Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2016., 23:33   #1641
Quote:
zelenikovac kaže: Pogledaj post
Sad znam o čemu se radi. Nesretnim Omišanima. Ja na tom terenu nisam bio.
Tih šest pripadnika OMIŠKE BOJNE su vaši zarobili i pobili, to je teški zločin! Tada se nisu radila nikakva napadna djelovanja s naše strane već se čuvala linija obrane, tzv. primirje!
__________________
Rat je prošlost,okrenimo se budućnosti!!!gen. Ante Gotovina
franeb is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2016., 03:36   #1642
Quote:
zelenikovac kaže: Pogledaj post
Tačno je to da je jug Hrvatske uništen, ali prika, to za kote zakači mačku o rep. Dali su kote na obroncima Popova polja ugrozile Dubrovačko primorije. Pa sa desne strane Popova polja imali smo izvidnice odakle se vidilo sve do Stona.
Da bi se oslobodilo i potpuno deblokiralo Dubrovnik trebalo je stvoriti preduvjete, a preduvjeti su bili očistiti kompletno dubrovačko zaleđe i maknuti vašu vojsku van dometa topničkog oružja. Dok ste god imali domet vi ste predstavljali opasnost čemu u prilog govori granatiranje i pogibija troje mladih ljudi na plaži u Zatonu u kolovozu 1995. U Zatonu nije bilo nikakvih vojnih ciljeva nego ste gađali da bi ubijali civile. Primjerice kćer mi je imala tri mjeseca kad ste tukli po Dubrovniku (travanj 1994. godine). Dakle svaka čuka, svako brdo, svaki vaš položaj je bio potencijalna opasnost koja je ugrožavala kompletno područje bivše općine Dubrovnik koje vam je bilo u dometu.

Quote:
zelenikovac kaže: Pogledaj post
Da skratim priči ili bilo kakvu raspravu. Vi ste okupirali jednu trećinu opštine Trebinje sa ciljem da taj prostor etnički očistite a naseljena mjesta sravnite sa zemljom. Ni vjerski objekti nisu ostali pošteđeni. Ja nigdje kod vas nisam vidio crkvu da su ovi JNA agresori minirali. Znaš šta, politika je ovdje odradila posao a nama koji smo branili vjekovna ognjišta jedna je ruka uvjek bila zavrnuta. I tada smo pomrsili mnogima konce jer vam nije išlo onako kako ste zamislili. A to je pravac Orah, Cerovac, Hum pa dalje Poljice i nakraju Marava ljut. Da su u pitanju bile neke kote danas nebi na tom prostoru bila neka opština Ravno. E zato ste se vi moj prika borili.
Glede vjerskih objekata, jesi li ti svjestan što govoriš? Kad sam vidio groblje na Osojniku ja nisam mogao vjerovati da to može napraviti čovjek. Kosti ste vadili iz grobova i čupali zlatne zube, pljačkali grobove, svaku ploču otvorili, skoro svaki sanduk razbili, a po crkvenim oltarima pišali i srali. Crkvu svetog Jurja ste spalili isto kao i samostan u Pridvorju. Da nisam svojim očima vidio ne bih ni vjerovao. Nema crkve na okupiranom području koja nije na neki način oskvrnuta. Nema je.
bracodbk is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2016., 21:35   #1643
Quote:
franeb kaže: Pogledaj post
Tih šest pripadnika OMIŠKE BOJNE su vaši zarobili i pobili, to je teški zločin! Tada se nisu radila nikakva napadna djelovanja s naše strane već se čuvala linija obrane, tzv. primirje!
Ebiga, po ovome kako napisa slabo su je čuvali. U ratu kakav se vodio kod nas nije se smjelo jedne minute opustiti. Ne postoji primirje,(prije bi upotrijebio riječ zatišje) pogotovo ne na tom terenu gdje su linije razdvajanja za razliku od ostalih bile dosta bliže. Ipak, najveći je kukavličuk zarobiti i pobiti bespomoćne vojnike.Osuđujem svaki zločin pa i ovaj. Budala je bilo na svim stranama i uvjek će ih biti.
zelenikovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2016., 23:56   #1644
Quote:
bracodbk kaže: Pogledaj post
Da bi se oslobodilo i potpuno deblokiralo Dubrovnik trebalo je stvoriti preduvjete, a preduvjeti su bili očistiti kompletno dubrovačko zaleđe i maknuti vašu vojsku van dometa topničkog oružja. Dok ste god imali domet vi ste predstavljali opasnost čemu u prilog govori granatiranje i pogibija troje mladih ljudi na plaži u Zatonu u kolovozu 1995. U Zatonu nije bilo nikakvih vojnih ciljeva nego ste gađali da bi ubijali civile. Primjerice kćer mi je imala tri mjeseca kad ste tukli po Dubrovniku (travanj 1994. godine). Dakle svaka čuka, svako brdo, svaki vaš položaj je bio potencijalna opasnost koja je ugrožavala kompletno područje bivše općine Dubrovnik koje vam je bilo u dometu.



