Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2006., 07:37   #41
Quote:
matinee kaže:
nemam pojma da li na pravom mjestu postavljam pitanje, no saznat ću već.

dakle, za nekih mjesec i pol bi trebala krstit bebu moje najbolje frendice . mali dečko će bit skoro godinu dana i nemam pojma što mu darovati. razmišljala sam o otvaranju nekakvog štednog računa, ali voljela bi mu darovati i nešto trajno. da je cura, ne bi bilo problema, ovako nemam ideju.

zanima me što su vaši klinci dobili za krštenje od svojih kumova, odnosno što se vi darovali (muškim) bebama?
ja bih se roditeljima bebacha zahvalio na ukazanom povjerenju i pokushao ih odvratiti od nakane da krste bebu [to bi bio moj poklon bebi].
jer to je prisilan chin. svakom treba dat na volju - ostavit mogucnost izbora: da sam, jednog dana, odluchi dal ce bit vjernik i ako hoce - gdje.
nikada ne bih pristao bit sudionikom takvog dogadjaja
__________________
kako TANJUG javlja - volim te
cabon is offline  
Old 22.01.2006., 18:35   #42
Štedna knjižica sa ulogom mi se čini najboljim rješenjem.
__________________
"Ak' nemaš što pametno za reć' bolje šuti"

Zadnje uređivanje putnica : 16.07.2007. at 17:55.
vorpatril is offline  
Old 22.01.2006., 20:10   #43
mene uskoro isto ceka kumstvo. ne veselim se bas toj obavezi, ali ne mozes tako nesto odbiti. pogotovo kad se radi o rodbini.

kupit cemo neki nakit, mozda bijelo zlato jer mi je ljepse za vidjet, neku robicu i igrackice. nista pretenciozno.

otvaranje racna je super ideja, al to cu tvorit nekom sirocetu, ne djetetu ciji otac vozi BMW od 140 tisuca eura
Clea is online now  
Old 23.01.2006., 10:33   #44
ontopično: kupi nešto to što stari ima bmw od 140 somova ne znači da će klinac išta dobit od njega pa je ipak najbolje da staviš na štednju par stotina ojra i oročiš do 21. i naravno budi blizu malom za slučaj da su starci prezaokupljeni skupljanjem para
poirot is offline  
Old 24.01.2006., 21:50   #45
u subotu sam se konzultirala s frendicom, bebinom mamom, i odlučila sam otvorit deviznu štednju.
tnx svima na (ozbiljnim) prijedlozima!
matinee is offline  
Old 25.01.2006., 11:43   #46
Ja sam kumcetu kupila drzavne obveznice.

Mada, nemojte tako drvljem i kamenjem na zlato. Lancic s krizem je totalka bezveze, ali evo ja i dan danas nosim ponekad narukvicu koju mi je tada (daaaaaavno) poklonila moja kuma. Lijepa, s krupnim karikama i mnostvom razlicitih privjescica. To ce i mojoj kcerci u miraz
Einherjer is offline  
Old 28.01.2006., 15:22   #47
a jel neko zna di se može kupiti ona košuljica koju svećenik posveti ili nešto već napravi s njom?
matinee is offline  
Old 28.01.2006., 15:27   #48
Quote:
Einherjer kaže:
Ja sam kumcetu kupila drzavne obveznice.
e tako sam i ja kad sam se primala u pionire (sto bi bio neki ekvivalent) dobila drzavne obveznice za autoput bratstvo i jedinstvo...
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Old 28.01.2006., 15:32   #49
Quote:
matinee kaže:

zanima me što su vaši klinci dobili za krštenje od svojih kumova, odnosno što se vi darovali (muškim) bebama?
kolekcija albuma mate miše kovača je najjači mogući poklon, viruj mi nemoš falit
margo-maslinovo ulje is offline  
Old 30.01.2006., 02:19   #50
Quote:
matinee kaže:
a jel neko zna di se može kupiti ona košuljica koju svećenik posveti ili nešto već napravi s njom?
kad se krstila moja kćer kuma ju je kupila u lokalnoj crkvi, a poslje sam vidila u dućanima s robicom za bebe di ima haljinica onih čipkastih za krštenje i krizmu da ima i tih košuljica. to su samo za fintu košuljice koje se samo prislone na bebu, a male su da ih stvarno ni najmanja beba ne bi mogla obući.
Govorim o dućanima u Rijeci, ne znam di si ti.
Lulu is offline  
Old 30.01.2006., 22:03   #51
tnx Lulu. u zagrebu sam, obići ću dućane za bebe, neki valjda ima
matinee is offline  
Old 24.08.2006., 13:40   #52
obicaji kod krstenja

Ispricavam se ako je tema vec bila, ja sam pretrazivala ovdje i na religiji ali nisam nasla.
Naime muci me to sto cu biti krsna kuma, prvi put u zivotu. Do sada sam bila na sve skupa 3 krstenja, od cega je jedno bilo moje.
Dakle sto kuma treba raditi, kupiti, pripremiti, reci.....

