Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2010., 11:11   #41
Ili ovo -

Opis:
Mekano ispunjeno i vrlo toplo. Beba će uživati u svojim prvim izlascima. Unutarnji otvori za sigurnosni pojas sjedalice za auto. Podstavljeno žersejem. Kapuljača na kopčanje. Kopča se patentnim zatvaračem sa strane. Dim.: 86 x 41 cm. Čisti biološki pamuk.
Sastav:
100% biološki pamuk
__________________
"Racionalni um je sluga intuitivnom umu. Mi smo zaboravili na kraljevski dar i dali smo počast sluzi."
Zaraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 11:13   #42
Quote:
tajci30 kaže: Pogledaj post
Ovo mi je super !!!!

Gdje ima sve za kupiti tako nešto ????
La redoute on line katalog
__________________
"Racionalni um je sluga intuitivnom umu. Mi smo zaboravili na kraljevski dar i dali smo počast sluzi."
Zaraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 11:21   #43
Ja sam za skafander...u jakni ga nisam stavljala u as....pokrila sam ga dekicom a kad bi se auto dovoljno ugrijao samo bi ga otkrila....mislim da im je vruće u jaknama....mi smo imali i skafander i neku kakti vreću za kolica i to nam je bilo super za šetnje i spavanja na dvorištu e da, imamo i pravu vreću za kolica i tu neku kakti vreću...slično ovoj La redoute
__________________
:) x 3 = moj cijeli svijet
svastamorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 11:22   #44
Sad ste me skroz zbunile Imam gomilu pitanja. Ajd za početak... Jel se uspije sve to ugurati (skupa s djetetom) u AS? Mi imamo Jane strata (možda netko ima takvu pa će znati) i čini mi se jako uska i kao da tamo nema dovoljno mjesta za ništa osim za dijete u "normalnoj" odjeći
__________________
#timLaZarra
stella24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 11:30   #45
Quote:
blond lady kaže: Pogledaj post
u skafanderu ili debeloj zimskoj jakni nije dobro stavljati u as, zbog sigurnosnih razloga
ne razumijem zašto nije dobro??
Na skafanderu imaš dole na dnu zip koji kad staviš na as zatvoriš i toplo mu/joj je i gotova stvar.

Moj mali je cijelu zimu bio u skafanderu u as po vani i u autu
Kayla3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 11:32   #46
Nemoj ga "uguravat" u as, već ga za u auto stavi u jaknici i kasnije skini ili ga samo prekrij dekicom i poslije raskomoti, a za u šetnju obuci zimsku obleku i u kolica....

Jakne, skafanderi i ostala debela roba nije preporučljiva iz sigurnosnih razloga...dijete se ne može prasvilno zakopčati tj dovoljno stegnuti, jakne i sakfanderi su od skliskog materijal i lako može doći do klizanja....
__________________
:) x 3 = moj cijeli svijet
svastamorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 11:42   #47
Quote:
svastamorac kaže: Pogledaj post
Nemoj ga "uguravat" u as, već ga za u auto stavi u jaknici i kasnije skini ili ga samo prekrij dekicom i poslije raskomoti, a za u šetnju obuci zimsku obleku i u kolica....

