Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2003., 19:55   #61
Unhappy

Quote:
genNorec kaže:
Dobro, ajde, Vještica

Nema tu daje-prima.Sve je to neka žongla.

Kako nema? Žena prirodom svoga poslanja ne daje energiju, nego treba energiju,od prirode, od muškarca. Žena nije davatelj.Kao što u magnetnim silama postoje polovi. kakva žongla?
__________________
Forum je mjesto za kvalitetnu svađu, da bi smo postali pametniji
RGCX is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2003., 22:46   #62
offtopic..

Time što se žena drži za negativ muškarca, za njegovu nadopunu, za njegovu zrcalnu sliku, njegov negativni pol, zbilja se shvaća posve krivo.

Temelj svega leži(kao i svugdje) u metafizici. Žensko postojanje može se shvatiti samo iz toga.
Tajna svijeta nije u dva posebna spola, niti u dvospolnosti u jednome, nego u iskonskoj spolnosti.
Jer, dvospolnost je dva, a iskonska spolnost jedno.
Zagonetka ženskog postojanja leži u razdvajanju Jednog.
Iskonsko Jedno(muški bitak) predhodi dvakom stvorenju i svakoj kretnji, a prvo očitovanje Jednoga je stvaralačko načelo svijeta, tvorac, tj. ženski bitak.

Adam, prvi čovjek, kralj prirode, duhovno biće, slika i prilika Stvoritelja je bio i muškarac i žena i ni jedno ni drugo, nego djevičansko biće, iskonska slika čistoće i čednosti, slika i prilika Božja; obije iskonske biti u jednom; i vatra i svjetlost, u njjemu su živjele. Adam nije bio dvospolan, nego iskonski spolan tj. i muškarac i žena i nijedno od njih.

Stvoritelj nije stvorio Evu tako da je podijelio Adama, već ju je stvorio iz njegove esencije, a ona tim činom već jest majka, i to ne samo njihovoj budućoj djeci, nego i samom Adamu.
Zato je u mitologiji majka bogova, Božica Majka. Magna mater.
Nije Adamova polovica, nije simetrična druga strana, nije negativni pol, nego kvintesencija Adamovog bića.
U postojanje je ušla kasnije, u vremenu je došla kasnije, ali je u svom biću predhodila Adamu.


I dajte prosim, probajte to shvatiti pa da opet ne bude hrpetina šovinističkih ili feminističkih ispada na religiji i drugdje o tome tko je iznad, a tko ispod.
__________________
koliko smo sretni ti i ja, čiji je dom bezvremenost: mi koji smo dolutali s mirisnih planina vječne sadašnjosti igrati se tajnama, kao što su rođenje i smrt, u jednome danu(ili možda čak i manje)
eowyn_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2003., 23:03   #63
korak po korak.............

ej stvarno ste svi zlatni,,,redom ću vas sve pohvalit.....ma bravo

Koliko lijepih i korisnih riječi se ovdje prospe...si ti Norec negdi pitao(ne sjećam se više gdje al' mi je zapalo za monokl)......nešto poput upita vezanog za korist koju (ne)imamo monitorizirajući se ovdje.......?E pa ja javno sad priznam da zaista imam korist..neposrednu korist.....od pisanja na ovaj način...prvo kad vas vidim sve ovak zgodne, sad se nemrem odlučit kog bi prvo pojela..i kad pročitam vaše riječi ponekad iza zareza točke osjetim vaš feeling što ste ga tamo zabrokvali..meni, sebi il' nekom drugom na uviđaj......a onda ga u slijedećem izrazu ponovo oživite, ucijepite u narednu misao..ideju.. i pustite da se razmaše.....rasprostre dalje....dalje dokle god mogu doseći......

Hej pa svi ste vi shamani za mene.....

Eowyn...krasno si to napisala..... Shaman je ispunio moj smisao shamanizma u onom tijeku moje interakcije s njim(njom) kad ga ja prepoznajem i osjećam.....prepoznavajući tada odgovore koje sam tražila, a koje je on očitao za mene........Mislim da si negdje spomenula pojam kanaliziranja..hmmm...ne bih nazvala shamana kanalom..zapravo nismo ni definirali pojam shamana

Vještac......bilo bi lijepo da definiraš pojam šamana......(samo ga moram navabit ovamo........keksi..a?...čisto sumnjam da će se samo time zadovoljit......)

