Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2015., 14:05   #1081
Quote:
bembolina 09 kaže: Pogledaj post
Ne znam što bi ti rekla moja kašlje od tamo 25.09 i od takda su prošle samo 4 noći da nije kašljala a pili smo fluimukan, išli dva puta na inhalaciju i pijemo onaj sirup od smrekinih iglica a kad to popije onda više nemam ničega s čim bi mogla probati.

Pedica kaže da je to sve ok i da je to standardan vrtiki kašalj kao plućai bronhi su čisti ništa ne svira dok diše samo eto kašljuca kad se rastrči i po noći jedan do dva puta.

Da je barem i ja imam s kime ostaviti da nadođe
A sto ce ti ti sirupi..
To je sve tako, da ti imas osjecaj da nesto radis.

Kao sto si napisala, to ti na kraju sve ovisi o prevenciji a ne kurativi: o zdravstvenoj politici vrtica (a vrtic bi trebao imati vrlo jasna pravila), odgovornosti roditelja i, na kraju, kvaliteti skrbi, koja ovisi u velikoj mjeri o broju odgajatelja. Ako im se peru rukice cesto, brisu nosevi itd imas vecu sansu zaustaviti zarazu.

Preparati za jacanje imuniteta, mukolitici, to ti je sve.. tak.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2015., 11:59   #1082
Ja dajem med iako ne redovito, tu i tamo popije limunadu (nda... vise tamo nego tu ) uglavnom nastojim da se sto raznovrsnije hrani sto je momentalno i ok je za sad hoce voce i povrce.
Davala sam mu imunikid no neda mi se s tim tableticama petljati osobito je sad kad ide u vrtic uopce uspjeh ako mu uvaljam jednom dnevno, a trebalo bi tri put.... sad sam kupila Nodijal, to mi je ok za doziranje. Jednom na dan.
Ma jasno je meni da je vecina tih proizvoda porez na budale... al mislim da, ak mu i ne pomaze, ne skodi mu. A ja imam osjecaj da ipak radim nesto da mu ojaca imunitet (osim kaji inace jede raznovrsno, idemo redovno van i ove neke svakodnevne stvari).
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 18:00   #1083
Evo ovak. Nedavno sam napisala da pijemo imunoglukan,vip probiotike i multivitamol.
Pricala sam otvoreno sa doktoricom. Ona kaze da jedino sto je okej davati su probiotici. Sce drugo bas i nema smisla dok god ide u jaslice. Trenutno ima adenovirozu. Imali smo 30 tak viroza od 1.9.2014 kqda je krenula u jaslice do dana danasnjeg. Imala je 6 puta neku vrstu rote,kratkih viroza sa visokom temperaturom, curi nosa, upala uha,dugih proljeva po 15 dana... you name it.
Imamo vlastiti sirup od borovih iglica, imam pavlovicev med. Jos uvijek i dojim. Ali jednostavno nemamo sreće. Tako je kako je. U jaslice mora ici. Ima dvije godine i tri mjeseca.nadam se da je ovo zadnja ovako bolesna jaslicka godina. Ova trenutna adenoviroza je cisti horor. 6 dana visoke temperature, koktela likekova za snizavanje temperature, po tri noćnih sjedenja u kadici sa mlakom vodom i slicno. Ne znas sto je gore... entero,rota ili adeno.. sve smo ih prosli..
Cikcak is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 19:35   #1084
ja sam svojem često davala probiotike (od ove sezone ne tako često). nemoj stalno iste davati. mijenjaj ih jer različiti proizvođači stavljaju različite kulture. također kad je neka "frka" možeš slobodno poduplati dozu.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 19:46   #1085
Aha. Koliko cesto da mjenjam? Htjela bih probat ovu novu normiu. Citala sam da jedina na trzistu ima taj nekakav poseban soj koji je dobar za klince, pa mi je to pedijatrica potvrdila. Vec sam narucila. 80tak kuna je 10 vrecica. A vip premium je 335 kuna ona velika.bocica

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
Cikcak is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 19:49   #1086
Probiotici su po današnjim shvaćanjima sasvim prihvatljiv "imuno-booster".

Koliko god to zvučalo otrcano, redovita fizička aktivnost (primjerena dobi, naravno) te raznovrsna prehrana uz podosta voća, zelenjave, crvenog povrća te sira, hidroliziranih derivata mlijeka (kiselo mlijeko, jogurt, kefir...) uz dovoljno sna su svakako iznimno važne sastavnice imunološkog sustava (ne samo kod klinaca&klinceza)
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 21:03   #1087
Hvala bh. Upravo si nam svima otkrio ameriku.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
Cikcak is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 21:10   #1088
Quote:
Cikcak kaže: Pogledaj post
Aha. Koliko cesto da mjenjam? Htjela bih probat ovu novu normiu. Citala sam da jedina na trzistu ima taj nekakav poseban soj koji je dobar za klince, pa mi je to pedijatrica potvrdila. Vec sam narucila. 80tak kuna je 10 vrecica. A vip premium je 335 kuna ona velika.bocica