Jakne, skafanderi i ostala debela roba nije preporučljiva iz sigurnosnih razloga...dijete se ne može prasvilno zakopčati tj dovoljno stegnuti, jakne i sakfanderi su od skliskog materijal i lako može doći do klizanja....
Hm lako za reći - ali kod mene u praksi jer moja zaspe u autu u as i onda je prebacim na kolica i idemo u šetnju. Dakle ova vreća mi se čini idealna jer je mogu u autu raskopčati i onda vani zakopčati ; a dijete se u njoj zaveže za as najnormalnije kao i inače (na odjeću).
__________________
"Racionalni um je sluga intuitivnom umu. Mi smo zaboravili na kraljevski dar i dali smo počast sluzi."
Zaraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 11:46   #48
Zaraa, znam da nije lako teorija na jednoj strani, a praksa na drugoj
__________________
:) x 3 = moj cijeli svijet
svastamorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 11:57   #49
Quote:
stella24 kaže: Pogledaj post
Jel se uspije sve to ugurati (skupa s djetetom) u AS? Mi imamo Jane strata (možda netko ima takvu pa će znati) i čini mi se jako uska i kao da tamo nema dovoljno mjesta za ništa osim za dijete u "normalnoj" odjeći
Razumijem te, isto imam kolica Jane-nešto i nikad neću prežalit što smo ih kupili jer je djetetu u njima tijesno već sa 2 mj. Također muku mučim sa skafanderom jer kad ju uguram u kolica u njemu rukice joj strše u zrak jer nema mjesta, katastrofa.
Nemam ti pametan savjet.
Moja je sada 5 mj. pa namjeravam uskoro maknut košaru i staviti onaj sportski dio.
Enid is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 12:06   #50
Skafander ću oblačiti samo ako smo u kvartu vani...ako negdje idemo termo štrample, termo hlačice, jakna, dekica jer u auto ne može u skafanderu niti u jakni a neda mi se skidat ga i oblačiti svaki put kad ulazimo tj izlazimo iz auta..smrzli bi se oboje dok sve to obavim..

Starijem skafander obukla svega 2 puta...ako je bilo prehladno nismo bili vani dugo, poslje našla te termo štrample i bilo mu je ok u njima i debljim hlačama..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 12:09   #51
Quote:
stella24 kaže: Pogledaj post
Sad ste me skroz zbunile Imam gomilu pitanja. Ajd za početak... Jel se uspije sve to ugurati (skupa s djetetom) u AS? Mi imamo Jane strata (možda netko ima takvu pa će znati) i čini mi se jako uska i kao da tamo nema dovoljno mjesta za ništa osim za dijete u "normalnoj" odjeći
u AS dijete ni ne smije u ničemu osim u odjeći u kojoj bi bilo doma...nikakve janke, skafanderi...u slučaju sudara može doći do toga da dijete isklizne van...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 12:11   #52
Quote:
stella24 kaže: Pogledaj post
Sad ste me skroz zbunile Imam gomilu pitanja. Ajd za početak... Jel se uspije sve to ugurati (skupa s djetetom) u AS? Mi imamo Jane strata (možda netko ima takvu pa će znati) i čini mi se jako uska i kao da tamo nema dovoljno mjesta za ništa osim za dijete u "normalnoj" odjeći
ovako, ako imaš jane kolica, onda za tebe nema dileme

ja sam imala jane kolica i njihova zimska vreća za kolica je
skupa je k'o vrag (mislim da je bila 600 kuna kad smo mi kupovali, prije dvije godine), ali mi je to valjda najiskorišteniji komad bebi opreme

ovak
to izgleda - donji dio se obuče na kolica, a ovaj gornji dio pokriva dijete skroz do vrata. unutra je filc i jaaaako je toplo. ja sam svoju cijelu zimu vozila u tome u hlačama i gore jakni, skafander sam joj oblačila samo kad je bila baš ciča zima.

gornji dio se cifom može regulirati (spusti se da nije baš do vrata ako nećeš), a može se i skroz skinuti kad više nije tak jako zima pa dijete sjedi na mekanoj i toploj podlozi

uz to je dovoljna zimska jakna (koju iovak ionak moraš kupit, nepraktično je dijete pakirat u skafander pa otpakiravat ako ideš samo do dućana ili na kraće izlaske)

