Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2009., 18:34   #121
Pa može onda probati i ne izdati račun na 2000 kn. Pa će si baš dobro umanjiti dohodak.

Zapravo, to i nije bitno. buckic-in stav tko je vidio tražiti račun za 50 kn je ono što me smeta. Mislim, boli me briga koliko poreza i prireza mora platiti stomatolog. I iz moje plaće svaki mjesec ide i porez i prirez i tko me pita za zdravlje. Daj mi račun jer na tih 50 kn želim povrat svog uplaćenog poreza. I to je to.
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 19:48   #122
Ma apsolutno. Račun treba tražiti, osobito ako ti treba za ostvariti povrat poreza.
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 18:05   #123
Arrow Povrat poreza za usluge kod stomatologa

Poštovanje,
nisam siguran jesam li na dobrom mjestu otvorio thread al ok, da pitam. Dakle, student sam, do sada sam kod stomatologa ostavio cca 1000 kuna što na bijele plombe što na druge zahvate. Zanima me imam li pravo na povrat poreza? Kakva dokumentacija je potrebna za prijavu te do kada se primaju prijave za tekuću godinu? Hvala unaprijed!
__________________
Well there's lots of smart ideas in books I've never read
When the girls come talk to me I wish to hell I had...
Julien is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2009., 00:47   #124
Quote:
Vess kaže: Pogledaj post
Ako zubar naplati bijelu plombu 200 kn, znači da je jako skup? U ovom postu piše ovisno o veličini 80-120 kn.
to 80-120 kn je nadoplata,dakle ne puna cijena.Socijalno pokriva cijenu sive plombe a ako pacijent želi bijelu plombu onda mora platiti razliku u cijeni tj.onoliko koliko je bijela plomba skuplja od sive


Quote:
Julien kaže: Pogledaj post
Poštovanje,
nisam siguran jesam li na dobrom mjestu otvorio thread al ok, da pitam. Dakle, student sam, do sada sam kod stomatologa ostavio cca 1000 kuna što na bijele plombe što na druge zahvate. Zanima me imam li pravo na povrat poreza? Kakva dokumentacija je potrebna za prijavu te do kada se primaju prijave za tekuću godinu? Hvala unaprijed!
ako si uplaćivao porez ove godine imaš pravo na povrat poreza za sve zdravstvene usluge,dakle i te stomatološke koje si platio tijekom ove godine.Ako ga nisi uplaćivao onda ti se nema šta ni vratiti.

Dokumentacija ti je standardna porezna prijava uz koju prilažeš i račun za stomatološke usluge
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 13:11   #125
da ne otvaram novu temu....

do sad sam bila kod privat zubara koji mi je cijepao po 200 kn za popravak zuba. sad imam dopunsko osiguranje pa me zanima ,dal netko zna koliko se placaju popravci ako imate dopunsko osiguranje.hvala.
Sexy angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 19:33   #126
Vjerojatno isto 200 kn, al dopunsko HZZO te oslobađa one participacije od 15 ili koliko već kuna.

