Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Pogledaj rezultate ankete: mislim da je bumbo sjedalica
porez na budale i ujedno steti bebi 35 66.04%
interesantna sjediljka.. i najvjerojatnije bezopasna 18 33.96%
Glasovatelji: 53. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2008., 23:26   #1
Bumbo sjedalica

http://www.apollonia.hr/index.php?op...=80&Itemid=139

http://www.bumbobabysitter.com/

Sto mislite o njoj? Jedna forumasica (iz kanade, ako me sjecanje sluzi ) je spomenula ovu sjedalicu I cini mi se da je bila popljuvana
A taj Bumbo ima kojekakve certifikate.. I neki ga fizioterapeuti preporucuju.. U Americi majke koriste tu sjediljku, navodno, sveu16.. Izgleda ko tuta ..fora je.. A pomaze ucenju ispravnog drzanja kicme, kukica..kod sjedenja bebica.. Daklem anatomska je I navodno odlicna..
Ima ju frendica..koristila ju je sa oboje djecice I kaze da je stvarno prezadovoljna.. A djecica su zdrava, sa zdravom kicmicom.. A I voljela su sjediti u njoj..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 23:34   #2
Do Bumbe su nam pomagali prosjediti uz pomoć jastučića.
meni ova prva rečenica sa te stranice već zvuči pogrešno.. jer ne treba pomoći bebi da prosjedi pomoću jastučića, treba se moći sama posjesti ..i sve dalje što već i vrapci na grani pjevaju (ako čitaju tu po forumu)

i da.. tu forumašicu su baš gadno iznapadali kad je stavila fotku svog klinca u toj bumbo sjedalici.. bilo je ružno za čitati
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 23:38   #3
frendovi dobili bumbo i stavili u nju bebu od 2 mjeseca ..dobro, kao za probu samo, al stavljat će ju kad će imat 4
ja ju ne bih kupila, a da ju dobijem, koristila bih ju tek kad bi beba mogla samostalno sjedit (moja još ne sjedi, al je sad otkrila okretanje u svim smjerovima i savladala ga pa joj uopće nije fora bilo gdje sjedit..i u viperu se migolji i nesretna je...a kak ne bi bila u nčem što ju fiksira u jedan položaj)

mislim da sam negdje čitala da je ta sjedalica zapravo ortopedsko pomagalo i koristi se za bebe s problemima kralješnice/kukova/zdjelice..hrvatski uvoznik i jest firma koja uvozi i distrubuira ortopedska pomagala..dakle, da se bumbo smije koristiti prije no što beba može sama sjedit samo ako ortoped/fizijatar to preporuči

evo uvoznika

edit, sa stranice:
Bumbo je jednostavan način za uspostavljanje komunikacije i ranu socijalizaciju beba kod kuće i u jaslicama. Zamislite bebe koje sjede i igraju se zajedno, licem u lice, a ne u krevetićima, izolirane ili puzeći po podu.
da, bebama je puno zabavnije igrat se kad su posjednute svaka u svoju stolicu i fiksirane, nego kad mogu skupa puzati, dirati se, uzimat si igračke, tuć se snjima po glavi, čupat se...

S Bumbom možete napraviti sjajan baby party za prvi rođendan vašeg djeteta.


meni ovo zvuči k'o tv prodaja, nemrem si pomoć....
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 23:41   #4
.. Na cije frendove?

Moji su koristili bumbu sa oboje djece I pokazala se ok. Nisu ih postavljali unutra sa par mjeseci iako se kao mogu od 4mj..

Da.. Pomaze ucenju ispravnog drzanja kod sjedenja..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 23:43   #5
A sto se tice pljuvanja.. I mene ste pohrackale za Tummy tub pa je ispalo da nam je bio presavrsen I jos uvijek zalimo sto smo ga prerasli..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 23:44   #6
https://www.forum.hr/showthread.php?t=330102

a evo i di je bilo kolinje..
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 23:47   #7
Meni to fora izgleda.. al ne bi nikako u to stavljala dijete od 4 mj..

A i cijena je malo tu mač....
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 23:48   #8
I meni tada je ta sjedalica izgledala.. .. No sada nakon svih tih clanaka, komentara...:klopica:
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 23:57   #9
Glasala. Mos mislit za sto

Priznajem, kreten sam i vjerujem svakoj reklami koja mi obecava da ce rjesit moje podocnjake, bore i celulit u 14 dana.
Koliko sam para na kreme spucala, mogla sam vec Glumicicu komotno otic
Al sa svojom bebom se necu zajebavat.
A ono da im je zabavnije tak nego puzat - macku o rep.
To je reklama za one roditelje koji se boje prljavog puzanja i prec ce sa sjedenja na hodalice, pa na vodjenje za rukicu.

