Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2010., 11:20   #81
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Kako mislis nisu elasticne? Jos nisam vidjela puzzle koje se nedaju savinuti malo. U bubnju se izravnaju.
pa da, malo, ali ja sam mislila da će biti više gumene

a niš, probat ću jednu ubacit s idućom robom, pa ako preživi onda znači da i ove moje mogu u mašinu


e samo još to brisanje alkoholom za igračke koje ne mogu u mašinu: znači samo lagano krpicom prebrisati, ne treba nakon toga vodom, alkohol ispari?
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 11:23   #82
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
pa da, malo, ali ja sam mislila da će biti više gumene

a niš, probat ću jednu ubacit s idućom robom, pa ako preživi onda znači da i ove moje mogu u mašinu


e samo još to brisanje alkoholom za igračke koje ne mogu u mašinu: znači samo lagano krpicom prebrisati, ne treba nakon toga vodom, alkohol ispari?
jJa ne bi s robom stavljala puzzle. Lako moguce da ti se sve zapetlja u ogromnu grutnu robe koja se nece ni isprati ni nista, da ne pricam da je i puzzli malo previse sat i nesto pranja.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 12:32   #83
kupili smo tatami u mulleru danas pa me zanima kako vi perete tatami?ručno ili u perilici rublja? ako u perilici na koliko stupnjeva?

hvala
__________________
<3 08.04.2010 <3
kikica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 00:22   #84
kako oprati psića sveznalicu?

mislim. kupi svaki drek po sebi.
a ona elektronika vjerojatno ne smije doći u dodir s vodom?...

da ipak prknem u mašinu... ili ne?...
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 00:32   #85
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
kako oprati psića sveznalicu?

mislim. kupi svaki drek po sebi.
a ona elektronika vjerojatno ne smije doći u dodir s vodom?...

da ipak prknem u mašinu... ili ne?...
Negdje sam pročitala da se on smije samo mokrom krpom prebrisati. Ja probala-ništa nisam napravila
*Lilly* is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 10:01   #86
misliš, ono baš oprati jer je prljav ili pranje prije prve upotrebe? Za prljavštinu pojma nemam osim drljati mokrom krpom, a bojim se da ništa od toga, a prije prve upotrebe ja igračke prebrišem krpom s medicinskim alkoholom (brzo ispari pa nema štetnosti)
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 10:02   #87
ufff...nikak...
probaj ga istrrljat vlažnim maramicama, ako ga namočiš, više neće bit sveznajući
ja sam išla malog Elma koji se smijo mokrom četkicom izribat misleći da voda neće doć do elektronike unutra, riknuo je te sekunde kad sam ga počela ribat

ti proizvođači igračaka su fkt retardirani koji put, mislim to su igračke za bebe, kaj ne razmišljaju malo? ima puno jeftinijih igračaka kojima elektroniku stave u "vrečicu" u njima i može se izvaditi van, a oni nešto od 250kn ne zaštite tako, neg ti dijete po tome može bljuvat, hranit ga, vuć po livadi i ti ništ nemreš napravit
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 08:55   #88
Quote:
PiaLolla kaže: Pogledaj post
Sa vlaznim maramicama!

Sve igrachke koje su mucaste, a ne mogu u mashinu, ja ih izribam maramicama
kojim maramicama, onim za guzu?
__________________
blallin izlog ♥Dominik
blalla is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2011., 13:49   #89
Quote:
blalla kaže: Pogledaj post
kojim maramicama, onim za guzu?
Pretpostavljam dezinfekcijskim....
__________________
~naše vjenčanje~
seni001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 23:24   #90
Održavanje i pranje bebinih igračaka i stvari s kojima su u kontaktu

Pozdrav svima! Prije nego počnem lijepo molim moderatorice da pripoje temu ako ona već postoji...

