Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2004., 18:29   #1
Poklon za krštenje

Dakle za 7 dana idem na krštenje kikiću od nepunih godinu dana.
Nisam nikad prisustvovala tom velebnom događaju, a ideja za poklon nemam.

Doduše, nisam ni pri parama,tako da mu neću moć priuštiti zlatnu lančugu od sto kila (što ne bih i da imam)...

Svi prijedlozi su dobro došli.
__________________
If, after flushing,
The flow of water fails to stop,
Please give the handle A short, sharp jerk
Bercana is offline  
Old 23.08.2004., 19:43   #2
Kumovi i familija obično poklanjaju nakit: lančeke, narukvice, blah...
Ako nisi u toj kategoriji možeš poklanjat i igračke i robicu.
Meni je ok poklonit dječji beštek, neki dobar, ima po giht šopovima; fora mi je da dijete nauči jest s mojim beštekom
Silajn is offline  
Old 23.08.2004., 22:33   #3
Quote:
Silajn kaže:
Kumovi i familija obično poklanjaju nakit: lančeke, narukvice, blah...
Ako nisi u toj kategoriji možeš poklanjat i igračke i robicu.
Meni je ok poklonit dječji beštek, neki dobar, ima po giht šopovima; fora mi je da dijete nauči jest s mojim beštekom
Beštek sam mu već kupila prije, kao i sjedalicu za kadu.

Robu bi uzela u krajnjem slučaju nužde, ipak bi da to bude neki trajniji poklon. Ram za sliku je isto već kupljen, kao i fotoalbum (jebo te, sve sam resurse iscrpila).

A vas dvoje s mudrim prijedlozima škropec svete vodice po tintari.
__________________
If, after flushing,
The flow of water fails to stop,
Please give the handle A short, sharp jerk
Bercana is offline  
Old 23.08.2004., 22:53   #4
Ja imam dvoje djece i za krstitke su dobili svašta, pravila nema. Nekakvo pravilo ipak je to da kumovi poklanjaju zlato, ali su dobijali i igračke, robicu, pizdarije, lovu a micika mi je dobila i stambenu štednju
Ja kad idem na krstitke uvijek pitam roditelje što im treba za bebicu, nekako mi je okej da u današnje vrijeme kad se baš ne možemo razbacivat, kupim ono što je korisno i potrebno.
__________________
Dreams
Tija is offline  
Old 23.08.2004., 23:02   #5
Da, upravo što kaže Tija. Ti bi nešto trajnije, a robu ne bi. Recimo, imaš dosta zgodnih posteljina, i deka sa raznoraznim dječjim maštarijama. Trajati će neko vrijeme.

U pravilu je da familija i kumovi poklanjaju zlato. Također, možeš kupiti i tanjure sa raznoraznim likovima iz priča-ne znam da li je to bilo u paketu sa beštekom .Ili neku zgodnu šalicu. Ili nekakvu igračku.

Ne moraš kupiti zlato, možeš kupiti od srebra nešto-to da nije dečko.Ako je cura, možeš joj kupiti srebrnu narukvicu, naušnice ili tako nešto. Ako je dečko, otpada.

Nemam ni ja više ideja. Ne mogu se sjetiti. Ali se nadam da sam ti pomogla.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Old 24.08.2004., 02:37   #6
Krštenje, jel to ono kad ti peru glavu? Kupi joj dihalicu i kapicu za glavu. A njenim roditeljima reci da se dijete ne bi smjelo krstiti dok nije punoljetno, i da se izrazito protiviš tako bezočnoj crkvenoj mobilizaciji nesvjesnog bića. Nakon toga izvedi striptiz uz Marseljezu.

Ustajte prezreni na svijetu
Svi vi sužnji koje mori glad

iju:
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Old 24.08.2004., 04:04   #7
Ne mogu se odlučit između walterovog ili Tijinog savjeta, jel ima netko još neku mudru?

Posteljina se ne čini lošom.

Dajte još malo prijedloga, da imam više opcija.

Određeni likovi bi se mogli suzdržati komentara doduše.
__________________
If, after flushing,
The flow of water fails to stop,
Please give the handle A short, sharp jerk
Bercana is offline  
Old 20.05.2005., 17:34   #8
Question Običaji kod krštenja

dakle, imamo uskoro krstenje u krugu obitelji za musku bebu

nemamo pojma sta da kupimo za poklon
za curice je lagano neki komad nakita uvijek prolazi
ali sta kupiti za decka?
pitali smo roditelje ali oni su nam naravno rekli ma ne trebate nista samo mozda neku sitnicu za uspomenu-a sta bi to bilo?

sto se kupuje deckicima za krstenje?
ili nek roditelji odgovore sta su dobili za krstenje sina a da im je bio super poklon ili koji im je bio najgori poklon ?
undercover is offline  
Old 20.05.2005., 19:53   #9
Re: krstenje, poklon za musku bebu

Quote:
undercover kaže:
dakle, imamo uskoro krstenje u krugu obitelji za musku bebu

nemamo pojma sta da kupimo za poklon
za curice je lagano neki komad nakita uvijek prolazi
ali sta kupiti za decka?
pitali smo roditelje ali oni su nam naravno rekli ma ne trebate nista samo mozda neku sitnicu za uspomenu-a sta bi to bilo?

