Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Pogledaj rezultate ankete: mislim da je bumbo sjedalica
porez na budale i ujedno steti bebi 35 66.04%
interesantna sjediljka.. i najvjerojatnije bezopasna 18 33.96%
Glasovatelji: 53. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2008., 12:33   #21
glasala za ono prvo

liči mi malo na tutu koju imamo. pokušala sam ga staviti u nju. sjeo, kes od uha do uha, sišao s nje i vukao je po stanu
istu sudbinu predviđam i za takve sjedalice
__________________
#timLaZarra
stella24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 23:05   #22
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post

mislim da sam negdje čitala da je ta sjedalica zapravo ortopedsko pomagalo i koristi se za bebe s problemima kralješnice/kukova/zdjelice..hrvatski uvoznik i jest firma koja uvozi i distrubuira ortopedska pomagala..dakle, da se bumbo smije koristiti prije no što beba može sama sjedit samo ako ortoped/fizijatar to preporuči
Da u pravu si to ustvari i je za takve stvari! Jer zdravo djete to ne treba jer se može samo i mora pokušavati dizati u sjedeći položaj i iz njega dalje na četveronoški .... što iz bumba ne može!
__________________
Tko me voli kaže mi što zna i da mi što ima!!!
crvena ruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 22:17   #23
Evo i mene da ubacim svoja 2 centa ( da, to sam ja ona popljuvana )
Imam bumbo, koristila sa malenom od 3-4 mjeseca, stvarcica je super kada moras spustiti bebaca koji voli da zvirla svugdi, i lezanje na podu jednostavno nije fun. Super je kao alternativa za stolicu hranilicu itd. I ne nije nesto u sto stavis dijete po par sati da sjedi (da budem jasna)

Bumbo nije za djecu mladju od 3 mjeseca
niposto se ne smije stavljati na sto ili bilo kakvu uzvisenu povrsinu
ne koristiti u kadi za kupanje

Da li svi roditelji postuju ova pravila? NE


Kad je koristen kako treba Bumbo je naravno isto vazi za mnogo drugih napravica/pomagalica
__________________
13. 05 stigla moja Lana, bas na termin :)
4294g 53cm
lutkish is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 23:51   #24
Lutkish, do kada si ga ti koristila? Koliko kila je tvoja cura (jel tak? ) mogla sjesti u bumbo?
Ja bi ga uzela, no cini mi se da moj bumbar je prerastao tu sjediljku, ili ako nije vrlo brzo ce (imamo 6mj I sigurno, ako ne I vise.. 10kg)..
Mislim da je stolica zgodna I bolja stvar od vipera (u njega vise ne zeli ni pod razno..koji god nivo da stavim )..a posebno za bebe koje zele zujati..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 23:57   #25
I mene zanima do kad to beba moze koristi. Imam i ja jednog bumbara i vec dugo gledam tu stolicu ali svi mi govore da u tome bebe sjede mozda samo mjesec dana. MM vec cupa kosu od svih stvari koje mu se zaplicu za noge a ne koriste se. Ne zelim jos jednu takvu.
Sanjchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2008., 01:02   #26
Pa Naja je u bumbu sjedila da se igra dok nije propuzala, sa nekih 6-7 mjeseci, za hranjenje smo ga koristili i duze, ona je prohodala sa 9 mjeseci pa ga stvarno nismo dugo koristili, prospekt kaze da se moze koristiti do 14 mjeseci i do 22 lbs tezine (oko 10kg) i sami proizvodjaci kazu da sve ovisi o velicini i razvoju djeteta, tj. kad skuze da se mogu izvuci iz njega
Mislim da ti ne vrijedi sada kupovati bumbo, pogotovo ako mali moze sam sjediti (ipak je bumbo dezajniran za bebe koje ne mogu same sjediti)
__________________
13. 05 stigla moja Lana, bas na termin :)
4294g 53cm
lutkish is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2008., 21:58   #27
To sam si I mislila.. ..
Nasla sam negdje na nekom americkom forumu da je neko spomenuo do 22lbs.. Al pomislih da je zabrijao
E jezi ga.. Ja imam bumbara koji ko sivonja se upire da sjedi .. Tako da je nebi dugo koristila..

Steta, bas mi je fora.. ..

