Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2013., 01:29   #7661
Quote:
dalinda mica kaže: Pogledaj post
Hvala puno!! Baš sam se prestrašila, nije bilo ugodno.
Još samo da mi desna nonica "proradi".. Lijeva izvrsno diše i sve, ali evo desna još ne..
Možda proradi kad započnem s ispiranjem (planiram sutra).
Doktor mi je rekao da može bilo koja fiz.otopina;aquamaris, sterimar.. Koja se vama pokazala kao najbolja??
Hvala još jednom
Ja sam koristila Sterimar, ali samo zato što sam je već imala doma. Da nisam, kupila bih fiziološku-jeftinija je, a super je. Tak' da je stvarno svejedno.

A za desnu nosnicu-trebala bi uskoro, samo budi strpljiva.
NuriaM is offline  
Old 17.03.2013., 03:18   #7662
Thumbs up

Quote:
vrazic kaže: Pogledaj post
moj savjet privatnik ja bila u bolnici i dobila sr**e sad cekam da prode 6 mj da mogu na popravak, a vrime sporo prolazi
Bagatin i Žgaljardic rade najcesce otvorenu tehniku, cega se ja osobno uzasavam. Davor Đepina je dobar cijena 1800 eura, tako i Tončić, a ja se mislima između Glušca i Đepine. Glušac mi nije rekao cijenu tako da ne znam, ali znam da je između 11000-15000kn ovisi o slozenoti operacije

Vražice hvala puno

U kojoj si bolnici bila? Ja sam skoro na Rebru..ali me uhvatila panika kada sam čula da se dogovoriš s jednim doktorom a operira te stažista..ili tako nešto.. Svaka njima čast i trebaju negdje probat.. da nije na licu, možda bi im i dala da prčakaju ali ovako..


Što se tiče tehnike ne znam.. Mene zanima da to dobro ispadne pa koliko bolilo.. Sad u čemu je štos.. da li je njima određena tehnika lakša, koliko ovisi o pacijentovom nosu i koliko trajanje oporavka ovisi o tehnici?????! I još stoo pitanja

...
Nina lee is offline  
Old 17.03.2013., 09:06   #7663
Pitanje za one koji su operirali vršak nosa

Pozdrav svim forumašima
Meni je danas peti dan od operacije, natečena ( ali već manje), hematomi mjenjaju boje svaki dan, na jednu nosnicu dišem ok a na drugu lošije...i tako, uglavnom očekivani tijek oporavka na koji sam se bila pripremila uglavnom čitajući ovaj forum.
E sad moj vršak nosa se vidi ispod kalupa i to naravno već od prvog dana izgleda sasvim drukčije od onoga što sam imala. Radim valjda istu grešku kao i ostali operirani, stalno se proučavam, ali šta će čovjek kad je cijeli dan doma ( a gdje ići s natečenim licem i kalupom na nosu)..
Zanima me, ako tko može podijeliti svoje iskustvo koliko će mi se taj vršak još spuštati i koliko će cijeli nos splašnjavati? Da nisam čitala forum ja ne bi ni znala da se vršak naknadno još spusti jer mi nitko to nije rekao. Mene je strah da to ne bude puno jer mi ovakav kakav je sada baš lijep, lagano podignut, da bar ostane ovako
I još jedno pitanje, zna li itko neku dobru kremu ili što drugo za ožiljke?
Hvala
klinči is offline  
Old 17.03.2013., 09:12   #7664
Quote:
Nina lee kaže: Pogledaj post
Što se tiče tehnike ne znam.. Mene zanima da to dobro ispadne pa koliko bolilo.. Sad u čemu je štos.. da li je njima određena tehnika lakša, koliko ovisi o pacijentovom nosu i koliko trajanje oporavka ovisi o tehnici?????! I još stoo pitanja

...
Kojom tehnikom će ti doktor raditi ovisi isključivo o tvom problemu, barem bi trebalo biti tako. Danas se većina korekcija radi zatvorenom tehnikom, što je super jer ne ostaje ožiljak, ali ako imaš problem sa vrškom nosa onda ti je najbolje da ti rade otvorenom tehnikom jer tada imaju sve strukture nosa pod kontrolom oka..Mislim da ti je oporavak manje više isti..možda čak malo duži kod zatvorene tehnike jer se više "istraumatiziraju" unutarnje strukture u nosu pa treba malo više vremena da spadne njihov otok..

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 17.03.2013. at 09:15. Reason: Q
klinči is offline  
Old 17.03.2013., 11:34   #7665
Quote:
klinči kaže: Pogledaj post
I još jedno pitanje, zna li itko neku dobru kremu ili što drugo za ožiljke?
Draga klinči, jedna od najboljih krema za ožiljke ti je Contractubex - gel protiv ožiljaka. Preporučuje se manje više za sve ožiljke nakon operacija i općenito. Ja sam je koristila nakon skidanja madeža i velike ogrebotine na licu i stvarno mi se ne vidi ništa. Košta oko 90 kuna (bar je tada toliko koštala), samo je moraš koristiti tek nakon nekog vremena od šivanja tj kad zaraste dobro.
Je li najbolja, ne znam..ali je na glasu.

