Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2008., 23:02   #1
Question Sterilizacija bočica - do kada?

Drage mame, do kada ste sterilizirale sve bebine stvarčice?
Moja beba ima 3 mjeseca,pa mi je već nekoliko ljudi reklo da više nema potrebe svaku stvar (dudice,bočice...) sterilizirati jer kao ona više nije tako mala...
Meni se čini da je ipak još prerano prestati sa sterilizacijom,ali evo npr. neki dan sam kupila one grickalice za zube koje imaju u sebi onu tekućinu,pa se hlade u fržideru i na njihovim uputstvima piše izričito ne sterilizirati vrućom sterilizacijom već hladnom? - pa kakva je to hladna sterilizacija?
__________________
Prodajni album
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 23:16   #2
a ja mislila da ti pitaš do kojih gpodina se muškarac ili žena mogu sterilizirati..
a, kad tamo ti na steriliziranje misliš...sterilizirala svaki dan nisam nikad, doduše počela je jest na bočicu tek s neka 2 mjeseca..tad sam sterilizirala cca 2 puta tjedno, poslije jednom tjedno, a sad (5,5 mjeseci) kad se sjetim, što je možda dvaput mjesečno...
sterilizirala sam, naravno, samo ono što je u doticaju s mlijekom, ostalo nema potrebe
ima struja koja kaže da bez obzira koliko beba bila stara treba sterilizirati sav pribor za mlijeko jer je toplo mlijeko super medij za bakterije
ja to ne radim

grickalice i igračke se ne steriliziraju nego operu vrućom vodom samo. mislim, možeš ti probati...tak sam i ja nadobudno frknula to u sterilizator pa mi se sve rastopilo i spigalo..poslije vidjela da na deklaraciji piše da se ne smije sterilizirati nego prat vodom do 60 stupnjeva
(hladna sterilizacija je nekim tabletama u hladnoj vodi, ali meni to preveč kemije pa nisam nikad isprobavala)
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 23:18   #3
Ja nisam imala sterilizator, bočice sam uvijek prala kao i svako drugo suđe, dudu jedamput dnevno isto malo deterđenta i pod vodu.Uvijek sam mislila kako mali romi, njihove mame sigurno ne steriliziraju, pa im nije ništa, a mi sigurno imamo bolje higijenske uvijete nego oni
vanjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 23:22   #4
moja cura ima dvi god.
još voli popit kakao na bočicu
i steriliziram svako 2 -3 dana u mikrovalki na max 2 min
__________________
I onda ?????
jupi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 23:22   #5
Ja isto mislila da je tema sterilizacije muskaraca i djece
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 23:23   #6
e, da..sterilizator sam dobila na posudbu, ne bih ga nikad kupila
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 23:32   #7
Meni je receno da dude i bocice steriliziram do bebina 4 mjeseca. Sad ima 5.5 mjeseci i dalje steriliziram bocice nakon svake upotrebe, a dude jednom dnevno kao i izdajalicu.
A te raznorazne grickalice samo perem sa deterdjentom u mlakoj vodi.

Zadnje uređivanje Sanjchi : 26.08.2008. at 00:03.
Sanjchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 23:40   #8
Meni je super izjava od Modesti (cini mi se ), a glasi: sa prvim steriliziras kuhanjem, a sa drugim puhanjem.
Obzirom da dojim, ne koristimo bocice.. Samo dude I to jako rijetko u pocetku.. Dudice sam znala sterilizirati 1xtjedno do mozda 2mj.. Sada 1xmj..
Grickalice-igracke povremeno operem na 40 ili 60 .. One za zube gotovo ne koristi..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 23:52   #9
Ja sam sterilizirala do nekih 3. mjeseca, a sada samo zalijem dude i bočice vrelom vodom. Prvo je pa forsiram i paničim
micikamikic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2008., 01:07   #10
Upravo sam to pitanje postavila pedijatru i rekao mi je da steriliziram dok ne napuni 3 mj. onda više ne treba sterilizirati iza svakog obroka, nego rjeđe, jedanput na dan i tako pomalo sve rijeđe.

Mi imamo chiccov hladni sterilizator. Tekućinu koja se stavlja u hladnu vodu, traje 24h i bočice, dudice držiš unutra po pola sata. A prije toga operem sa detergentom. A ove igračkice koje imaju i za grickati sa vodom punjeno perem u mašini na 60* iako mi je jednom uletila sa Tijinom robicom na 95* i preživjelo, kao novo. Nije to baš tako osjetljivo kao što piše na deklaraciji. Uostalom i na robici piše prati na 40* ili 60* a ja sve perem na max (95*) i niš se ne dogodi.
__________________
kiss .. kiss
Tina406 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2008., 01:55   #11
ja nisam niš' sterilizirala (djeca su bila dojena, a kasnije su odmah prešla na žlicu), nisam ni vodu prokuhavala

mislim da hladna sterilizacija može biti kemijska, ali i zamrzavanjem (rukneš sve u zamrzivač na -25 kroz par sati, pa valjda sve pokrepa)
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2008., 02:48   #12
moje imaju 5 mj, ja jos steriliziram bočice i dudice itd...nije mi tesko, traje 2,3 minute i to je to...mislim da cu jos neko vrijeme
__________________
GEMINI
mateeaa=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2008., 07:51   #13
mi nismo trebali flašice do 3 mj...i onda smo ih kratko vrijeme prokuhavali...
sad ih znam navečer staviti u suđericu i operu se na 75 stupnjeva i to je o.k. mislim...
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2008., 08:45   #14
evo, promijenila naslov - sad valjda nece biti zabune

inace, jos o sterilizaciji ima ovdje:

kako sterilizirati dude i flašice?
Staklene ili plastične bočice za bebe?
Sterilizator - da ili ne?
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 18:27   #15
možda nisam na pravom mjestu... ali pitat ću ovdje

Svako koliko mijenjate dude na bočicama?
LISA1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 18:29   #16
ja sam prije svaka 2 mj... sa već svakih 5-6 mj....
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 18:33   #17
Quote:
vanjaa kaže: Pogledaj post
Ja nisam imala sterilizator, bočice sam uvijek prala kao i svako drugo suđe, dudu jedamput dnevno isto malo deterđenta i pod vodu.Uvijek sam mislila kako mali romi, njihove mame sigurno ne steriliziraju, pa im nije ništa, a mi sigurno imamo bolje higijenske uvijete nego oni
samo osvrt na stare postove... i ja sam ovako, odnosno nikako
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 22:42   #18
Quote:
jupi kaže: Pogledaj post
moja cura ima dvi god.
još voli popit kakao na bočicu
i steriliziram svako 2 -3 dana u mikrovalki na max 2 min
to ja isto radim.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2011., 15:29   #19
moj je napunio 8mj jos uvijek mu steriliziram bocice a navecer uvijek sve strpam i dude u mikrovalnu,mozda nije vise potrebno ali nije mi tesko potrpat i stavit nek se steriliziraju
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2011., 09:57   #20
mikrovalna mi nikad ali nikad ne bi pala napamet.... ja sam stvarno seljober koji je koristi samo za kokice

znači dovoljno je 2-3 minutice i sterilizirano..super
LISA1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:57.