Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2006., 09:33   #61
Quote:
SamoMaloSebe kaže:
A zanima te čisto samo ta materijalna strana (koja je tako sporedna da zubi trnu) ili i duhovna - značenje kumstva? Jer to je VELIKA stvar. Puna veća od svih svijeća, sve torte i svega zlata koje netko može navući...
Ta duhovna strana mi je nekako sama po sebi valjda poznatija, bliza. Sta ja znam. Recimo da se smatram vjernicom u pravom smislu te rijeci, pa nekako mi se donekle podrazumijeva znacenje uloge kume.
Ali dapace, voljela bi cuti i misljenja po tom pitanju, ako ces ih podijeliti s nama.

Sto se stednje tice, to je zgodne ideja, ali mi uz to opet fali nesto, ono da mali kad naraste dobije svoju djecu i ide ih krstiti se moze osvrnuti i reci:"To sam ja dobio od svoje krsne kume."

A sta ja znam. Pao mi je na pamet taj kriz za na zid, iznad krevetica, kasnije u svoju sobu..., npr. s motivom pletera, ili nesto slicno. Nesto sto ce mu ostati.
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Old 25.08.2006., 09:40   #62
Quote:
mandy kaže:
Ovo sa štednjom je dobra ideja, ali ja znam jedan par koji je dobio nešto slično i naravno lovu su potrošili (rekli su da će vratiti odma sljedeći mjesec) ali to se već 2 godine nije dogodilo.
Kuma mog diteta je otvorila štednju ali ja nemam pristup tome , ona brižno štedi i čuva za nedajbože situacije ili za lakši početak kad odraste ili votevr. Da ju pitam da mi da novce, vjerojatno bi mi dala ali ne pada mi na pamet to uzet da bi maloj kupila cipele ili smanjila minus , taj novac za mene jednostavno ne postoji i neka ga tamo di je.
Tija is offline  
Old 25.08.2006., 09:50   #63
Kako je to napravila. Mislim da staratelji moraju potpisati za takvo nesto.
Ajde provjeri ako ti nije tesko
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Old 25.08.2006., 10:03   #64
Quote:
mandy kaže:
Ovo sa štednjom je dobra ideja, ali ja znam jedan par koji je dobio nešto slično i naravno lovu su potrošili (rekli su da će vratiti odma sljedeći mjesec) ali to se već 2 godine nije dogodilo.
takvi roditelji će založiti i zlatnik kad im zagusti... ja sam lovu svoje kćeri (što je dobila za krstitke) odmah stavila u stambenu štednju i od tada nadalje je suprug i ja nadopunjavamo (a ne da uzimamo od te love)... i svima koji me pitaju u prigodama što da joj poklone ja sugeriram pumpanje tog računa. a da cijela stvar ne bude "prehladna" dam im dnevnik (koji vodim za moju mišicu) da joj ostave i koju lijepu riječ uz pare. ja vjerujem da će se mišici to svidjet kad odraste.
baja is offline  
Old 25.08.2006., 10:08   #65
Quote:
misiz S kaže:
Kako je to napravila. Mislim da staratelji moraju potpisati za takvo nesto.
Ajde provjeri ako ti nije tesko
Kako je to napravila ne znam, ona živi u Njemačkoj i kad je došla na krštenje donila je i hrpu papira koje sam morala potpisat, nazove za svaki njezin rođendan i Božić i saopći da nije kupila poklone jer joj je to glupo nego je stavila pare na račun. Koliko ima novaca ne znam, znam samo da bi isti tren poslala te pare da mi treba za nedajbože bolnicu ili neš slično.
Nadam se da će stanje ostati kakvo je i sad , pa će malena kad napuni npr 20 godina imati lijepu svoticu jer je ovo samo jedna od tri štednje koje ima.
Tija is offline  
Old 25.08.2006., 10:53   #66
Quote:
Tija kaže:
Kako je to napravila ne znam, ona živi u Njemačkoj i kad je došla na krštenje donila je i hrpu papira koje sam morala potpisat, nazove za svaki njezin rođendan i Božić i saopći da nije kupila poklone jer joj je to glupo nego je stavila pare na račun. Koliko ima novaca ne znam, znam samo da bi isti tren poslala te pare da mi treba za nedajbože bolnicu ili neš slično.
Nadam se da će stanje ostati kakvo je i sad , pa će malena kad napuni npr 20 godina imati lijepu svoticu jer je ovo samo jedna od tri štednje koje ima.