Glede vjerskih objekata, jesi li ti svjestan što govoriš? Kad sam vidio groblje na Osojniku ja nisam mogao vjerovati da to može napraviti čovjek. Kosti ste vadili iz grobova i čupali zlatne zube, pljačkali grobove, svaku ploču otvorili, skoro svaki sanduk razbili, a po crkvenim oltarima pišali i srali. Crkvu svetog Jurja ste spalili isto kao i samostan u Pridvorju. Da nisam svojim očima vidio ne bih ni vjerovao. Nema crkve na okupiranom području koja nije na neki način oskvrnuta. Nema je.
stose tice crkava i na jednoj i na drugoj strani i groblja toje zalosno sto se radilo koliko bolestan covjek mora bit da oskrnavi grob bez obzira na kojoj je strani bio a sto se tice granatiranja i to van dometa artiljerije mi je malo cudno i posle zauzimanja vlastice dubrovnik je bio u dometu i sa pojedinih kota se vidio braco u trebinju su ciljevi bili bolnica skole obdanista nikakvi vojni ciljevi jeste kasarna gadjana to je ok vojni je cilj a to vecina nas nije radila koliko sam svatio svi smo bili pjesadija. a stose tice omisana toje skroz neljudski isto tako kao sto je zarobljen nas kod zavale 92 i bio doveden na razmjenu i vratili ga tek prosle godine nadjen les u nekoj jami iznad mostara ili ubistva 3 zarobljenih u konavlima nez kakav covjek treba biti pa tako nesto uraditi toje licna odgovornost onih koji su to uradili
cagalj5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2016., 00:18   #1645
Quote:
bracodbk kaže: Pogledaj post
Da bi se oslobodilo i potpuno deblokiralo Dubrovnik trebalo je stvoriti preduvjete, a preduvjeti su bili očistiti kompletno dubrovačko zaleđe i maknuti vašu vojsku van dometa topničkog oružja. Dok ste god imali domet vi ste predstavljali opasnost čemu u prilog govori granatiranje i pogibija troje mladih ljudi na plaži u Zatonu u kolovozu 1995. U Zatonu nije bilo nikakvih vojnih ciljeva nego ste gađali da bi ubijali civile. Primjerice kćer mi je imala tri mjeseca kad ste tukli po Dubrovniku (travanj 1994. godine). Dakle svaka čuka, svako brdo, svaki vaš položaj je bio potencijalna opasnost koja je ugrožavala kompletno područje bivše općine Dubrovnik koje vam je bilo u dometu.

Braco, ta tvoja priča je za vašu djecu koju zabavljate na ovome forumu. I vi ste isto gađali da bi ubijali civile. Napadali nas, oteli nam dio teritorije i još treba da mi držiš predavanje o nekakvom poštenju HV. Šta su vaši tenkovi radili tokom rata? Da nije možda Đuro Šabadin pucao cvijećem po Trebinju i okolini? Naravno da nije. Što se malo ne pohvalite tim vašim uspjesima. Po tebi su samo četnici ubijali pljačkali klali. Oskrnavili groblja i crkve. Sve ono što si naveo da si vidio u Osojniku takve stvari ste radili na našem terenu. I ovo što sam mogao da pročitam tvojih komentara na dosta mjesta iznosiš netačne informacije. Pričajte toj djeci kako ste junački branili Dubrovnik tu imate o čemu pričati ali od Vukovića pa nadalje tu ti nemaš šta da pričaš bili ste agresori i ostali tako do kraja rata.




Glede vjerskih objekata, jesi li ti svjestan što govoriš? Kad sam vidio groblje na Osojniku ja nisam mogao vjerovati da to može napraviti čovjek. Kosti ste vadili iz grobova i čupali zlatne zube, pljačkali grobove, svaku ploču otvorili, skoro svaki sanduk razbili, a po crkvenim oltarima pišali i srali. Crkvu svetog Jurja ste spalili isto kao i samostan u Pridvorju. Da nisam svojim očima vidio ne bih ni vjerovao. Nema crkve na okupiranom području koja nije na neki način oskvrnuta. Nema je.
Opet lažeš. Ja lično znam za neke da nisu dohvaćene kao one oko Doli, tamo sam bio. Evo ti par linkova o toj vašoj brzi prema našim crkvama. Inače vaša inžinjerija nije samo služila da bi probijala puteve i pravila bunkere. Bili su dobri kad treba dići crkvu u zrak. Pogledaj ovaj link pa da vas malo posjetim na dane vaše slave.
http://trebinjedanas.com/node/4692
http://trebinjedanas.com/node/4848
zelenikovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2016., 02:57   #1646
Quote:
zelenikovac kaže: Pogledaj post
Opet lažeš. Ja lično znam za neke da nisu dohvaćene kao one oko Doli, tamo sam bio. Evo ti par linkova o toj vašoj brzi prema našim crkvama. Inače vaša inžinjerija nije samo služila da bi probijala puteve i pravila bunkere. Bili su dobri kad treba dići crkvu u zrak. Pogledaj ovaj link pa da vas malo posjetim na dane vaše slave.
http://trebinjedanas.com/node/4692
http://trebinjedanas.com/node/4848
A što ste vi očekivali poslije razaranja svih onih sela oko Dubrovnika, gađanja starog grada, rušenja i spaljivanja crkava, kuća, groblja, da će baš svi pripadnici HV biti milosrdni i gađati vas cvijećem? Jesi li svjestan što ste nam radili onih osam mjeseci opsade Grada i okupacije okolice? Znaš li koliko je ljudi prognano, koliko kuća spaljeno i opljačkano? Dan te jebo i Terezine gaćice ste odnijeli, puste jahte, brodice i barke, automobile, namještaj pa čak i utičnice ili prekidače. Preko dvije tisuće kuća je uništeno i spaljeno, a one preostale su opljačkane skoro do temelja. Rijetko koja je ostala nedirnuta, a eto možda je i ta crkva u Dolima bila nedirnuta ali to je jedina za koju ja znam mada ni za nju nisam sto posto siguran. Nemojte samo vi o poštenju i slavi.
bracodbk is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2016., 19:44   #1647
Quote:
zelenikovac kaže: Pogledaj post
Opet lažeš. Ja lično znam za neke da nisu dohvaćene kao one oko Doli, tamo sam bio. Evo ti par linkova o toj vašoj brzi prema našim crkvama. Inače vaša inžinjerija nije samo služila da bi probijala puteve i pravila bunkere. Bili su dobri kad treba dići crkvu u zrak. Pogledaj ovaj link pa da vas malo posjetim na dane vaše slave.
http://trebinjedanas.com/node/4692
http://trebinjedanas.com/node/4848
Eto, bio si u Dolima, siguro ne kao turist već okupatorski vojnik! Dali ti je sad jasno zašto smo mi morali bit na području općine Trebinje,nismo tu bili da bi oteli taj teritorij nego da vas maknemo da ne vidite naše komunikacije i da Dubrovnik ima kakav takav mir!

