, pretpostavljam da je bakterija u pitanju pa djetetu treba antibiotik.

Ja inače ocijenim po općem stanju- to mi je najbitniji pokazatelj, ali ne skidam temperaturu do 39, čak i više. (ali moj nikada nije bio bolestan da je u pitanju bakterij, samo nekoliko viroza). Temeratura je dobar znak, znak da se organizam bori i iako mi je užasno teško i ne spavam i umirem od brige, ja pustim da se organizam bori sam dok može.
Kikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 09:46   #138
[QUOTE=Kikica;12841866]Za pojavu febrilnih konvulzija je opasnija nagla promjena temperature nego sama temperatura, tako da ovaj savjet sa voltarenom nije baš najbolji. Voltaren bi trebao biti zadnje sredstvo snižavanja temperature. Kad je visoka temperatura pa se skida voltarenom, nagli pad temperature može izazvati konvulzije.
Dobro, znam da ste imali konvulzije i da zato daješ voltaren, ali mislim da nije dobar savjet da se daje voltaren kod temperature djeci, pogotovo bebama, jer voltaren nije bezazlen.

Nisam ja rekla da je voltaren bezazlen ali je, u mom slučaju bio JEDINO učinkovit. Sva ostala sredstva za snižavanje temperature (a vjerujte da sam ih imala sve) nisu se pokazala učinkovitim. Moja djevojčica je dobila konvulzije s čepićem lupoceta u sebi. naravno da su iskustva različita. Ja iznosim svoje.
I drugo, ne brkajte antibiotike s tim, jer, u pravilu ide prvo visoka temperatura pa se tek onda pokušava utvrditi uzrok. Mojoj malenoj na otpusnici je pisalo virusna upala grla!
Da zaključim, budite brzi, dajte neko sredstvo protiv temp. i odmah pod tuš. Tuširanje ponavljati dok vam toplomijer ne pokaže da je sve ok
manekaluda is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 10:25   #139
Quote:
manekaluda kaže: Pogledaj post
[ Nisam ja rekla da je voltaren bezazlen ali je, u mom slučaju bio JEDINO učinkovit. Sva ostala sredstva za snižavanje temperature (a vjerujte da sam ih imala sve) nisu se pokazala učinkovitim. Moja djevojčica je dobila konvulzije s čepićem lupoceta u sebi. naravno da su iskustva različita. Ja iznosim svoje.
I drugo, ne brkajte antibiotike s tim, jer, u pravilu ide prvo visoka temperatura pa se tek onda pokušava utvrditi uzrok. Mojoj malenoj na otpusnici je pisalo virusna upala grla!
ma sve ok, zato sam i rekla da razumijem da ti tako radiš. Znam da su iskustva različita i napisala sam da je to ok za vas. Znam i ja o čemu pričaš jer moj brat ima epizode kod temperature već od 37,5 i ne pišem napamet.

i dalje tvrdim da voltaren treba biti zadnje sredstvo za snižavanje temperature maloj djeci i da nije za preporuku za snižavanje temperature (osim ako nema indikacija a kod većine djece nema- više se radi o strahu nas odraslih od temperature koju bi željeli silom skinuti)

Ne brkam antibiotike s ničim, čak ih nismo nikada ni koristili, rekla sam da ako nakon svih pokušaja temp ne pada a stanje djeteta nije dobro- za snižavanje temperature nije dovoljan antipiretik jer on ne djeluje na uzrok (a kad je bakterija u pitanju onda treba antibiotik)
Kikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 10:47   #140
ja sam konačno skulirala živce i sad skidam kad prijeđe 39. upravo smo prošli gripu, 5 dana temperature od čega je jedan dan bio 39,7 to sam skidala jer prema novim preporukama, temperatura se skida u 2 slučaja: 1. kad je dijete klonulo, jadno i nikakvo (moj je jednom kurio 39,3 i trčao veselo po stanu) i 2. kad se roditelji uspaniče

skidamo belladonom kad je imam, ili panadol baby sirupom. imam doma i dalsy, ali to je za hitne, hitne slučajeve jer nije zdrav i ne pomaže ozdravljenju: temperaturu od 39 obori na 36,7 u pola sata, sat. što je totalni šok za tijelo.

inače, ako djetetu mjerite u guzi temperu, skidate je kad u guzi ode na 39, što je 38,5 ovak.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:46.