Mislim da shaman ne radi na principu kanala prilikom uvida u podatke......vec simple ode tamo(kako si to navela) na arhivu zapisanih podataka(u ovom slučaju se radi o arhivama na nivoima vrste...>>ta moram ih nekako definirat) i očita, ono što treba očitat......Shaman dakle radi na principu odi i uzmi te podastrij.....kome treba podastrijet


U biti kad razmislim....kanaliziranje nikada ne može biti posve isključeno jer bi tada to značilo da je onaj koji susreće shamana izostavljen iz cijelog procesuiranja..a to je nemoguće
Dakle...mogla bih samo reći da je kanaliziranje u shamana zastupljeno u manjem postotku(vuk sit, papci na broju?)

Hvala i za objašnjenje rada na svijetu u kojem nemreš radit na svom svijetu, a da istovremeno ne radiš za ostali tj. ovdje popularan Univerzalni svijet>>ipak......naš NOrec(ovdje mi se ote kao naš šaman) je .........

Norec?))

Tam si reko......da šaman spašava sebe..a ne nas.....a kak si tam na kraju fino postavio nešto vrlo važno..da citiram

~Norec~

"Šaman tradicionalno u svoj/tudi unutrašnji svijet ulazi kroz neku tocku, ulaz. Jedan od takvih cestih ulaza je Drvo, koje je simbolicki prikaz covjeka, odnosno Svemira, prikaz koji daje osnos i polaritet i smještaj snaga koji je pravilan -prema "višim zakonima" kojima smo mi covjeculjci ipak na ovome svijetu podložni. (ak ni jedan drugi, onda barem zakon gravitacije.Možemo se šišat-vrijedi za sve "

...e to.........to ..al' ipak znaš...što mi vrijedi da sad kažem....nepobitno il' pobitno da to jest..ili nije to.....jer mi to niš ne vrijedi niti mi pomaže..........i tu ću baš ostavit taj pojam što me kvrcka, taj pojam tko tu koga spašava.....>>probudit ću ga kad naiđem na njega........jednostavno ne ide drukčije.......A za sada je eo to lijepo rekla u citatu "Tai i Chi"


Navajo......hehe......jao malprije sam nabasala na Uranusin post u kojem se ona obraća našoj Gospon Pes......i tiče se prepoznavanja srčeka...srdaca..mrdaca..ma nazovi ih kako hoćeš i poanta je u njima...dovoljno se ne poznaju..a kad bi se dovoljno upoznali bili bi još draži neg što su sada.. jedno drugomeajde živija ti meni
Essenca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2003., 23:08   #64
Re: offtopic..

Quote:
eowyn kaže:
Time što se žena drži za negativ muškarca, za njegovu nadopunu, za njegovu zrcalnu sliku, njegov negativni pol, zbilja se shvaća posve krivo.

Temelj svega leži(kao i svugdje) u metafizici. Žensko postojanje može se shvatiti samo iz toga.
Tajna svijeta nije u dva posebna spola, niti u dvospolnosti u jednome, nego u iskonskoj spolnosti.
Jer, dvospolnost je dva, a iskonska spolnost jedno.
Zagonetka ženskog postojanja leži u razdvajanju Jednog.
Iskonsko Jedno(muški bitak) predhodi dvakom stvorenju i svakoj kretnji, a prvo očitovanje Jednoga je stvaralačko načelo svijeta, tvorac, tj. ženski bitak.

Adam, prvi čovjek, kralj prirode, duhovno biće, slika i prilika Stvoritelja je bio i muškarac i žena i ni jedno ni drugo, nego djevičansko biće, iskonska slika čistoće i čednosti, slika i prilika Božja; obije iskonske biti u jednom; i vatra i svjetlost, u njjemu su živjele. Adam nije bio dvospolan, nego iskonski spolan tj. i muškarac i žena i nijedno od njih.