Daj koji je razlog vašeg napada na DU primorje? Jeste morali baš sve hotele spalit?
__________________
Rat je prošlost,okrenimo se budućnosti!!!gen. Ante Gotovina
franeb is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2016., 22:06   #1648
[QUOTE=bracodbk;57092172]Da bi se oslobodilo i potpuno deblokiralo Dubrovnik trebalo je stvoriti preduvjete, a preduvjeti su bili očistiti kompletno dubrovačko zaleđe i maknuti vašu vojsku van dometa topničkog oružja. Dok ste god imali domet vi ste predstavljali opasnost čemu u prilog govori granatiranje i pogibija troje mladih ljudi na plaži u Zatonu u kolovozu 1995. U Zatonu nije bilo nikakvih vojnih ciljeva nego ste gađali da bi ubijali civile. Primjerice kćer mi je imala tri mjeseca kad ste tukli po Dubrovniku (travanj 1994. godine). Dakle svaka čuka, svako brdo, svaki vaš položaj je bio potencijalna opasnost koja je ugrožavala kompletno područje bivše općine Dubrovnik koje vam je bilo u dometu.

Da ponovim.

Braco, ta tvoja priča je za vašu djecu koju zabavljate na ovome forumu. I vi ste isto gađali da bi ubijali civile. Napadali nas, oteli nam dio teritorije i još treba da mi držiš predavanje o nekakvom poštenju HV. Šta su vaši tenkovi radili tokom rata? Da nije možda Đuro Šabadin pucao cvijećem po Trebinju i okolini? Naravno da nije. Što se malo ne pohvalite tim vašim uspjesima. Po tebi su samo četnici ubijali pljačkali klali. Oskrnavili groblja i crkve. Sve ono što si naveo da si vidio u Osojniku takve stvari ste radili na našem terenu. I ovo što sam mogao da pročitam tvojih komentara na dosta mjesta iznosiš netačne informacije. Pričajte toj djeci kako ste junački branili Dubrovnik tu imate o čemu pričati ali od Vukovića pa nadalje tu ti nemaš šta da pričaš bili ste agresori i ostali tako do kraja rata.
zelenikovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2016., 22:41   #1649
Quote:
bracodbk kaže: Pogledaj post
A što ste vi očekivali poslije razaranja svih onih sela oko Dubrovnika, gađanja starog grada, rušenja i spaljivanja crkava, kuća, groblja, da će baš svi pripadnici HV biti milosrdni i gađati vas cvijećem? Jesi li svjestan što ste nam radili onih osam mjeseci opsade Grada i okupacije okolice? Znaš li koliko je ljudi prognano, koliko kuća spaljeno i opljačkano? Dan te jebo i Terezine gaćice ste odnijeli, puste jahte, brodice i barke, automobile, namještaj pa čak i utičnice ili prekidače. Preko dvije tisuće kuća je uništeno i spaljeno, a one preostale su opljačkane skoro do temelja. Rijetko koja je ostala nedirnuta, a eto možda je i ta crkva u Dolima bila nedirnuta ali to je jedina za koju ja znam mada ni za nju nisam sto posto siguran. Nemojte samo vi o poštenju i slavi.
Prika, ovim komentarom si priznao da pored varvara sa istoka imamo i varvare sa zapada. Zar ne!
zelenikovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2016., 23:54   #1650
Quote:
franeb kaže: Pogledaj post
Eto, bio si u Dolima, siguro ne kao turist već okupatorski vojnik! Dali ti je sad jasno zašto smo mi morali bit na području općine Trebinje,nismo tu bili da bi oteli taj teritorij nego da vas maknemo da ne vidite naše komunikacije i da Dubrovnik ima kakav takav mir!