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 17.03.2013. at 11:36. Reason: Q
dalinda mica is offline  
Old 17.03.2013., 11:35   #7666
Hvala na savjetima za fiziološku cure, uzela sam je.
dalinda mica is offline  
Old 17.03.2013., 11:55   #7667
Quote:
Nina lee kaže: Pogledaj post

Što se tiče tehnike ne znam.. Mene zanima da to dobro ispadne pa koliko bolilo.. Sad u čemu je štos.. da li je njima određena tehnika lakša, koliko ovisi o pacijentovom nosu i koliko trajanje oporavka ovisi o tehnici?????! I još stoo pitanja

...
Nema ti pravila prilikom odabira po kriteriju privatno ili ne. Ima ih dosta po bolnicama koji jako lijepo rade svoj posao i u dogovoru s tobom mogu obaviti i estetski dio, a ima privatnika koji će ti napraviti ono što ti mesar ne bi napravio i još uzeti novac. U blizini imam više primjera koji potvđuju navedeno.
Ja osobno bih se operirala u bolnici jedino kad bi me doktor uvjerio da će mi napraviti baš to što želim i kad bih vidjela njegov uspješne radove nosića sličnih mome i kad bi imao iznimno oko za estetiku. Drukčije ne bih jer sam ja išla iz estetskih razloga, a to doktorima u bolnici nije toliko primarno.
U Zagrebu, koliko vidim, ima par dobrih doktora što rade u bolnicama i vrlo uspješno odrađuju i estetski dio.. Raspitaj se pa odluči, najvažnije je dobro izabrati doktora ne kalkulirajući s vremenom, udaljenosti, novcima i sl, a nakon toga je sve u njegovim rukama. Ako trenutno nisi u mogućnosti ili si ograničen u pojedinim elementima, bolje sačekati nego si napraviti problem. Revizija nikom ne treba u životu, a nažalost su česte.

Tehnika ovisi o tvom nosu, što mu treba i na doktoru je da izabere najprikladniju. Mislim da je manje više to isto, al neki kažu da je otvorena bolja jer se nos tako ima na dlanu i vršak koji je kompliciraniji se može bolje srediti. Tako sam se i ja užasavala otvorene tehnike kao zbog ožiljka, a to se na kraju nikom ni ne vidi. Ma isto ti je to kojom god tehnikom bilo, ne brini, samo da je dobro obavljeno.
dalinda mica is offline  
Old 17.03.2013., 11:56   #7668
Quote:
vrazic kaže: Pogledaj post
imam i ja grbu hmm bas super ma Split je pozeljan grad za operirat nos, naravno ko hoce grbu jer nije ni to lako napravit hahaha
Jesi se to ipak operirala kod Račića ili??
dalinda mica is offline  
Old 17.03.2013., 11:59   #7669
Quote:
klinči kaže: Pogledaj post
Kojom tehnikom će ti doktor raditi ovisi isključivo o tvom problemu, barem bi trebalo biti tako. Danas se većina korekcija radi zatvorenom tehnikom, što je super jer ne ostaje ožiljak, ali ako imaš problem sa vrškom nosa onda ti je najbolje da ti rade otvorenom tehnikom jer tada imaju sve strukture nosa pod kontrolom oka..Mislim da ti je oporavak manje više isti..možda čak malo duži kod zatvorene tehnike jer se više "istraumatiziraju" unutarnje strukture u nosu pa treba malo više vremena da spadne njihov otok..

Ocjena: 5.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 17.03.2013., 12:30   #7670
Thumbs down Operacija nosa

Planiram napisati svoja iskustva sa visestrukim operacijama nosa no to drugom prilikom...Ono sto me zanima i poprilicno brine je koliko vas koji ste privatno obavljali zahvat nije nikada dobilo racun...Ja osobno kao i jos nekoliko mojih poznanika imali smo ovakvo iskustvo...Zahvat smo morali platiti to jutro prije samog pocetka operacije u cijelosti a kasnije jos i na moj zahtjev nisam dobila racun...dakle prevarena sam zajedno sa drzavom a tek ishod operacije ajme meni...
Brc0011 is offline  
Old 17.03.2013., 12:36   #7671
Pa prijavi ih. Koliko znam može se i anonimno prijaviti.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 17.03.2013., 12:44   #7672
Operacija nosa

