Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2007., 11:52   #21
Quote:
putnica kaže: Pogledaj post
jako mi je zao , ali tuzna iznimka ne cini pravilo po kojemu bi trebali vezivati djecu na povodac.

to je kao one sigurnosne brave u autima protiv otvaranja vrata..dok su klinci mali da im ne mozes objasniti cemu sto sluzi su svrsishodne i korisne, osobito jer roditelj u voznji ne moze imati pod kontrolom dijete na zadnjem sjedalu, ali kad dodju do neke dobi moraju nauciti sto ne smiju inace to postaje zamka. kad se voze npr. s djedom i bakom na more ciji auto nema osigurac, kako ces im objasniti 10 minuta prije puta da se s tom smijesnom ruckicom ne mogu igrati? ako se uopce sjetis tog detalja, jer se opustis.

kad je onda vrijeme da se skine povodac? kad ode na faks u drugi grad?
a sta ja znam, valjda nisam za to da se to STALNO stavlja, ali recimo kad se ide na opasna mjesta ili sto vec. na livadi, kao na onoj slici gore, ja bi za rukice i ajmo!

al ta prica me stvarno sokirala. sto je najgore, zena je prvo sebe krivila pa ju je krivio muz, nije dosta sto je ostala bez djeteta i sto ce ju to progoniti do kraja zivota, nego nikakve podrske sa strane. brak se raspao, naravno.
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 11:55   #22
Kada cujem ovako tuzne price, odmah bih potpisala i propisala i povodce i okove i lisice i sve samo da nam ostanu zivi...i plasticne kaveze, ma sve sto nam je na pameti.

Samo, kako putnica pita: do kada?

Dok ne odu na faks?
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 11:59   #23
tako nesto strasno si nikad nitko ne prestaje predbacivati, uvijek se pitas "sto sam jos mogao uciniti". kao rjesenje se nudi ovaj osigurac za roditelje pod krinkom zastite. cinjenica je da jednom moraju bez osiguraca, a tad pocinju opasnosti na koje nisu navikli.

mog buraza je u sedmom razredu pobrao auto na pjesackom prijelazu. fala Bogu, bez tragicnih posljedica, ali cinjenica je da nije gledao, istrcao je iza busa i ...bam! jednostavno nije naucio paziti.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 12:08   #24
Quote:
putnica kaže: Pogledaj post
ja jesam
mmmm....ali zato je natch do sad vrtić izrodila...u najmanju ruku...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 12:10   #25
ne mogu reći da mi se sviđa
al' poželjela sam ovo imati nekoliko puta na aerodromu kad sam htjela biti hobotnica i da imam osam ruku; karte, torbe, dijete... a moje paranoje da mi je netko ne otme...
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 12:13   #26
aj dobro, ipak vas je većina protiv

mislim, ovo ipak nije neka stvar tehnikalije koja nam ranije nije bila dostupna, zašto je izmišljena tek sad?.. čini mi se da su u prošlosti više poštovali malog čovjeka nego sad.. psu ne možeš objasnit da ne prelazi na crveno i da te sluša. djetetu to možeš (iako na ovim slikama djeca "trče" u prakovima i trg. centrima)... iako je linija manjeg otpora, dat tv, mirkovalku i za šetnju zavezat da ti ne bježi..

i da, kad dijete pustit s lanca, pa kad se navikne više neće moć bez toga ko što neke mame ne mogu bez kompletnog make-upa iznijet smeće, tako ni dijete bez uzice neće van jer će bit nesigurno totalno..

radije ću odgajat nego uzgajat dijete..
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 12:15   #27
Quote:
gottcha kaže: Pogledaj post
linija manjeg otpora
to je trebao biti naslov topica
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 12:15   #28
[QUOTE]
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
onda mogu uzet od pesa onu što se sama uvlači
...upravo tako,osim toga i traka preko usta nebi bila losa(nesto kao brnjica)!
lilaamrit is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 12:17   #29
Quote:
gottcha kaže: Pogledaj post
aj dobro, ipak vas je većina protiv

mislim, ovo ipak nije neka stvar tehnikalije koja nam ranije nije bila dostupna, zašto je izmišljena tek sad?.. čini mi se da su u prošlosti više poštovali malog čovjeka nego sad.. psu ne možeš objasnit da ne prelazi na crveno i da te sluša. djetetu to možeš (iako na ovim slikama djeca "trče" u prakovima i trg. centrima)... iako je linija manjeg otpora, dat tv, mirkovalku i za šetnju zavezat da ti ne bježi..

i da, kad dijete pustit s lanca, pa kad se navikne više neće moć bez toga ko što neke mame ne mogu bez kompletnog make-upa iznijet smeće, tako ni dijete bez uzice neće van jer će bit nesigurno totalno..

