Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2009., 16:52   #41
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Sta je njihov pdv manji od naseg? MIslila sam da je isti pa da dodje na isto, jedan platis drugi ti vrate.
njihov DDV je 20 % a nas PDV 22 %
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 16:53   #42
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Sta je njihov pdv manji od naseg? MIslila sam da je isti pa da dodje na isto, jedan platis drugi ti vrate.
s obzirom da ti neće naplatit pdv na grani, još ćeš i uštedit a ako je moja mama prošvercala 2 fotelje možeš i ti AS
jokka55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 17:30   #43
Znaci, da zahvalim turbo limacu jer su nas zeznuli?
Ne mogu dobiti Brezice na telefon danas cijeli dan. Ne ide mi se do tamo ako nemaju na lageru.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 17:37   #44
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Znaci, da zahvalim turbo limacu jer su nas zeznuli?
Ne mogu dobiti Brezice na telefon danas cijeli dan. Ne ide mi se do tamo ako nemaju na lageru.
Pošalji im mail, do ujutro će ti odgovorit
jokka55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 18:49   #45
Mi smo bili prije 10-ak dana u Postojni u Pikapolonici po Jane Slalom kolica, platili smo ih 700 EUR-a (bila su na akciji, inače su 760), nisu nam naplatili PDV i vraća nam se DDV od cca 120 EUR-a. Ista kolica koštaju trenutno u Adaxu u Rijeci 5850 kn, dakle uštedili smo cca 1600 kn, što i nije malo. Put nas je koštao tamo i nazad cca 150 kn. Dakle, po kolica i dr. tko može definitivno u Sloveniju.
__________________
Jan i Noa - mamine ljubavi ♥♥♥
Lady_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 19:15   #46
Ne radi se o Sloveniji, ali ja sam PP autosjedalicu Primo viaggio tri fix u Trstu našla za 40 EUR manje nego u Rijeci. I još ću dobit IVA-u natrag. A TRst je nama iz Rijeke blizu..
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 21:41   #47
Quote:
jokka55 kaže: Pogledaj post
Pošalji im mail, do ujutro će ti odgovorit
E, ne da su mi odgovorili do ujutro nego u roku od pola sata! Svaka cast! Kod nas kad mail posaljes dobijes odgovor za tjedan dana.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 22:05   #48
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
E, ne da su mi odgovorili do ujutro nego u roku od pola sata! Svaka cast! Kod nas kad mail posaljes dobijes odgovor za tjedan dana.
Zato sam ti i rekla mi sa slovencima uvjek mailom komuniciramo, jeftinije je a pali
jokka55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 18:53   #49
cure koje ste slale mail slovencima - ste ga slale na eng il hrvatskom (pošto ga većina razumije?)
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 19:18   #50
Quote:
HipHopDaddy kaže: Pogledaj post
Može li mi netko reći kakva je procedura oko prelaska granice i naplate carine / PDV-a na dječju opremu.

Vidim po postovima da vi bez problema prolazite preko granice bez carine i PDV-a (ili možda griješim).

Da li su carinici na svim prijelazima isti ? Ima li netko negativna iskustva na nekom prijelazu?