Daj koji je razlog vašeg napada na DU primorje? Jeste morali baš sve hotele spalit?
Kad sam bio dole cijelo vrijeme komandir čete mi je bio Hrvat. Komandir voda Albanac. Komandant bataljona Makedonac. Zamjenik musliman. Komandir tenkovske brigade Hrvat. Minobacačima, zisovima, haubicama komandovali su muslimani. Vojska aktivna mješovita od Mađara,Albanaca,Bosanaca,Makedonaca, Srbijanaca itd.Rezervista je bilo iz istočne Hercegovine i Crne Gore. Ja sam bio u regularnoj vojsci a šaka vas pobunjenici. Od dana kad je Hrvatsku priznala EU i Amerika ja tamo nisam imao šta da tražim. Ko je palio? Stoka nepismena je palila i ubijala. Mislim da sam jasan. Posle toga povlačenje na granicu BiH, odnosno opštine Trebinje. Tad počinje žurka.
Kako je teklo povlačenje o tome drugom prilikom. Priča je vrlo zanimljiva.
zelenikovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 01:24   #1651
Zelenikovac, vidim da pokušavaš bit objektivan i konkretan, ali kad dolazimo do kronologije i nepobitnih činjenica malo gubiš tlo pod nogama.

Dakle, imamo 1991. godinu i početak rata u Hrvatskoj. Imamo dubrovački kraj s 97% hrvatskog stanovništva koje želi živjet u samostalnoj Hrvatskoj. Imamo Srbiju koja kontrolira vojsku koja se formalno zove JNA i koja želi staviti to područje pod svoju kontrolu i vremenom ga pretvorit u dio države pod kontrolom Srbije (bez obzira da li se ta država zvala Srbija ili Jugoslavija). Iz pravca Crne Gore i trebinjske općine kreće brutalna agresija na dubrovačku općinu. Srpska strana ima tenkove, hrvatska nema, srpska strana ima avione, hrvatska nema, srpska strana ima brodove hrvatska nema, srpska strane ima topništvo i neograničeno municije, hrvatska tek pokoji top i minobacač, srpska strana ima relativno ustrojenu vojsku jer koristi JNA infrastrukturu, hrvatska strana ima slabo organizirane vojne formacije i uz sve to hrvatska strana je praktično u obruču.
Uz sve navedeno srpska strana u želji da se domogne Dubrovnika brutalno LAŽE svoju iostalu javnost i širi priče o tisućama ustaša i crnokošuljaša koji čekaju zapovijed za napad na Crnu Goru, LAŽE o Kurdima i stranim plaćenicima, LAŽE o sukobima između hrvatskh postrojbi unutar okruženoj Dubrovnika, LAŽE o želji stanovnika da se formira Dubrovačka republika. U međuvremenu je srpska vojska spalila 90% objekata u područjima koje je vojno osvojila u neravnopravnoj borbi. Ja sam iz Konavala i vidio sam sva ta sela kako su izgledala poslije srpske vojske.
Dakle, za sve to vrijeme Zelenikovac je kako on kaže u regularnoj vojsci i bori se protiv pobunjenika (nisi se zapitao kako to da regularna vojska pali čitava sela valjda svoje države!? i zbog čega su pobunjenici protiv regularne vojske koja nakon vojnih akcija spaljuje čitava sela i pljačka sve što se pljački može?) Sve to vrijeme obitelj Zelenikovca sjedi u Trebinju u svojoj kući, smije se i uživa kako ustaše bježe, a narod dubrovačkog kraja je u zbjegu, panici, pod kišom granata, gine, spaljenih i opljačkanih kuća. Na Trebinje ne padaju granate.

Na svu sreću, Dubrovnik nije pao, obrana se konsolidirala, hrvatska država oporavila, a srpska vlast i srpska vojska shvaćaju da nema nikakve osnove da se zadrže na dubrovačkom području i da je cijela agresija bila besmislena. Naravno, povlače se. Vjerujem da bez imalo srama. Dakle, cijela agresija besmislena, ljudi izginuli, dubrovačka općina spaljena do temelja.

I evo nas u svibnju 92. i naš Zelenikovac čista obraza, u čudu gleda HV kako napada miroljubivu trebinjsku općinu, briše sve prethodno iz sjećanja i slavodobitno zaključuje kako smo isti i jedni i drugi!
vlastimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 03:27   #1652
Quote:
zelenikovac kaže: Pogledaj post
Kad sam bio dole cijelo vrijeme komandir čete mi je bio Hrvat. Komandir voda Albanac. Komandant bataljona Makedonac. Zamjenik musliman. Komandir tenkovske brigade Hrvat. Minobacačima, zisovima, haubicama komandovali su muslimani. Vojska aktivna mješovita od Mađara,Albanaca,Bosanaca,Makedonaca, Srbijanaca itd. Rezervista je bilo iz istočne Hercegovine i Crne Gore. Ja sam bio u regularnoj vojsci a šaka vas pobunjenici. Od dana kad je Hrvatsku priznala EU i Amerika ja tamo nisam imao šta da tražim. Ko je palio? Stoka nepismena je palila i ubijala. Mislim da sam jasan. Posle toga povlačenje na granicu BiH, odnosno opštine Trebinje. Tad počinje žurka.
Kako je teklo povlačenje o tome drugom prilikom. Priča je vrlo zanimljiva.
Pa kako te nije sram? Jel vidiš svu svoju glupost i zatucanost u ovom boldanom?
Znači da nas nisu priznali tebi bi i dalje bilo OK da ste ostali tamo i natavili sa sranjem, klanjem i uništavanjem???
Pa stvarno ste konji.