Evo interesira me, drage mame, dali perete djeci igračke i stvari s kojima su u kontaktu? Ako da koliko ćesto i na koji naćin? Dali vodom, dali u mašini, dali obićnom krpom( mislim na kocke i takve stvari) ? Moj Luka ima 5,5 mj. Do sad sam svaku novu igračku oprala i ćesto ih prala, ali sad sve više tih igračaka ima, s vremenom kako raste i trebalo bi to non stop prati ako tako nastavim. Dali je potrebno...?
seni 2205 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 23:28   #91
ja krpene perem u mašini, a nekad svako par dana a nekad prođe dulje...
plastične u sudoperu isto svako par dana iako bi trebala češće jer sve stavlja u usta.
u biti, kako kad. često se igra s vl. maramicama ili nekom kutijom ili novinama, a to ionako ne mogu oprat. Isto ima 5 i pol mjeseci..
a često te igračke uzme starija i druga djeca i navlače, tako da opet se zaprljaju...
Valjda joj ništa neće bit.
klarah is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 23:33   #92
ja sam nove igračke uvijek oprala (sad više ni to - 22mj im je).....kasnije plišance s vremena na vrijeme hitim u mašinu, a ove druge sam znala jednom mjesečno potopiti u kadi sa ASEPSOL otopinom (s time igračke i u vrtiću peremo) i to je to....
naravno da ako je zmažu s ostatcima hrane da perem odmah ali ovako generalno - jednom mjesečno je sasvim dosta ako su kuća i dijete čisti (odnosno ako održavate osobnu higijenu djeteta i aako kuća nije zmazana )
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 23:33   #93
sve u mašini ,baš one koje su cijele od plastike namočim u vrućoj vodi!
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 22:11   #94
ja plasticne zveckalice pod vrucom vodom kao i dude,a kada treba iskuham.svakih par dana ili ako padnu na pod. plisane koji smiju u masinu sa oblekom,a oni koji se nesmiju mociti nego samo krpom, njih prodjem sa spuzvicom za sudje i deterdjentom i onda sa samo mokrom spuzvicom i tako ispirem . puzzle sa krpom i vodom i onda dezinfekcijsko za ruke rastrljam po tome.
capoeira-zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 08:34   #95
Evo dižem temu jer me zanima kako oprati praščića sveznalicu
Nabavila sam ga i on fino svira i pjeva Ali on je u otvorenoj kutiji svaki bog po njemu pada , svatko ga može dirati ,a nemogu ga tutnuti u mašinu jer bu elektronika otišla, a on je plišani Sve se bojim da ću ja to fino vratiti jer plastka se fino opere s domestos maramicama , ali ovaj pliš koji zbog elektronike nesmije u vodu ..kaj ću s tim
nety is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 09:20   #96
Quote:
nety kaže: Pogledaj post
Evo dižem temu jer me zanima kako oprati praščića sveznalicu
Nabavila sam ga i on fino svira i pjeva Ali on je u otvorenoj kutiji svaki bog po njemu pada , svatko ga može dirati ,a nemogu ga tutnuti u mašinu jer bu elektronika otišla, a on je plišani Sve se bojim da ću ja to fino vratiti jer plastka se fino opere s domestos maramicama , ali ovaj pliš koji zbog elektronike nesmije u vodu ..kaj ću s tim
Pa nemoj da ga peres, daj klincu da se igra sa njim par dana i kad izgustira, baci. Mi smo tako, otvorimo plisanu igracku, igramo se par dana, kad je izbalavi, isprlja i izgustira (max nedelju dana), ja je bacim i otvorim sledecu.
__________________
10.08.2011.!!!!!
EiM is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 09:46   #97
Ma to je Fischer price i nije baš jeftin da bi ga bacila Kao drugo on je u otvorenoj kutiji i može ga dirati ko i koliko hoće Kad mu se stisne trbuh on svira i pjeva To sam naletila na sniženju i nemma još klince to je za bebicu koja stiže u 6mj
Zam da mu to u startu netreba , ali ovo je bila prilika za nekaj godno a sniženo uzeti , ali sad me muči male bebe kad počnu sve diraju i stavljaju usta i kako ću mu ovo dati
nety is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 10:19   #98
Quote:
nety kaže: Pogledaj post
Evo dižem temu jer me zanima kako oprati praščića sveznalicu
Nabavila sam ga i on fino svira i pjeva Ali on je u otvorenoj kutiji svaki bog po njemu pada , svatko ga može dirati ,a nemogu ga tutnuti u mašinu jer bu elektronika otišla, a on je plišani Sve se bojim da ću ja to fino vratiti jer plastka se fino opere s domestos maramicama , ali ovaj pliš koji zbog elektronike nesmije u vodu ..kaj ću s tim
Vrlo jednostavno, stavi na vatu/blazinicu običnog alkohola i dobro ga prebriši, čak onako da bude mokar. Alkohol će ishlapiti, a igračka će se osušiti, pogotovo jer će tvojoj bebi to trebati za cca godinu dana. Kad se dobro osuši, stavi ga u ormar ili neku kartonsku kutiju da ne skuplja prašinu dok čeka bebicu.

