Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2007., 13:45   #1
Usporedne cijene dječje opreme Hrvatska-Slovenija

Cure, mislila sam da ne bi bilo loše otvoriti ovakvu temu jer sam se sva pogubila u cijenama, svojstvima, markama, i svemu ostalom što se tiče opreme za bebe. Inače u subotu sam bila u Sloveniji u Brežicama, tamo imaju dva dućana Baby centar i Ariel, i evo nekih usporedbi do kojih sam došla:

1) DJEČJA KOLICA: na cijene svih kolica u Sloveniji ide minus 5% za plaćanje gotovinom i minus 20%ak striček na carini ne uračuna naš PDV, jer toliko iznosi njihov PDV) Peg perego P3 modular system
u Hrvatskoj dođe cca 5500KN, (što je cca 745EUR), a u SLO u Baby centru cca 605EUR
Peg Perego Trokolica GT3
U RH (sa košarom i AS) cca 6850KN (cca 930EUR), u SLO u Baby centru sve skupa dođe cca 790EUR
Peg perego model Uno (koji je među najprodavanijim u Sloveniji kako reče teta u dućanu) u Sloveniji dođe zajedno s AS cca 400EUR

CAM cortina evolution (3u1) dođu 629 EUR u SLO, kod nas sam vidjela za sada samo cijenu na netu od 8990 KN, što je sigurno neka zabuna, pa ću otići do Baby media shopa da provjerim.
CAM mbx6 (3u1) u SLO dođu 580 EUR
CAM combi familiy (3u1) dođu 390EUR

Bebe confort High trek u Turbo limaču zajedno s košarom i AS dođu cca 6000KN (cca 817EUR), a u SLO taj model dođe oko 750EUR

Quinny Freestyle 3XL Confort u SLO dođe cca 600EUR, u a u TL (HR) Freestyle 4XL dođu cca 750 EUR, u jednu i drugu cijenu uključene su i AS i košara.

2) KREVETIĆIMoj mm i ja smo se oduševili krevetićima od slovenskog proizvođača LIP Poljčane koja kod nas ima za kupiti u Adaxu i gdje npr. model Maja dođe s dodanom ladicom 1800KN (cca 245EUR), dok u Baby centru u Brežicama taj isti model dođe 190 EUR (naravno minus popust i porez, pa izađe cca 140 EUR). Inače su svi modeli na webu od Baby centra slovenskog i zbilja su kvalitetni i lijepo izrađeni.


Nakon ove moje opširne litanije, molila bih ako netko zna da napiše kolika je cijena kolica Jane (nomad i slalom pro) u Sloveniji i gdje ih ima za kupiti, i da li netko zna koja je cijena CAM kolica u Italiji?
Parallel Universe is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 23:38   #2
Mi smo isto u Brezicama u Baby centru kupili PP kolica i izasla su me 1000 kuna jeftinija nego kod nas takva potpuno ista , i to sa popustom.
Uzeli smo i kadicu sa stalkom i onim anatomskim nastavkom za 300 kn, dok je u TL oko 500.
Kupili i dosta robice, npr. deckima zimske pernate montice za 10 i 15 E.
Isplati se uclanit u njihov klub, onda ima jos dosta stvari sa posebnim popustom.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 23:49   #3
da li ima tko kakvih svježih informacija...
hany is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 01:49   #4
u Slo je skoro uvijek sve jeftinije nego kod nas..

mi kimbi platili 1300 jer nam je bilo hitno (Lip poljčane) a atakv je tamo bio za 800 i nešto kuna kad se preračunaju euri
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 12:00   #5
Mi se odlučili za Jane kolica, a ne znam gdje ih ima za kupiti u SLO (u Baby centru i Arielu i Sončeku ih nema), tak da se za kolica nisam dalje informirala, ali znam da tko kupuje Bebe Confort high trek kolica da ih svakako kupi u SLO jer su jeftinija nego u TL. Krevetić od LIP Poljčane, model Maja će nas u SLO izaći kojih 700kn jeftinije nego u RH, tak da po to sigurno idemo tamo. U SLO je povoljnije jer se ipak dobije 20% daveka natrag (osim ak carinik nije neki luđak, pa moraš platiti PDV), a i većina njihovih dućana ima još i popust za keš od 5-10%, pa te na kraju izađe 25-30% manje nego što je prvobitna cijena proizvoda. Jedino što sam vidjela da se nikako ne isplati (bar ne u Brežicama) jesu presvlačilice jer su dosta skuplje i ružnije od onih u našem Adaxu.
__________________
Ruka koja ljulja kolijevku je ruka koja vlada svijetom
Parallel Universe is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 12:01   #6
Zaboravila pitati jel netko bio možda ovih dana u H&M? Ako je bio, molim detaljni izvještaj s cijenama.
__________________
Ruka koja ljulja kolijevku je ruka koja vlada svijetom
Parallel Universe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 10:42   #7
Quote:
Parallel Universe kaže: Pogledaj post
Zaboravila pitati jel netko bio možda ovih dana u H&M? Ako je bio, molim detaljni izvještaj s cijenama.
Bio je moj mužić u Austriji u H&M i sniženja su ti počela na veliko. Do 70%
Happily is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 16:14   #8
Imam jedno pitanjce u svojstvu budućeg tatice u svezi/glede cijena u deželi. Gledao sam malo stvarčice na stranicama od Baby centra, pa ne kužim jel to cijena s porezom ili bez poreza? Mislim, ako su to cijene s uračunatim porezom onda se fakat isplati prek grane.
__________________
Ime:X Prezime:Y
zbunjola(šatro) is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 18:47   #9
sa porezom,tu još odbiješ porez i 5% za gotovinu
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 14:44   #10
Mi smo kupili kolica u Ljubljani u BTC, hala 5 ili 6, trgovina Buši, to su Maclarenova kolica Techno XT, u Hrvatskoj ih se ne može kupiti, došla su 225 eura minus IVA, dakle 199 eura. U hali do te je i Baby centar, a i oni i Buši imaju dobar izbor svega za bebe, uključujući i kolica, kerevetiće, hranilice, hodalice, robicu, dekice, igračke, pelene........ma isplati se jer dobiješ IVU natrag!!!!!
madcox is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 13:42   #11
Jel netko vidio bebe confort allegro u Sloveniji? u turbo limaču su 599 kn.
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 12:09   #12
Može li mi netko reći kakva je procedura oko prelaska granice i naplate carine / PDV-a na dječju opremu.

