Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2008., 23:39   #1
Pranje/održavanje igračaka

Drage moje...na koji način održavate igračke čistima? Perete li plišance u veš mašini? Koliko često? Mi smo sad počeli sve trpati u usta, zvečkice, gumene knjigice... Za prvo korištenje operem ih u toploj vodi s malo Jara. Da li je to dovoljno?
BUBEK is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 23:45   #2
plišane operem u mašini,didaktičke prođem kroz vodu ili vlažnim maramicama
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 23:49   #3
ja ih isto s vremenom operem u toploj vodi s deterdžentom

znam te igračke njene strpatu u njenu kadu,pustiti vrelu vodu i staviti domestosa u tu vodu i pustiti tako preko noćio da stoje u tom i onda ih samo isperem

a nekada kad mi se neda prati uzmem gazu i alkohola i prebrišem te plastične i gumene stvari s tim a plišance još neprem jer se ne igra s njima(nažalost nisu joj zanimljivi uopće)i tako stoje zapakirani u ormaru
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 23:55   #4
plišane u mašini s vremena na vrijeme, ostalo pod mlazom vode. prije prve upotrebe u suđerici pa isperem.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 23:56   #5
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post

znam te igračke njene strpatu u njenu kadu,pustiti vrelu vodu i staviti domestosa u tu vodu i pustiti tako preko noćio da stoje u tom i onda ih samo isperem
bojim se da domestos ne pojede plastiku od zvečkica...ili da onak ružno ne pobijeli
BUBEK is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 23:57   #6
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
prije prve upotrebe u suđerici pa isperem.


tog se nikad nebi sjetila
BUBEK is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 00:03   #7
Quote:
BUBEK kaže: Pogledaj post
bojim se da domestos ne pojede plastiku od zvečkica...ili da onak ružno ne pobijeli
pa ja stavim domestosa onoliko koliko se recimo preporuča za pranje podova(znači ako podovi ne poblijede zašto bi igračke)

neće im ništa biti ako staviš dva tri čepa na punu dječju kadicu a ja domestos obožavam jer znam da je zbilja kvalitetan što se tiče mikroorganizama
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 00:42   #8
A kako oprati onu igračkicu što svira na potezanje?
tanjacc is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 06:19   #9
Ja rijetko kad sta operem od igracaka, stvarno kad je zmazano(klopa,sok...) Plisane nit nemam previse a ovo sto imam ubacim u vesmasinu i susilicu kad se zmaze,sta prezivi,prezivi. Na svu srecu se nismo za nista vezali pa ako koja igracka nestane,nikom nista. Kemikalije ne koristim ni za podove, nego malo octa u vodi ili detergent za sudje. Ne volim klor u nikakvom obliku i nista nam se do sada nije desilo, nismo bolesni i sve je OK.Sad se spremam nac cento gradi(ciscenje na paru) bas zbog detergenata. JA bi jako pazila na domestos kod igracaka koje idu u usta.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 08:22   #10
Quote:
tanjacc kaže: Pogledaj post
A kako oprati onu igračkicu što svira na potezanje?
Sa vlaznim maramicama!

Sve igrachke koje su mucaste, a ne mogu u mashinu, ja ih izribam maramicama

Rekli su da je dobro ponekad plishance ubacit u zamrzivach na par dana (svako tolko)

Ja perem sve sa domestosom, al igrachke bogme nisam....voda, detegent, maramice.....al mi ne stavljamo toliko igrachke u usta
__________________
Jednom su mi rekli da sam dijete
Bile su to rijechi koje bole
Ali oni tada nisu znali
Da djeca najtoplije vole!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 09:40   #11
plišance svakih par mj ubacim u mašinu, igračke vlažnom krpom (ako može uć voda) ili pod pipom..u suđericu ne bi zbog deterdženta a i u većinu igračkica nam može voda uć (kao u kotače jednog traktora gdje i nakon 6 mj čujemo bućkanje)
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 09:55   #12
Plišance spakujem u jednu veliku jastučnicu i sprašim u veš-mašinu.

Gumene i plastične igračke sam prala u vrućoj vodi sa likvijem, kao što ručno perem suđe.