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
joj, pa ne moraš baš nasjedati na reklame. naravno da mora biti nešto posebno u moru probiotika da bi se bolje prodalo. važna ti je količina probiotičke kulture, no koliko sam primjetila svi proizvođači imaju tu negdje.
ja sam klincu kupovala otprilike svaka dva mjeseca paketić i svaki put drugi probiotik. kada je bio bolestan i kada su viroze harale onda i češće. znalo se desiti da bi za redom popio dva-tri pakiranja.
body je lijepo napisao i podsjetio na ono najvažnije kaj većina nas zaboravlja i misli da djecu treba kljukati raznoraznim preparatima za imunitet.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 21:16   #1089
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
joj, pa ne moraš baš nasjedati na reklame. naravno da mora biti nešto posebno u moru probiotika da bi se bolje prodalo. važna ti je količina probiotičke kulture, no koliko sam primjetila svi proizvođači imaju tu negdje.
ja sam klincu kupovala otprilike svaka dva mjeseca paketić i svaki put drugi probiotik. kada je bio bolestan i kada su viroze harale onda i češće. znalo se desiti da bi za redom popio dva-tri pakiranja.
body je lijepo napisao i podsjetio na ono najvažnije kaj većina nas zaboravlja i misli da djecu treba kljukati raznoraznim preparatima za imunitet.
Kakve reklame? Nemam tv niti sam normiu vidjela na reklami
Pa ja nikako ne zaboravljam na prehranu. Ako itko jede zdravo onda je to moje dijete. Jede apsolutno sve povrce,meso,zitarice, mlijeko. Jogurt i kefir sami radimo. Sama pećem kruh. Svako jutro jede zobene sa kefirom ili svježi sir sa svjezom paprikom i rajčicom, jede sve zacine. Imamo sve manje više domaće.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
Cikcak is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 21:19   #1090
pa napisala si da si čitala i da ti je pedica potvrdila.
i kaj se odmah pjeniš na spomen prehrane? pa nitko nije tvrdio da ne hraniš svoje dijete zdravo.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 21:26   #1091
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
joj, pa ne moraš baš nasjedati na reklame. naravno da mora biti nešto posebno u moru probiotika da bi se bolje prodalo.
body je lijepo napisao i podsjetio na ono najvažnije kaj većina nas zaboravlja i misli da djecu treba kljukati raznoraznim preparatima za imunitet.
Normalno razgovaram.

Referirala sam se na ovo.



Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
Cikcak is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2015., 15:32   #1092
Quote:
puffko kaže: Pogledaj post
Preparati za jacanje imuniteta, mukolitici, to ti je sve.. tak.
tak i ja mislim.
i još dodajem da koštaju novaca, a za niš.
Quote:
Cikcak kaže: Pogledaj post
Hvala bh. Upravo si nam svima otkrio ameriku.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
pa ako tebi i nije, nekima možda je.
mnogima, rekla bih.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2015., 15:44   #1093
Iskreno i ja sam nekoliko puta pedicu pitala da li da djetetu išta dajem i ona stalno govori NE jer nema nikakve potrebe. Kaže bitnije je da dijete pojede normalno i kuhano i zdravo preko dana i da unosi dovoljno tekućine i boravi barem sat i pol vani i da mi to najbolje može pomoći a svi ovi sirupi nit nešto pomažu niti odmažu.

Ja se odlučila ne davati jer imamo drame kad treba popiti i pile smo jedna dva tjedna i iskreno više ni ne dajem.
bembolina 09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2015., 20:50   #1094
Quote:
Cikcak kaže: Pogledaj post
Normalno razgovaram.
Referirala sam se na ovo.
Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
Pomiri se s tim da ti dijete ima slabiji imunitet, to ti je najpametnije.
Imala sam takvog bratića, ima i seku blizanku. Do 15. godine je non stop bio bolestan, ali non stop. Ne sjećam se da sam ga kao klinka vidjela zdravog. A sestri mu ništa. Kako je ušao u pubertet, ne sjećam se kad je bio bolestan.

Neću reći da znam kako ti je, mogu samo pretpostaviti, ali kod takvih boleština i slabijeg imuniteta ti ništa neće pomoći, može eventualno samo olakšati.

Nastavi ju tako hraniti a te novce koje trošiš na raznorazne preparate potroši na nešto drugo.
Enter Sandwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2015., 22:42   #1095
Quote:
Enter Sandwoman kaže: Pogledaj post
Pomiri se s tim da ti dijete ima slabiji imunitet, to ti je najpametnije.
Imala sam takvog bratića, ima i seku blizanku. Do 15. godine je non stop bio bolestan, ali non stop. Ne sjećam se da sam ga kao klinka vidjela zdravog. A sestri mu ništa. Kako je ušao u pubertet, ne sjećam se kad je bio bolestan.

Neću reći da znam kako ti je, mogu samo pretpostaviti, ali kod takvih boleština i slabijeg imuniteta ti ništa neće pomoći, može eventualno samo olakšati.

