Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2007., 11:48   #221
Quote:
otpadnik kaže: Pogledaj post
Ma da, treba ih sve ( budiste) baciti lavovima
Ne bi božija promisao davala tako nešto da ono nema i pozitivnu svrhu, makar relativno-pozitivnu (za određeno, vreme, mesto i okolnosti)... - da se kako god ko spase, ako je moguće.
Kartikeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 00:40   #222
Pozdrav

Ovo je bila tema o Hare Krišna pokretu u Zagrebu a završili ste na nirvani. Hare Krišna pokret nema ništa s tim. A vidim da se tema svima svidja čak i onima koji vole margarine ili koji negativno govore o Hare Krišni. Osobno sam pripadnik Hare Krišna pokreta i ako vas ozbiljno zanima Hare Krišna pokret pročitajte knjigu Bhagavad-gitu kakva jest koja je suština svih vedskih spisa.

Postoji samo jedno Sunce ali Ga zovemo različitim imenima

Hare Krishna
http://www.hareramablagonama.blogspot.com
Marco is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2007., 13:01   #223
Quote:
Marco kaže: Pogledaj post
Bhagavad-gitu kakva jest[/URL] koja je suština svih vedskih spisa.
To nije Bhagavad Gita nego, baš kako si rekao, "Bhagavad-gita kakva jest" knjiga koja je ne tako davno izdana i nema puno veze s kritičkim izdanjem Bhagavad Gite. Loš prijevod i još lošiji komentari.

Osim toga jesi li ikada pročitao i jednu vedsku himnu? ISKCON nema veze s Vedama i Vedskim Brahmanizmom.
PIPBoy 2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2007., 03:29   #224
Quote:
PIPBoy 2000 kaže: Pogledaj post
To nije Bhagavad Gita nego, baš kako si rekao, "Bhagavad-gita kakva jest" knjiga koja je ne tako davno izdana i nema puno veze s kritičkim izdanjem Bhagavad Gite. Loš prijevod i još lošiji komentari.

Osim toga jesi li ikada pročitao i jednu vedsku himnu? ISKCON nema veze s Vedama i Vedskim Brahmanizmom.
Bhagavad Gita kakva jest ima jedina vjerodostojne komentare bez iskrivljenih motiviranih značenja. Zato se i zove Bhagavad Gita kakva jest odnosno Bhagavad Gita kakva bi trebala bit.

Ovo da ISCKON nema veze s Vedama neme smisla komentirat.

Pozdrav,

Marko

http://www.hareramablagonama.blogspot.com
http.//www.harekrishnatopics.blogspot.com
Marco is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 15:21   #225
malo offtopic, ali kad ne dobih odgovor na jednom drugom topicu, možda ovdje netko zna:

stavlja li se u hinduizmu samo ženama točka u boji posred čela (između očiju)? Ili je stavljaju i muški sebi?

tnx
The Butt is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 22:40   #226
Quote:
The Butt kaže: Pogledaj post
malo offtopic, ali kad ne dobih odgovor na jednom drugom topicu, možda ovdje netko zna:

stavlja li se u hinduizmu samo ženama točka u boji posred čela (između očiju)? Ili je stavljaju i muški sebi?

tnx
Pozdrav

Dobro pitanje, bio sam u Indiji pa stvari stoje ovako...

Odrasle žene stavljaju točku , mlade djevojke ili djevojčice. To znači da su pod zaštitom. Kad je mlada i neudata djevojku štiti otac, kad se uda muž, a u starosti sinovi. Tako su žene uvijek zaštićene. Jači spol štiti slabiji...

Muškarci stavljaju različita vjerska obilježja. Meni je poznat tilak koji se stavlja na dvanaest mjesta na tijelu. Tilak je načinjen od gline iz rijeke Gange..Sto znači da muškarci ne stavljaju točku.

Nadam se da je ovo pomoglo

Pozdrav

http://www.hareramablagonama.blogspot.com
http://www.harekrishnatopics.blogspot.com
Marco is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 09:46   #227
Quote:
Marco kaže: Pogledaj post
Pozdrav

Dobro pitanje, bio sam u Indiji pa stvari stoje ovako...

Odrasle žene stavljaju točku , mlade djevojke ili djevojčice. To znači da su pod zaštitom. Kad je mlada i neudata djevojku štiti otac, kad se uda muž, a u starosti sinovi. Tako su žene uvijek zaštićene. Jači spol štiti slabiji...

Muškarci stavljaju različita vjerska obilježja. Meni je poznat tilak koji se stavlja na dvanaest mjesta na tijelu. Tilak je načinjen od gline iz rijeke Gange..Sto znači da muškarci ne stavljaju točku.

Nadam se da je ovo pomoglo

Pozdrav

http://www.hareramablagonama.blogspot.com
http://www.harekrishnatopics.blogspot.com
krivo

bindu stavljaju samo udane zene, to sto se danas stavlja i kad su neudane je stvar mode i ukrasa, slicno kao sto stavljaju neke zapadnjakinje koje s indijom i hinduizmom nemaju veze. U svom originalnom obliku nose ga samo ozenjene.

