Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2008., 01:10   #1
Sterilizator - da ili ne?

Čitam ja, i čitam... - što zapravo sa sterilizacijom?

Neki tvrde da je dovoljno isprati bočice u vrućoj vodi...neki se kunu u sterilizator za mikrovalnu, neki u one obične...

Što koristite, koliko često, dokad sterilizacija...HELP

Znam, znam... neinformirana sam,... ali zato imam vas
__________________
*Postoje samo 3 boje, 10 brojeva i 7 nota; važno je ono što činimo s njima*
Nikad ne mislim o budućnosti. Uvijek sama dođe.
aapsolutno* is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 01:16   #2
Sterilizator dobro dođe ako se bočice često koriste,ja ga nemam i ne treba mi,dojim,a nekad mu dam vode na žličicu. Dude prokuhavam u loncu
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 01:30   #3
čemu to?
po toj liniji, i ruke bi se trebale dezinficirati svaki put prije nego klinca primiš. da ne spominjem okolinu, tepihe, krevete, deke, sve što beba dodiruje. još dok počne puzati. apsurdno. sterilna bočica, a puže po tepihu punom bakterija.
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 02:55   #4
bebe koje ne piju mlijeko direktno sa sise trebaju bocice puno prije nego sto pocnu puzati, to je valjda jasno svakome tko je ikada uzivo vidio bebu istina je da se bradavice ne treba posebno sterilizirati prije dojenja, ali bocice bome treba
sterilizator ne treba kupovati unaprijed, nego tek ako se pojavi potreba. ako otkuhavate u loncu, dobro je koristiti destiliranu vodu, zbog kamenca.
cd8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 09:43   #5
Baš tema o kojoj sam neki dan s mamom pričala.
Ne znam, al prvo vrijeme ako budem samo dojila svi su rekli ne treba ništa, svega je dovoljno u mlijeku.
A drugo kad bočicu operem u preilici za suđe ona je oprana na 65° na toliko i pelene budem prala.

Treba oprezno, al sterilizirati - pa dijete mora se polako navikavati na sve iz okoline i dizati imunološki sustav
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 13:54   #6
Quote:
misiz S kaže: Pogledaj post
svi su rekli ne treba ništa, svega je dovoljno u mlijeku.

ne samo da je dovoljno u mlijeku nego ti čajevi i vida ispiru zaštitni sloj koji majčino mlijeko stvara u želucu

ajd, samo bez panike aapsolutno - rodi, vidi kako će ti ići dojenje i hoćeš li uopće koristiti bočice pa ćeš tek tad znat treba čli ti sterilizator ili ne
nema potrebe to kupovati unaprijed
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 13:55   #7
Quote:
Splenda kaže: Pogledaj post
po toj liniji, i ruke bi se trebale dezinficirati svaki put prije nego klinca primiš. da ne spominjem okolinu, tepihe, krevete, deke,
naše ruke, okolina, krevetu, tepisi i deke ne idu bebi u usta i želučić

ja sam za umjerenu sterilizaciju, nikako za opsesivno steriliziranje, al tebi bome logika ne valja
sterilizira se ono što bebi ide u usta. kreveti i deke nemaju veze s tim.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 15:02   #8
HVALA cure!

Znam da će mi trebati već nakon 3 mjeseca

Morat ću raditi...

zato sam htjela to kupiti prije nego što naše zlato dođe.
__________________
*Postoje samo 3 boje, 10 brojeva i 7 nota; važno je ono što činimo s njima*
Nikad ne mislim o budućnosti. Uvijek sama dođe.
aapsolutno* is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2008., 00:26   #9
Quote:
aapsolutno* kaže: Pogledaj post

Znam da će mi trebati već nakon 3 mjeseca

Morat ću raditi...
ne kužim, a zašto ne bi mogla prokuhavati?
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2008., 00:42   #10
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ne kužim, a zašto ne bi mogla prokuhavati?

Nisam ni rekla da ne bih mogla

ja ovdje pitam što je tko koristio, tražim praktične savjete i sl.

...pa ću po tome i sama vidjeti što ću - lonac ili neku spravicu

Lonac mi uvijek preostaje
__________________
*Postoje samo 3 boje, 10 brojeva i 7 nota; važno je ono što činimo s njima*
Nikad ne mislim o budućnosti. Uvijek sama dođe.
aapsolutno* is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2008., 01:00   #11
Quote:
cd8 kaže: Pogledaj post
bebe koje ne piju mlijeko direktno sa sise trebaju bocice puno prije nego sto pocnu puzati, to je valjda jasno svakome tko je ikada uzivo vidio bebu istina je da se bradavice ne treba posebno sterilizirati prije dojenja, ali bocice bome treba
sterilizator ne treba kupovati unaprijed, nego tek ako se pojavi potreba. ako otkuhavate u loncu, dobro je koristiti destiliranu vodu, zbog kamenca.

daj mi ovo malo pojasni??? ne kuzim zasto bi beba koj asise trebala bocicu uopce i jos k tome prije nego pocne puzati....moj ediejte je koristilo bocicu samo zasto sto je zbog bolesti moralo a vodu nikada nije pilo preko bocice nego direktno preko case ( vec sa 5 mjeseci) i preko case za uciti piti.