Stvoritelj nije stvorio Evu tako da je podijelio Adama, već ju je stvorio iz njegove esencije, a ona tim činom već jest majka, i to ne samo njihovoj budućoj djeci, nego i samom Adamu.
Zato je u mitologiji majka bogova, Božica Majka. Magna mater.
Nije Adamova polovica, nije simetrična druga strana, nije negativni pol, nego kvintesencija Adamovog bića.
U postojanje je ušla kasnije, u vremenu je došla kasnije, ali je u svom biću predhodila Adamu.


I dajte prosim, probajte to shvatiti pa da opet ne bude hrpetina šovinističkih ili feminističkih ispada na religiji i drugdje o tome tko je iznad, a tko ispod.
Koji tipicni pokusaj emancipirane duhovnosti da preokrene sto ocito i nedvosmisleno pise u Bibliji kao i svugdej. Brahman - Maya Shiva - Shakti... Muski, staticni, esencialni, primarni princip i zena kao dinamicki, svijet, energija ali i iluzija. Zena je svijet i pojavnost. Ona je dosla nakon njega kao cin kreacije. Nemoj ti tu mulja jer ti zenski ego ne podnosi da nije "gore" (naravno samo na forumu, uzivo ko bubica)

Al ipak te volim dusice

E mi smo sovinisti sto kazemo sto stoji po svim tim Biblijama i inim a ti kao normalna kad to izvrnes da bi sebi prilagodila
__________________
BHAJA GOVINDAM BHAJA MUDHA MATE
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2003., 23:23   #65
by Eowyn :
Quote:
Adam, prvi čovjek, kralj prirode, duhovno biće, slika i prilika Stvoritelja je bio i muškarac i žena i ni jedno ni drugo, nego djevičansko biće, iskonska slika čistoće i čednosti, slika i prilika Božja; obije iskonske biti u jednom; i vatra i svjetlost, u njjemu su živjele. Adam nije bio dvospolan, nego iskonski spolan tj. i muškarac i žena i nijedno od njih.
Zbilja vjerujes u tu bajku? Odbacujes porijeklo ljudi od covjekolikih majmuna?
Ok svatko vjeruje u ono sto zeli.




Quote:
Stvoritelj nije stvorio Evu tako da je podijelio Adama, već ju je stvorio iz njegove esencije, a ona tim činom već jest majka, i to ne samo njihovoj budućoj djeci, nego i samom Adamu. I dajte prosim, probajte to shvatiti pa da opet ne bude hrpetina šovinističkih ili feminističkih ispada na religiji i drugdje o tome tko je iznad, a tko ispod.
Ajde recimo da je bilo tako.
Nije li onda Adam majka Evi?
Majka njemu i buducoj djeci? Koliko su ih imali? Di su njihova djeca nasla partnere? Incest? Mijesanje gena? Ne bi dugo dogurali.
Iako to ne mogu nikako shvatiti bar se slazem sa zadnjom recenicom sto se tih podjela tice. Musko i zensko jednako su vrijedni bez obzira koliko IL i slicni tupili o tome.
Namche is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2003., 23:43   #66
Wink

Quote:
E mi smo sovinisti sto kazemo sto stoji po svim tim Biblijama i inim a ti kao normalna kad to izvrnes da bi sebi prilagodila
Ma srećo moja jedina; ništ ja sebi ne prilagođavam, neg je to iskonska predaja iz koje su nastale sve te biblije, knjige, religije i slično.
Nije to moja formulacija; to je citat. A predaja je nadreligijska, nadčovječna, nadspolna i nadvremenska i samo jedna.
Zato kaj se to nemre pojmit, mi se koljemo na hiljadu topica.
Ma neću više ni zucnut o muško ženskim odnosima.
Ravana, problem je kaj i ti i ja pričamo o istom, ali si ti to sebi prilagodio, a ne ja. Znam ja da bu naša ljubav jačala kroz te razlike. I baš mi je to super!