Tilak se radi iz razlicitih materijala (pepeo, glina iz gange, yamune.. pa reimo imam doma iz Radhakunda.... sindor, sandal, turmerik itditd..) i postoji izmedju ostaloga i tilak u obliku crvene tocke, posebno u shaktistickim kultevima/hramovima. Slican su mi uvalili u nekim shakti hramovima, ali recimo i u Yamunotriu (i yamuna je zensko personificirano bozanstvo u tom hramu)...

Jesi siguran da se za vas tila koristi iz gange, a ne yamune?
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 09:58   #228
Quote:
Marco kaže: Pogledaj post
Bhagavad Gita kakva jest ima jedina vjerodostojne komentare bez iskrivljenih motiviranih značenja. Zato se i zove Bhagavad Gita kakva jest odnosno Bhagavad Gita kakva bi trebala bit.

Ovo da ISCKON nema veze s Vedama neme smisla komentirat.

Pozdrav,

Marko

http://www.hareramablagonama.blogspot.com
http.//www.harekrishnatopics.blogspot.com
svaka vjerska sljedba ima svoje komentare i svaki su po njoj "vjerodostojni i bez iskrivljenog znacenja" , a i Gaudye u kompletu su samo kap u tom moru, kamoli ISKCON
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 07:48   #229
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
svaka vjerska sljedba ima svoje komentare i svaki su po njoj "vjerodostojni i bez iskrivljenog znacenja" , a i Gaudye u kompletu su samo kap u tom moru, kamoli ISKCON
Pozdrav

Hvala na komentaru

Sorry, krivo sam se izrazio...

Jednostavno, Bhagavad-gita kakva jest je nauka o personalnom shvaćanju Boga, Krišne i to se na svakoj stranici potvrđuje.
Vjerojatno postoje stotine različitih komentara Bhagavad gite i većina njih promatraju Boga s impersonalističkog stajališta ili kompletno izbacuju Krišnu kao Osobu.
Ovo je osnovna razlika Bhagavad gite kakva jest i ostalih Bhagavat gita..

U ISCKONU prihvaćamo Krišnu kakav jest..i zato su samo bhakte privučeni ovom knjigom

Već u samom predgovoru Bhagavad gite sve je jasno. Bitno je da osoba ozbiljno i iskreno želi shvatiti Boga i svoj odnos s njim.
Bhagavad gita kakva jest je prenošena lancem učeničkog nasljeđa sve od Gospodina Krišne..do Prabhupade....Ovo je učeničko nasljeđe Brahma-Madhva Sampradaye..jedne od 4 Vaisnavske sampradaye

Hvala

Marko
Marco is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 11:01   #230
Zvučiš kao katolik.
PIPBoy 2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 21:58   #231
I ja tebe volim...brate!
Marco is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 23:02   #232
Pošto pratim i druge forume naletio sam na nešto zanimljivo:

http://ver.hr/ver.hrold/arhiv/ver200...0/vodenjak.htm
JankoX is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 23:13   #233
Quote:
JankoX kaže: Pogledaj post
Pošto pratim i druge forume naletio sam na nešto zanimljivo:

http://ver.hr/ver.hrold/arhiv/ver200...0/vodenjak.htm

Osobno ju poznajem ..i inače je malo zgubljena osoba bila ...rastavljena..sin je bio drogeraš itd...

Nemoj da ja počnem kopati po kršćanskim svećenicima pederima ,svećenicima pedofilima i svećenicima lopovima jer je pun internet takvih... Ali nemam običaj kopati po govnima kao ti...

KRŠĆANI SU ODUVIJEK KLALI SVE KOJI NISU KAO I ONI....

HARE KRISHNA POKRET SE RAŠIRIO POPUT BLJESKA ....
ALI JOŠ NISI VIDIO NIŠTA....
PRAVA HARE KRIŠNA EKSPLOZIJA TEK SLIJEDI...
SJETI ME SE KAD TO DOŽIVIŠ...
SAMO DA ZNAŠ ZNAMO BITI I PRGAVI...
NITKO NAS NEĆE GAZITI....

SLOBODNO ŠALJI JOŠ SMEĆA KOJE NADJEŠ ...TO SMEĆE JE VAMA ZATUCANIM KRŠĆANIMA JEDINA HRANA....

PA SAMO NAPRIJED...JEDITE IZMET....
A NAS PUSTITE NA MIRU...
SMETA VAS TO JER SMO JAČI , ČIŠĆI I SRETNIJI OD VAS...A TO SE I VIDI IZ PRILOŽENOG JER VI ĆETE UVIJEK KOPATI PO SMEĆU I IZMETU POPUT VRANA I SVINJA,

A LABUDOLIKI BHAKTE ĆE UVIJEK UŽIVATI U DUHOVNOM ŽIVOTU I MIRU...I PLIVATI NA VALOVIMA KRIŠNINE MILOSTI....

