Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Pogledaj rezultate ankete: Koju marku djecje obuce preferirate?
Froddo 98 39.04%
Valek 10 3.98%
Ciciban 52 20.72%
Bambi 77 30.68%
Bearfoot 2 0.80%
neka druga (u postu napisite koja) 41 16.33%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 251. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2009., 11:04   #1
Question Koju marku dječje obuće preferirate i zašto?

Mame, koju marku djecjih cipelica i papucica kupujete svojoj djecici i zasto bas tu?
Mi se dvoumimo izmedju Valeka i Froddo cipelica i papucica..

Te bih vas molila da jos napisete u postu preferirate li cipelice/papucice sa anatomskim uloskom ili ne i zasto (da ne otvaram jos jednu anketu )?
...naime, nadjoh ovo na Rodi: "Ja sam djeci kupovala samo ciciban i frodo i jaaako pogriješila. Super su, lijepe, izdržljive, imaju i "anatomski" uložak...ali. Kad mi je Karlu liječnik rekao da ima ravna stopala, i to zbog tog "anatomskog" uloška, požalila sam. Djeca dok hodaju s tim povišenjem ne mora im raditi neki mišić u stopalu (sorry, nisam ortoped), pa se noga prilagođava kalupu i gle na kraju imamo ravno stopalo.
Ok, važna je i genetika, ali treba pustiti mala stopala da se prirodno razvijaju.
"

Pa eto, jos uz izbor marke cipela imam nedoumicu da li mu je potreban ili ne anatomski ulozak..

Help!
__________________
U izradi

Zadnje uređivanje Leonee : 08.01.2009. at 11:14.
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 11:13   #2
Mi kupujemo Bambijeve ili Frodove cipele i slape...i jedne i druge imaju anatomske uloske...cijene cipela su im tu negdje, a cijene frodovih slapa su malkice jeftinije...
maja MiA is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 11:15   #3
Papucice Bambi - najbolji mi je dizajn i lijepo pasu na njegovu nogicu.
S tim da ih nosi samo u vrticu i kod dadilje, doma je oduvijek u ABS carapicama.

Cipelice... Marka brbljzrblj - Pinocchio
U Peku ih kupujem. Isprobala sam ih puno, u Ciciban recimo uopce ne stanemo (visoki rist).
Neke su mi tvrde da ne mogu zamisliti kako dijete u njima hoda.
Malo sam gruntala... Moje dijete je brzorastuce nogice. 400 kn dat za cipelice koje ce nosit 2 mjeseca?
I u njima ce bit maksimalno 2h dnevno? Ma necu.

Za prve sam se ipak vise istrosila. Primigi
Da nisam skrta , samo njih bih kupovala.

Al moj nema nikakvih problema sa stopalima ni s gazom.
Frendicina mala ima (sitnih, glezanj joj nema dosta cvrste ligamente pa gazi krivo) i njoj su rekli samo kod Valeka.
To se vidi negdje 3-4 mj nakon sto prohoda, zato sam ja isla da prve cipke budu fajn (a opet ne precvrste), a onda cu vidjet.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 11:19   #4
Nama su idealne Geoxice (oblik cipele, savitljivost, nema uložaka)....

Prve su nam bile Bambi baš za prve korake, dobile i neke nagrade, ima maleni jastučić sa unutarnje strane al puno manji nego druge koje smo gledali...

Nedavno kupili čizme u Peku, noname, 229 kn i skroz sam nezadovoljna...hladne su, nogica mu uvijek hladna u njima, ne stoje mi ljepo na nozi, gornji čičak prekratak pa izgleda ko da nije dobro obučena cipela nit je dobro zatvorena (jezik ispada van)...teške su..

sad kupili Adidas čizme 149 kn u Outletu u Buzinu, odlične su, postavljene, tople, lagane...

