Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2013., 11:25   #501
iskreno, ne znam, ali ne vjerujem.

mislim da je teško dokazati da je baš nošenje jednokratnih pelena isključivi i odgovorni čimbenik za povećanu neplodnost u muškaraca kojima su ih stavljali dok su bili bebe.

kad i ako stignem, budem još malo pogledala na pubmedu i stranicama pedijatrijskih društava što ima na tu temu.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 16:08   #502
ok, znači rješenje je u kombiniranju pelena....kao i sve drugo u životu dugotrajno konzumiranje jedne stvari dugoročno nikada nije dobro....

jedna stvar mi nije jasna kod platnene pelene...postoji nekakva poliesterna platnena pelena (poliester iznutra, poliester uložak, poliester izvana....) pa sada koja je razlika onda između plastike od jednokratne i ove platnene što se tiče uparivanja ???
felida is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 17:11   #503
Quote:
felida kaže: Pogledaj post
ok, znači rješenje je u kombiniranju pelena....kao i sve drugo u životu dugotrajno konzumiranje jedne stvari dugoročno nikada nije dobro....

jedna stvar mi nije jasna kod platnene pelene...postoji nekakva poliesterna platnena pelena (poliester iznutra, poliester uložak, poliester izvana....) pa sada koja je razlika onda između plastike od jednokratne i ove platnene što se tiče uparivanja ???
Ne znam za te koje su sasvim od poliestera, i iskreno, ne vidim ni razliku kod takvih.

Meni je ovo prva trudnoća i istražujući, odlučila sam se na platnene pelene. Moj izbor su isključivo one od prirodnih materijala, tako da kod mene u obzir dolaze samo zaštitne gaćice od pul-a. Odabrala sam (čisti) bambus i 100% pamuk. Za konoplju sam tu na temi pročitala da je kruta i gruba pa sam je preskočila.
Smiling Helena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 21:54   #504
Moj dečkić ima 6 mj. Odlučila sam (nakon posuđivanja par pp-a i isprobavanja) djelomično prijeći na pp, a možda i skroz. Zašto? Zato što su mi do sad sve pelene, a probala sam skoro sve na tržištu, propustile, pogotovo kakicu. On je dojena beba i ima tekuću kakicu, i u ovih 6mj sam ga ionako presvačila svaka 2-3 sata jer sam morala. Jednokratne vidim kao bacanje love u smeće, i kao nužno (ili ipak ne tako nužno) zlo. Pa ću sada isprobati drugu opciju.
A pošto većina iskusnih mama pelene pere na 60 sa ostalom dječjom robicom, ne vidim neki veći trošak na struji i prašku, pošto mi se "dječja" mašina ionako vrti poluprazna svaki drugi dan jer nemam puno robice pa ju moram češće prati.
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:13.