Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2010., 16:51   #61
Quote:
madcox kaže: Pogledaj post
pa lijepo, potegneš ju kad vidiš da pada ili da ide skupljat smeće....
Sorry...ne pada mi to na pamet i nisam znala da ima takvu svrhu. Djeca hodaju i padaju i ne znam otkad se to spriječava, a što se smeća tiče također se s vremenom nauči...mislim ispada da bi ja sad bebi od godinu dana trebala staviti brnjicu da ne gura u usta apsolutno sve što dotakne...kao uostalom većina djece.
Sad sam kao one koje mene grde zbog hodalice
Mislim hodalica je ipak igračka koja je i pomoć mami i zabava za dijete...ovo ja i dalje ne znam komu i čemu služi.
__________________
Pomozimo Teu...i jedna kuna je bitna.
https://www.facebook.com/pomoczatea/
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 16:59   #62
moram priznat da sam se par puta ulovila u razmišljanju kako je to praktično... kad dijete uči hodati, ne navlačiš njega za ručice, sebi čuvaš kičmu.
ali stvarno odvratno izgleda. ko da je dijete pes pa ga se vodi na lancu.
ma ne znam
u isto vrijeme bih i htjela to i ne bih nikad to stavila na dijete
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 17:10   #63
Quote:
katarinaos kaže: Pogledaj post
Sorry...ne pada mi to na pamet i nisam znala da ima takvu svrhu. Djeca hodaju i padaju i ne znam otkad se to spriječava, a što se smeća tiče također se s vremenom nauči...mislim ispada da bi ja sad bebi od godinu dana trebala staviti brnjicu da ne gura u usta apsolutno sve što dotakne...kao uostalom većina djece.
Sad sam kao one koje mene grde zbog hodalice
Mislim hodalica je ipak igračka koja je i pomoć mami i zabava za dijete...ovo ja i dalje ne znam komu i čemu služi.

e, vidiš, ja moju nisam ni ne bi stavljala u hodalicu, zato svako ima pravo odlučit za svoje dijete.........
madcox is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 17:12   #64
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
moram priznat da sam se par puta ulovila u razmišljanju kako je to praktično... kad dijete uči hodati, ne navlačiš njega za ručice, sebi čuvaš kičmu.
ali stvarno odvratno izgleda. ko da je dijete pes pa ga se vodi na lancu.
ma ne znam
u isto vrijeme bih i htjela to i ne bih nikad to stavila na dijete
pa izgleda čudno, ali je medicinski i najopravdanije, i meni uopće nije bilo bed s njom hodat tako, jer sam u tome vidjela praktičnost........
madcox is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 17:36   #65
meni je jako cudan ovaj opis na hrvatskom, pomoc u kuci i pri hodanju

jer ova ista stvarcica se kod nas opisuje kao safety harness/strap
.. that allows your toddler freedom to explore while still remaining close to you...
ne koristi se u kuci, u parku ni u kaficu, vec po aerodromima, shopping mallovima i slicno
i citam ovu temu i ne mogu vjerovati kako se ljudi cude ko pura dreku jebote
u smislu ..wow a vidi crnca u metkovicu...
ok, kuzim da vam je to za pse i za naravno uciti djecu da hodaju????
ali cudit se necemu sto je sasvim normalno i opceprihvaceno drugdje (i koristi se u totalno druge svrhe)
ludilo
tequila is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 17:47   #66
Quote:
tequila kaže: Pogledaj post
ne koristi se u kuci, u parku ni u kaficu, vec po aerodromima, shopping mallovima i slicno
tko to kaze da se ne koristi?
katarina je napisala da je vidjela na plazi ljude da djecu vode na tome, a ja sam vidjela npr kod doktroa u čekaonici od 4kvadrata dijete na tom povodcu ilikakosevećzove......
__________________
neću potpis
m@m@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 17:58   #67
Quote:
m@m@ kaže: Pogledaj post
tko to kaze da se ne koristi?
katarina je napisala da je vidjela na plazi ljude da djecu vode na tome, a ja sam vidjela npr kod doktroa u čekaonici od 4kvadrata dijete na tom povodcu ilikakosevećzove......
cuj, opet kazem da je na ovom turbolimach linku totalno drugi opis necega sto izgleda potpuno isto kao 'nas' safety harness
u prevodu sigurnosni pojas kuzis??
ako su ti roditelji na plazi bili pod dojmom da im to treba nitko ne kaze da ga ne smiju koristiti
tj. ja definitivno ne kazem ali ti ostavljas dojam (ispravi me ako grijesim) da ti to nije bas cool ?
ali u kuci to mu sigurno nije namjena, ovom 'nasem' pojasu nije, niti da se djeca tako uce hodati
niti da zavezes svoje dijete za neki stup dok ti obavis shopping
niti sto i jedna druga stvar koju su ovdje spomenuli
ti roditelji kod doktora, mozda imaju dobar razlog ili mozda uce dijete hodanju?
tequila is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 18:02   #68
Quote:
tequila kaže: Pogledaj post
meni je jako cudan ovaj opis na hrvatskom, pomoc u kuci i pri hodanju