U kojoj jebenoj regularnoj vojsci si bio - jel shvaćaš da to više nije JNA, ni JA nego srpska vojska pod komandom Beograda kakogod da se zvala koja nema qrca šta tražiti na teritoriju druge države?
Bilo je i Engleza u SS-u pa to ne znači da je to i engleska vojska?

Quote:
vlastimir kaže: Pogledaj post
Zelenikovac, vidim da pokušavaš bit objektivan i konkretan, ali kad dolazimo do kronologije i nepobitnih činjenica malo gubiš tlo pod nogama.

Dakle, imamo 1991. godinu i početak rata u Hrvatskoj. Imamo dubrovački kraj s 97% hrvatskog stanovništva koje želi živjet u samostalnoj Hrvatskoj. Imamo Srbiju koja kontrolira vojsku koja se formalno zove JNA i koja želi staviti to područje pod svoju kontrolu i vremenom ga pretvorit u dio države pod kontrolom Srbije (bez obzira da li se ta država zvala Srbija ili Jugoslavija). Iz pravca Crne Gore i trebinjske općine kreće brutalna agresija na dubrovačku općinu. Srpska strana ima tenkove, hrvatska nema, srpska strana ima avione, hrvatska nema, srpska strana ima brodove hrvatska nema, srpska strane ima topništvo i neograničeno municije, hrvatska tek pokoji top i minobacač, srpska strana ima relativno ustrojenu vojsku jer koristi JNA infrastrukturu, hrvatska strana ima slabo organizirane vojne formacije i uz sve to hrvatska strana je praktično u obruču.
Uz sve navedeno srpska strana u želji da se domogne Dubrovnika brutalno LAŽE svoju iostalu javnost i širi priče o tisućama ustaša i crnokošuljaša koji čekaju zapovijed za napad na Crnu Goru, LAŽE o Kurdima i stranim plaćenicima, LAŽE o sukobima između hrvatskh postrojbi unutar okruženoj Dubrovnika, LAŽE o želji stanovnika da se formira Dubrovačka republika. U međuvremenu je srpska vojska spalila 90% objekata u područjima koje je vojno osvojila u neravnopravnoj borbi. Ja sam iz Konavala i vidio sam sva ta sela kako su izgledala poslije srpske vojske.
Dakle, za sve to vrijeme Zelenikovac je kako on kaže u regularnoj vojsci i bori se protiv pobunjenika (nisi se zapitao kako to da regularna vojska pali čitava sela valjda svoje države!? i zbog čega su pobunjenici protiv regularne vojske koja nakon vojnih akcija spaljuje čitava sela i pljačka sve što se pljački može?) Sve to vrijeme obitelj Zelenikovca sjedi u Trebinju u svojoj kući, smije se i uživa kako ustaše bježe, a narod dubrovačkog kraja je u zbjegu, panici, pod kišom granata, gine, spaljenih i opljačkanih kuća. Na Trebinje ne padaju granate.

Na svu sreću, Dubrovnik nije pao, obrana se konsolidirala, hrvatska država oporavila, a srpska vlast i srpska vojska shvaćaju da nema nikakve osnove da se zadrže na dubrovačkom području i da je cijela agresija bila besmislena. Naravno, povlače se. Vjerujem da bez imalo srama. Dakle, cijela agresija besmislena, ljudi izginuli, dubrovačka općina spaljena do temelja.

I evo nas u svibnju 92. i naš Zelenikovac čista obraza, u čudu gleda HV kako napada miroljubivu trebinjsku općinu, briše sve prethodno iz sjećanja i slavodobitno zaključuje kako smo isti i jedni i drugi!
Ma ne znam kaj se uopće više mučiš - vidiš da nemaju ni srama ni časti.
Puj-pike, više ne važi, idemo dalje kao da se ništa nije dogodilo '91.
Koja je to logika? Oni su branili svoja "vekovna ognjišta" a mi smo ih htjeli genocidisati, protjerati i zauzeti onu pripizdinu jer bez toga inače nema Hrvatske države??
Vidiš da njemu žurka počinje tek tada. Hebala ih propaganda.
__________________
________________________________________

♥♥ [ SKINITE MARASOVCU BAN ] ♥♥
nixolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 10:47   #1653
Quote:
vlastimir kaže: Pogledaj post
Zelenikovac, vidim da pokušavaš bit objektivan i konkretan, ali kad dolazimo do kronologije i nepobitnih činjenica malo gubiš tlo pod nogama.

