Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2010., 19:22   #81
Mislim da nećemo izlaziti ovu zimu van
__________________
#timLaZarra
stella24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 19:32   #82
ja sam za skafander i upravo u potrazi za istim,mislim da je praktičniji jer kad bebu koja još ni ne sjedi nego samo leži oblačim lakše mi je obući ju u njega zato što njega stavim na ravnu podlogu raskopčam ga(uvijek tražim one s cifom naprijed ili sastrane ali bez da se da odvojiti gornji dio o donjeg)bebu samo polegnem u njega,rukice i nogice joj gurnem u rukave/ nogavice i zakopčam i isto tako kad skidam otkopčam ga na ravnoj podlozi(krevet,stolić za prematanje,sjedalo automobila,kolica,...) i samo izvučem dijete iz njega a kad oblačim jaknice nekako mi je sve to teže izvesti,pogotovo provući rukice kroz rukave,pa paziti kad polegnem dijete da joj se na leđima ne digne i da ju to ne žulja,...
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 20:06   #83
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
ja sam za skafander i upravo u potrazi za istim,mislim da je praktičniji jer kad bebu koja još ni ne sjedi nego samo leži oblačim lakše mi je obući ju u njega zato što njega stavim na ravnu podlogu raskopčam ga(uvijek tražim one s cifom naprijed ili sastrane ali bez da se da odvojiti gornji dio o donjeg)bebu samo polegnem u njega,rukice i nogice joj gurnem u rukave/ nogavice i zakopčam i isto tako kad skidam otkopčam ga na ravnoj podlozi(krevet,stolić za prematanje,sjedalo automobila,kolica,...) i samo izvučem dijete iz njega a kad oblačim jaknice nekako mi je sve to teže izvesti,pogotovo provući rukice kroz rukave,pa paziti kad polegnem dijete da joj se na leđima ne digne i da ju to ne žulja,...
Cisto prakticno mi objasni: kako stanete na zadnji sic auta--sjedalica, skafander po duzini u koje bi stavila bebu i ti???Ja se bas radi toga premisljam za skafander
rtg1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 20:30   #84
Moj se po najgoroj zimi u kolicima vozio u varijaciji ovakvog odjelca

redovito bi odspavao, u tome je baš udobno jer je mekano ali toplo, ma savršeno
Imao je i jaknu ali tanju i nju je nosio dosta, uglavnom te dvije stvari su bile taman za bebača od 7+ mj
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 22:13   #85
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
možda, ne znam
moja je išla van u štramplama, hlačama, skafanderu i vreći kad je bila baš ciča zima, a mi išli baš u đir
također, samo kaj je kod nas još hladnije pa bi joj navukli termo štrample, termo hlače i gore skafander i onda u vreću, zabundali bi ju skroz, da joj samo glava viri iz kolica

red cat, mi smo imali dva takva odjelca i to mi je bilo pretanko čak i za jesen , ok, kod nas kad zahladi, pingvini se smrzavaju i puše vjetar da ga osjetiš kroz svaku kost.
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 22:27   #86
Quote:
blablica kaže: Pogledaj post
također, samo kaj je kod nas još hladnije pa bi joj navukli termo štrample, termo hlače i gore skafander i onda u vreću, zabundali bi ju skroz, da joj samo glava viri iz kolica

.
Sve to zajedno??
Jbt na koliko stupnjeva?? I kako to funkcionira ako idete s autom? Tj. da li tako idete direktno vani i ostajete samo vani ili??

Imam dojam da sam skroz nepripremljena za zimu
Ali kod nas je još 20-tak stupnjeva po danu, pa sve mislim ima još vremena.
Sva sreća da sam dobila jedan crveni lipi skafander i nekakvu malo deblju rozu vreću sa kapuljačom i dugim rukavima za ovo prijelazno razdoblje.
__________________
"Racionalni um je sluga intuitivnom umu. Mi smo zaboravili na kraljevski dar i dali smo počast sluzi."
Zaraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 22:31   #87
Quote:
Zaraa kaže: Pogledaj post
Sve to zajedno??
Jbt na koliko stupnjeva?? I kako to funkcionira ako idete s autom? Tj. da li tako idete direktno vani i ostajete samo vani ili??