Namche, gle, prvo i osnovno, da bi mogao pojmit o čemu mi ovdje razglabamo, moraš promijeniti perspektivu; tu se ne priča o Adamu kao čovjeku od krvi i mesa, niti o njegovoj djeci kao takvoj nego se koriste metafizički pojmovi.
Ali ti si bistar i uz malo truda, shvatit ćeš o čemu se radi. Samo ako ćeš htjet.

A sad, ajmo se vratit na temu.
Essenca, nema razloga da diskusija stane na ovom nivou.
Baš je postalo zanimljivo.
__________________
koliko smo sretni ti i ja, čiji je dom bezvremenost: mi koji smo dolutali s mirisnih planina vječne sadašnjosti igrati se tajnama, kao što su rođenje i smrt, u jednome danu(ili možda čak i manje)
eowyn_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2003., 23:56   #67
Da..slažem se da možemo nastaviti..jest..tek se sad zagrijala atmosfera

Norec..zaboravih...hvala na sliji.+ ne ..šamana koji je predmet razgovora moramo zamislit kao čovjeka koji normalus funkcionira u ovome svijetu kojeg vidiš.....znači..završio škole..radi...sluša mamu i tatu....ajd zez se sad(moram malo)..itd..itd...a to što ga razlikuje od ljudi u njegovoj okolini je.......njegov shamanizam..njegova komunikacija koja predočena npr prodavaču kod kojeg on ide kupit cigarete.......jest slučaj za neo-..o čem smo diskutirali i o čemu zapravo diskutiramo cijelo vrijeme

Eowyn...ne znam dal' će vještac to napravit......al' netko od nas treba definirat shamane i shamanizam prije neg nastavimo...ok?
Essenca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2003., 00:37   #68
da da, to se jos niko nije potrudio pa sad svako laprda svoje, ukljucujuci i mene
__________________
[size=1]-Bljog-
-Watashi!i!i!i- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2003., 02:44   #69
Ne znam...takvog ja još nisam vidio
Govorio sam o kako ih ja zovem "šamanoidima" u najširem smislu rijeći i o unutrašnjoj psihičkoj funkciji koju možemo nazvati "šaman", odnosno o simboličnoj slici onog dijela psihe koji istražuje naše nepoznate unutrašnje svjetove.

Smatram da ako se bavimo takvim stvarima kao što je istraživanje vlastitog unutrašnjeg svijeta možemo uspostaviti mnogo skladniji život sa svojom okolinom, sa prirodom i sa društvom.
Isto tako, to istraživanje nije nimalo bezopasno, tu nalazimo PRAVE demone i nemani, a ako ih ne integriramo na pravi način, oni će se takvi nesvjesni i simbolični požderati na neki način koji se pogodi u realnosti.
Takav holodek nemaju ni na sedam "woyagera".

O pitanjima razloga za to "spašavanje" možda nađem odgovor za nekoliko mjeseci


Sam fenomen ljudi koji su šamani integrirani u društvo kao normalni pojedinci kojima je to posao, odnosno razvoj osobe u šamana često je povezan s nekim razlogom zašto je takva osoba odmalena bila čudna . Ono, izolirana, čudnoga temperamenta, brije po svojim svjetovima, drugačija na bilo koji način...sjetite se Eda Chigliacka sa Života na sjeveru.
Kao da su nekom hipersenzibilnošću osuđeni na trženje zaštite u bespućima unutrašnjih svjtova jer ih u vanjskom svijetu cimne svaki treptaj.
Tamo gdje je šamanizam smatran normalnom pojavom društvo podržava te tendencije i neki stari šaman/ka se pobrine za pripremu učenika .

Kao da od sebe mora izgraditi čvrst kanal kroz koji će energije strujati, biti osjećene i pravilno usmjerene, a da se sam ne raspadne dok "putuje" u izmijenjenom stanju svijesti i susreće sve i svašta.

O channalingu ne znam jako puno, ali složio bih se s onim što Essenca kaže o razlici.
Također, šaman se razlikuje od medija i psihotika po tome što u svoje vizije sam ulazi i iz njih se kontrolirano vraća.