Dakle, imamo 1991. godinu i početak rata u Hrvatskoj. Imamo dubrovački kraj s 97% hrvatskog stanovništva koje želi živjet u samostalnoj Hrvatskoj. Imamo Srbiju koja kontrolira vojsku koja se formalno zove JNA i koja želi staviti to područje pod svoju kontrolu i vremenom ga pretvorit u dio države pod kontrolom Srbije (bez obzira da li se ta država zvala Srbija ili Jugoslavija). Iz pravca Crne Gore i trebinjske općine kreće brutalna agresija na dubrovačku općinu. Srpska strana ima tenkove, hrvatska nema, srpska strana ima avione, hrvatska nema, srpska strana ima brodove hrvatska nema, srpska strane ima topništvo i neograničeno municije, hrvatska tek pokoji top i minobacač, srpska strana ima relativno ustrojenu vojsku jer koristi JNA infrastrukturu, hrvatska strana ima slabo organizirane vojne formacije i uz sve to hrvatska strana je praktično u obruču.
Uz sve navedeno srpska strana u želji da se domogne Dubrovnika brutalno LAŽE svoju iostalu javnost i širi priče o tisućama ustaša i crnokošuljaša koji čekaju zapovijed za napad na Crnu Goru, LAŽE o Kurdima i stranim plaćenicima, LAŽE o sukobima između hrvatskh postrojbi unutar okruženoj Dubrovnika, LAŽE o želji stanovnika da se formira Dubrovačka republika. U međuvremenu je srpska vojska spalila 90% objekata u područjima koje je vojno osvojila u neravnopravnoj borbi. Ja sam iz Konavala i vidio sam sva ta sela kako su izgledala poslije srpske vojske.
Dakle, za sve to vrijeme Zelenikovac je kako on kaže u regularnoj vojsci i bori se protiv pobunjenika (nisi se zapitao kako to da regularna vojska pali čitava sela valjda svoje države!? i zbog čega su pobunjenici protiv regularne vojske koja nakon vojnih akcija spaljuje čitava sela i pljačka sve što se pljački može?) Sve to vrijeme obitelj Zelenikovca sjedi u Trebinju u svojoj kući, smije se i uživa kako ustaše bježe, a narod dubrovačkog kraja je u zbjegu, panici, pod kišom granata, gine, spaljenih i opljačkanih kuća. Na Trebinje ne padaju granate.

Na svu sreću, Dubrovnik nije pao, obrana se konsolidirala, hrvatska država oporavila, a srpska vlast i srpska vojska shvaćaju da nema nikakve osnove da se zadrže na dubrovačkom području i da je cijela agresija bila besmislena. Naravno, povlače se. Vjerujem da bez imalo srama. Dakle, cijela agresija besmislena, ljudi izginuli, dubrovačka općina spaljena do temelja.

I evo nas u svibnju 92. i naš Zelenikovac čista obraza, u čudu gleda HV kako napada miroljubivu trebinjsku općinu, briše sve prethodno iz sjećanja i slavodobitno zaključuje kako smo isti i jedni i drugi!
Još kad na dodamo trebinjskog vožda i njegovo slavno "izgraditi još stariji i lepši Dubrovnik" iz 91.

Tipična srpska bolest. Za Srbe u Srbiji i Hrvatskoj, ne postoji 91. ni 92. postoji samo 95. i Oluja kojom su proterani sa vekovnih ognjišta.
Za Srbe u Popovom polju i Trebinju ne postoji 91., samo 92.-95. i agresija HV na njihova vekovna ognjišta... 91. su se samo malo igrale Delije na sred zemlje Srbije. Malo su se igrali po Ravnom i okolici, navratili malo do vekovnog srpskog Stona i Dušanovih granica...
Za Srbe u Srebrenici, postoji samo 92., 93., 94. i njihova stradanja od Nasera Orića, 95. i masakar i genocid se nije desio a ako se i desio kriv je Naser Orić i ono što je radio 92.,93.,94.
Ako im nekako i dopre do glave 91., onda to pravdaju Jasenovcem itd..
žerac76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 16:14   #1654
Ljudi dragi.
Ja imam običaj davati kartone za govor mržnje kad se na osnovu ponašanja jedne osobe donosi zaključak o cijelom narodu.