Imam dojam da sam skroz nepripremljena za zimu
Ali kod nas je još 20-tak stupnjeva po danu, pa sve mislim ima još vremena.
Doduše dobila sam jedan crveni lipi skafander i nekakvu malo deblju rozu vreću sa kapuljačom i dugim rukavima za ovo prijelazno razdoblje.
a čuj, kod nas kad počne zima, ne ide iznad nule cijele zime, već svakim danom ispod
na -10, -15 ju tak oblačimo. ok, ove godine bez kolica.
ne idemo autom jer nam tu po gradu auto ne treba, a i dodatni plus je što ne griju u tramvajima i podzemnoj, pa ne moramo raskopčavat, ako i griju, ne tolko da te boli glava pri ulasku/izlasku.
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 22:37   #88
Quote:
blablica kaže: Pogledaj post
također, samo kaj je kod nas još hladnije pa bi joj navukli termo štrample, termo hlače i gore skafander i onda u vreću, zabundali bi ju skroz, da joj samo glava viri iz kolica

red cat, mi smo imali dva takva odjelca i to mi je bilo pretanko čak i za jesen , ok, kod nas kad zahladi, pingvini se smrzavaju i puše vjetar da ga osjetiš kroz svaku kost.
Ne znam kakva su ta, ovo stvarno nije tanko
Imali smo i jednodjelni klasični skafander koji nikada nije odjenuo, ne kužim poantu da ne propušta vodu kad je dijete nehodač pa sigurno neće po snijegu, a baš zbog toga materijala je bebaču neudobno...ali bio je dar pa...
Puše i ovdje bura, tu nema pomoći, baš te propuše, ali kad je mirno mislim da su temperature zimi na obali ipak ugodnije nego na kontinentu....
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 22:39   #89
Quote:
blablica kaže: Pogledaj post
a čuj, kod nas kad počne zima, ne ide iznad nule cijele zime, već svakim danom ispod
na -10, -15 ju tak oblačimo. ok, ove godine bez kolica.
ne idemo autom jer nam tu po gradu auto ne treba, a i dodatni plus je što ne griju u tramvajima i podzemnoj, pa ne moramo raskopčavat, ako i griju, ne tolko da te boli glava pri ulasku/izlasku.
Aha onda ok, to mi se čini razumno
Kod mene je manji grad pa ako želim na određena mjesta moram ići autom
A ako slučajno poželim u koji shopping cenar djirnuti - tamo griju kao nenormalni, pa ti sada skombiniraj sve to. Sve se mislim da je bolje da u takve pohode idem sama
__________________
"Racionalni um je sluga intuitivnom umu. Mi smo zaboravili na kraljevski dar i dali smo počast sluzi."
Zaraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 22:43   #90
Quote:
the redCat kaže: Pogledaj post
Puše i ovdje bura, tu nema pomoći, baš te propuše, ali kad je mirno mislim da su temperature zimi na obali ipak ugodnije nego na kontinentu....
To sigurno. Kod nas tek u siječnju bude 0 i to rijetko. Dvanaesti mjesec ja obično budem u jaketici (ako nije bura). Evo napisala sam maloprije - danas je kod nas u 5 popodne bilo 20. I to ne na suncu.
Ali opet mi se krećemo, nije za usporediti. Ipak mislim da stignem još proučiti što i kako. Još mi se najbolja ponuda čini ono odjelce iz La Redouta što sam stavila (za auto i neke kraće šetnje + dekica).
__________________
"Racionalni um je sluga intuitivnom umu. Mi smo zaboravili na kraljevski dar i dali smo počast sluzi."
Zaraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 22:59   #91
moja je rođena u lipnju....
mi smo imali i skafander i jaknu i vreću za kolica...

zašto? zato što se uopće nisam željela osjećati sputano da mi nešto fali...