Osim ako nemaš neko posebno dopunsko koje pokriva zube.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 23:10   #127
znaci ustedjet cu 15kn. super..... hvala na odgovoru.
Sexy angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 23:43   #128
Quote:
Sexy angel kaže: Pogledaj post
do sad sam bila kod privat zubara koji mi je cijepao po 200 kn za popravak zuba. sad imam dopunsko osiguranje pa me zanima ,dal netko zna koliko se placaju popravci ako imate dopunsko osiguranje.hvala.
Ako ideš kod "privat stomatologa", onda češ platit 200 kn ili koliko već za popravak zuba bez obzira jel imaš osnovno ili dopunsko osiguranje. Totalno nebitno.
Ali ako taj stomatolog ima ugovor s HZZO-om, onda nećeš platit ništa.
Silvester1208 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 13:11   #129
Platit će. Kod takvih ne plaćaš punu cijenu nego neku 'nadoplatu' za ovo i ono, valjda razliku na ono što odobrava HZZO. Jedino kod onih potpuno socijalnih po domovima zdravlja ne plaća se ništa (bijele plombe za prednja 3-4, ostalo amalgam), al nisam ziher jel se i kod njih nekaj počelo plaćati. Davno je bilo, fala Bogu.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 11:04   #130
čekajte malo!
ja sam danas bila kod privatnika koji ima ugovor sa HZZO-om. platila sam plombu 160kn. bijelu, na 6-icu. dali je to puno ili malo?
butterfly170902 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 09:15   #131
Quote:
butterfly170902 kaže: Pogledaj post
čekajte malo!
ja sam danas bila kod privatnika koji ima ugovor sa HZZO-om. platila sam plombu 160kn. bijelu, na 6-icu. dali je to puno ili malo?
nije!!! bijele plombe se placaju od 4 pa nadalje! to je po pravilu usluga van standarda hzzo-a i potpuno je privatna (kao krunica za zub). svaki stomatolog moze staviti cijenu koju zeli, pa ko voli nek izvoli... za sve vas koji jaucete nad tim placanjima, stavite crnu plombu ili perite zube, jer se kvare samo od ne pranja!!!
__________________
.
madoxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 13:12   #132
moja zubarka meni kaže da su te bijele polmbe lošije nego ove crne te da ove crne duže drže! ja imam crne i nemam nikakvih problema! samo mi je jendom i to besplatno stavila bijelu plobmu jer crna na tom mjestu kod zube ne bi držala!
ex Medeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 13:25   #133
Quote:
Vess kaže: Pogledaj post
Bahati su, a ne bi trebali biti. Ima besplatni broj Porezne na koji anonimno prijaviš da netko ne izdaje račun.
Inače, prije par godina je pisalo po novinama-lik koji je vršio inspekciju je utvrdio da nema nepravilnosti, da nijedan stomatolog koji ima ugovor ne naplaćuje ovakve stvari-bez računa. U ST nikad nisam naišla na zubara koji mi je dao račun-sljdeći put ga tražim, nisam radila prijave poreza...do krize. A kao trudnici su mi uspili naplatit i običan OGTT i dobila račun čak-da bi se kasnije ispostavilo da sam već platila (ništa nije mukte, plaćamo mi to)
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 13:35   #134
Quote:
Silvester1208 kaže: Pogledaj post
Ako ideš kod "privat stomatologa", onda češ platit 200 kn ili koliko već za popravak zuba bez obzira jel imaš osnovno ili dopunsko osiguranje. Totalno nebitno.
Ali ako taj stomatolog ima ugovor s HZZO-om, onda nećeš platit ništa.
E moj ima ugovor-i svaki popravak mi naplati 16 kuna-bez računa. Jesam i ja luda. Mislim, neka naplati čovjek ako daje bolju uslugu, potpuno razumijem i podržavam-ali daj mi račun, a ne na crno-u skupoj ordinaciji
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 14:17   #135
nemam dopunsko i platim 15 kn bez obzira koji zub i koja vrsta rada. tako svi ostali pacijenti, znaci nema placanja. vjerovatno sam kod postene zubarke. prosli put radio jedinicu sa bijelom ispunom -isto 15 kn.
bing01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 22:15   #136
meni je moja zubarka (ugovorna hzzo) naplaćivala 250 kn za bijelu ispunu na stražnjim zubima, i to još 2008, a sad bi trebao popravit jedinicu pa ma baš zanima da li će mi ponudit bijelu besplatnu. Da li postoji pravilnik o min-max cijeni bijele ispune?
lion3l is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 22:18   #137
Quote:
lala kaže: Pogledaj post
E moj ima ugovor-i svaki popravak mi naplati 16 kuna-bez računa. Jesam i ja luda. Mislim, neka naplati čovjek ako daje bolju uslugu, potpuno razumijem i podržavam-ali daj mi račun, a ne na crno-u skupoj ordinaciji
160 kuna, pardon, ili 180
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 11:01   #138
E dal netko zna koliko košta skidanje kamenca? dopunsko mi isteklo i nisam ga stigao produžit...
HuberRotomat is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 16:52   #139
Quote:
HuberRotomat kaže: Pogledaj post
E dal netko zna koliko košta skidanje kamenca? dopunsko mi isteklo i nisam ga stigao produžit...
Skidanje kamenca je besplatno 2x godišnje s osnovnim osiguranjem!
lion3l is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 23:24   #140
Quote:
lion3l kaže: Pogledaj post
Skidanje kamenca je besplatno 2x godišnje s osnovnim osiguranjem!
imam dopunsko osiguranje, jel to znaci da mi 2x godisnje ne bi trebao naplatiti skidanje kamenca? ili ovisi o doktoru?
teuta01 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:05.