Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2011., 11:03   #21
možda nije prava tema, ali pitam svejedno: kak odredite temperaturu hrane/mlijeka kad ga napravite? ako sam dobro skontala mora biti oko 40 stupnjeva kad se daje bebici.
jel ima neki toplomjer i za to?
ili sam samo plavuša?
kamenjarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2011., 12:48   #22
Quote:
kamenjarka kaže: Pogledaj post
možda nije prava tema, ali pitam svejedno: kak odredite temperaturu hrane/mlijeka kad ga napravite? ako sam dobro skontala mora biti oko 40 stupnjeva kad se daje bebici.
jel ima neki toplomjer i za to?
ili sam samo plavuša?
mlijeko,čaj provjeravaš na unutarnjoj strani podlaktice,ako ne peče temp je ok a ostalu hranu probam ja da vidim da nije vruće i onda dajem
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2011., 22:51   #23
Quote:
kamenjarka kaže: Pogledaj post
možda nije prava tema, ali pitam svejedno: kak odredite temperaturu hrane/mlijeka kad ga napravite? ako sam dobro skontala mora biti oko 40 stupnjeva kad se daje bebici.
jel ima neki toplomjer i za to?
ili sam samo plavuša?
ne mogu se točno sjetit ali negdje sam vidila (mislim čak na fejsiću kod nekog) kao neki štapić koji promijeni boju kad se mlijeko-čaj ohladi .. vjerojatno u ljekarni ima kupit
LISA1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2011., 00:02   #24
Quote:
LISA1 kaže: Pogledaj post
mikrovalna mi nikad ali nikad ne bi pala napamet.... ja sam stvarno seljober koji je koristi samo za kokice

znači dovoljno je 2-3 minutice i sterilizirano..super
i meni je do sad samo za kokice najvise sluzila stavim na 5,6min tako mi pise i super
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2011., 01:51   #25
Quote:
kamenjarka kaže: Pogledaj post
možda nije prava tema, ali pitam svejedno: kak odredite temperaturu hrane/mlijeka kad ga napravite? ako sam dobro skontala mora biti oko 40 stupnjeva kad se daje bebici.
jel ima neki toplomjer i za to?
ili sam samo plavuša?
ma 40 je previše
klarah is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2011., 16:36   #26
Quote:
klarah kaže: Pogledaj post
ma 40 je previše
kazu da je 37 najbolja temp
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2011., 22:42   #27
Quote:
kamenjarka kaže: Pogledaj post
možda nije prava tema, ali pitam svejedno: kak odredite temperaturu hrane/mlijeka kad ga napravite? ako sam dobro skontala mora biti oko 40 stupnjeva kad se daje bebici.
jel ima neki toplomjer i za to?
ili sam samo plavuša?
ja sam u početku probavala na podlakticu, a onda sam je učestalom uporabom skurila i sad provjeravam tako da bočicu prislonim na obraz i tako najbolje procijenim da je dovoljno toplo (malo više od mlakog), a opet da nije prevruće...probaj!
Monkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 07:43   #28
Quote:
LISA1 kaže: Pogledaj post
ne mogu se točno sjetit ali negdje sam vidila (mislim čak na fejsiću kod nekog) kao neki štapić koji promijeni boju kad se mlijeko-čaj ohladi .. vjerojatno u ljekarni ima kupit
moja recimo bočica za kolike ima taj štapić unutra u bočici i promjeni boju kako se i tem.mjenja.
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 08:39   #29
ja sam prokuhavala prvih mjesec i pol-dva- bočice, i nakon toga Ako sam par puta i to je previše.. sljedeći put isto mislim tako, ne više od mjesec dva...
A dudice isto tako, možda do 3-4 mjeseca i nakon toga svega par puta.
abuu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 09:28   #30
plastične boce

primjetila sam da roditelji (a i ja sama) često djeci u plastične boce naprave sokić pa nose vani ili u školu, vrtić i sl.....