HARE KRISHNA


Zadnje uređivanje Marco : 18.10.2007. at 23:55.
Marco is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 19.10.2007., 09:33   #234
Kad vidim ove slike ne moze da mi ne padne na pamet jos jedan kult Sunca.
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 10:28   #235
Quote:
Marco kaže: Pogledaj post
Osobno ju poznajem ..i inače je malo zgubljena osoba bila ...rastavljena..sin je bio drogeraš itd...

Nemoj da ja počnem kopati po kršćanskim svećenicima pederima ,svećenicima pedofilima i svećenicima lopovima jer je pun internet takvih... Ali nemam običaj kopati po govnima kao ti...

KRŠĆANI SU ODUVIJEK KLALI SVE KOJI NISU KAO I ONI....

HARE KRISHNA POKRET SE RAŠIRIO POPUT BLJESKA ....
ALI JOŠ NISI VIDIO NIŠTA....
PRAVA HARE KRIŠNA EKSPLOZIJA TEK SLIJEDI...
SJETI ME SE KAD TO DOŽIVIŠ...
SAMO DA ZNAŠ ZNAMO BITI I PRGAVI...
NITKO NAS NEĆE GAZITI....

SLOBODNO ŠALJI JOŠ SMEĆA KOJE NADJEŠ ...TO SMEĆE JE VAMA ZATUCANIM KRŠĆANIMA JEDINA HRANA....

PA SAMO NAPRIJED...JEDITE IZMET....
A NAS PUSTITE NA MIRU...
SMETA VAS TO JER SMO JAČI , ČIŠĆI I SRETNIJI OD VAS...A TO SE I VIDI IZ PRILOŽENOG JER VI ĆETE UVIJEK KOPATI PO SMEĆU I IZMETU POPUT VRANA I SVINJA,

A LABUDOLIKI BHAKTE ĆE UVIJEK UŽIVATI U DUHOVNOM ŽIVOTU I MIRU...I PLIVATI NA VALOVIMA KRIŠNINE MILOSTI....

HARE KRISHNA

Samo si pokazao svoje pravo lice iza tog silnog sjaja što ga reklamiraš.
JankoX is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 20:59   #236
Quote:
JankoX kaže: Pogledaj post
Samo si pokazao svoje pravo lice iza tog silnog sjaja što ga reklamiraš.
Krivo ..mogu biti i gori....i bio sam

I još jedna pljuvačina s tvoje strane i idemo moderatorima...

Hare Krishna


Sriman George Ki jai

"Everybody is looking for KRSNA. Some don't realise they are, but they are." ~ George

Malo dobre muzike
George Harison...".My sweet Lord"...koncert za Bangladesh

Pozdrav
Marco is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 21:32   #237
Može li mi netko napokon reći kakav je to odnos među spolovima u toj sekti? Čuo sam da su žene vrlo podređene.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 21:52   #238
Quote:
Marco kaže: Pogledaj post
Muškarci stavljaju različita vjerska obilježja. Meni je poznat tilak koji se stavlja na dvanaest mjesta na tijelu. Tilak je načinjen od gline iz rijeke Gange..Sto znači da muškarci ne stavljaju točku.

Nadam se da je ovo pomoglo
Brzo čitam pa mi se ovo na prvi pogled učinilo kao ''na dvanaesnik''
sorry zafrkavam se malo... pomoglo je, hvala tebi i ovom drugom forumašu Beljki koji te ispravio / nadopunio.
The Butt is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 22:08   #239
Quote:
Marco kaže: Pogledaj post
Krivo ..mogu biti i gori....i bio sam

I još jedna pljuvačina s tvoje strane i idemo moderatorima...

Hare Krishna
Pročito vašu prepisku, pogledo link koji ti je čovjek poslao - vidim neka žena sjedoči o svojim iskustvima iz Indije.
Sve čisto i dozvoljeno !

Nakon toga ti govnima na katolike i katoličku vjeru.

Ja sam slučajno katolik i ne sviđa mi se način na koji se preseravaš.
Neznam te, nikad se sreli nismo, ali još jednom podigni taj prstuljak i zaprijeti ovako s visoka - i pružit ću ti priliku da mi to u četiri oka kažeš.

Budi uvjeren (možeš se i s Krišnom po tom pitanju posavjetovati) da ti nakon toga više nikad takove gluposti na pamet pasti neće, tupađijo pompozni

Harim ti ga krišom !
Yivanmukta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 22:27   #240
Quote:
Yivanmukta kaže: Pogledaj post
Pročito vašu prepisku, pogledo link koji ti je čovjek poslao - vidim neka žena sjedoči o svojim iskustvima iz Indije.
Sve čisto i dozvoljeno !

Nakon toga ti govnima na katolike i katoličku vjeru.

Ja sam slučajno katolik i ne sviđa mi se način na koji se preseravaš.
Neznam te, nikad se sreli nismo, ali još jednom podigni taj prstuljak i zaprijeti ovako s visoka - i pružit ću ti priliku da mi to u četiri oka kažeš.

Budi uvjeren (možeš se i s Krišnom po tom pitanju posavjetovati) da ti nakon toga više nikad takove gluposti na pamet pasti neće, tupađijo pompozni

Harim ti ga krišom !
... s kim se svađaš?!? ... s monitorom.
Kanai is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:25.