jer ova ista stvarcica se kod nas opisuje kao safety harness/strap
.. that allows your toddler freedom to explore while still remaining close to you...
ne koristi se u kuci, u parku ni u kaficu, vec po aerodromima, shopping mallovima i slicno
i citam ovu temu i ne mogu vjerovati kako se ljudi cude ko pura dreku jebote
u smislu ..wow a vidi crnca u metkovicu...
ok, kuzim da vam je to za pse i za naravno uciti djecu da hodaju????
ali cudit se necemu sto je sasvim normalno i opceprihvaceno drugdje (i koristi se u totalno druge svrhe)
ludilo
ovaj ima adaptere sa kojima se učvrsti za hranilicu
recimo, naša nije imala za preko ramena nego samo dolje tako da sam mogla koristit ovo...onaj leđni dio se samo išteka na one štekere, neznam kako se to pravilno zove
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 18:09   #69
Quote:
Lake kaže: Pogledaj post
ovaj ima adaptere sa kojima se učvrsti za hranilicu
recimo, naša nije imala za preko ramena nego samo dolje tako da sam mogla koristit ovo...onaj leđni dio se samo išteka na one štekere, neznam kako se to pravilno zove
blago tebi ti imas Pro verziju
ali zasto za hranilicu, umjesto obicnih remencica koji dodju uz hranilicu ili nesto drugo?
tequila is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 18:12   #70
Quote:
tequila kaže: Pogledaj post
cuj, opet kazem da je na ovom turbolimach linku totalno drugi opis necega sto izgleda potpuno isto kao 'nas' safety harness
u prevodu sigurnosni pojas kuzis??
ako su ti roditelji na plazi bili pod dojmom da im to treba nitko ne kaze da ga ne smiju koristiti
tj. ja definitivno ne kazem ali ti ostavljas dojam (ispravi me ako grijesim) da ti to nije bas cool ?
ali u kuci to mu sigurno nije namjena, ovom 'nasem' pojasu nije, niti da se djeca tako uce hodati
niti da zavezes svoje dijete za neki stup dok ti obavis shopping
niti sto i jedna druga stvar koju su ovdje spomenuli
ti roditelji kod doktora, mozda imaju dobar razlog ili mozda uce dijete hodanju?
Meni nikako nije cool, ali opet ja ne živim u sredini gdje se svako svakog boji...kao što je slučaj u Americi..nemoj me sad doslovno shvaćati..možda da svaki dan prolazim Manhattanom s djetetom i meni bi pao na pamet povodac..otkud znam?...osim toga spriječavanja da se otrgne i podleti pod nešto ili ga neko u gomili otme mi je razmljivo...ja drugog razloga ne vidim...i ne moram ja biti niti nazadna niti blentava zato što kad zamislim sebe u tome dođe mi slabo pa to reflektiram i na dijete...... a da ne pričam o tome da nije sve što dolazi i prolazi vani automatski dobro i nepodložno čuđenju.
__________________
Pomozimo Teu...i jedna kuna je bitna.
https://www.facebook.com/pomoczatea/
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 18:31   #71
Quote:
katarinaos kaže: Pogledaj post
Meni nikako nije cool, ali opet ja ne živim u sredini gdje se svako svakog boji...kao što je slučaj u Americi..nemoj me sad doslovno shvaćati..možda da svaki dan prolazim Manhattanom s djetetom i meni bi pao na pamet povodac..otkud znam?...osim toga spriječavanja da se otrgne i podleti pod nešto ili ga neko u gomili otme mi je razmljivo...ja drugog razloga ne vidim...i ne moram ja biti niti nazadna niti blentava zato što kad zamislim sebe u tome dođe mi slabo pa to reflektiram i na dijete...... a da ne pričam o tome da nije sve što dolazi i prolazi vani automatski dobro i nepodložno čuđenju.
citam i drugu diskusiju na drugoj temi i malo sam se zbunila
kao da se stvarno prica o dvije razlicite stvari
ali ne moze biti ako je isto ime, isti proizvodjaci