pa evo malo upozorenje

Quote:
ŠTO PIŠE NA DNU PLASTIČNE AMBALAŽE

Vjerojatno prije deset i više godina nitko još nije pomišljao da ćemo običnu vodu piti iz plastične boce. Još danas je to više iz navike nego potrebe, jer je voda iz većine vodovoda još uvijek pitka. Ipak, često si pijenjem vode iz plastične ambalaže činimo medvjeđu uslugu. Zašto? Radi kemijskog sastava plastike. Na dnu svake ambalaže potražite trokut s brojem u sredini. On govori, koliko je opasna vaša plastika.


1 - PET ( često i PETE ) - Te su boce u većini slučajeva namijenjene jednokratnoj upotrebi. Postoji mogućnost, da ispuštaju teški metal antimoni kemijsku tvar EPA, koja ometa djelovanje hormona. Takve boce mogu ispuštati i kancerogene spojeve.

2 - HDP ( nekad i HDPE ) - Radi se o "dobroj" plastici, za koju postoji najmanja vjerovatnost ispuštanja kemikalija u vodu.

3 - PVC ( nekad i 3V ) - Ova plastika ispušta dvije otrovne kemikalije, a obje ometaju djelovanje hormona u ljudskom tijelu. Usprkos tome, to je još uvijek najčešće upotrebljavana plastika za boce.

4 - LDPE - Plastika, koja ne ispušta kemikalije u vodu. Unatoč tome se ne koristi za izradu plastičnih boca, nego uglavnom za izradu plastičnih vrećica za namirnice.

5 - PP - Još jedna od "dobrih" plastika, obično bijele ili poluprozirne boje. Koristi se za boce u koje se pakiraju sirupi, ili čašice za jogurt.

6 - PS - Plastika koja ispušta u vodu kancerogenu tvar STIREN.Najčešće se koristi u čašicama za kavu za jednokratnu uporabu, ili u ambalaži brze prehrane.

7 - PC ( ili bez oznake ) - To je najlošija plastika za prehrambene proizvode, jer izlučuje kemikaliju BPA. Na žalost, koristi se u bočicama za dojenčad, sportskim bocama i posudama za spremanje hrane.

Plastične mase, koje ne otpuštaju kemikalije u vodu su, dakle, 2, 4 i 5, ili s oznakom HDP, HDPE, LDPE, PP. Kod svih drugih radije razmislite o njihovoj uporabi. Još je uvijek najbolje čuvati vodu u staklenim bocama.

Dolazi vrijeme, kada ćemo na žalost, vodu sve češće nositi sa sobom. Najlošiji je način njezino prenošenje u plastičnoj ambalaži; posebno u onoj s oznakama 1,3,6 ili 7. Voda u takvim bocama je podložna kemijskom ili temperaturnom djelovanju, a kod naknadnog punjenja i bakteriološkom. Poželne bi bile staklenke, ali su nepraktične, zato preporučamo aluminijske boce ( ne plastične, jer su zbog cijene obično iz najlošije plastike ) sa zaštitnom košuljicom koja odvaja sadržaj od aluminija. Za pijenje vode u uredu najbolje si kupite malu staklenku za osobnu uporabu, kojih ima na tržištu, pa tako napravite nešto korisno za svoje zdravlje i okoliš.

Domaća zadaća: U svojim ormarima provjerite u kakvoj je ambalaži u trgovini kupljena "zdrava hrana"!
Vjerujte, biti ćete neugodno iznenađeni !
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 09:41   #31
Dobro je znati...ali mali nam je manevarski prostor.
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 09:53   #32
ne znam zašto je premješten moj post ovdi kad ovo nema veze sa ovom temom

ovdje se radi o pvc bocama ne o bočicama za djecu
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 10:55   #33
Quote:
lana74 kaže: Pogledaj post
ne znam zašto je premješten moj post ovdi kad ovo nema veze sa ovom temom