Radna teorija moje slike gospodina Realnog Šamana bila bi da pravilnim usmjeravanjem poremećenih energija u sustavu "pacijenta" u interakciji s vlastitim sustavom postiže ta izlječenja drugih. Kako mi se čini, metoda ima bezbroj.
Koji mu dolaze kada su zbog nečega u frci i traže pomoć kak da se stabiliziraju.

I još nešto. Koliko posto ima sjebane djece među svima nama zemljanima...(buba u uho )
genNorec is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2003., 12:56   #70
..hoću..napisat ću nešto o šamanima kasnije.......a možda i Vješca nagovorim..Tako je Wato..nemreš dalje pisat brez glavne postavke.....

Norec, nu ti njega što se raspiso..sve dublje ulaziš u tematiku..pa čuj..ja poznam takvog šamana..nije to niš' čudno da čovjek funkcionira ok za okolinu(pazi ovo ok)....al' istovremeno je ono što jest...šaman..

E to cimanje što si spomenuo.........

Hipersenzibilnost htio ne htio se javlja kod ljudi koji zele cuti...ono što u prvi mah se doima nečujnim........>>a kako će čuti, ako sebe ne utišaju..ako se prethodno ne pretvore u fluidnu, prozračnu..masu?>>onu kroz koju je jedino moguća veće-postotna prohodnost informacija..I tu dobijaš i istovremeno i gubiš...jer snažiš(većim uvidom) i bivaš osjetljiviji(krhkiji)......>>zamisli maslačka.......i da si maslačak...

Teške, masivne strukture nasuprot hipersenzibilnim su toliko krute da svojim zgusnutim konstrukcijskim svežnjem onemogućavaju protočnost...chanelling....prohodnost........>>nis u flexibilne, nisu gipke..same su od sebe glasne i prave buku..pa kako onda mogu čuti išta drugo?

I da..sada to cimanje....svakako..da ih cima uzburkani kovitlac izvanjskog svijeta....Ti kao takav primaš gomilu informacija...a neke informacije il' entiteti(misaone nakupine) i nisu baš tako bajnog okusa i opipa...štoviše, postoje s tendencijm da se lijepe na drugog..da te slabe..poput vampira iz onog topica-a na filozofiji

Šaman, medjutim ima snagu koja nije sopstvena mediju..jer je medij samo kanal......>>Sad dolazimo na ono što sam ja spomenula na početku.........>>Odakle šamanu ta moć i snaga...odakle ju crpi?

.......nastavit ćemo........
Essenca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2003., 13:19   #71
Quote:
Tako i razne pojave unutrašnjeg glasa koji nas vodi kroz život vidjet ćemo najvjerojatnije najprije u svijetu oko sebe.
Neki autoritet koji nam diktira zakon možda smo doveli unutar svoje pažnje zato jer je to baš to što u tom trenutku trebamo čuti.

Joj ovo je dotaklo srž; mislim, koja je to in/out prekrasna igra, zar ne? Kotač, ciklus, između van i unutra. Zatvoren krug. Uzroka i posljedica.
Ono što shaman radi, po mom mišljenju, jednostavno briše granice između van i unutra. On slobodno kruži u tom svemiru ja i ti svjestan da smo svi ipak na kraju mi.

Quote:
Eowyn...ne znam dal' će vještac to napravit......al' netko od nas treba definirat shamane i shamanizam prije neg nastavimo...ok?

Ne znam zakaj mene uvijek zapadne taj posao
definiranja?
Ma znate kaj, kad bi ljudi baratali definicijama, bilo bi puno više reda. Ali onim pravim definicijama, a ne smislovima i kontekstima u kojima se rabe pojedini pojmovi.
Eto, tipičan primjer je ona svađa oko metafizike; pojmovno obuhvaća bitak kao takav u stanju mirovanja iznad materijalnog svijeta. I ne kužim zašto se sada filozofi bune oko nomenklature?
No dobro, malo sam se zanjela. Oprostite.

Evo, dala bum najbolje od sebe, a V. neka nadopuni:

shaman dolazi od turske riječi, a direktan prijevod znači čarobnjak, mag, vrač, kako vam drago.

Sad, tu bi trebalo definirati tko je to čarobnjak, mag ili vrač?