Vidim po postovima da vi bez problema prolazite preko granice bez carine i PDV-a (ili možda griješim).

Da li su carinici na svim prijelazima isti ? Ima li netko negativna iskustva na nekom prijelazu?

Uglavnom, kako prenesete preko granice kupljeno za djecu u vrijednosti par stotina eura?
HipHopDaddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 13:39   #13
Quote:
HipHopDaddy kaže: Pogledaj post
Može li mi netko reći kakva je procedura oko prelaska granice i naplate carine / PDV-a na dječju opremu.

Vidim po postovima da vi bez problema prolazite preko granice bez carine i PDV-a (ili možda griješim).

Da li su carinici na svim prijelazima isti ? Ima li netko negativna iskustva na nekom prijelazu?

Uglavnom, kako prenesete preko granice kupljeno za djecu u vrijednosti par stotina eura?
[B]Carina se ne smije naplatiti na proizvode iz EU,[/B] a ako se naleti na nekog carinika koji ne voli djecu ili bebe taj će naplatiti PDV 22%, ali to se onda anulira s povratom slovenskog daveka koji iznosi 20%.
__________________
Ruka koja ljulja kolijevku je ruka koja vlada svijetom
Parallel Universe is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 13:42   #14
Jel možda znate kolike su u Slo cijene AS Maxi Cosi ? One od 13 kg na više
fire is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 15:11   #15
Quote:
fire kaže: Pogledaj post
Jel možda znate kolike su u Slo cijene AS Maxi Cosi ? One od 13 kg na više
imaš tu cijene...

http://b2c.baby-center.si/webclassif...rentClassID=88
danka 29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 03:59   #16
[QUOTE=Parallel Universe;12317989][B]Carina se ne smije naplatiti na proizvode iz EU,[/B]

Po kojem zakonu ti to misliš da se carina ne naplaćuje za proizvode iz EU?????
domingo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 09:42   #17
[QUOTE=domingo;12527022]
Quote:
Parallel Universe kaže: Pogledaj post
[B]Carina se ne smije naplatiti na proizvode iz EU,[/B]

Po kojem zakonu ti to misliš da se carina ne naplaćuje za proizvode iz EU?????
Točnije ne smije se naplatiti na proizvode koji su proizvedeni u zemljama EU (dakle može se na majice iz hm koje su proizvedene na Filipinima ili ikea stol proizveden u Kini, ali ne i na stol proizveden u Švedskoj npr.) s kojima Hr ima poseban sporazum (koje su to, neznam ali mislim da se odnosi na većinu eu članica )
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 11:49   #18
[QUOTE=MalaLola;12527572]
Quote:
domingo kaže: Pogledaj post

Točnije ne smije se naplatiti na proizvode koji su proizvedeni u zemljama EU (dakle može se na majice iz hm koje su proizvedene na Filipinima ili ikea stol proizveden u Kini, ali ne i na stol proizveden u Švedskoj npr.) s kojima Hr ima poseban sporazum (koje su to, neznam ali mislim da se odnosi na većinu eu članica )
To je točno, ali dječja kolica i velika većina ostale dječje opreme se ne proizvodi izvan EU, tako da....
Čak su bodići koje smo kupovali u H&M-u bili iz Bugarske, tako da ni na njih nije mogla ići carina.
__________________
Ruka koja ljulja kolijevku je ruka koja vlada svijetom
Parallel Universe is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 11:52   #19
[QUOTE=domingo;12527022]
Quote:
Parallel Universe kaže: Pogledaj post
[B]Carina se ne smije naplatiti na proizvode iz EU,[/B]

Po kojem zakonu ti to misliš da se carina ne naplaćuje za proizvode iz EU?????
Ne znam točno da li je to po zakonu ili nekom sporazumu koji smo potpisali s EU, ali znam da sam to izričito pitala carinike na maloj i velikoj Bregani i oni su nam u carinarnici to i potvrdili. Još nam je carinik rekao da on ne garantira za svoje kolege, ali da bi to trebao biti neko jako neosjećajan kada bi nam naplatio čak i PDV na dječje stvari, a carinu ionako ne smije.
__________________
Ruka koja ljulja kolijevku je ruka koja vlada svijetom
Parallel Universe is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 13:33   #20
[QUOTE=domingo;12527022]
Quote:
Parallel Universe kaže: Pogledaj post
[B]Carina se ne smije naplatiti na proizvode iz EU,[/B]

Po kojem zakonu ti to misliš da se carina ne naplaćuje za proizvode iz EU?????
Po carinskom zakonu
Proizvodi iz EU su oslobođeni carine,a naplaćuje se samo PDV
Znam jer mi je obiteljski posao špedicija i to mi je svakodnevica
__________________
Prodajni album
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:14.