Moj bi sjedio mos mislit, cim se okrenuo upr'o je sve snagice u vjezbanje puzanja, al cak i da bi - ne bih mu nikad to kupila.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2008., 00:04   #10
koja je funkcija toga?Ajde nek mi neko argumentira funkciju i trčim to kupit za drugo dijete prije negoli trudna ostanem
Nema je, naravno, dijete smije sjedit kad samo prosjedi, i onda more sjedit bilodi, šta će mu posebna,anatomska,nemampojma kakva sjedalica...ne posjeda se prije i NE SAMO ZBOG KIČME! (isto kao što ništa ne smije prije nego je za to spremno)
__________________
u kupusu.
kupusichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2008., 00:09   #11
glasala sam,ne bih je kupila jer mislim da je to još jedna izmišljotina za ubiranje para,samo čekam kad će je zabranit ko i hodalicu. Za mene prevelik rizik,ako i je tako dobra,mislim da ipak nema boljeg od toga kad se dijete samo posjedne
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2008., 00:17   #12
Nešto mi govori (a mama zna najbolje, valjda) da sve što je umjetno, nije dobro. Ovo bih upotrijebila isključivo kao ortopedsko pomagalo.
Ili rođendanski party, kako kaže Zmijica. Samo što onda treba kupiti takvih dvadesetak.
phuketya is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2008., 00:49   #13
Ne vidim poantu, iskreno govoreć. Moja beba sjela, par dana poslije propuzala i otad je ništa ne može zaustait da sjedi di oće i ide di oće; tako da ne bi rekla da bi ona htjela bit u tome dulje od cca. 5 sekundi. A prije nego se sama posjedne nije dobro posjedat, kažu.
Vidjela sam tu sjedalicu u apoteci u Zvonimirovoj; izgleda mi ko glomazna tuta.
NikaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2008., 02:22   #14
i ja glasala....

osim što bebi koja ne sjedi ne treba forsirat sjedenje, 99 posto beba kad skuži puzanje i sve ostalo neće bit u tome duže od 2 sec...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2008., 03:09   #15
Meni se to svidja!Mozda nebi stavila dijete u to od 4 mjeseca al mi je bas super i cini se ok
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2008., 03:20   #16
bas sam neki dan vidila u ducanu ovu sijedalicu, 20-30 dolara, nemam pojma nista o proizvodjacu, ali ne mijerite se sa americkim trzistem, oni ovdje prodaju sve i svasta samo da prodaju, a ameri kao velika potrosacka nacija kad vidi reklamu kupi i zabaci u cosak....ja ne znam ovdje da ima itko to za dijete..nisam vidila...

O
__________________
If you think that something small cannot make a difference - try going to sleep with a mosquito in the room
trapava is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2008., 08:48   #17
Nasla sam na rodama to da ameri to kupuju I postavljaju bebe od cak 1,5mj u nju ..
daklem, koriste je..
Od frendice, kojoj je dvoje prosjedilo u njoj, vece dijete je izrazito zivo.. Nema mira sekundu.. Nije spavala zbog nje od kada se rodila I stalno trci za njom jer jednostavno nema mira ... No, kad bi ju bila posjela u bumbu, bila je mirna.. okruzila bi ju igrackama I mirna je neko vrijeme.. Malena se igra, nemoze ispasti I ako hoce van, zove ju.. Hranila ju je u bumbi,.. I sta je znam sto jos.. Uglavnom pokazala joj se jako korisna..

Pretpostavila sam da cete skoro svi popljuvati.. no zanimalo me ko nece (isto kao I za tt)
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2008., 11:03   #18
Većina pobjeđuje, Leonee. Hehe
Jedino bih ga hranila u tome. Čini mi se da je udobna za sjediti. Nisam probala.
A za ostalo, već sam napisala.
phuketya is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2008., 11:54   #19
A jok! Pobjedjujem ja. moje su pare
Bas me zanima u sta ce nasa djeca stavljat svoju djecu
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2008., 12:17   #20
Sad si mi dala ideju. Inače volim patentirati.
Nikada nisam ništa unovčila.
phuketya is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:21.