Vrač je čovjek koji brine o kultnim obredima pojedinih kultura.

Kult je pak izraz poštovanja nekomu ili nečemu uz primjenu specifičnih obreda.

Ono što se vidi iz dosadašnjeg pojmovnog izlaganja, jest demistifikacija koja automatski nastaje kada se stvari imenuju pravim imenom.

Prema ovome dalo bi se zaključiti da je i svećenik šaman iliti vrač, jer njeguje kult katoličanstva tijekom euharistije. I to je to.

Dakle, osobno iz ovog zaključujem da je istina ono kaj stalno ponavljam(i već sama sebi idem na živce zbog toga), a to je da je Predaja(univerzalna) jedna te ista i bezvremenska iz koje su se onda razvili pod utjecajem masa, naroda i rasa različite religije, filozofije i stavovi.
Al' to je već tema za novi topic.

U Rusiji shaman je "onaj tko ima utjecaja na dušu" ; on se šeće između oba svijeta, fizičkog(materijalnog) i spiritualnog i na taj način dolazi do informacija koje mogu pomoći na individualnoj ili kolektivnoj razini. Shaman posjeduje prirodnu nadarenost za razgovor sa anđelima, prirodom, vodičima, životinjama, duhovima, a u nekim plemenima to se njeguje unutar jednog naraštaja i prenosi se s koljena na koljeno, tj. utiskuje se u pojedinca već prilikom rođenja, a onda takav "novi shaman" preuzima ulogu tek kada star ode u penziju.

Najdublji korijeni shamanizma potječu iz Sibira i dalekog sjevera. Evo vam jedan citat, ali ne da mi se prevodit(prevest ću ak' baš treba):
"We may think of the Sami shaman wrapped in leather and fur, exhibiting a light hearted and somewhat comical nature with his tattered drum and smiling face. We may think of a loin-clothed native in a Southern Hemisphere tropical jungle, using special plants of healing. We may think of an Alaskan shaman listening to the spirit within an ivory carving. We may think of a Sonoran shaman communing with elusive desert spirits. Or, we may think of the Native American culture, offering themselves to the Stone People Lodge, the Sweat Lodge, or drumming great drums in call to that which is normally beyond us."

Shamanizam je
pristup ; nije religija, nije filozofija, nije teorija, a istinsko znanje(ja bih ovdje dodala Predaja, a predaja je metafizički rečeno budnost) ne može se nikako drugačije iskusiti nego direktnim iskustvom.

E da. I sad, ovo znanje koje mi ovdje gomilamo u postovima, isto je materijalno. Ono ne može nikoga probuditi. Ali toga smo valjda svi ovdje svjesni. Ako ne razmišljamo i ne meditiramo nad našim postovima, naprotiv, možemo još dublje "zaspati".

I još nešto; možemo naučiti hiljadu i jedan ritual, ali vrata onoga svijeta ostat će nam zatvorena. Zašto?
Zato jer ne preobražava čovjeka tehnika, nego duh. Vrijeme i načini primjene dolaze sami od sebe ako je duh sazrio i ako postoji potreba. I prvi korak prema tome je učenička poniznost.

Međutim, nama je ostalo samo znanje; od tog znanja trebamo naučiti vidjeti i biti budni. Znanje koje nam je na raspolaganju zapravo nam cijelo vrijeme podastire jedno te isto:
čovjekovo porijeklo je božansko i jedini zadatak ljudske sudbine je da sačuva svoju sličnost s Bogom.
A shamanizam i shamani, po mom nekom osobnom shvaćanju zapravo održavaju vezu između ljudskog i božanskog svijeta. I sad, kada oni dospiju u ta stanja više svijest, mi obično kažemo za njih da su egzaltirani, ali čovjek u tom trenutku nije egzaltiran, baš naprotiv- konačno dostiže svoje normalno i zakonito iskonsko stanje i vraća se na svoje mjesto pokraj Stvoritelja.

