Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.05.2007., 09:26   #81
Quote:
dove_dv kaže: Pogledaj post
Ovo nije nagovor da se ne kupe ove dvije dionice ali ne vjerujem da bi itko tko ima 200 000kn "pičnuo" lovu u njih dvije osim ako mu je to visak kapitala
Žalosno je što postoje ljudi koji ulažu lovu koja im nije višak kapitala.

A da je u cijenu TNSA uračunato sve što sam naveo, ne bi ona bila ispod 20.000 kuna.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 10:34   #82
Sve sto si napisao su opcepoznati podaci i cijena je vec odreagirala na njih.
Za one koje zanima vise, ovakve i slicne licitacije cijenama dionica mozete pratiti na forumima poslovni.hr i mojnovac.com.
dove_dv is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 10:38   #83
Quote:
dove_dv kaže: Pogledaj post
Sve sto si napisao su opcepoznati podaci i cijena je vec odreagirala na njih.
Za one koje zanima vise, ovakve i slicne licitacije cijenama dionica mozete pratiti na forumima poslovni.hr i mojnovac.com.
Pa u tome i jest ljepota foruma, druže moj. Taman kad ti poloviš stvari, kad shvatiš da je logika pisanja na forumu prilično jednostavna, doći će do korekcije. E jebiga.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 11:04   #84
Quote:
walter kaže: Pogledaj post
Pa u tome i jest ljepota foruma, druže moj. Taman kad ti poloviš stvari, kad shvatiš da je logika pisanja na forumu prilično jednostavna, doći će do korekcije. E jebiga.
Mislim da ce reci E jebiga onaj koji bude kupovao dionice po savjetima sa foruma.
Jesi mislio na tu logiku foruma?
dove_dv is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 11:11   #85
Quote:
dove_dv kaže: Pogledaj post
Mislim da ce reci E jebiga onaj koji bude kupovao dionice po savjetima sa foruma.
Jesi mislio na tu logiku foruma?
Ja već sedam godina kupujem dionice po savjetima s foruma.

Logika je sljedeća: Znaš nešto što nitko drugi ne zna (ili samo rijetki), nakrcaš se tom dionicom, i nakon što si se dovoljno nakrcao javiš to na forum. Naše tržište je bilo toliko podcijenjeno i nelikvidno da su postojale dionice s potencijalom rasta od 1000%, što se može lahko provjeriti., tako da se uopće nije radilo o licitiranju cijena, nego se radilo o fundamentalnim činjenicama koje nisu bile dostupne. Onaj tko do njih dođe prvi, najjeftinije se nakrca. I tako sve dok se te činjenice stvarno ne ukalkuliraju u cijenu dionice. Forumi raspolažu s više informacija od bilo koje tiskovine. Uostalom, tisak često prenosi informacije upravo s foruma. A kad se vijest pojavi u tisku, e onda treba izlaziti iz dionica. To znači da je vijest ukalkulirana u cijenu, jer je tek onda svi saznaju.

Pa znalo se da Ero vrijedi preko tisuću kuna kad je bio na dvjesto, znalo se ATPL vrijedi preko tisući kad je bila na sto, sve se to znalo na forumima, ali forume nisu čitali oni koji su imali para.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 12:14   #86
Ma da si prije x godina igrao pikado i gadjao dionice koje ces kupiti imao bi isti efekt. I to je dokazivo
Nase trziste je takvo da sve raste i svi puni optimizma i samopouzdanja trguju dionicama, nisu nikad osjetili gubitak i misle da je to zato jer su bas oni odlicno procjenili sta treba kupiti. Danas vec i babe na placu pricaju o dionicama i to je ono cega me strah.
Na forumu (onima gore navedenim) je 45 posto amatera koji svoje strahove i radosti kompenziraju autoritativnim postanjem i 45 posto fond managera s vecim brojem nickova koji su placeni za postanje (to znam iz prve ruke). Mozda 5-10 posto je "normalnih" investitora spremnih djelomicno podjeliti informaciju ili savjet.
dove_dv is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 12:26   #87
Quote:
dove_dv kaže: Pogledaj post
Ma da si prije x godina igrao pikado i gadjao dionice koje ces kupiti imao bi isti efekt. I to je dokazivo
Pa, jesi li se obogatio na tome ili ne, to je glavno pitanje...
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 12:39   #88
Quote:
walter kaže: Pogledaj post
Pa, jesi li se obogatio na tome ili ne, to je glavno pitanje...
Za sada jesu/mo svi koji su dovoljno rano krenuli
A ima i ona tko zadnji magarac
dove_dv is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 13:24   #89
Quote:
dove_dv kaže: Pogledaj post
Za sada jesu/mo svi koji su dovoljno rano krenuli
A ima i ona tko zadnji magarac
Na burzi možeš izgubiti samo novce, ali i u tom slučaju zaradit ćeš znanje i iskustvo.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 19:28   #90
Quote:
dove_dv kaže: Pogledaj post
Na forumu (onima gore navedenim) je 45 posto amatera koji svoje strahove i radosti kompenziraju autoritativnim postanjem i 45 posto fond managera s vecim brojem nickova koji su placeni za postanje (to znam iz prve ruke). Mozda 5-10 posto je "normalnih" investitora spremnih djelomicno podjeliti informaciju ili savjet.
a da nisi iti jedan od njih?
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 19:30   #91
Quote:
walter kaže: Pogledaj post
Žalosno je što postoje ljudi koji ulažu lovu koja im nije višak kapitala.