Šlapice imamo Bambi u vrtiću i doma al odsad kupujem obične šlapice sa likovima (peseki i sl, imaju dolje gumu i deblji đon a gore ko da su plišanca obukli)...udobne su, dijete nije cijeli dan u "kalupu", tople..

gledam da nema uložaka jer se noga formira do 6-7 godine..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 11:22   #5
Kod mene isto ko i kod zmijice
Papuce obavezno Bambi,neznam nekako su mi najbolje.Dzon im je nekako mekan i savitljiv a opet cvrst.I jako bitno mi je da se neklizu jer doma mi je sve u plocicama.
A cipke mu kupim marku žnj ,jer ko kod zmijice preraste ih u roku mjesec -dva a davat 400 kn je puno,a ni nehoda u njima posteno,jer ima uz njih jos i patike isto ne skupe.
Ipak najvise je u papucama.
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 11:32   #6
Mi zasad imamo papucice i cipelice Froddo.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 11:33   #7
prve su bile od Valeka. njoj je jedno stopalo malo bježalo pa su nam preporučili njihove po mjeri i mogu reći da se stopalo ispšravilo. druge su bambi. zadovoljna, kupili no name čizmice samo za na snijeg u diecchmannu i super su...lagane , tople, ne promoče akoštale 40 kn. sad bi probala primigi. da li su i drugi zadovoljni s njima ko i Zmijica?
papučice su nam frodo. sviđaju mi se i njihove cipke, ali svakako za proljeće ili ljeto. zimski modeli mi nisu pretopli.
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 11:33   #8
Mandy ,a di kupis te paucice sa plisancima?Ja di god sam vidla su brojevi iznad 29 tek
A meni treba 25
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 11:37   #9
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
Papucice Bambi - najbolji mi je dizajn i lijepo pasu na njegovu nogicu.
S tim da ih nosi samo u vrticu i kod dadilje, doma je oduvijek u ABS carapicama.