Uf, ajde neka sad neko drugi malo.
__________________
koliko smo sretni ti i ja, čiji je dom bezvremenost: mi koji smo dolutali s mirisnih planina vječne sadašnjosti igrati se tajnama, kao što su rođenje i smrt, u jednome danu(ili možda čak i manje)
eowyn_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2003., 15:16   #72


pa ja više ne znam što bi dodala, nakon svih vas....

možda još;

jednu ključnu riječ :šaman- participation mistique ?


Sve vas puno volim,






P.S. ona šamanka vještica koju je genNorec spomenuo, je šamanka, bez obzira što ILovci mislili, duhovnost nije ograničena na spol
 
Odgovori s citatom
Old 14.02.2003., 18:43   #73
Pa naravno da je šamanka.
Da nije sad bi već bio proždrijet od Babe Jage Al za dugo.
Znam to i amen.

"jednu ključnu riječ :šaman- participation mistique ?"

The ansver is correct, kako me to ona podučila.
Evo keks za točan odgovor
genNorec is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2003., 19:25   #74
ej..nisam vas zaboravila;)

za sad evo vam ova dva link-a...

.................¤.¤....................

http://www.crystalinks.com/shamanism.html ....ima dobra mjuza..shamanska..hehe


http://www.geocities.com/~animalspirits/index1.html



čitamo se ubrzo!

Sretan vam dan Zaljubljenih ...al' ne samo danas..nego svaki dan!


esse

Essenca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2003., 19:46   #75
Quote:
Solaris kaže:


P.S. ona šamanka vještica koju je genNorec spomenuo, je šamanka, bez obzira što ILovci mislili, duhovnost nije ograničena na spol
Eeeeee-e-e, ali u čemu je sada problem.

Problem je u tome što IL sebe smatra šamanom, a jedno je vrijeme - davno - i pisao pod tim nickom.
Naravno, taj je nick iznio toliko hvalospjeva o "Plemenitom" i ispisao toliko citata iz one njegove dosadne knjige, da nema ni miligrama mogućnosti da ovaj šaman, navodni Božji iscjelitelj, prizna kako i žena može biti - šaman.
Kada sam prije nekog vremena spominjao "šamanskog šarlatana" nisam pritom mislio na one koji uistinu jesu šamani, negho na one koji se takvima drže.

A RGCX je...novi klon s finim nickom
Netko šizi od zavisti u pozadini IL
Navajo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2003., 20:03   #76
Talking

Ja sam mislil da je shamano pravi lik, odnosno da je sam isfantazirao ono.Bijah novi na Imfu i još veća zbunjola nego sad.

...kak je uopće došao na ideju ?

I kaj tog čovjeka btw mući s njegovom Animom

Znam da je tada pisao o nekoj bogumilki Čudomiri...je li se netko sjeća
genNorec is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2003., 21:25   #77
Angry btw.

Quote:
norec:Ja sam mislil da je shamano pravi lik, odnosno da je sam isfantazirao ono.Bijah novi na Imfu i još veca zbunjola nego sad.
a mene si nazvao strahofilom stoko jedna norava
Lame Deer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2003., 21:30   #78
...

I ja sam tada bio sasvim nov...

Dugo sam bio promišljao da li da se umjesam i ispričam neko iskustvo, jer vidim da nitko ne želi. Ja jadan i naivan mislio da postoji neki tvrdi razlog za takvo ponašanje, ali sada kada sam vas pomalo upoznao, mislim da ćete rado pristati na izmejnu vl. iskustava. Da sve to dobije na konkretnosti

Ili se varam ?
Lame Deer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2003., 21:35   #79
Mislim da ne...
__________________
koliko smo sretni ti i ja, čiji je dom bezvremenost: mi koji smo dolutali s mirisnih planina vječne sadašnjosti igrati se tajnama, kao što su rođenje i smrt, u jednome danu(ili možda čak i manje)
eowyn_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2003., 23:35   #80
Ja sam se skoro pa držal noktima za tipkovnicu, a tada sam imao i lud RL...ali otompotom
Sorry mislio sam da si netko tko me pozna i podjebava me oko moje kontroverzne jah-devotee biografije
Ali, najjače me je skurio Watashi !
genNorec is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:59.