Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2008., 21:19   #1
mirovina i dodatak

...da li netko ko je otišao u redovnu mirovinu 2003.g., a ima čin iz vojske (stožerni narednik), ima pravo na dodatak na mirovinu zbog tog čina...u vojsci je bio na početku rata, dragovoljac, od 1.12.90-15.10.91. pa 8.9.95-1.10.95. još je sporan jedan dio vremena prije 1.12.90. no to je dr priča...

...isprika ako je tema bila, ja je nisam našla...
__________________
...di da potpisem?...ma nije problem ;)
Zlockica is offline  
Old 15.03.2008., 13:26   #2
da te odmah utješim,jedno ti je slovo na papiru(zakon),a drugo je praksa,što oni rade i čine kako im paše.kužiš?
žacko is offline  
Old 16.03.2008., 13:57   #3
Dodatak na mirovinu imaju umirovljenici koji imaju konačno rješenje.
Rudolfa is offline  
Old 17.03.2008., 00:02   #4
kako to mislis konacno rjesenje?...osoba je u normalnoj, najobicnijoj, vulgaris mirovini, koju je zaradio radeci u jednoj firmi...pitam zbog toga sto je, nedavno, nekim ljudima dan dodatak od cca1000kn na cin...doduse ta osoba,koja je dobila dodatak, otisla u mirovinu kao hrvatski ratni vojni invalid, propucan kroz noge (oba koljena), izranjavan po cijelom tijelu od granata i ima 30% invaliditet....
__________________
...di da potpisem?...ma nije problem ;)
Zlockica is offline  
Old 18.03.2008., 17:36   #5
Ja sam razumjela da se tvoje pitanje odnosi na dodatak na mirovinu za umirovljenike od 1999.pa nadalje koje se isplaćuje u različitim postotcima ovisno
o godini odlaska u mirovinu i taj se postotak isplaćuje onima kojoma je postupak okončan.
Rudolfa is offline  
Old 30.03.2008., 14:29   #6
Za najobičniju, kako ti kažeš, vulgaris mirovinu, nije bitan čin. Čin je bitan kod invalidskih mirovina gdje je utvrđen određeni postotak invalidnosti kao posljedica rata (što će reći ranjavanje, PTSP i sl.). Da je taj čovjek 2003. godine išao "ganjati" vojnu invalidsku mirovinu i priložio medicinsku dokumentaciju te da mu je utvrđeno da je dobio profesionalnu ili opću nesposobnost za rad i dokazao da je dio ili sva nesposobnost u svezi s ratom onda bi taj čin imao utjecaja na mirovinu. Ovako ništa, eventualno potvrda iz Ureda za obranu o statusu hrvatskog branitelja ili hrvatskog branitelja-dragovoljca koji mu je 2003. godine već trebalo uzeti u obzir kod izračuna mirovine.
Treba se još raspitati kod pravnog savjetnika koji postoji u svakoj službi Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje, a najbolje da se raspita tamo gdje je to pravo i ostvario i gdje će savjetnik imati uvida u spis i dati pravu informaciju.
Yuma-san is offline  
Old 31.03.2008., 11:09   #7
Quote:
Zlockica kaže: Pogledaj post
...da li netko ko je otišao u redovnu mirovinu 2003.g., a ima čin iz vojske (stožerni narednik), ima pravo na dodatak na mirovinu zbog tog čina...u vojsci je bio na početku rata, dragovoljac, od 1.12.90-15.10.91. pa 8.9.95-1.10.95. još je sporan jedan dio vremena prije 1.12.90. no to je dr priča...

...isprika ako je tema bila, ja je nisam našla...
aaaaaaa koja vojska je u pitanju???
krule is offline  
Old 02.04.2008., 22:22   #8
neznam gdje da postavim pitanje al eto ovdje ću,,znate li koliko je potrebno vrijeme mirovinskom da pošalje riješenje o nasljeđivanju obuteljske mirovine,,,znači u kojem vremenskom periodu oni to pošalju ?
hvala svima
__________________
žiwi život i ne pitaj ništa
niveabody is offline  
Old 04.04.2008., 13:57   #9
Quote:
krulesays kaže: Pogledaj post
aaaaaaa koja vojska je u pitanju???
hahaha hrvatska vojska naravno
__________________
...di da potpisem?...ma nije problem ;)
Zlockica is offline  
Old 04.04.2008., 19:44   #10
Quote:
niveabody kaže: Pogledaj post
neznam gdje da postavim pitanje al eto ovdje ću,,znate li koliko je potrebno vrijeme mirovinskom da pošalje riješenje o nasljeđivanju obuteljske mirovine,,,znači u kojem vremenskom periodu oni to pošalju ?
hvala svima
Spis bi se trebao riješiti u roku od 60 dana, a to sve ovisi o ažurnosti referenta koji bi trebao raditi rješenje i njegovog kontrolora, prijepisa rješenja i sve ono što ulazi u postupak.
Ne znam zašto bi to trebao biti problem kada samo treba odrediti 70 % od mirovine pokojnog korisnika...
Najbolje da se obratiš u Zavod gdje se rješava predmet.
Sretno!
Yuma-san is offline  
Old 12.07.2008., 15:30   #11
Priključujem se ovoj temi sa sljedećim pitanjem: moja majka je sada preuzela obiteljsku mirovinu. moj otac je bio branitelj dragovoljac. umro je prije 6 godina. obiteljska mirovina iznosi oko 1400 kn + neki dodatak oko 200 kn. molim vas da nas savjetujete ima li moja majka pravo na braniteljski dodatak na mirovinu i kako ga može ostvariti i kome se obratiti. Unaprijed hvala.
__________________
...spustila te zvijezda na planetu da mi budeš radost... Klub 777

purpurna kiša is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:17.