..Al..mozda za drugo nabavim
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2010., 12:07   #28
ja dižem temu ovog -poreza na budale -kako ste nazvali jednom u anketi

i pitam ima li to netko za prodati?

naime ispada da ovo nije porez na budale nama fizijatri to preporučili za koristimo, za one koje neznaju imam malog vježbača doma
__________________
trebam sretne misli
BUBAMARA22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 22:10   #29
Quote:
BUBAMARA22 kaže: Pogledaj post
ja dižem temu ovog -poreza na budale -kako ste nazvali jednom u anketi

i pitam ima li to netko za prodati?

naime ispada da ovo nije porez na budale nama fizijatri to preporučili za koristimo, za one koje neznaju imam malog vježbača doma
mi smo imali posuđenu i počeli smo je koristiti s 4 mj sve do 6 mj. Nama je bila super jer je mogao sve gledati i jesti iz toga. Pun pogodak
__________________
Moji dečki 13.10.2009 i 30.09.2015
danci1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 22:51   #30
Quote:
BUBAMARA22 kaže: Pogledaj post
ja dižem temu ovog -poreza na budale -kako ste nazvali jednom u anketi

i pitam ima li to netko za prodati?

naime ispada da ovo nije porez na budale nama fizijatri to preporučili za koristimo, za one koje neznaju imam malog vježbača doma
A sto su vam rekli, za sto je dobra?
Ja sam laik ali zdravo dijete ne bi nikako stavljala u to (niti u ista drugo) da sjedi.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 23:52   #31
ja se već vidim za jedno 20-30 godina kako popujem svojoj djeci u što to zaboga stavljaju moje unuke ko što je moja mama meni za AS jaje i viper! ma krv mi je popila...
__________________
♥♥ Filip 18.02.2010. ♥♥
žeeljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2010., 08:24   #32
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
A sto su vam rekli, za sto je dobra?
Ja sam laik ali zdravo dijete ne bi nikako stavljala u to (niti u ista drugo) da sjedi.
kolko sam skužila ona je ortopedska i bebama ništa nemože biti

dobili preporuku da ukupno bivanje unutra bude do max 30min dnevno, znači puno puno puta po nekoliko minuta

kod njega konkretno zbog mišića leđa jer ima jedan sklop na lijevoj lopatici koji mu je dosta čvrst,pa zbog pokretljivosti

b ima 6.mj
__________________
trebam sretne misli
BUBAMARA22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2010., 08:26   #33
e da ona je napravljena tako da se djetetetova težini rasporedi cjelom dužinom tako da djete nema opterećenje na jednu točku,rit ili šta već
__________________
trebam sretne misli
BUBAMARA22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 22:53   #34
Ne vidim kako bi ovo moglo štetiti bebi
Svatko ima pravo na svoj izbor. Meni Bumbo zvuči samo preskupo za vrijeme koje bi ga koristila, da košta 200 kn, možda bi ju i kupili
A ovo - kada beba prosjedi da ne treba pomoć... ma nemojte me zezat... pa sve bebe kada tek počnu pokušavat sjedit se prevrću na sve strane i gube ravnotežu, pa ih stavljamo u jastuke za dojenje, držimo u krilu, podboltavamo kako stignemo, zašto bi Bumbo bio lošije rješenje?
__________________
I'm not quiet, I'm plotting.
Annie Lou is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 23:01   #35
Dijete koje ne može samostalno sjediti nije dobro podboltavati. Kad sazrije dovoljno da može sjediti bez prevrtanja, sjedit će bez prevrtanja. Do onda mu posjedanje i podboltavanje samo šteti.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 09:12   #36
moji jesu u toj sjedalici kada se igramo ...imaju 8 mj....
BoniZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2011., 17:07   #37
Bok, ima koja među vama koja vise ne koristi Bumbo? Pregledala sam njuskalo, nema polovnih, a zao mi je dati 450 kn za to...treće dijete je... Tko bi prodao, neka se javi na po
Pozdrav
daisygf is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2011., 00:29   #38
Quote:
daisygf kaže: Pogledaj post
Bok, ima koja među vama koja vise ne koristi Bumbo? Pregledala sam njuskalo, nema polovnih, a zao mi je dati 450 kn za to...treće dijete je... Tko bi prodao, neka se javi na po
Pozdrav
Uglavnom, nabavili smo Bumba i stavila sam malog unutra...ima 4 mjeseca. Rezultat: bio je zbunjen, nije mu bas odgovaralo, i kad mu je dosadilo, nakon otprilike minutu, podignuo se nekako na noge, i podignuo leđa pa skoro se prevrnuo. Vidjet ćemo ako budemo napredovali...
daisygf is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2011., 00:35   #39
Kao i za hodalicu tako i ovu sjedalicu mislim da ne može štetiti ako se beba drži unutra desetak minuta dnevno i naravno uz nadzor roditelja
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2011., 13:20   #40
cisto za informaciju, kad sam prije nekoliko godina zavrsila na uzv bubrega imali su malih problemcica da skopcaju di mi je koji organ jer su oko 10cm nize nego bi trebali biti, sve od preranog posijedanja. valjda su mi misici bili preslabi pa su organi kliznili jer ih nije imalo sta drzat, tako da sad znam imat problema i zajebancije bas zbog toga.
gnjavež is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:21.