Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.06.2003., 18:02   #1
Question Platnene vs jednokratne pelene

Nenam sama stada cinim.Koje pelene vi trosite?Nebi da bacam novac tek tako.

Np.dobre su i jedne i druge,ali kako se odluciti skave imaju svoju i dobru i losu stranu.

Platnene
-kupis ovdije paket od 20 platneni za $25 AUS dolara
-nemoras stalno ici u trgovinu da ih kupujes
-nemogu ti kod kuce nestati imas ih stalno
-manje novca potrosis

Kazu treba ti od 24 do 30 platneni pelena,sa safety pins,onda one gacice sto protektuju da necuri mokraca,i dvije kante u kojima drzis te pelene + onaj steriliser kanta u kojoj peres, itd.Sto zvuci puno jeftinije nego svako malo kupovati ove druge.

Platnene
-trosis prasak,vodu,vrijeme
-bebac je kao bumbar
-treba im dugo da se osuse
-duze ti treba da bebu presvuces ziva komplikacija kod kuce,a tek kada ides van nekuda sa bebacom

Platnene :Sto ciniti za vrijeme kise ako nemas gdije da ih susis?Koliko im treba da se osuse za vrijeme zime,jer bebac ce mi se roditi bas u najgoru zimu?Koliko je to udobno bebama?Ovdije pelene nisu kao kod nas,vec su debele kao peskiri.Ah Australci sto oni znaju!!!

Disposables
-nemoras se zezati sa pranjem
-nermoras misliti jesu li suhe
-mozes otici kupiti gdije god ako nemas vise
-beba nije kao bumbar velika
-imas right size
-imas odgovarajuce za noc,more itd.
-lakse i brze za presvuci bilo to kod kuce ili kada ides van
-nemoras se zezati sa pranjem i kupovinom ti neki extra specialni prasaka za pranje,protiv alergije itd.

Disposables
-kostaju vise
-svako malo ih moras kupovati
-vrijeme uzimaju sa tim sto ih moras otici kupiti

Sto mislite moram se odluciti,a uz vasu pomoc bit ce mi lakse.Za sada sam kupila 20 platneni,4 safety pins,2 gace za protekciju.Pelene mi platnene tu izgledaju ogromne.A imam za svaki slucaj i i ove disposables pelene.Dok sam dala za 20 platneni $25AUS dolara za 108 disposables sam dala $36AUS dolara.

Sta da cinim dajte mi ideju i sto vi mislite,sto valja sto nevalja?Ja imam iskustva sa presvlacenjem na bacanje,sto se kaze to je jedina stvar koju radis kada provodis vrieme sa bebama,znaci to mi nije problem.Nemam jos puno vremena da se odlucim (27dana),a moram se pripremiti nebi da lutam po shops kada bebac dode.

HVALA SVIMA NA ODGOVORIMA!!!
 
Odgovori s citatom
Old 08.06.2003., 18:13   #2
Ja sam koristila disposables, nema te sile koje bi mene natjerala da perem i peglam platnene, osim da mi je netko mogao dokazati da su platnene bolje za bebu.

Mislim da su disposables bolje i udobnije i za bebu, jer je cijelo vrijeme suha, a s platneneim pelenama moze biti i mokra neko vrijeme.

Moja preporuka: Pampers Swadlers za pocetak, a kasnije Pampers Cruisers. Ako nema tih, nego samo Pampers Baby Dry, onda su bolje Huggies Supreme. Huggies Ultratrim nisu nista posebno, kao ni Pampers Baby Dry.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2003., 18:34   #3
bigblue hvala, ja imam doma ove Huggies Ultra Dry Newborn.

Nenam ni sama sta cu meni muz kaze da hoce da kupuje,da on nebi da se zeza sa platnenim,a i meni se bebe cine udobnijima u disposables,onako su mi kao vrece,a opet nisam sure.Nasi ljudi tu samo govore platnene i to je to.Mora da je to zbog neke kulture da hodas kao nilski konj.Vidi malom dupeta bas je kao bomba,ali zanima me na koga se bacio
 
Odgovori s citatom
Old 08.06.2003., 18:49   #4
Sanny, ne znaju ni stariji ljudi sve. Moja mama je isto htjela da povijam malu bar 2-3 tjedna u platnene, ali nisam htjela. I sve super, nikada nije imala diaper rash. Samo moras biti dosljedna i redovito ju prematati, iako je pelena suha.

Nasi ljudi ce ti vjerojatno reci da bebu treba siroko povijati, ali ja nisam i bas sam nedavno citala da i pedijatri u Hrvatskoj kazu da siroko povijeanje nije potrebno i nema rezultata.

U Dalmaciji su nekada bebe cvrsto povijali, s nogama i koljenima zajedno. To moze biti jako stetno za razvoj kukova.

Moje misljenje je da beba treba biti komotna koliko je moguce, a mislim da je najkomotnija u disposables.