osobno smatram daje sterilizator nepotreban ali svatko odlucuje kako zeli...moj mali je mjesec dana jeo iz bocice i nije mi nimalo bio preoblem oprat bocice i spremit ih
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2008., 08:32   #12
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
daj mi ovo malo pojasni??? ne kuzim zasto bi beba koj asise trebala bocicu uopce i jos k tome prije nego pocne puzati....moj ediejte je koristilo bocicu samo zasto sto je zbog bolesti moralo a vodu nikada nije pilo preko bocice nego direktno preko case ( vec sa 5 mjeseci) i preko case za uciti piti.
daj se skoncentriraj, please uspjela si citirati, cak i boldati, te istodobno upravo suprotno razumjeti napisano

napisala sam "bebe koje NE piju mlijeko direktno sa sise"

pri tome se misli na:
1. bebe koje uopce ne doje nego piju formulu
2. bebe koje ne doje sa sise, nego piju majcino izdojeno mlijeko

dakle, njima trebaju bocice, i ako majka od pocetka ne doji, to znaci da ih hrani preko bocice. tek rodjene bebe ne puzu, koliko se sjecam. doduse, davno je bilo kad sam rodila, vec dvije godine, mozda se u medjuvremenu nesto promijenilo
cd8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2008., 17:03   #13
Quote:
aapsolutno* kaže: Pogledaj post
ja ovdje pitam što je tko koristio, tražim praktične savjete i sl.

...pa ću po tome i sama vidjeti što ću - lonac ili neku spravicu
ali bila si rekla kako ZNAŠ da će ti trebati

evo ti savjet - nemoj vidjet prema tome što ti ovdje netko napiše hoćeš li kupiti sterilizator unaprijed ili ne jer su iskustva, bebe i mame različite...nekom je sterilizator super stvar, a a nekom bi skupljao prašinu
tako da vidi tek kad ti bude eventualno zatrebao...probaš par dana pa vidiš dal ti iskuhavanje biočica oduzima previše vremena

ja sam ga dobila, ali ne bi mi palo na pamet kupit ga nikad. pogotovo ne prije no što se beba rodi.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2008., 19:53   #14
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
naše ruke, okolina, krevetu, tepisi i deke ne idu bebi u usta i želučić

ja sam za umjerenu sterilizaciju, nikako za opsesivno steriliziranje, al tebi bome logika ne valja
sterilizira se ono što bebi ide u usta. kreveti i deke nemaju veze s tim.
beba si sama stavlja prste u usta,naravno, ak nema ruke svezane. a prethodno je dotaknula dekicu ili neki predmet na kojem su grinje i bakterije. a također, bakterije su i u zraku koji udiše. i smiješno je što ima "sterilnu" bočicu, jer ta bočica je sterilna samo dok se ne izvadi iz sterilizatora jer istog trena kad se izvadi već je kontaminirana.
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2008., 22:20   #15
Ja sam kupila onaj Aventov za mikrovalnu pa kud puklo I onako san kupila hrpu nepotrebnih stvari - a šta ću kad me to veseli
Thai is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 01:13   #16
Quote:
cd8 kaže: Pogledaj post
daj se skoncentriraj, please uspjela si citirati, cak i boldati, te istodobno upravo suprotno razumjeti napisano

napisala sam "bebe koje NE piju mlijeko direktno sa sise"

pri tome se misli na:
1. bebe koje uopce ne doje nego piju formulu
2. bebe koje ne doje sa sise, nego piju majcino izdojeno mlijeko

dakle, njima trebaju bocice, i ako majka od pocetka ne doji, to znaci da ih hrani preko bocice. tek rodjene bebe ne puzu, koliko se sjecam. doduse, davno je bilo kad sam rodila, vec dvije godine, mozda se u medjuvremenu nesto promijenilo
joj joj treba me tuci ponekad
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 02:22   #17
ja sam ga dobila pa ga i koristim, iako isključivo dojim od samog početka (dakle da se iskoristiti i za druge stvari osim bočica)... steriliziram dudice, igračkice, prije i izdajalicu, šta god je trebalo, pogotovo kad je bila maja maja i nježna ... philipsov neki na paru, praktično je, ali ipak mislim da se može i bez..
__________________
Čuda ne postoje.
Postoji samo ljudsko neznanje.
Precious X is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 02:40   #18
I ja mislim kupiti Aventov sterilizator za mikrovalnu. Od prokuhavanja su mi bočice pobijelile!
yasmine is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 09:57   #19
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ali bila si rekla kako ZNAŠ da će ti trebati

evo ti savjet - nemoj vidjet prema tome što ti ovdje netko napiše hoćeš li kupiti sterilizator unaprijed ili ne jer su iskustva, bebe i mame različite...nekom je sterilizator super stvar, a a nekom bi skupljao prašinu
tako da vidi tek kad ti bude eventualno zatrebao...probaš par dana pa vidiš dal ti iskuhavanje biočica oduzima previše vremena

ja sam ga dobila, ali ne bi mi palo na pamet kupit ga nikad. pogotovo ne prije no što se beba rodi.
mislim da je sterilizator nepotrebna stvar, evo četvrto dijete imam i nikad nisam koristila sterilizator (dojenje u prvih šest mjeseci - a što će mi onda poslije dijete jede na žlicu) a prvom i drugom djetetu sam prokuhavala bočice i dudice i nikome se nije ništa dogodilo, to je više stvar odabira i po mom ak netko ima viška love neka kupi (ja sam za tu lovu kupila nešto potrebnije)....
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 10:44   #20
ja sam pitala patronažnu dal je pametno kupiti sterilizator,ona kaže da ga ona nikad nebi kupila,nego bi dva puta tjedno otkuhala bočice i dudice.kaže da nema smisla sve sterilizirat da bebe treba privikavati na bakterije i da nije dobro da sve bude sterilno,u protivnom njen imunološki sistem se ne razvije dobro pa čim krene u jaslice pobere 100 bolešćina
jarezica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:05.