Nemojte to više raditi
rezon@tor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 16:57   #1655
Quote:
zelenikovac kaže: Pogledaj post
Kad sam bio dole cijelo vrijeme komandir čete mi je bio Hrvat. Komandir voda Albanac. Komandant bataljona Makedonac. Zamjenik musliman. Komandir tenkovske brigade Hrvat. Minobacačima, zisovima, haubicama komandovali su muslimani. Vojska aktivna mješovita od Mađara,Albanaca,Bosanaca,Makedonaca, Srbijanaca itd.Rezervista je bilo iz istočne Hercegovine i Crne Gore. Ja sam bio u regularnoj vojsci a šaka vas pobunjenici. Od dana kad je Hrvatsku priznala EU i Amerika ja tamo nisam imao šta da tražim. Ko je palio? Stoka nepismena je palila i ubijala. Mislim da sam jasan. Posle toga povlačenje na granicu BiH, odnosno opštine Trebinje. Tad počinje žurka.
Kako je teklo povlačenje o tome drugom prilikom. Priča je vrlo zanimljiva.
Pusti sad koje s čime zapovijeda, bitno je za čiji interes je taj zapovijeda! Ja sam bio u JNA do 18. 10. 1991, tek tada sam uspio pobjeć i kad sam se malo konsolidira iša san u HV na DU područje! Dakle znam kakva je bila JNA i znam šta se dešavalo na DU ratištu! Slano spaljeno u potpunosti, dali to radi kako ti veliš regularna vojska koja čuva svoj teritorij?
Kako objasniti smisao vaših pogibija u pohodu na DU primorje kad to jednostavno vama ne pripada a ginuli ste zato? Nama ste napravili štetu, ubijali nas na kućnom pragu, sebe ste prikazali kao otimače! Koji je razlog ili smisao vašeg pohoda na DU primorje??
__________________
Rat je prošlost,okrenimo se budućnosti!!!gen. Ante Gotovina
franeb is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 13:37   #1656
Quote:
zelenikovac kaže: Pogledaj post
Prika, ovim komentarom si priznao da pored varvara sa istoka imamo i varvare sa zapada. Zar ne!
O barbarima s istoka su snimljeni brojni filmovi, o "barbarima" sa zapada ni jedan jedini. Kažu napad je najbolja obrana. Ti si najbolji dokaz toj izreci. Jer najlakše je neke stvari relativizirati, izbrisati jedan dio povijesti te se uhvatiti one povijesti koja ti odgovara pa udariti svim sredstvima. Nikad moja noga ne bi kročila u Vukoviće, Zaplanik, Orah, Začulu i sve te vukojebine, za koje nisam u životu čuo, da ste one 1991. godine ostali doma i prihvatili realnost, a realnost je raspad Jugoslavije i otcjepljenje Hrvatske, Slovenije, kasnije i BiH, Makedonije, na koncu Kosova i Crne Gore. Ali ne, vama to nije odgovaralo (kad kažem vama, onda mislim na srpsko-miloševićevsku politiku i SANU vlažne snove o Velikoj Srbiji), pa ste krenuli naoružani do zuba uz potporu tenkova, topovnjača, topništva, aviona, transportera i tko zna koliko tisuća raspojasanih bradonja kojima je jedini cilj bio "ubij, opljačkaj, spali, razori". Prije toga ste oduzeli naše naoružanje pohranjeno na Dužima pa sam u rat krenuo s tandžarom i deset metaka. Onda ste tri mjeseca 91. i pet mjeseci 92. provodili krvavi pir, ubijali, haračili, pljačkali, palili, rušili, razarali, a to srpskoj javnosti prikazivali ko - ustaško paljenje guma na Stradunu. Slike razorenih Konavala, Župe, Dubrovačkog primorja i samog Dubrovnika možeš sam izguglati, mada znam da znaš o čemu pričam, ili potražit video zapise na youtube-u, a onda mi pokaži slike i video zapise razorenog Trebinja, pa ćemo potom pričati o lipnju 92. pa do kraja 95. godine.

Svaka akcija ima i reakciju. Da niste napravili što ste napravili ni jedna vojnička čizma s naše strane ne bi prešla Grabovicu ili Ivanicu, ali ste napravili što ste napravili pa se sad čudite "ko pura dreku" što su pojedinci, ponavljam - POJEDINCI, za razliku od vaših hordi, spalili par sela i srušili crkvu u Začuli. Da ne bi bilo da generaliziram, i među vama je bilo ljudi, znam iz nekih osobnih iskustava, ali ogromna većina je bila horda puštena s lanca, a za razliku od vas naša je ogromna većina bila disciplinirana i fer se odnosila prema zarobljenima, ranjenima i civilima, a tek su pojedinci napravili to što su napravili. S ovim završavam svaku daljnju diskusiju s tobom.
bracodbk is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 13:44   #1657
Quote:
cagalj5 kaže: Pogledaj post
stose tice crkava i na jednoj i na drugoj strani i groblja toje zalosno sto se radilo koliko bolestan covjek mora bit da oskrnavi grob bez obzira na kojoj je strani bio a sto se tice granatiranja i to van dometa artiljerije mi je malo cudno i posle zauzimanja vlastice dubrovnik je bio u dometu i sa pojedinih kota se vidio braco u trebinju su ciljevi bili bolnica skole obdanista nikakvi vojni ciljevi jeste kasarna gadjana to je ok vojni je cilj a to vecina nas nije radila koliko sam svatio svi smo bili pjesadija. a stose tice omisana toje skroz neljudski isto tako kao sto je zarobljen nas kod zavale 92 i bio doveden na razmjenu i vratili ga tek prosle godine nadjen les u nekoj jami iznad mostara ili ubistva 3 zarobljenih u konavlima nez kakav covjek treba biti pa tako nesto uraditi toje licna odgovornost onih koji su to uradili
U Dubrovniku, Konavlima, Župi i Primorju 1991. godine nije bilo NIKAKVIH vojnih ciljeva pa ste krenuli na nas. Bolnica je pretrpila ponajviše direktnih pogodaka, gađane su škole, vrtići, hoteli prepuni izbjeglica, pekara koja nas je držala na životu, iz obijesti su gađane barke i brodovi, a sve to odreda čisti civilni objekti i ciljevi. Prva žrtva je bio Milan Milišić, Srbin, kojega je ubila granata s topovnjače ispaljena u čisti civilni objekt blizu kojega nije bilo ni V od vojske. Devedeset dvoje civila je poginulo od kojih su nekoliko njih bilo djeca, jedan s tek dvije navršene godine života. Čime to pravdaš?
bracodbk is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 01:10   #1658
Quote:
bracodbk kaže: Pogledaj post
U Dubrovniku, Konavlima, Župi i Primorju 1991. godine nije bilo NIKAKVIH vojnih ciljeva pa ste krenuli na nas. Bolnica je pretrpila ponajviše direktnih pogodaka, gađane su škole, vrtići, hoteli prepuni izbjeglica, pekara koja nas je držala na životu, iz obijesti su gađane barke i brodovi, a sve to odreda čisti civilni objekti i ciljevi. Prva žrtva je bio Milan Milišić, Srbin, kojega je ubila granata s topovnjače ispaljena u čisti civilni objekt blizu kojega nije bilo ni V od vojske. Devedeset dvoje civila je poginulo od kojih su nekoliko njih bilo djeca, jedan s tek dvije navršene godine života. Čime to pravdaš?
koje rekao da to pravdam isto tako kao sto nema opravdanja ni za ovo drugo ni sa jedne ni sa druge strane za nekorektne poteze