o razlozima se slazem 100%, mislim da odrasla osoba moze logicno zakljuciti kada mu je djetetu potreban sigurnosni pojas a kada nije
tequila is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 18:34   #72
Quote:
madcox kaže: Pogledaj post
preporučuju mnogi pedijatri, a naročito fizijatri
ovo nije istina
barem ga u poliklinici polovina, koji su najveći autoriteti što se tiče motorike bab i djece, ne preporučuju. štoviše, smatraju potpuno nepotrebnim i štetnim.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 18:49   #73
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ovo nije istina
barem ga u poliklinici polovina, koji su najveći autoriteti što se tiče motorike bab i djece, ne preporučuju. štoviše, smatraju potpuno nepotrebnim i štetnim.
ti bi mogla pojasniti misteriju, posto si znaci pricala o tome sa pedijatrom i inim
tko uopce kaze da je to pojas za hodati ili uciti hodati u hrvatskoj? a drugi onda kazu da je stetno?
(izostavimo sada djecu s poteskocama u razvoju)
kako to da na hrvatskom online shopu pise da je namjena to i to a na amazonu npr. isti produkt totalno druga namjena
isla sam i ja kod pedijatra i sve moje prijateljice (u eu) i nitko nikada nije predlozio takvo sto kao pomagalo i slicno
ako znas nesto vise, razjasni pliz, a mene sad toliko zanima da idem proguglat
tequila is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 20:15   #74
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
moram priznat da sam se par puta ulovila u razmišljanju kako je to praktično... kad dijete uči hodati, ne navlačiš njega za ručice, sebi čuvaš kičmu.
ali stvarno odvratno izgleda. ko da je dijete pes pa ga se vodi na lancu.
ma ne znam
u isto vrijeme bih i htjela to i ne bih nikad to stavila na dijete
pa dijete se ne uči hodati.
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 23:02   #75
Quote:
ema1 kaže: Pogledaj post
Yebo ga led, ovo je prestrašno.
A ja se pilam oko skidanja pred bebom
Usudim se reć da je ova umotvorina stvorena ISKLJUČIVO radi roditelja i njihove komocije, a ne zbog brige hoće li se djete izgubit.
Nadam se da se nećemo tolko "razvit".
dijelim mišljenje. Meni je isto odurno, pa jednom se to dijete mora i skinut s lanca, šta onda
odurno baš.
__________________
u kupusu.
kupusichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 23:22   #76
Možda je to neko rješenje za roditelje koji stvarno imaju problema s kičmom i ne mogu biti pognuti kad je beba još nesigurna na nogama. Ali nije mi to baš lijepo za vidjet, zapravo možda sam jednom u životu vidjela nekoga da tako vodi dijete.
__________________
04.09.09. Smjehuljica
SubiBubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 23:31   #77
stvarčica je jako praktična,a dođe samo 40 kn u turbo limaču...
ja sam je imala posuđenu kad je mala tek učila hodati veoma je praktično čisto iz razloga da ne moraš biti cijelo vrijeme sagnut i dijete je slobodno...
ali su se bake i susjedi bunili da vodim dijete ko PESA ZA UZICU...ah,ah...
"friška mama" is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 00:29   #78
meni isto izgleda malo brutalno
al brijem da ću si nabaviti to. haha.

ak ne bum koristila s djetetom, bum s mužem.
ahhahahhahaa
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 08:23   #79
Quote:
tequila kaže: Pogledaj post
cuj, opet kazem da je na ovom turbolimach linku totalno drugi opis necega sto izgleda potpuno isto kao 'nas' safety harness
u prevodu sigurnosni pojas kuzis??
ako su ti roditelji na plazi bili pod dojmom da im to treba nitko ne kaze da ga ne smiju koristiti
tj. ja definitivno ne kazem ali ti ostavljas dojam (ispravi me ako grijesim) da ti to nije bas cool ?
ali u kuci to mu sigurno nije namjena, ovom 'nasem' pojasu nije, niti da se djeca tako uce hodati
niti da zavezes svoje dijete za neki stup dok ti obavis shopping
niti sto i jedna druga stvar koju su ovdje spomenuli
ti roditelji kod doktora, mozda imaju dobar razlog ili mozda uce dijete hodanju?
kuzim ja tebe sto ti hoćeš reći.
ok, piše na pojasu da je to za to..i to..i da mu je namjena valjda prvenstveno da bude sigurnosni pojas..i bla bla..al to ne znači da će ga svaki roditelji koristiti baš i samo u svrhu sigurnosti djeteta,
a opet neki će mozda roditelji vidjeti stvarno potrebu da ga dijete ima i u kući,ima svakavih ljudi........
al tko sam ja da sudim ne hhahhaha

a sorry, pa nemreš u jednom postu napisti da povodac NIJE za to da se djeca uče hodati,da mu to nije namjena a onda u rečenici iza reći da roditelji neki imaju dobar razlog zasto ga koriste jer mozda uče dijete hodanju
kak sad , ne kuzim???
__________________
neću potpis
m@m@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 08:28   #80
Jeli ima još tih povodaca za kupit u TL?

BTW nek se mame ne vrijeđaju, ali to je čisti povodac, nijedna druga riječ mu neće promjenit funkciju.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:13.