Sanny, radi onako kako se dogovorite ti i muz i kako ti kaze tvoj instinkt, a ne kako drugi kazu.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2003., 19:35   #5
Pampers
Kod nas preporučuju pampers od prvog dana a prvih par mjeseci bebina života preko pampersa se stavlja široko povijanje tj. platnene. To je zbog kukova.
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2003., 19:39   #6
sanny jedina prednost platnenih je lova
ali nema tih para s kojom se plati ta komocija- zafrljacis prljave usrane smrdljive pelene u smece i gotovo

ak se bas nemres odluciti kad si vec kupila platnene- probaj 2 tjedna sa njima
onda 2 sa pampersima--- nikad vise se neces vratiti na platnene garant
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2003., 23:01   #7
Ma i mene su babe bile nasadile prvih mjesec dana na platnene.
Ne budi luda.
Nemas pojma koje su olaksanje pampers. Meni se cinilo kao da mi je neko digo kamen s ramena.
S platnenima osim toga moras pazit da se prasak dobro ispere, pa nakon masine opet sama ispirati.
Pa onda ih peglat.
Da ti ne pricam da svaki dan imas bar jednu masinu robe, jer beba kad se upisa u tim pelenama, sve je mokro i benkica, nekad i krevet, i bebi nije lijepo.
Moras je presvlacit otprilike svako tri sata, i vrlo cesto je to kompletno.
Onda sto se dogodi ako obuce one najilonske gace dijete ispod mokro se potpari i dobije razne osipe.
Ja bi jedino platnene ako se ne daj boze dogodi da bude beba alergicna.
Jos jedan savijet, kad god budes bebu prala i sl. sve dobro posusi. Ne smije nigdje ostati vode, pazi na prepone, ispod pazuha i oko vrata.
I mozda sam dosadna ali kao prve kupke i kreme i samponcice nemoj kupiti Johnson and Johnson, jer je puno djece na to alergicno.
nea is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2003., 11:23   #8
mi koristimo platnene, Lotties pelene, zapravo koristili smo ih konstantno od rođenja do navršenih 4 mj. tada smo odlučili malo se odmoriti od njih. tada smo saznali za Fixies pelene, jednokratne, koje su puno kvalitetnije od Pampers pelena. u međuvremenu je malac prerastao Lotties pelene.
nedavno smo dobili opet platnene pelene Kooshies i Diaper basic, rabljene, i sad ih opet koristimo. malac ima 7 i pol mjeseci. gaće koje idu preko platnenih pelena nikako ne smiju biti najlonske, kod nas ima za kupiti tih gaćica koje su napravljene od materijala koji diše, tako da se dječja koža ne usafta.
mi smo zadovoljni, na početku je teže zato što smo ih morali non stop prati i sušiti, i zato što smo ih imali samo 7 komada, ali potrošnja vode, struje, se ne može usporediti s potrošnjom jednokratnih pelena. pelene nikad nisam peglala, sušila sam ih u sušilici, kod pranja se ne koristi nikakav deterđent, kad se pelena zamaže, skupljam ih u posebnoj posudi, kanti, u vodi u kojoj se doda ocat.
u pitanju nije moja komocija, nego zdravlje djeteta, a nije nikakav problem niti kad smo negdje vani.
nikad mi nije problem promijeniti platnenu pelenu, izgled je skoro isti kao i jednokratna, tak da zaista nema nikakvih problema s mjenjanjem. sad po ljeti platnene pelene su mi svakako bolje od jednokratnih.
uz to, te pelene ostaju i za drugo dijete.
sve u svemu, opet bih se odlučila za platnene pelene.
 
Odgovori s citatom
Old 09.06.2003., 17:52   #9
e sad sam se sjetila jednog clanka koji sam citala
glede ekonomskog aspekta pampersica vs. platneninh
kad saberes platnene, rad, vodu, struju i deterdzent i pogledas u odnosu na cijenu pampersa, pa podjelis tu razliku na satnicu koliko potrosis vremena zajebavanja sa plateninim, ispadne neka uzasno mala cifra
znam da sam rekal da sam spremna bila platiti duplo tu razliku samo da se ne tlacim govnima ispiranjem i slicnim

ma pampers zakon!!!!!
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2003., 23:48   #10
mame koje su zainteresirane za platnene pelene i ostale proizvode mogu naći više informacija na http://www.kamaris.hr
 
Odgovori s citatom
Old 10.06.2003., 07:45   #11
Ovo mi se cini bas zanimljivim.Muci me samo sto djecu ne mozemo zastititi bas od svega.
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2003., 09:22   #12
Moja curica nikad nije bila u platnenim pelenama. Ona je bila nedonosce i cak su im i u bolnici stavljali one za jednokratnu upotrebu ( izgledaju ko one iz Zapf kreation ) Poslije je bila " na Pampersu" I evo je ziva i zdrava.
Za mene su prednosti jednokratnih sto ih siknem u smece, sto nema peglanja, sto se ne moram brinuti jeli prasak dobro ispran, sto je uvijek suha pa je ne moram po noci dizati i remetiti joj san zbog presvlacenja.
Prednosti platnenih pelena ne vidim. Cijena? Meni je vise vrijedilo odmoriti se nego razlika u cijeni.
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2003., 10:11   #13
Rita, naravno da ih ne možemo zaštititi od svega, ali ako možemo zašto ne.
 