Skafander smo nosili kada je bila do cca 6-7 mjeseci (kada je uglavnom ležala u košari i spavala a ja bila vani)... ma da sam ju neznam kakvom dekom pokrila ona bi se izmigoljila iz nje... i noga je bila hladna....a i ruka bogme
Jakna... na nju smo prešli kada je krenuo sjedeći dio.... i kada sam ju počela oblačiti slojevito... a isto smo u siječnju i veljači čak u sjedećem dijelu znali nekada obući skafander.
Footmuff (navlaka za kolica/vreća)... to smo koristili kada je mama lara zabrijala da će biti lijepo vrijeme.. pa ju lagano obukla...(obukla samo jaknu) pa ipak zahladilo.. On nam je bio u prtljažniku ispod u kolicima svakoj šetnji i samo se je vadio i kopčao na gumb...

Tko je neodlučan.. savjetujem neka nabavi svo troje... nisu to neke luđačke pare a svo troje koristi kako za koju prigodu i kako za koju dob i okolnost

ajte ne radite filozofiju oko toga majke vam
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 10:05   #92
Quote:
rtg1 kaže: Pogledaj post
Cisto prakticno mi objasni: kako stanete na zadnji sic auta--sjedalica, skafander po duzini u koje bi stavila bebu i ti???Ja se bas radi toga premisljam za skafander
beba je stara sad skoro tri mjeseca i vozi se u onoj sjedalici jajetu na prednjem sicu obrnuto od smjera vožnje ali i kad će se iza voziti sjedalica dođe iza suvozačeva mjesta i skafander ti stane da ga polegneš od sjedalice do vrata gdje bi ti sjedila recimo,ali kad sam mislila na skidanje i oblačenje skafandera na zadnjiim sjedalima ja uvijek stojim vanii nagnem se unutra tako da tako stane ali kad sjediš ne stane ,atojim vani nagnem se unutra polegnem dijete u skafanderu po dužini od sjedalice prema meni i raskopčam ili zakopčam,dignem dijete i uđem u auto i stavim je u sjedalicu

znači po meni je skafander praktičniji dok djeca ne sjede samostalno i dok im malo rukice i nogice ne učvrsnu jer kad su ovako mali imam strah da joj ne potrgam rukicu dok oblačim jaknu,jednostavno mi je to nepraktično i teže za obućći
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 10:08   #93
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
moja je rođena u lipnju....
mi smo imali i skafander i jaknu i vreću za kolica...
sve mi se čini da ću i ja nabaviti sve troje
isto lipanjska beba, bit će u košari do 12-og mjeseca, a zima će trajati do trećeg više manje.
annaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 11:38   #94
Quote:
the redCat kaže: Pogledaj post
Moj se po najgoroj zimi u kolicima vozio u varijaciji ovakvog odjelca

redovito bi odspavao, u tome je baš udobno jer je mekano ali toplo, ma savršeno
Imao je i jaknu ali tanju i nju je nosio dosta, uglavnom te dvije stvari su bile taman za bebača od 7+ mj
Curke jel znate gdje ima ovakvih odjelaca za kupiti? Osim u HM-u.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 12:06   #95
ja glasam za jaknu jer se lakše oblači
__________________
that was just a dream
Maca Micko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 12:28   #96
imaš pravo valneahana, ja sam već stvarno skroz zaboravila ne te male male bebe, ja automatski razmišljam da su već kol'ko tol'ko pokretni
skafander je svakako praktičniji za oblačenje kad imaju tak par mjeseci (moja je imala već 7 kad je zahladilo pa sam ju mogla posjest i obuć joj jaknu)
zapravo da, na kraju se svede na to da ti treba svo troje
jedino se bez vreće za as može, ali tko može i želi kupiti, naravno, dobro dođe
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 13:19   #97
gdje kupit te vreće za AS a da nije preko interneta?
__________________
mama tri male ljepotice...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 13:24   #98
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Curke jel znate gdje ima ovakvih odjelaca za kupiti? Osim u HM-u.
ja kupila sličan danas u c&a iznutra isti ko ovaj ali izvana nije pliš ali nije ni onaj šuškavi materijal nego neki lijepi mekani ali ima i šuškavih,vidjela sam jedno pet vrsta a svaki od njih u bar dvije boje dostupan,200 kn ovaj kaj sam ja uzela
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 13:27   #99
Hvala!
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 14:03   #100
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
gdje kupit te vreće za AS a da nije preko interneta?

Osho Kosh
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:40.