A neke igračke koje baš nisam smjela potapati u vodu sam dobro "oparila" sa onim ručnim parnim čistačem koji ima nastavak za tkaninu...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 10:09   #13
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
znam te igračke njene strpatu u njenu kadu,pustiti vrelu vodu i staviti domestosa u tu vodu i pustiti tako preko noćio da stoje u tom i onda ih samo isperem
tako i ja radim, baš sam noćas sve potrpala u kadicu, a sad bi ih trebala isprati, a neeeeda mi se.
jedino ja ne koristi domestos nego šampon jer mi se domestos čini pre jak, i smrdi, a onda beba to u usta...
vanjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 10:30   #14
Quote:
vanjaa kaže: Pogledaj post
tako i ja radim, baš sam noćas sve potrpala u kadicu, a sad bi ih trebala isprati, a neeeeda mi se.
jedino ja ne koristi domestos nego šampon jer mi se domestos čini pre jak, i smrdi, a onda beba to u usta...
Nema šanse da stavim domestos u ono što bi bebi moglo u usta. Pa nema šanse ni sebi da čašu operem s domestosom, pa da onda pijem iz te čaše. Ali sto ljudi sto čudi. Inače, malo bakterija jača imunitet (to već i vrapci na grani pjevaju.) Ja svom mišu operem u vodi ili isto u kadu,pa s njegovim šamponom oprerem i igračkice. Ne bi mu dala ni vlažne maramice da ih trpa u usta. Voda i njegov šampon to mi je maximum.
__________________
Ruka koja ljulja kolijevku je ruka koja vlada svijetom
Parallel Universe is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 10:38   #15
Užasavam se ideje da kadica/igračke/...mog djeteta dolaze u dodir s domestosom. Brrrrrrrrrrr. Užas. I ja koristim rukavice kad njime perem, a da ga stavim na nešto što dolazi jako blizu mog djeteta mi je nezamislivo.
Plastične igračkice perem u vodi i malo baby šampona, odn. ako je i s plišanim dijelovima u Opal pasti. Ali jako malo. Plišanci su za vešmašinu.
__________________
...imamo naše najdraže...
zrnce soli is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 11:10   #16
Quote:
tanjacc kaže: Pogledaj post
A kako oprati onu igračkicu što svira na potezanje?
Moja je plišana i piše da se ne smije prati, ali sam je oprala ručno pod vodom s malo kupke za bebe. Nije joj ništa bilo.
mel777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 11:18   #17
plišance u veš mašini,sad ih ima previše pa ne tako često a i maknuli smo većinu i one zvečkice s malo tkanine isto u mašinu.čisto plastične samo vrućom vodom.ja ništa ne dezinficiram osim zahoda i kupaone,ok,kahlicu tu i tamo.učim ih odmalena na bakterije i sve pet. kad je kupila mrvice s poda i žvakala ih ja sam znala razlomiti štapiće i pobacati okolo,pa joj prestalo biti zanimljivo.jednom je na placu pikirala drek od goluba i nisam stigla ni reagirati već ga je žvakala! ništa joj nije bilo.
sami is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 11:22   #18
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Plišance spakujem u jednu veliku jastučnicu i sprašim u veš-mašinu.
Ovo i ja napravim. Ostalo s vrućom vodom ili vlažnim maramicama.
Ni ja se ne bi usudila prati domestosom igračke, ipak dijete puno toga stavlja u usta, a on je živa kemija, njega samo u kupaoni koristim i onda je luftam cijeli dan od smrada, a ruke mi znaju od njega smrditi i preko rukavica.Jedino tutu obrišem domestos maramicama i isperem u vrućoj vodi-svaka čast ko ih izmisli.
Agata1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 11:52   #19
Quote:
Agata1979 kaže: Pogledaj post
Ni ja se ne bi usudila prati domestosom igračke, ipak dijete puno toga stavlja u usta, a on je živa kemija, njega samo u kupaoni koristim i onda je luftam cijeli dan od smrada, a ruke mi znaju od njega smrditi i preko rukavica.Jedino tutu obrišem domestos maramicama i isperem u vrućoj vodi-svaka čast ko ih izmisli.
Ja za kupaonu koristim one DM-ove proizvode Denkmit...baš zbog toga kaj nisu tako agresivni i ne smrde
BUBEK is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 12:04   #20
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
.u suđericu ne bi zbog deterdženta a i u većinu igračkica nam može voda uć (kao u kotače jednog traktora gdje i nakon 6 mj čujemo bućkanje)
pa zbog detergenta ih isperem poslije suđerice
a istina, uđe voda ponekad unutra..al kaj sad...bućka se ili pomalo izlazi...
__________________
mogli bismo

Zadnje uređivanje Lali Puna : 21.10.2008. at 12:12.
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:08.