Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.05.2008., 23:06   #21
nije potreban...istu stvar dobiješ u običnoj staklenoj posudi sa malo vode...

a i nakon 1 mj ja ništa nisam sterilizirala...(doduše nismo imali dude ni bočice)...

slžem se sa splendom...

da samo vidite na što malac liči sad kad je vani cijeli dan
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 14:59   #22
Mislim da je prokuhavanje jednako efikasno kao i sterilizator ali bože moj, ako netko želi jednostavniji način, zašto ne?! I nije neka investicija, u chicca košta 170 kn onaj za mikrovalnu...
i slažem se da nevalja previše patit od sterilnosti jer se djete treba navikavat na bakcile i jačat svoj imunitet!

p.s. dabogda ja dojila pa ne morala imat ni bočice ni dudice a kamoli sterilizator!!
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 17:19   #23
Quote:
yasmine kaže: Pogledaj post
I ja mislim kupiti Aventov sterilizator za mikrovalnu. Od prokuhavanja su mi bočice pobijelile!
to ti je od vode,kamenac. koristi destiliranu.
cd8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 18:31   #24
ja san u pocetku starinski prokuhavala dok mi nije puknia film i poslala muza u apoteku da kupi aventov. Preporodila san se i ja i on, svaka cast onome ko ga je izmislia. Naime, prvih misec dana mala je tribala papat svaka 2 sata, pa eto zamislite koliko bocica. A da ne govorin da nakon tjedan dana nisan mogla tecu (lonac) pripoznat od kamenca. Zavrsila je u smecu.
NelaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 18:38   #25
imam ja pitanje: jel u sterilizator ide obicna voda, ili sto? (sorry, nikad ne vidjeh kako to izgleda)

i ako ide, kako onda nema kamenca?

ako nema kamenca, onda se mozda i isplati nekome kome treba puno bocica, jer ako koristite moj recept s destiliranom nije bas jeftino
cd8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 20:50   #26
ja ću reći kako je s mojim... obična voda, a kamenac se nakuplja na dnu, pa ga svako malo uklanjam mješavinom octa i vode.. (po uputstvu, a učinkovito je skroz, šta je je)
__________________
Čuda ne postoje.
Postoji samo ljudsko neznanje.
Precious X is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 20:58   #27
Jesam ja jedina koja ima perilicu suđa ili sam samo blesava
Zašto ne bi bilo dovoljno oprati bočicu u perilici - na 65° (na toliko se i platnene pelene peru), kad je oprana i još vruća zatvorit ju i unutra sve 5

Možda sam ja blesava
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 02:08   #28
Quote:
misiz S kaže: Pogledaj post
Zašto ne bi bilo dovoljno oprati bočicu u perilici - na 65° (na toliko se i platnene pelene peru), kad je oprana i još vruća zatvorit ju i unutra sve 5

kažu da nije prvih mjesec dana
tj. možeš prat tako, ali trebaš još bar jednom tjedno sterilizirati
(+ ja kad perem bočice u suđerici uvijek dodatno isperem jer mi se često znalo dogoditi da mi se napravi pjena u čaši kad bih natočila vodu - tak da ne vjerujem suđerica ispiranju)

platnene pelene se peglaju - to je sterilizacija
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 02:13   #29
Lali Puna, zasto ne spavas? Sta to znaci Lali Puna? Meni danas termin, pa aj da saznam pre nego sto rodim...
__________________
Yesterday is History, Tomorrow is a Mistery, Today is a Gift!
draganica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 02:59   #30
Quote:
misiz S kaže: Pogledaj post
Baš tema o kojoj sam neki dan s mamom pričala.
Ne znam, al prvo vrijeme ako budem samo dojila svi su rekli ne treba ništa, svega je dovoljno u mlijeku.
A drugo kad bočicu operem u preilici za suđe ona je oprana na 65° na toliko i pelene budem prala.

Treba oprezno, al sterilizirati - pa dijete mora se polako navikavati na sve iz okoline i dizati imunološki sustav
Bocice ne smijes prati u perilici za sudje jer se ostecuju i onda neki vrag vise s njima ne stima, pise ti na svim onim uputama kaj dobijes uz bocicu (barem na Nukovima), ni staklene, ni plasticne.
Sterilizator vam akutno ne treba, ali kupite si za svaki slucaj bar jednu flasicu i jednu kutiju adaptiranog. Nekima ne dodje mlijeko odmah (vec recimo 5. dan), a puste vas doma (treci dan) i dijete vam je gladno.... Desilo se mojim frendovima da su kucali na vrata dezurne apoteke u neko ludo doba noci s nedjelje na ponedjeljak
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 03:01   #31
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
kažu da nije prvih mjesec dana
tj. možeš prat tako, ali trebaš još bar jednom tjedno sterilizirati
(+ ja kad perem bočice u suđerici uvijek dodatno isperem jer mi se često znalo dogoditi da mi se napravi pjena u čaši kad bih natočila vodu - tak da ne vjerujem suđerica ispiranju)

platnene pelene se peglaju - to je sterilizacija
Peglaju se radi Candide, a peru se na 100 stupnjeva
Ali zar netko ima namjeru koristit platnene? Misiz S? Nemoj zeno.... nemoj
Ja sam morala, pol zivota su mi odnijele, a onda su dosli racuni
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 03:02   #32
Quote:
misiz S kaže: Pogledaj post
Jesam ja jedina koja ima perilicu suđa ili sam samo blesava
Zašto ne bi bilo dovoljno oprati bočicu u perilici - na 65° (na toliko se i platnene pelene peru), kad je oprana i još vruća zatvorit ju i unutra sve 5