A da je u cijenu TNSA uračunato sve što sam naveo, ne bi ona bila ispod 20.000 kuna.
sta je to visak kapitala? ja ne znam sta bi to trebalo znacit.. da mozes imat previse kapitala? pa recimo da imam 100 milja eura mogao bi razumjeti.. ali sumnjam da je takvih puno, a i sumnjam da ti isti imaju smatraju da imaju visak kapitala.. da smatraju, ne bi ulagali

p.s. ako ulazes vec 7 godina, onda si stvarno bogat
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 20:22   #92
Quote:
neobanned kaže: Pogledaj post
sta je to visak kapitala? ja ne znam sta bi to trebalo znacit.. da mozes imat previse kapitala? pa recimo da imam 100 milja eura mogao bi razumjeti.. ali sumnjam da je takvih puno, a i sumnjam da ti isti imaju smatraju da imaju visak kapitala.. da smatraju, ne bi ulagali

p.s. ako ulazes vec 7 godina, onda si stvarno bogat
A šta znači bit bogat? Ako imaš 10 kuna, 100 kuna je pravo bogatstvo, a ako imaš milju kuna, onda ti 50.000 kuna ne znači puno. Biti bogat može značiti i da trošiš manje nego što zarađuješ. Nekom tko boluje od raka biti zdrav je nepojmljivo bogatstvo, kao što je zalazak sunca bogatstvo za slijepca.

Eto, bogatiji sam za čitavu jednu filozofiju otkako ulažem na burzi.

Pa nastavimo u revijalnom tonu...

Višak kapitala znači da možeš zaboraviti na lovu koju si uložio. Ako imaš 200.000 kuna kapitala, onda recimo možeš zaboraviti na 20.000 kuna. Zaboraviti znači ne visiti na mostichu i forumima, ne čitati dnevni tisak itd.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 21:08   #93
Quote:
walter kaže: Pogledaj post

Višak kapitala znači da možeš zaboraviti na lovu koju si uložio. Ako imaš 200.000 kuna kapitala, onda recimo možeš zaboraviti na 20.000 kuna. Zaboraviti znači ne visiti na mostichu i forumima, ne čitati dnevni tisak itd.

po tome ne bi trebao nitko ulagati..

imam i ja filozofiju: tko ima puno, moze si dopustiti rizik; tko ima dovoljno, ne moze riskirati; tko ima malo mora riskirati..

evo vidis koliko mudrosti ja i ti skupa posjedujemo
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 21:24   #94
Quote:
neobanned kaže: Pogledaj post
imam i ja filozofiju: tko ima puno, moze si dopustiti rizik; tko ima dovoljno, ne moze riskirati; tko ima malo mora riskirati..

evo vidis koliko mudrosti ja i ti skupa posjedujemo
Apsolutno se slažem s gore navedenom filozofijom.

Međutim, kad imaš malo, to je valjda paradoksalno, nemaš dovoljno vremena da skupiš puno, nego odmah momački ulijećeš u neke više oklade nego investicije. I čak i kad ti krene, nešto što bi mjesec dana prije toga smatrao više nego dovoljnim postane ti malo.

Imaš duplo više, a osjećaš se kao da imaš duplo manje.

Ali onda dođe korekcija, a s korekcijom i mudrost.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 21:32   #95
da te pitam vec kad si vec tu o petrici i tnsa.. sto mislis koliko brzo ce koja od njih potegnuti? i znas li kad bi trebao fin. od tnsa.. placa sjeda tek za tjedan dana pa gledam gdje bi mogao na brzaka okrenuti 20-30% i onda lupam paru u jedno jaaako dugorocnu investiciju..
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 21:37   #96
Quote:
neobanned kaže: Pogledaj post
da te pitam vec kad si vec tu o petrici i tnsa.. sto mislis koliko brzo ce koja od njih potegnuti? i znas li kad bi trebao fin. od tnsa.. placa sjeda tek za tjedan dana pa gledam gdje bi mogao na brzaka okrenuti 20-30% i onda lupam paru u jedno jaaako dugorocnu investiciju..
Izvješće za TNSA bi trebalo izaći do 15. svibnja, dakle, za negdje 2 tjedna. Što se petrice tiče, trenutno se ruši granica na 290, do kad će biti tako, ne znam., ali sumnjam da će dugo. Ovi iz Top10 dioničara svaki dan kupuju po najmanje 1000 komada Petrice, jebiga, to nešto znači. Ali ići tako na brzaka, ne znam baš. Znaš da se takve kratkoročne investicije često pretvore u dugoročne.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 21:40   #97
mjesec dana mogu sigurno cekat.. mozda i dva..
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 21:43   #98
Quote:
neobanned kaže: Pogledaj post
mjesec dana mogu sigurno cekat.. mozda i dva..
Nek ti je sa srećom, i nemoj mene tražit s bejzbol palicom ako ti se ulaganje izjalovi.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 21:44   #99
Quote:
neobanned kaže: Pogledaj post
da te pitam vec kad si vec tu o petrici i tnsa.. sto mislis koliko brzo ce koja od njih potegnuti? i znas li kad bi trebao fin. od tnsa.. placa sjeda tek za tjedan dana pa gledam gdje bi mogao na brzaka okrenuti 20-30% i onda lupam paru u jedno jaaako dugorocnu investiciju..
vidi, vidi... a meni tamo na drugoj temi spočitavaš dejtredanje...

btw, ja sam upravo onaj koji ima malo i mora riskirati!

A sad čekam da Zaf sve ovo prebaci u Dionice-chat, ili pobriše.
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 21:47   #100
Quote:
walter kaže: Pogledaj post
Nek ti je sa srećom, i nemoj mene tražit s bejzbol palicom ako ti se ulaganje izjalovi.
s druge strane, mozda ipak piknem djuru ak ne poleti do tada

taj bi nakon lipnja trebao itekako gore..
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:37.