Odgovori s citatom
Old 10.06.2003., 18:23   #14
Imas i na Rodinom forumu par diskusija o tome.
Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2003., 22:37   #15
ja sam kupovala pampers dry.u americi su mnogo bolje nego u evropi.u evropi mi se vise dopadaju huggies.uglavnom sam se sama brinula za bebu,i zato nisam fizicki mogla izdrzati jos i brigu za pelene,a nisam ni razmisljala o tome,jer su svi oko mene radili isto.osipi se dogadaju vecini beba,ali ja mislim da je normalnije za kozu koristiti platnene.bas kao sto ja ne volim koristiti higijenske uloske,vjerovatno ni bebe nisu odusevljene tim papirnim i plasticnim pelenama.platnene jesu jeftinije,i komplikovanije za upotrebu.kupila bih vise od 25 ako nemam masinu za susenje.bebe cesto kake,pa piske,pa kake jos malo,i mogu to uraditi i dok ih presvlacis,a treba ih provjeriti i prije i poslije jela,tj bar 6-12 puta na dan).za novorodence je normalno i pozeljno da kaki 5 puta na dan(osobito one na majcinom mlijeku).(i 5 puta na dan i jednom u 5 dana,ali ne duze od 5 dana bez ijedne stolice!)ekoloski je mnogo pozeljnije koristiti platnene.
ali jedna vazna cinjenica koju niko nije spomenuo je da bebe koje su u platnenim pelenama ranije i lakse "izadu" iz pelena,tj.izadu onog trena kad se analni misici i mokracna besika osposobe za voljnu kontrolu,jer im je vlaga neprijatna,dok bebe u jednokratnim ponekad iz zabave i zato sto je njima lakse da se ne kontrolisu ostaju u pelenama i do 3 godine,pa i duze.za drugo dijete,ja bih napravila kombinaciju i koristila bih platnene u kuci ,a pampers vani.a sve ti zavisi od toga sta je tebi najpovoljnije,i tvoja odluka bice najbolja,neovisno o tome sta drugi kazu i predlazu.djeca odrastu i u jednim i u drugim pelenama,i na majcinom mlijeku i na formuli.samo je sigurno da odrastaju srecnije sa manje stresa uz zadovoljnije roditelje.
srecno!
IlBo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2003., 13:43   #16
Hvala vam svima
Mislim ipak da cu pokusati malo ovo malo ono pa kako nam bude lakse i kako bude bebi bolje.Imam i jedne i druge pa nefali mi probati,a sto se tice vremena za pocetak ok,a poslije ko zna kada ja odem natrag na posao,kako ce i sta ce da bude.

Jos jednom Thanks
 
Odgovori s citatom
Old 15.06.2003., 00:03   #17
Quote:
Lilly kaže:
Imas i na Rodinom forumu par diskusija o tome.
alo, ne mi reklamirat konkurente
idi tamo reklamirat nas
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2003., 23:39   #18
platnene vs jednokratne pelene

Evo ja malo cackala po netu i gledam te platnene pelene koje se mogu oprati. Ima ih od vise proizvodjaca. Dosta su skupe, ali na duge staze se isplate.

Zanima me sad jel ima netko iskustva s njima koje su im prednosti ili mane u odnosu na jednokratne?

Nekak me privlace
nemojte mi sad samo reci kak imam jos dovoljno vremena za pelene znatizeljna sam
__________________
Oh, if all the little raindrops were lemondrops and lollipops, oh, what a rain that would be!
Standing outside, with my mouth open wide Singing La la la la, la la la, la la la, la la la
Issa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2003., 23:45   #19
Re: platnene vs jednokratne pelene

Quote:
Issa kaže:
Evo ja malo cackala po netu i gledam te platnene pelene koje se mogu oprati. Ima ih od vise proizvodjaca. Dosta su skupe, ali na duge staze se isplate.

ma vraga se isplate
skontaj koliko deterdzenta, struje, vremena i ZIVACA potrosis pranjem

ispadne na isto
a i da su duplo skuplje pampersice-isplati se

u onoj svoj frci oko bebe, nesnalazenja, grceva, placa, nespavanja, dojenja, hranjenja, zezanja, zamisli jos faktor da svaku usranu poelenu moras ispirat, ostavljat u smrdljivoj kanti hladne vode par dana dok se ne nakupi dovoljno za oprat, poslije prat, susiti, peglati/slagati...
nikad!
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2003., 23:57   #20
ljudi koji se obicno odlucuju za platnene pelene ne cine to radi toga da bi prosli jeftinije nego ekoloske osvjestenosti radi ( to su najcesce ljudi koji hranu kupuju u organic ducanima, oblace iskljucivo prirodne materijale i radije voze bicikl ili idu pjesice nego auto )

Ovo sve primjeri iz blize okoline.

Znate li vi koliko drveca samo Pampers unisti ? ( pise im na stranici da rade ili na bazi papira ili na bazi pamuka a tko malo resesira dodje i do crnih brojki.

Dakle Pamperisice su udobnije za mamu a platnene pelene su bolje za okolis.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:09.