radije ću odgajat nego uzgajat dijete..
troje ih naraslo...bez povodca...stvar je roditelja i našeg odnosa prema djeci...sa njima se treba jaaakooo puuunooo baviti i štošta ih naučiti,pa ni povodac neče trebati...osim možda majkama koje event imaju problema sa leđima...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 12:19   #30
Quote:
putnica kaže: Pogledaj post
to je trebao biti naslov topica
slobodno ti promijeni, previše se mi se gadilo u trenutku da bih razmišljala o detaljima
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 12:23   #31
Quote:
paspa kaže: Pogledaj post
troje ih naraslo...bez povodca...stvar je roditelja i našeg odnosa prema djeci...sa njima se treba jaaakooo puuunooo baviti i štošta ih naučiti,pa ni povodac neče trebati...osim možda majkama koje event imaju problema sa leđima...
i naraslo ih je još mnogo i izbjegle su se i kočije i konji i peglice i mercedesi.. koja mogućnost nesreće stvarno nije isprika za ovakvo mučenje i već otpočetka ograničavanjem slobode u hodu da bi nama bilo lakše i stvaranja nestabilnog bića kojem u prvom redu treba izgraditi samopouzdanje..
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 12:27   #32
Quote:
gottcha kaže: Pogledaj post
i naraslo ih je još mnogo i izbjegle su se i kočije i konji i peglice i mercedesi.. koja mogućnost nesreće stvarno nije isprika za ovakvo mučenje i već otpočetka ograničavanjem slobode u hodu da bi nama bilo lakše i stvaranja nestabilnog bića kojem u prvom redu treba izgraditi samopouzdanje..
al,moram priznati,vrlo malo ljudi vidim da to i koristi...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 12:33   #33
pa ne zivimo mi u razvijenoj zemlji!
k nama to tek dolazi

@gottcha, ma dobar je naslov, izronila je bit
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 12:35   #34
Quote:
putnica kaže: Pogledaj post
pa ne zivimo mi u razvijenoj zemlji!
k nama to tek dolazi

@gottcha, ma dobar je naslov, izronila je bit
a neeee...bilo toga,u doba dinosaurusa,kad je prvorođena bila beba...i gledasmo u te ljude ko u 21 svjetsko čudo....
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 12:38   #35
zaboravila sam napisat da bih vjerojatno počela fućkat i cmoktat kad bi dijete zvala na ručak

i trebali bi izmislit neku za odrasle, tak da i muža mogu pritegnut da mi ne baca oči na neke ženske okolo, treba i brak sačuvat, jelte bile bi to lijepe šetnje
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 13:28   #36
Quote:
gottcha kaže: Pogledaj post
i trebali bi izmislit neku za odrasle, tak da i muža mogu pritegnut da mi ne baca oči na neke ženske okolo, treba i brak sačuvat, jelte bile bi to lijepe šetnje


E točno to,al te za muževe malo kraće i malo manje elastične... ima da su uz nogu, a ne da šalabajzaju okolo...
Blue Racer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 15:09   #37
Quote:
paspa kaže: Pogledaj post
troje ih naraslo...bez povodca...stvar je roditelja i našeg odnosa prema djeci...sa njima se treba jaaakooo puuunooo baviti i štošta ih naučiti,pa ni povodac neče trebati...osim možda majkama koje event imaju problema sa leđima...


Upravo tako.Jaaako puno raditi s djecom i nikakvi povotci nam ne trebaju.Iako ima djece koja bi trebala malo črvšću ruku roditelja.Jučer mali ide s mamom,namjerno mi se zabije u komilca i lupa po njima,a mama tihim glasićem:"Pa zašto to radiš sada?"i mirno stoji krajem a meni se dijete probudilo kako mi je predrmao kolica.Ne poznam ni đenu ni dijete.Možda bi njoj trebao povodac....
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 15:28   #38
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post

ti nisi bas puno djece vodio u setnju?
Imam nećaka i nećakinju i oboje ih vodio u šetnju i učio hodati
Gulpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 15:32   #39
Yebo ga led, ovo je prestrašno.
A ja se pilam oko skidanja pred bebom
Usudim se reć da je ova umotvorina stvorena ISKLJUČIVO radi roditelja i njihove komocije, a ne zbog brige hoće li se djete izgubit.
Nadam se da se nećemo tolko "razvit".
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 15:35   #40
Odlična ideja. Vidla sam to jednom na TVu i oduševila se. Za divno čudo, sve prijateljice koje imaju stvarnu djecu nisu toliko oduševljene ko ja takvom zamisli pa ne odbacujem mogućnost predomišljanja, ali da je praktično, praktično je...
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:21.