Ja tako već godinama održavam sve igračke koje ne mogu u mašinu. Sve koje mogu u mašinu, perem na 40°C.

Quote:
EiM kaže: Pogledaj post
Pa nemoj da ga peres, daj klincu da se igra sa njim par dana i kad izgustira, baci. Mi smo tako, otvorimo plisanu igracku, igramo se par dana, kad je izbalavi, isprlja i izgustira (max nedelju dana), ja je bacim i otvorim sledecu.
Ovako nešto još nisam čula. A što kad ti se beba veže za neku igračku i hoće samo nju? Moj mali spava već 2 godine sa istom igračkom, moram ju stalno prati a ako nemam vremena za pranje i sušenje, onda ju brišem alkoholom. Ne vrijedi mi ni kupiti novu istu, jer on odmah skuži da to nije njegova igračka (njegova je već malo pohabana, etiketa je mekana, ima svoj miris, itd...)
__________________
Jedno u zagrljaju, drugo ispod srca! <3
noelova mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 10:52   #99
Quote:
noelova mama kaže: Pogledaj post
Ovako nešto još nisam čula. A što kad ti se beba veže za neku igračku i hoće samo nju? Moj mali spava već 2 godine sa istom igračkom, moram ju stalno prati a ako nemam vremena za pranje i sušenje, onda ju brišem alkoholom. Ne vrijedi mi ni kupiti novu istu, jer on odmah skuži da to nije njegova igračka (njegova je već malo pohabana, etiketa je mekana, ima svoj miris, itd...)
Upravo sam ovim sistem izbegla sve ovo: niti se vezuje za igracke, niti ih ja berem, brisem, dezinfikujem..., niti imamo paniku kada igracka nije tu. Naprosto se igra sa sledecom i to je to. Ovo, naravno, ne vazi za sve igracke, nego za te plisane-neoperive, koje mozes da peres do prekosutra, ali se napune bakterijama, pljuvackom i ko zna cime jos sto ne moze da se opere.
__________________
10.08.2011.!!!!!
EiM is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 10:59   #100
Quote:
nety kaže: Pogledaj post
Ma to je Fischer price i nije baš jeftin da bi ga bacila Kao drugo on je u otvorenoj kutiji i može ga dirati ko i koliko hoće Kad mu se stisne trbuh on svira i pjeva To sam naletila na sniženju i nemma još klince to je za bebicu koja stiže u 6mj
Zam da mu to u startu netreba , ali ovo je bila prilika za nekaj godno a sniženo uzeti , ali sad me muči male bebe kad počnu sve diraju i stavljaju usta i kako ću mu ovo dati
A ti je onda vakumiraj u plasticnu kesu, pa kad procenis da ti je beba dorasla igracki, daj joj da se igra.
__________________
10.08.2011.!!!!!
EiM is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:54.