Uglavnom, kako prenesete preko granice kupljeno za djecu u vrijednosti par stotina eura?
Carina sa naplacuje na sve iznad 500 eura i to pod obavezno, ne ovisi o cariniku. Jedino je rjesenje, ako vam kolica prelaze 500 eura da u prodavaoni zamolite da vam to stave na 2 racuna i sve . Inace na slovenskoj granici obavezno kompjuterski prijavljuju racune iznad 500 eura i automatski nasi naplacuju carinu, a da ne prijave, dođes kod nas, traze te racun, a Slovenci naj.. jer te nisu prijavili i svejedno placas pdv..
Ivana_1104 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 19:22   #51
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
cure koje ste slale mail slovencima - ste ga slale na eng il hrvatskom (pošto ga većina razumije?)
Ma na hrv pa čak se trude na hrv. odgovorit
jokka55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 19:29   #52
Quote:
jokka55 kaže: Pogledaj post
Ma na hrv pa čak se trude na hrv. odgovorit
ja sam na kraju na eng, valjda i njega znaju
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 20:00   #53
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
cure koje ste slale mail slovencima - ste ga slale na eng il hrvatskom (pošto ga većina razumije?)
Meni je mama prevela na slovenski. Inace, trenutnu politicku situaciju na stranu, smatram da je pristojno bar pokusati govoriti/pisati njihov jezik. Ono,poceti sa Spostovani a zavrsiti sa Na svidanje ili kako vec.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 10:58   #54
Quote:
Ivana_1104 kaže: Pogledaj post
Carina sa naplacuje na sve iznad 500 eura i to pod obavezno, ne ovisi o cariniku. Jedino je rjesenje, ako vam kolica prelaze 500 eura da u prodavaoni zamolite da vam to stave na 2 racuna i sve . Inace na slovenskoj granici obavezno kompjuterski prijavljuju racune iznad 500 eura i automatski nasi naplacuju carinu, a da ne prijave, dođes kod nas, traze te racun, a Slovenci naj.. jer te nisu prijavili i svejedno placas pdv..
ma ne naplacuju se obavezno to su notorne gluposti.......... prema zakonu carinik bi trebao naplatit porez na svaku stavku koja iznosi vis eod 300 kuna po osobi ali to ne rade uviejk i doslovno ovisi o dobroj volji carinika........... prijeniti 3 tjedna sam se vracala sa skijanja i pokazan je cariniku racun na preko 600€ i nisma platila ni lipe jer je carinik bio fer

BTW: slovenci ne prijavljuju obavezno svaki racun veci od 500€ nego je to preporuka
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 11:39   #55
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
BTW: slovenci ne prijavljuju obavezno svaki racun veci od 500€ nego je to preporuka
Na našoj granici im je očito dosadno pa prijavljuju i puno manje račune mi smo jednom platili carinu i neke vražije pristojbe i čuda na jaknu koja je koštala 100€ na kraju smo pljunuli 350 kn raznih čuda a nismo je prijavili, bila je u rusaku a carinik nam je pregledao i torbice i sve što je vidio u autu dok nije našao papir od tax free-a, a to nikad ne rade nego se baš vidjelo da zna, jer je i ispod sica gledao
jokka55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 20:42   #56
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
ja sam na kraju na eng, valjda i njega znaju
meni nisu još odgovorili, možda ipak ne znaju engleski
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 20:48   #57
Napisi ovdje sto si htjela, budem ja mami dala da prevede na slovenski.

Mi smo danas bili, tete su jako drage i kupili smo jos svakakvih gluposti osim as.
I stricek na granici je bio jako dobar pa nam nisu naplatili pdv.
Samo ne kuzim koja je to fora da se moras u ducan vratiti po povrat poreza, znam da kad smo u IKEI kupovali da smo na granici uzimali lovu.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 21:06   #58
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Napisi ovdje sto si htjela, budem ja mami dala da prevede na slovenski.

Mi smo danas bili, tete su jako drage i kupili smo jos svakakvih gluposti osim as.
I stricek na granici je bio jako dobar pa nam nisu naplatili pdv.
Samo ne kuzim koja je to fora da se moras u ducan vratiti po povrat poreza, znam da kad smo u IKEI kupovali da smo na granici uzimali lovu.

samo sam pitala imaju li I'coo targo country kolica i koje boje i koliko košta čitav travel system ako ih imaju
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 21:11   #59
Jesi gledala na sajtu njihovom? Budem sutra dala mami zadatak.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 21:22   #60
nema ih pod proizvodima, al pročitala sam negdje da drže i'coo... il da su ga barem držali

a mi smo zapeli za te velike terenac-style kotače i sad ne puštamo
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:03.