Kakvi su obicaji??

E sad, poznavajuci roditelje, nece biti ful velika festa i nesto jako tradicionalno, ali krstenje je krstenje. Znam da bi trebao biti rucak u nekom resticu i da ce klinac imati 4 mjeseca.

I imam mjesec dana (otprilike).
Dakle, benkice, svijece, torte, zlato (molim vas nemojte mi reci da i to moram - to mi je bljak).
Sto opcenito bi bilo zgodno kupiti. Glupo mi je muskom djetetu kupovati zlato, a opet mislim da bi poklon trebao biti od nekih 1000 kuna (toliko cemo uspjeti izdvojiti). Dakle nesto vrijedno, sto ce mu mozda i koristiti i nesto sto ce moci pogledati i reci:" To mi je dala moja krsna kuma za krstenje." Imala sam ideju za rucni sat, al opet sta ja znam kakvi ce mu se satovi svidjati...

Ah...


Zato evo vas molim za pomoc i vasa iskustva. Sto ste vi radili kao kumovi ili sto ste ocekivali od kumova kao roditelji

Hvala
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Old 24.08.2006., 14:48   #53
kumovima moje kćeri sam zabranila sve te "reda radi" drangulije, a oni su ipak donijeli zlata, lijep zlatni križ. da sama moram obaviti kumstvo poklonla bi isto nešto za uspomenu, križ ili nešto slično, i otvorila bi djetetu štednju u koju bi ubacila po štogot u svim prigodama koje će uslijediti; rođendani, pričesti... sve te satove, benkice... vrijeme pregazi.
baja is offline  
Old 24.08.2006., 14:51   #54
Ja sam prije 8 mjeseci bila krsna kuma curici od godinu dana. Krstitke nisu neki veliki događaj (poput svadbe). Kumina obaveza je kupiti krsnu svijeću i eventualno tortu. Ja sam poklonila lančić sa križićem (od bijelog zlata nekih 750 kn). Je isfurano ali to će uvijek imat za uspomenu. Možeš još i kupit krsno odjelce. I to te nakraju ispadne preko 1000 kn.
Ručni sat neće nosit dok ne nauči gledat na sat (prije mu neće dati vrijedan sat da ge ne izgubi li strga), a do tad će ga vjerojatno iznosit mama ili tata i proći će garancija i tko zna gdje će završit.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Old 24.08.2006., 14:57   #55
ma da znam, to za sat

Al opet lancic vjerojatno nece nikada nositi (mislim musko je), pa opet...
Mozda neki lijepi kriz za iznad krevetica, koji ce moci uvijek imati, ne onako preveliki, lijepi elegantni.

Dakle, krsnu svijecu, a tortu mogu napraviti jel tako??
Sto je s tim nekim benkicama za krstenje...
Ionako moram se dogovoriti s mamom, ali da i vas pitam
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Old 24.08.2006., 14:58   #56
A zanima te čisto samo ta materijalna strana (koja je tako sporedna da zubi trnu) ili i duhovna - značenje kumstva? Jer to je VELIKA stvar. Puna veća od svih svijeća, sve torte i svega zlata koje netko može navući...
SamoMaloSebe is offline  
Old 24.08.2006., 15:05   #57
meni je za decka zgodan poklon zlatnik
zlocestoca is offline  
Old 24.08.2006., 15:27   #58
najbolje ti je da mu mama otvori onu otvorenu stednju u nekoj banci, pa ubacis tih 1000kn, kao i ostali gosti, a mama i tata ce najbolje znati sta za bebaca treba
magic blue is offline  
Old 24.08.2006., 16:35   #59
Ovo sa štednjom je dobra ideja, ali ja znam jedan par koji je dobio nešto slično i naravno lovu su potrošili (rekli su da će vratiti odma sljedeći mjesec) ali to se već 2 godine nije dogodilo.
Novac mi je nekako prehladan poklon, kao da ti se nije dalo tražiti poklon pa evo ti lova.
Ima prekrasnih odjelca u Kapelo dućanu na Savici i tamo ti rade svijeće po tvojoj želji (koje boje vrpca, što da piše, boja svijeće). Ima i veliki izbor lijepih/prigodnih fotoalbuma te nekakvih uspomenica tipa zlatnika i sl.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Old 24.08.2006., 23:05   #60
ja cu se ipak odluciti za ideju stednje jer postoje neke stvari koje mi trebaju a dosta su skupe i ne mogu ih traziti od jedne osobe, nego kad se nakupi i naravno da su za bebu. a za ove koji pare potrose na bilo sta, a ne na svoje dijete.....ne zelim komentirat a i nije na meni da uopce komentiram
magic blue is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:26.