Nastavi ju tako hraniti a te novce koje trošiš na raznorazne preparate potroši na nešto drugo. :mig:
A ovo ja govorim svakih toliko stranica, ali nitko to ne sluša. svi žele naći nekakav magic bullet. A zaista pišem iz najbolje namjere. Te stvari su relativno skupe i ako se redovito troši 100 ili 200 kuna na njih, e pa ja stvarno mogu smisliti dosta korisnijih i zabavnijih stvari za potrošiti novce.

Negdje na topicu sam napisala (jednom davno) i nešto duže o imunološkom sustavu, prirođenim i stečenim komponentama, i zašto ne možeš "jačati imunološki" nekakvim sirupom ili štojaznam čime.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2015., 23:01   #1096
Quote:
Enter Sandwoman kaže: Pogledaj post
Pomiri se s tim da ti dijete ima slabiji imunitet, to ti je najpametnije.
Imala sam takvog bratića, ima i seku blizanku. Do 15. godine je non stop bio bolestan, ali non stop. Ne sjećam se da sam ga kao klinka vidjela zdravog. A sestri mu ništa. Kako je ušao u pubertet, ne sjećam se kad je bio bolestan.

Neću reći da znam kako ti je, mogu samo pretpostaviti, ali kod takvih boleština i slabijeg imuniteta ti ništa neće pomoći, može eventualno samo olakšati.

Nastavi ju tako hraniti a te novce koje trošiš na raznorazne preparate potroši na nešto drugo.
Ah... kako se pomiriti...nakon sto saaate provedes plijeveći vrt,izmišljajući načine da pojede sve to eko zdravo,pa sav taj novac utrošen u te imunitet u boci sirupe... bas je teško pomiriti se kada radiš apsolutno sve sto je u tvojoj moći kao odgovornog roditelja a kao da ništa ne radis... strašno..

Quote:
puffko kaže: Pogledaj post
A ovo ja govorim svakih toliko stranica, ali nitko to ne sluša. svi žele naći nekakav magic bullet. A zaista pišem iz najbolje namjere. Te stvari su relativno skupe i ako se redovito troši 100 ili 200 kuna na njih, e pa ja stvarno mogu smisliti dosta korisnijih i zabavnijih stvari za potrošiti novce.

Negdje na topicu sam napisala (jednom davno) i nešto duže o imunološkom sustavu, prirođenim i stečenim komponentama, i zašto ne možeš "jačati imunološki" nekakvim sirupom ili štojaznam čime.
Ah da su 100,200 kuna to bi bilo sjajno. Prosli mjesec sam potrosila 800 kuna na smrznute čahure matićne mliječi.

Možda to pomogne :/

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
Cikcak is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 10:41   #1097
Quote:
Cikcak kaže: Pogledaj post
Ah... kako se pomiriti...nakon sto saaate provedes plijeveći vrt,izmišljajući načine da pojede sve to eko zdravo,pa sav taj novac utrošen u te imunitet u boci sirupe... bas je teško pomiriti se kada radiš apsolutno sve sto je u tvojoj moći kao odgovornog roditelja a kao da ništa ne radis... strašno..



Ah da su 100,200 kuna to bi bilo sjajno. Prosli mjesec sam potrosila 800 kuna na smrznute čahure matićne mliječi.

Možda to pomogne :/

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
Cuj.. sumnjam.
Ja cu ti reci sto sam i rekla na nekom drugom topicu:
prevencija ima puno vise smisla od kurative.
Nekoj djeci je jednostavno bolje ostati duze doma, krenuti u jaslice kasnije.
Zdravstvena politika jaslica/vrtica ima veliki utjecaj: koji simptomi su prihvatljivi, kada se dijete iskljucuje iz kolektiva, kada se smije vratiti?
To da ces smanjiti intenzitet nepovoljnih simptoma davanjem cahure maticne mlijeci, ja jednostavno ne mogu zamisliti kojim bi to mehanizmom islo. Ako netko mi moze objasniti, zaista me zanima.

Moja je politika inace bila:
dadilja do jedno 18-20 mjeseci
Ukljucivanje u kolektiv u ljeto da imaju dulje razdoblje prilagodbe prije no sto pocnu sve zimske bolestine
I svejedno je prva zima bila teza, ali ne ovako kao sto ti opisujes. Nekolicina prehlada, grlobolja i u stvari samo po 1x kod doktora.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 10:55   #1098
Da to bi bili idealni uvijeti ali za mene samohranog roditelja to na zalost nije prihvatljivo sa jednom plaćom..

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
Cikcak is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 11:17   #1099
Quote:
Cikcak kaže: Pogledaj post
Da to bi bili idealni uvijeti ali za mene samohranog roditelja to na zalost nije prihvatljivo sa jednom plaćom..

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
Iskreno, ja bih radije potrošila 800 kuna da platim babysittericu da dijete ostane doma kad je grda epidemija nego na preparate sumnjive učinkovitosti.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 11:18   #1100
Jos kad bi bejbisiterica bila 800 kuna. Ne dajem svaki mjesec 800 kuna.. nego svaki treci. A ljeti nista kad je ljeti sve dobro...

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
Cikcak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:44.