ovdje se radi o pvc bocama ne o bočicama za djecu
Ovaj post ne može biti zasebna tema, barem ne na RiD-u. Može ti se premjestiti na SoN, ako ti ovdje ne paše,tamo već ima topic o plastičnim bocama.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 14:56   #34
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Ovaj post ne može biti zasebna tema, barem ne na RiD-u. Može ti se premjestiti na SoN, ako ti ovdje ne paše,tamo već ima topic o plastičnim bocama.
nemam pojima šta je SoN, al nije ni važno.
šteta što ne može bit zasebna tema ovdje, jer ako se malo osvrneš oko sebe po ulici ili nekom dječjem parkiću, školi, vrtiću, primjetit ćeš koliko puno djece pije iz ovakve ambalaže
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 15:10   #35
Mi smo igracke cistili puhanjem a sterilizirali jakim puhanjem a dudice smo sterilizirali čarlijem i truleksom pod tekucom vodom

Misljenja sam da je dobro pranje uz jos bolje ispiranje tekucom vodom najbolja opcija
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 15:19   #36
Quote:
lana74 kaže: Pogledaj post
nemam pojima šta je SoN, al nije ni važno.
šteta što ne može bit zasebna tema ovdje, jer ako se malo osvrneš oko sebe po ulici ili nekom dječjem parkiću, školi, vrtiću, primjetit ćeš koliko puno djece pije iz ovakve ambalaže
SoN je skraćenica za podforum Svijet oko nas koji je puno prikladniji i već ima temu o plastičnim bocama. Zapravo, mislim da ima više njih.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2012., 22:32   #37
Ne mogu naći sličniju temu, ali problem je što mi bočice nakon steriliziranja izgledaju kao prljave, zamagli se plastika, a to je od kamenca. Nemam sterilizator, nego ih prokuhavam u vodi na štednjaku oko 5 minuta na najjačoj temp. Postoje li kakve tabletice koje će tijekom steriliziranja u loncu omekšati vodu? Tražim nešto slično Chicco tekućini za sterilizaciju, ali ona je za ručnu upotrebu. Postoji li kakva tekućina koju mogu pomiješati s vodom dok se bočice iskuhavaju?
Woman Yoya is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2012., 00:53   #38
i meni se tako unistile bocice,zamaglile ,ostale mutne bezveze,prestala sam tako sterilizirat
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2012., 01:04   #39
Quote:
Yoya girl kaže: Pogledaj post
Ne mogu naći sličniju temu, ali problem je što mi bočice nakon steriliziranja izgledaju kao prljave, zamagli se plastika, a to je od kamenca. Nemam sterilizator, nego ih prokuhavam u vodi na štednjaku oko 5 minuta na najjačoj temp. Postoje li kakve tabletice koje će tijekom steriliziranja u loncu omekšati vodu? Tražim nešto slično Chicco tekućini za sterilizaciju, ali ona je za ručnu upotrebu. Postoji li kakva tekućina koju mogu pomiješati s vodom dok se bočice iskuhavaju?
Ja sam negdje pročitala da se bočice zamotaju u gazu i onda stave prokuhavati pa se kamenac ne bi trebao hvatati. Nisam to probala jer sam sterilizirala u mikrovalnoj.
__________________
13.04.2011. Stigla Marta
tini75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2012., 10:36   #40
Yoya, ja u vodu u kojoj prokuhavam povremeno stavim malo običnog alkoholnog octa, on skine kamenac (tako skidam i kamenac s kuhala za vodu). Samo nemoj pretjerati da bočice ne prime miris (ako ti se to dogodi dva-tri puta ručno operi i otići će). Količinu odredim odokativnom metodom

Premda, nisam baš osoba od prokuhavanja, radila sam to cca jednom tjedno prvih mjesec dana a sada jednom mjesečno tj. kada primjetim kamenac. Perem bočice ručno

Edit: imam sterilizator, ali mi nije uopće bio praktičan.
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:45.