Cipelice... Marka brbljzrblj - Pinocchio
U Peku ih kupujem. Isprobala sam ih puno, u Ciciban recimo uopce ne stanemo (visoki rist).
i moj isto ima jako visko rist,to će bit šou kad počnemo sa cipelicama.Po ovim hladnoćama mu obujem neke vunene papučice za vani i stalno ispadaju jer mu je to previsoko. A di uzmeš te pinocchio?
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 11:41   #10
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
prve su bile od Valeka. njoj je jedno stopalo malo bježalo pa su nam preporučili njihove po mjeri i mogu reći da se stopalo ispšravilo.
primjetila sam (ok, ne samo ja..) da mu lijevo stopalo bjezi unutra kada hoda... mislila sam da ce se to s vremenom ispraviti, kada samostalno pocne hodati.. .. kako je tocno M bjezalo stopalo?
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 11:41   #11
Eo ja nisam mama, ali seki sam kupila udobnu obuću, u kojoj joj neće biti mokre noge i koje su udobne i uz to da joj se sviđaju bez obzira na marku.... Sasvim je nebitna marka. Recimo uđemo u Ciciban i ugledamo čizmice za curicu 570, 00 kn ostanem šokirana skupa sa sekom i odemo u Borovo i kupimo za 215, 00 kn iste takve.... da ne plaćamo "marku".... glupost jer ih iduće godine sigurno neće nositi, takva su djeca.
prolaznica- is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 11:44   #12
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
primjetila sam (ok, ne samo ja..) da mu lijevo stopalo bjezi unutra kada hoda... mislila sam da ce se to s vremenom ispraviti, kada samostalno pocne hodati.. .. kako je tocno M bjezalo stopalo?
njoj je desno( čini mi se) stopalo malo bježalo unutra( onaj dio oko zgloba). Valek jedini u tom djelu radi ojačanje. nogica ne može bježati i sad je sve kod nas za 5. nakon njih su nam rekli da više nema potrebe za njihovim cipkama a tako sam i ja zaključila...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 11:47   #13
Mi šlapice kupujemo uvijek Frodo, probali i Ciciban i Bambi, ali Frodo su mi nekak najbolje, osobito otkad imaju pojačanje s straga i od naprijed pa se ne gule i ne uništavaju.I njih ugl u vrtiću nosi, a doma ABS čarapice (BTW Zmijice vidila u Lidlu i kupila te čarapice, po tri u setu za oko 30 kn, imaju od 19-26 br)
Tenisice kupili Geox i zadovoljna s njima jer se nogica stvarno ne znoji, recimo u svim šlapicama mu se noga znoji.A i što je Gagu oduševilo spiderman su tematike i svijetle kad hoda.Prije njih imali Skečersice i isto bile super.
Cipele isto Frodo, zimske visoke, jedino što je malac navikao na nisku obuću do sada, pa ih baš ne voli nositi.
Preko ljeta smo nosili tenke platnene, ko sandale, od Bearfoota.
Ugl kupujemo i marke i neke manje razvikane marke i do sad su se sve pokazale ok, ali Geox su ipak najbolje
Agata1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 11:48   #14
prolaznice, nije ni bitna marka u smislu da mu pise na cipeli koliko su starci potrosili na istu.. vec je bitna kvaliteta, pogotovo za ovako male prohodace.. daklem, ako Borovo ima bolje cipelice za bebane od Frodda, Valeka, isl... naravski da cu radije njih kupiti. ja samo ne zelim riskirati za zblj cipelicama na malom stopalu koje se formira..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 11:50   #15
Quote:
mafri kaže: Pogledaj post
Mandy ,a di kupis te paucice sa plisancima?Ja di god sam vidla su brojevi iznad 29 tek
A meni treba 25
Ja vidila u Deichmannu i Plodinama
Agata1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 11:51   #16
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
njoj je desno( čini mi se) stopalo malo bježalo unutra( onaj dio oko zgloba). Valek jedini u tom djelu radi ojačanje. nogica ne može bježati i sad je sve kod nas za 5. nakon njih su nam rekli da više nema potrebe za njihovim cipkama a tako sam i ja zaključila...
jebemu pa i mi cemo isto izgleda morati kod njih po malo ojacanja.. ... isto mu na taj nacin bjezi.. od gleznja.. ja nekako mislila da je to zato sto mu je desna strana jaca.. ..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 12:09   #17
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
ja samo ne zelim riskirati za zblj cipelicama na malom stopalu koje se formira..
na svojim cipelama mogu štediti ali na njenima ne želim...
ne brini Leonee, s ojačanjem će se nogica ispraviti.
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 12:42   #18
Mambi i Ciciban vec imamo po ne znam koji par i za niti jedne nemam zamjerki dok recimo Froddo sandalice su se raspale za mjesec dana a za Naturino ne dam 600 kuna jer je to preprepretjerano
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 12:53   #19
ja već nekoliko puta ušla u ciciban ali mi nije jasno da svaki model koji uzmem jer mi je lijep ima toliko tvrd potplat da ne znam kako bi u tome hodala.
nisu svi modeli tako tvrdi,ali mi se oni drugi nisu svidjeli. iako imam namjeru jednom isprobat i njih do sad sam svaki put odustala...
za Naturino ne dam ni ja. dobro razmislim i kad za sebe toliko dajem...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 13:23   #20
frodo, ciciban i sl ne uzimamo (ne kupujemo hrvatsko)
kupujemo geox, primigi...dobro iskustvo imamo sa chicco..
razlog nema veze ni sa izdajom ni snobizmom već jednostavno ne kupujem ništa što ima postavljene jastučiće unutar cipelice, tražim da su ravne i ne tako tvrde (znam da ova zimska obuća za snijeg ne može biti ko baletanke, al ne mora biti ni ko da je od cementa...)

edit: e da..i meni je muka kad vidim koliko koštaju, al evo obuća je jedna od rijetkih stvari za koju mi nije žao izdvojiti i poveći novac, pa makar i za samo 2-3 mj koliko će ih nosit (robica će pričekat popuste, rasprodaje, cipela ne). moj još ima visoki rist i nema teorije da mi tek tako nađemo nešto što mu po svemu odgovara. pa kad konačno nađemo - uzimamo, cijenu ni ne pitamo....(ok pitamo, al ne dvoumimo...)
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."

Zadnje uređivanje SaveAss : 08.01.2009. at 13:30.
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:09.