što se tiče vožnje u autu, ove vreće za AS su superpraktične, tko može i želi kupiti još i to. nama je auto odmah ispred kuće, imamo par koraka - ja bi svoju nosila do auta zamotanu u svoju jaknu, u AS bi ju stavila samo u odjeći i zamotala/pokrila u svoju jaknu/dekicu. prije izlaska bih joj obukla u njezinu jaknu i stavila u kolica s vrećom.
voziti dijete u zimskoj jakni/skafanderu nije sigurno jer se pojasevi ne mogu dovoljno stegnuti da bi beba bila zaštićena.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 12:24   #53
joj, moj isto ne stane više u košaru (lola), ne može opće se ispružiti, tako da, kad mu obučem nešto zimsko, mislim da neće stat unutra. zapravo, sigurna sam. ja sam mu mislila kupiti samo skafander. čini mi se jednostavnije nego termo štrample, termo hlače pa jakna. eventualno ova vreća mi je fora, ali čini mi se da ga ne mogu baš nositi u tome?
annaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 12:28   #54
Quote:
annaaa kaže: Pogledaj post
a sam mu mislila kupiti samo skafander. čini mi se jednostavnije nego termo štrample, termo hlače pa jakna.
meni je skafander mega nepraktičan - dođeš negdje na pol sata (doktor, dućan...), a moraš skidat cijelo dijete. lakše je samo otkopčat i skinut jaknicu.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 12:30   #55
lali puna, jel to jedina vreća koja ide na jane kolica?
mi smo imali vreću koja paše na sva kolica, pasala je na peg perego i kasnije na quinny zapp i nama je također najbolja stvar koju smo kupili

stella, pogledaj negdje za te univerzalne vreće. stvarno su zakon. a i za as ima navlaka, ako vam se isplati.
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 12:48   #56
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
meni je skafander mega nepraktičan - dođeš negdje na pol sata (doktor, dućan...), a moraš skidat cijelo dijete. lakše je samo otkopčat i skinut jaknicu.
i mislila sam da sam nešto previdila
vidjet ću što ima po dućanima pa odlučit.
annaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 12:53   #57
Quote:
blablica kaže: Pogledaj post
lali puna, jel to jedina vreća koja ide na jane kolica?
mi smo imali vreću koja paše na sva kolica, pasala je na peg perego i kasnije na quinny zapp i nama je također najbolja stvar koju smo kupili

stella, pogledaj negdje za te univerzalne vreće. stvarno su zakon. a i za as ima navlaka, ako vam se isplati.
ja sam navela ovu jane jer je ta SAVRŠENA, ne bih tražila ni kupovala nikakve univerzalne pokraj ovako dobre vreće za kolica koja ima
ne znam jel ima drugih, mi smo kupili ovu i ja sam oduševljena, sad već možda ima i drugih modela
(stella24, raspitaj se u adaxu ako si zainteresirana, uvijek se jako brzo rasprodaju, ja sam svoju rezervirala dva tjedna unaprijed )

ne znam dal se te univerzalne mogu baš obuć na kolica...kod ove je super što se donji dio skroz navuče na kolica, koja se mogu i sklopiti s tom vrećom gore - mega je praktično, samo uvališ bebu unutra i gotovo. a dobro je što se ovaj 'poklopac' može skroz skinuti pa kad više nije ciča zima ostane podloga na kojoj dijete sjedi, mekana i topla, ne moraš nikakve dekice podmetat, a ovo ne klizi, nikud se ne miče i kolica se mogu sklopiti s tim
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 14:11   #58
meni je isto totalno nepraktican skafander a malu bebu ako je u kolicima. Da sam ju nosila u MT ili slingu u setnje trebao bi nam.
Ovako je bila u jakni i vreci od kolica.
Inace ne znam kaj bi radila kad udjemo nekam s njom u skafanderu, di bi joj to skidala i oblacila nazad nasred birca ili shoping centra ili ducana
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 14:11   #59
ček ček, lali, jel to vreća koja ide na donji, sportski dio kolica, kad kažeš da se obuče na kolica?

stella, moja beba je par dana razlike od tvoje i mi oblačimo jaknicu, a u košari ima neku termo vreću sličnu ovom što je lali stavila, ali se otkopčava samo bočno s jedne strane i dno, a gore oko glave se može zakopčati u polukapuljaču. još kad joj stavim i onaj poklopac od košare, nema šanse da joj je zima.
što ti nije praktičnije voziti beba u kolicima u košari, a ne AS? u As je puno više izložen i vjetru i hladnoći, košara super čuva toplinu

skafander je praktičniji za klince koji hodaju po vani ili su već veći pa sjede u kolicima (i to za duge šetnje, a ne kad samo trebaš skoknuti nekud).
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 14:16   #60
mi ni nemamo kosaru, nije nam trebala.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:36.