Možda sam ja blesava
Nisi bedasta, ali nisi bas gledala bocice vidim
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 10:02   #33
Nisam bočice gledala - nadam se da mi neće trebati.
Doduše - koliko god se sve to striliziralo - čim izađe van - eto bakterija i virusa posvuda
Platnene pelene je dovoljno oprati na 60° - što je i meni logično budući da ta tamperetura ubija veeeeeliku većinu bakterija i ostalih mikroorganizama. Ja znam za dubokomorske bakterije koje žive na 80° al ne vjerujem da su te prisutne tako daleko od MArijanske brazde
A nakon peglanja su opet na zraku - ne stavlješ ih u steriliziranu prostoriju

Meni je ta sterilizacija pomalo smiješna jer znam što je pravo laboratorijsko i bakteriološko steriliziranje pa eto, malo mi je to nov pojam u ovom kontekstu za sad

Od platnenih ne odustajem

A vidjet ćemo. U svakom slučaju volim vaša iskustva
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 11:01   #34
Ma peglaju se radi gljiva. A peru na 100 jer onu divnu zelenu boju kakice nemres nicim isprat. I skupljas ih, da i onda moraju bit u octu jer se u roku 1 dana namnoze gljive koje obicnim pranjem nemres unistit ( sve smrdi na plijesan). Budes vidjela. Mogla bih eseje pisat. Otkad je narasla pa mogu koristit druge pelene preporodila sam se.
Ak ne mislis peglat pelene i ak ti vesmasina dobro ispire bez dodatnog ispiranja mozda i prezivis psihicki, fizicki i financijski (uz sve Bandiceve fore)
Osobno smatram da bi vrijeme koje sam utrosila na predispiranje, ispiranje i peglanje istih bolje efektivno utrosila da sam se odmorila ili pojela nekaj. A onda je jos dosla razlika za vodu, ajmeeeee
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 11:10   #35
Pa gljive isto ubrajam u mikroorganizme - budući da će sunčanica teško izrasti na peleni

Mašina je mrak, nova, prezadovoljna sam s njom.

A onda se pitam - kako li je moja mama ostala bez trauma A nije bilo jednokratnih kad je mene previjala

Živi bili pa vidjeli
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 22:14   #36
Quote:
misiz S kaže: Pogledaj post

Meni je ta sterilizacija pomalo smiješna jer znam što je pravo laboratorijsko i bakteriološko steriliziranje pa eto, malo mi je to nov pojam u ovom kontekstu za sad

kad pričam o sterilizaciji bilo iskuhavanjem bilo peglanjem idem od pretpostavke da smo sve ovdje dovoljno pametne i s dovoljnon zdravog razuma da to 'sterilizacija' i 'sterilno' ne shvaćamo doslovno i da nijedna mama ne misli da je to ekčuli STERILNO nakon sterilizacije
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 22:39   #37
Imam osjećaj da neki misle da je to onda sterilno

A bumo vidli.

__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 20:22   #38
imam pitanje vezano za sterilizaciju bočica. mali je na cici i bočice koristim samo kada izdajam mlijeko, zasada mi nije problem ih par puta tjedno sterilizirati tj.prokuhati 5 min.u kipućoj vodi, ali nakon toga su bočica i dudica skroz bijele od kamenca, malo ih operem opet pod vodom, ali je to i dalje bijelo. da li beba smije piti iz takve bočice? radi se o plastičnim bočicama, da li ima negdje za kupiti staklenih? da li mi se isplati kupiti sterilizator i kakve su bočice nakon toga?
kupujem uskoro perilicu posuđa, da li se bočice smiju stavljati u nju?
maza1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 21:11   #39
Quote:
maza1 kaže: Pogledaj post
imam pitanje vezano za sterilizaciju bočica. mali je na cici i bočice koristim samo kada izdajam mlijeko, zasada mi nije problem ih par puta tjedno sterilizirati tj.prokuhati 5 min.u kipućoj vodi, ali nakon toga su bočica i dudica skroz bijele od kamenca, malo ih operem opet pod vodom, ali je to i dalje bijelo. da li beba smije piti iz takve bočice? radi se o plastičnim bočicama, da li ima negdje za kupiti staklenih? da li mi se isplati kupiti sterilizator i kakve su bočice nakon toga?
kupujem uskoro perilicu posuđa, da li se bočice smiju stavljati u nju?
Ja sam stavljala Aventove plastične flašice i dudice u mašinu za suđe i bilo je sve OK!
__________________
P 30.06.2005. i L 28.04.2009.Ja sam na proputovanju kroz vječnost, imam još beskrajno mnogo vremena i sve je u najboljem redu...
TinchiS is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 21:59   #40
Potpisujem TinchiS, a sterilizacija se odrzavala tako da sam sve umotala u tetru i onda umocila i prokuhala na 5 min -ni traga bijelome
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:04.