Ja svoj slucaj svakako hocu prijaviti,zanima me ima li jos ljudi s istim iskustvom??
Brc0011 is offline  
Old 17.03.2013., 13:47   #7673
Quote:
klinči kaže: Pogledaj post
Pozdrav svim forumašima
Zanima me, ako tko može podijeliti svoje iskustvo koliko će mi se taj vršak još spuštati i koliko će cijeli nos splašnjavati? Da nisam čitala forum ja ne bi ni znala da se vršak naknadno još spusti jer mi nitko to nije rekao. Mene je strah da to ne bude puno jer mi ovakav kakav je sada baš lijep, lagano podignut, da bar ostane ovako
I još jedno pitanje, zna li itko neku dobru kremu ili što drugo za ožiljke?
Hvala
Hmhmm...ne bih te htjela razočarati, ali meni se dosta spustio. Kad sam skinula kalup bio je jako jako jako prćast i kao svinjski (ako kužiš na što mislim), u roku par tjedan se spustio (kao da se izdužio) iako je ostao malo prćast. Sad ne znam koliko ti ovo pomaže.
NuriaM is offline  
Old 17.03.2013., 15:13   #7674
Quote:
Brc0011 kaže: Pogledaj post
Ja svoj slucaj svakako hocu prijaviti,zanima me ima li jos ljudi s istim iskustvom??
Ima , ali ne ja osobno. Ali te osobe su nešto jeftinije platile operaciju koja nije bila prijavljena tipa 1000, 1500 kuna manje.žJa sam račun dobila, a da ga nisam dobila, inzistirala bih na njemu.
dalinda mica is offline  
Old 17.03.2013., 15:35   #7675
Opet ja!
Možete li mi pomoći vezano za čišćenje nosa? Koji je vaš način odnosno koji je najlakši i najučinkovitiji?
Imam fiziološku i štrcam je ali tako mi brzo izađe da imam osjećaj da ništa ne ispere.. Nakon toga još malo počistim štapićima.
Pokušala sam još jedan način kad zabacim glavu i uštrcam u jednu nosnicu onda mi izađe na drugu. Ne znam koliko je pametan ovaj način..
Netko pametniji od mene?? Hvala

p.s. Dišem na obe nosnice i to jako dobro!
dalinda mica is offline  
Old 17.03.2013., 16:12   #7676
ja sam ti sebi svaki drugi treći dan vadila po malo sasušenu krv iz nosa,prvo bih onak full natopila sa fiziološkom i pustila pol sata da se to dobro smoči,navlaži i lagano opusti i onda bi ti lagano i pažljivo sa čačkalicom odvajala od nosnice te gomile sasušenog svega(ako su još bile jako zakeljene za stijenke nosnice) i onda na kraju sa pincetom za obrve pažljivo uhvatiš taj komad i lagano ga izvučeš iz nosa.Još uvijek to radim samo rijeđe jer sam ivzukla svu sasušenu krv ali mi se tu i tamo još napravi pregrada od bala pa nemrem disat
__________________

Hip Hop I still love you, I aint done with you yet,we gotta save you!
Shawty is offline  
Old 17.03.2013., 17:40   #7677
Quote:
Shawty kaže: Pogledaj post
ja sam ti sebi svaki drugi treći dan vadila po malo sasušenu krv iz nosa,prvo bih onak full natopila sa fiziološkom i pustila pol sata da se to dobro smoči,navlaži i lagano opusti i onda bi ti lagano i pažljivo sa čačkalicom odvajala od nosnice te gomile sasušenog svega(ako su još bile jako zakeljene za stijenke nosnice) i onda na kraju sa pincetom za obrve pažljivo uhvatiš taj komad i lagano ga izvučeš iz nosa.Još uvijek to radim samo rijeđe jer sam ivzukla svu sasušenu krv ali mi se tu i tamo još napravi pregrada od bala pa nemrem disat
s Čačkalicom?? ajme to je scary
kako si uštcavala? zabačene glave pa tako stojiš ili?
dalinda mica is offline  
Old 17.03.2013., 18:56   #7678
Quote:
dalinda mica kaže: Pogledaj post
s Čačkalicom?? ajme to je scary
kako si uštcavala? zabačene glave pa tako stojiš ili?
Eh, ja sam sve isto kao i Shawty radila, samo čačkalicu nisam koristila.

A za uštrcavanje-meni je ispočetku bilo lakše kad bih ležala. Kasnije sam mogla i dok stojim.
NuriaM is offline  
Old 17.03.2013., 19:13   #7679
ljudi koji su mi se javili sa dugačkim porukama u vezi glušca, trenutno nemam net, odgovoriti ću kad budem mogla jer mi ovo bakćanje preko moba i tethering ide na živce. da ne bi bilo da sam bitch i ignoriram, znam kako je to kad imaš 23582385 pitanja.
Dotty is offline  
Old 17.03.2013., 20:20   #7680
pa zato što ne možeš baš zahvatit sa pincetom dok ti je to skroz zakeljeno za nosnu sluznicu,moraš to prvo malo odvojit,ne znam kak da ti objasnim slikovno,malo po malo bih sa čačkalicom odvajala balu od nosa,kao da pokušavaš tu gromadu izrezat iz nosa,i onda kad bi odvojila dovoljo da dobijem jednu stranu koja nije više prikačena za sluznicu taj dio bih uhvatila sa pincetom i out you go !
a štrcam normalno stojeći i onda onak nasilno udahneš kroz nos da ti ode skroz do sinusa
__________________

Hip Hop I still love you, I aint done with you yet,we gotta save you!
Shawty is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:58.