Quote:
vlastimir kaže: Pogledaj post
Hahaha, evo caglja i odma direkt buba u - 93. i 94.! Pa se vrati u 91. da nam da pravi razlog agresije na dubrovacko podrucje, pa opet u 93.!
Caglje, sad je jasno zasto ne volis pisat o politici. I nemoj.

Drzi se ti lijepo prica s ratista.Tu si dobar i objektivan sugovornik. Kao i zelenikovac.
Ovo drugo vam ne ide od ruke.
opste poznato je da na podrucju dubrovnika nije bilo kasarna osim na prevlaci. a sto se prikazalo zauzimanje kupara i zarobljavanje par vojnika cak nisu ni oruzje imali i sto su ovi zagrizli je druga stvar. snimka hosovaca iz ravnog kako vjezbaju. sad ti meni reci jeli bilo agresije hv u bosni protiv armije bih i jeli bilo tada podjela bosne u kombinaciji i jos nesto napad nije ni poceo sa nase strane vec od crnogoraca kod nas se nije ni pucalo kad je vasa 82 pala na ivanicu i stradalo 9 vojnika jna tek tada je pocelo pucanje sa strane ivanice a iskreno nije se sta imalo trazit dole. sad da cujem tvoj odgovor

Quote:
cagalj5 kaže: Pogledaj post
opste poznato je da na podrucju dubrovnika nije bilo kasarna osim na prevlaci. a sto se prikazalo zauzimanje kupara i zarobljavanje par vojnika cak nisu ni oruzje imali i sto su ovi zagrizli je druga stvar. snimka hosovaca iz ravnog kako vjezbaju. sad ti meni reci jeli bilo agresije hv u bosni protiv armije bih i jeli bilo tada podjela bosne u kombinaciji i jos nesto napad nije ni poceo sa nase strane vec od crnogoraca kod nas se nije ni pucalo kad je vasa 82 pala na ivanicu i stradalo 9 vojnika jna tek tada je pocelo pucanje sa strane ivanice a iskreno nije se sta imalo trazit dole. sad da cujem tvoj odgovor
i evo nesto iz 91 na tu temu https://youtu.be/106jycVZGRI

Zadnje uređivanje rezon@tor : 02.02.2016. at 12:25. Reason: spajanje
cagalj5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2016., 13:52   #1659
Quote:
franeb kaže: Pogledaj post
Tih šest pripadnika OMIŠKE BOJNE su vaši zarobili i pobili, to je teški zločin! Tada se nisu radila nikakva napadna djelovanja s naše strane već se čuvala linija obrane, tzv. primirje!
Pozdrav

Ja sam prije godinu dvije postavio pitanje vezano uz ovaj dogadaj:

https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...postcount=1434

Do sada nisam dobio nista detaljnije o tome. Vidim da ste svi (s obe strane) manje vise upoznati o cemu se radi, pa bih zamolio (ako nije problem) samo nesto detaljnije o dogadaju od bilo koga (franeb, kosara9, zelenikovac, cagalj...).
Moze na forum ili PM, kako hocete...

Zahvaljujem
breguet is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2016., 15:46   #1660
Quote:
breguet kaže: Pogledaj post
Pozdrav

Ja sam prije godinu dvije postavio pitanje vezano uz ovaj dogadaj:

https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...postcount=1434

Do sada nisam dobio nista detaljnije o tome. Vidim da ste svi (s obe strane) manje vise upoznati o cemu se radi, pa bih zamolio (ako nije problem) samo nesto detaljnije o dogadaju od bilo koga (franeb, kosara9, zelenikovac, cagalj...).
Moze na forum ili PM, kako hocete...

Zahvaljujem
pozz

zalosno je procitati taj ulomak i nacin kako je navedeno u knjizi a da se nije prethodno provjerilo samo stanje na terenu od ljudi koji su bili tamo jer se stice dojam kako se spavalo ili nije uopce drzala straza , ko da ih nije bilo briga jer su na izletu....
Mene osobno je samo zanimalo jesmo li mi omisani bili cilj te akcije tj. jeli to bila akcija pojedinaca ili organizirani napad posto je u istom trenu cila linija 114 bila napadnuta

to sta ce neko nekome doc priko noci i zauzet polozaj valjda svako ko je provea bar malo na cuki zna da nije moguce .jos da ce druga smjena ko guske u magli doc na cuku price za malu dicu
kosara9 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:31.