sto se kupuje deckicima za krstenje?
ili nek roditelji odgovore sta su dobili za krstenje sina a da im je bio super poklon ili koji im je bio najgori poklon ?
albume za slike sa metalnim okvirima,
npr : http://hem.passagen.se/emma_martina/...ppresent_2.jpg

srebrene zveckice, kasice, escajge, muzicke masinice, kutije za uspomene (prvi zub, kosa i sl...)
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is online now  
Old 20.05.2005., 21:50   #10
krstenje, poklon za musku bebu

ja bi sad pukla da se ne pofalin:

moj braco i njegova draga zamolili su me da budem krsna kuma njihovom sinu, najlipšem i najpametnijem ditetu na svitu.

mališa ima točno skoro pa 4 miseca i velike plave oke i lipu bilu kožu i miriše onako na super bebu, osim kad se ukaka onda uopće ne miriše, al ga tetkili svejedno voli

ja mu se mislim pokrenit štednju sa nekim početnim iznosom ko poklon, jer znam da mu je starci ionako namjeravaju otvorit, a to je negrez način da dam nofce, jer bi mi kuverta izgledala malo birokratski.

još da nam se poslože neke druge trenutno krizne stvarčice i taj mališa bi moga postat kolovođa najsretnije porodice na svitu... tako mal, a tako... uf!

Zadnje uređivanje putnica : 08.03.2007. at 21:39.
beatrice is offline  
Old 20.05.2005., 22:33   #11
krstenje, poklon za musku bebu

Dukat

Zadnje uređivanje putnica : 08.03.2007. at 21:39.
Tijana is online now  
Old 21.05.2005., 12:49   #12
ma stednja mi je malo previse jer nisam kuma, ali je dobra ideja

ajmo dajte mi jos malo ideja
roditelji gdje ste?!
undercover is offline  
Old 21.05.2005., 16:30   #13
kaj ja znam.... muškoj djeci se uvijek stavljao novac pod jastuk.
jedno vrijeme je bila moda 100 DM.... sad valjda 100 eura.
__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Old 25.05.2005., 14:12   #14
odjeća uvijek dobro dođe, najbolje od broja 62 pa nadalje (svi kupe 56)

jednobojno ili s minimalno uzoraka

turbo limach - povoljno a lijepo i kvalitetno!

+nešto novaca koliko imaš od 100 kn naviše
kentaur is offline  
Old 03.12.2005., 18:41   #15
krstitke

evo, ovako. maloprije me nazvala frendica koju je njena jako dobra frendica pozvala na krstitke djeteta. i sad ona nit zna sta se nosi, sto je po obicaju, nit je bas pri lovi. i pitala mene za savjet, a ja pojma nemam sto da ju posavjetujem. imate li vi kakvu ideju, i ak mi moze neko napisat sta je obicaj da se nosi, hvala.
MGB is offline  
Old 04.12.2005., 02:14   #16
Ne znam kakvi su običaji ali moja djeca su za krstitke dobila svašta, od stambene štedionice do igračaka, dakle i zlato i novce i robicu
Od dobrih frendova uglavnom su dobijali robu, od zlata ona je dobila najviše naušnica a on privjesaka.
Eto, to joj preporučam , ako je curica naušnice a ako je dečko privjesak za lančić. Proći će jeftinije nego da kupi neš od obleke koja je odvratno skupa
Tija is offline  
Old 04.12.2005., 06:25   #17
Zlatnik i sve ovo Tijino navedeno. JA osobno ne volim da mi neko drugi kupuje recimo nausnice jer se meni 90% tih ne svidjaju. A i djeca prerastu te male lancice,narukvice i sl. pizdarije. MEni je isto slatko koraljna narukvica sa zlatnom kopcicom koja se moze povecavat s vremenom. To je moja zlatica dobila za 1. Rodjendan i ima je stalno na ruci.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Old 05.12.2005., 11:23   #18
Quote:
Tija kaže:
... ako je curica naušnice a ako je dečko privjesak za lančić. Proći će jeftinije nego da kupi neš od obleke koja je odvratno skupa
Samo što je robica puno korisnija i roditeljima i bebi. Pa i igračka. Kolika je vjerojatnost da će curica ikad staviti te naušnice? Možda nikad ne probuši uši... Ta zlatnina najčešće samo skuplja prašinu po ormarima.

Daklem, svatko ima svoje mišljenje, pa, ako joj je to dobra frendica, možda bi bilo najbolje nju pitati.
onix is offline  
Old 05.12.2005., 14:31   #19
ako je poklon djetetu , a ne roditeljima , moj prijedlog bi bio prilog za stambenu stedionicu
cini mi se da je to nekako danas najvredniji dar djetetu i moze se bez problema ponavljati sve do kupnje stana
ZgSash is offline  
Old 06.12.2005., 15:13   #20
ko tako malom djetetu uopće stavlja bilo kakav nakit, niste normalni, to može progutati, može negdje zapeti i izgrebati se, zaustaviti cirkulaciju, može ga gušiti ili ga na kraju i izgubiti

zlato kupuju kumovi, sa robicom ne možeš fulati, uvijek dobro dođe, a ako ništa drugo može i igračka

ovo sa stambenom štedionicom mi nije baš jasno, pretpostavljam da uplatiš prvu ratu i onda roditelji moraju nastaviti, ne vjerujem da će svi biti s time presretni
maks is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:58.