Znaci malena vec ima vise novca od tebe?? Salim se! Stvarno je super da vec ima tri stednje!
Katie is offline  
Old 25.08.2006., 11:01   #67
Quote:
Katie kaže:
Znaci malena vec ima vise novca od tebe??
ima
i nek ima
Tija is offline  
Old 25.08.2006., 11:01   #68
Fora.

Sad sam cula da je stednja u Hypo banci trenutno najbolja za klince, da stalno nesto dobivaju...Ja sam razmisljala mozda Pcelicu, ZG banke??
Iskustva???

I da sto kazete na privjesak u obliku Morcica, mali je rodjen u Rijeci (u bazenu), iako je iz Zg-a?? Fora??
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Old 25.08.2006., 11:05   #69
Quote:
Tija kaže:
ima
i nek ima

naravno!
Katie is offline  
Old 25.08.2006., 11:31   #70
A kakvi su obicaji (ono, obicaji - obicaji, crkva i takve stvari) u katolickog krstenja?
__________________
I wanna peace in the world a.k.a. I wanna piss on the world.
LoveMeTender is offline  
Old 25.08.2006., 11:35   #71
no idea.
Ja trazim iskustva,price kako je njima bilo. Ono, kako je krenulo. kuma je dosla kod njih doma, ili nasli smo se ispred kuce, ili....

Onda smo poslije se slikali pa smo isli kod njih doma, ili u restic, ili nije bilo nicega. Poklon smo dalli prije poslije, doma u resticu.....


Help guys
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Old 25.08.2006., 11:38   #72
Svi gosti u određenu uru pred crkvu.
Poslije crkve restoran.
Vrlo jednostavno, tako smo bar mi
Tija is offline  
Old 25.08.2006., 11:43   #73
Quote:
Tija kaže:
Svi gosti u određenu uru pred crkvu.
Poslije crkve restoran.
Vrlo jednostavno, tako smo bar mi

Ma to je tako i kod nas, ali me zanima, primjer sto se radi u crkvi?

Kod nas se beba sva okupa u tu vodu, pa joj se reze pramen kose (ako ju ima ), pa se maze necim (mislim neko ulje.. veze nemam), a pop (svecenik) 'pjeva'. Iako se to sad ne praktikuje, bilo je obicaj da majka ne smije biti u crkvi kad se djete krsti....

Takve stvari?
__________________
I wanna peace in the world a.k.a. I wanna piss on the world.
LoveMeTender is offline  
Old 25.08.2006., 11:44   #74
Kod nas je običaj da kuma dovede gataru i maloj gata iz one vode s kojom ju je svećenik polio...
__________________
Rezime
prometej is offline  
Old 25.08.2006., 11:46   #75
Quote:
prometej kaže:
Kod nas je običaj da kuma dovede gataru i maloj gata iz one vode s kojom ju je svećenik polio...




Jeste vi pagani il kriscani?
__________________
I wanna peace in the world a.k.a. I wanna piss on the world.
LoveMeTender is offline  
Old 25.08.2006., 11:47   #76
Hrišćani dakako.
__________________
Rezime
prometej is offline  
Old 25.08.2006., 11:48   #77


A dajte malo i za zbilju
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Old 25.08.2006., 11:50   #78
Tija is offline  
Old 25.08.2006., 11:55   #79
...jedino je bitno da i gatara bude hrišćanka. REcimo, kuma moje PRvić je dovela renomiranu gataru iz Metkovića pored Opuzena, nadaleko poznatu. Kad ti ta izgata, ima da te...Uglavnom, vidjela je maloj apostola Šimuna Petra i njegovog brata Andriju kako plešu ekstatični ples. Ne pitajte me kako, ali ona je iz toga zaključila da će mala biti balerina.
I mogu vam reći da sve ide k tome. Nije još balerina, mlada je..ali strašno voli mažoretkinje...
__________________
Rezime
prometej is offline  
Old 25.08.2006., 11:57   #80
Sad, kako da ovo shvatim? Da ne znate sto se radi u crkvi, a veliki ste vjernici?
__________________
I wanna peace in the world a.k.a. I wanna piss on the world.
LoveMeTender is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:44.