Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Pogledaj rezultate ankete: Koju marku djecje obuce preferirate?
Froddo 98 39.04%
Valek 10 3.98%
Ciciban 52 20.72%
Bambi 77 30.68%
Bearfoot 2 0.80%
neka druga (u postu napisite koja) 41 16.33%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 251. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2009., 13:27   #21
Sa, zar nije ciciban slovenski?
zadovoljni ste sa Primigi?
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 13:28   #22
Prve cipelice su nam bile Ciciban, nakon toga smo kupili Bambi (već 2 para), papučice Ciciban, Bambi, i sad za vrtić Froddo s ciferšlusom. Za zimu smo uzeli Primigi u Peku od Goretexa da joj se ne smoče nogice. Sa svim navedenim cipelama smo bili zadovoljni. I Adidas tenisicama u proljeće.

Ciciban je slovenski.
dubac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 13:32   #23
Quote:
mafri kaže: Pogledaj post
Mandy ,a di kupis te paucice sa plisancima?Ja di god sam vidla su brojevi iznad 29 tek
A meni treba 25
u PItarellu, ja kupila 24/25 (nisu imali manji broj u boji za dečka)..al on sad nosi 24 i ove su mu već naknap..a vidjela ih u Intersparu, u Plodinama imaju neke koje svjetle, baš su fora..te ću mu za vrtić uzet
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 13:34   #24
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
Sa, zar nije ciciban slovenski?
zadovoljni ste sa Primigi?
pa valjda je, stvarno ne znam.... mislim, ne kupujemo ni njihove ni naše :izdajice:

Primigi su nam bile odlične ove što smo uzeli za prijelazno razdoblje - kraj ljeta, jesen. mekane, ravne, nogica mu je dobro sjela u njih...ne znam, bili smo jako zadovoljni. e da, i nije ih razderao (a on inače uništava cipele bez po frke). tako da...da - primigi su nambile jako dobre
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 13:36   #25
onda kad iskoristimo bon nećemo više kupovati ciciban
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 13:39   #26
Ponekad naturino, ali najčešće ipak bambi jer nekako imaju najbolji kalup- dovoljno široke i dovoljno mjesta za rist. Sve druge imaju nekako preuzak kalup. Tenisice adidas, puma,... ako postoji ''anatomski'' uložak obavezno ga čupamo van. Najbitnije za cipelice je da su od prirodnog materijala, savitljive i stabilne iza na peti.
-gloria- is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 14:44   #27
Već po drugi put kupujem bambi tenisice (bijele, a sprijeda imaju od gamoš kože smeđu, plavu ili zelenkastu boju, pa se ne oderu na prstima kao ciciban tenisice) pokazale se najbolje i najizdržljivije. Također i cipelice jeftinoza iz Zare (za šminku).

Za doma i vrtić, bambi papučice, te nike platnene tenisice (nije ih prerastao ovog ljeta, za po kući su savršeno mekane i tople) pa ih kombiniram malo njih malo "prave" papučice.

Dakle pola/pola:
bambi (s uloškom),
zara/no name/nike (bez uloška).
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 15:16   #28
Bambi za cipelice i papučice: dvije vrste kalupa za isti broj (šire, uže), dovoljno čvrste i savitljive na potrebnim mjestima, ispravna visina, dobar dizajn ali izbor bi mogao biti veći. Čizmice (bucne) Ciciban: nepropusne, tople, a noga se ne znoji. Bambi čizmice su od istog materijala kao i cipelice - nepodstavljena, relativno tanka kaža.
Maya the Bee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 15:31   #29
mi smo u ovih dvije godine kupili cipele/papuče/čizmice/buce/sandale/za kišu og skoro svih proizvođača što se ovdje može kupiti. i nisam ništa pametnija koje bih kupila sljedeće. trenutno imamo ciciban cipele i buce, naturino čizmice, bambi papuče.

glede kupovine cipela sa ili bez uloška, moram naglasiti da se ovo odnosi na zdravo stopalo. dakle, svi vi koji vidite da djetetu nogica malo bježi, ili vam je sumnjivo bilo što, odite na pregled!!!

mi sad dajemo lovu koju treba na obuću jer smo prekasno otkrili da ima valgus peta koji je pak rezultat nedijagnosticiranih nekih drugih stvari na vrijeme pa sad vježbamo svaki dan po dva sata, ali bez puno rezultata, točnije poboljšanja, cilj nam je zadržati postojeće stanje pod kontrolom.
Lapis is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 15:47   #30
mi kupujemo ciciban. jako sam zadovoljna a i moj malac.
nekak mu i cipelice i papučice odgovaraju ciciban. sve je anatomsko, modeli su super ( i zimski i ljetni) jedino su cijene malo više al ko pita.
atlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 16:18   #31
Moj još ne nosi ništa, čekaju ga Bambi cipelice (ali mislim da će mu biti male dok prohoda), Bambi šlapice i Adidas tenisice. Nisam imala pojma da uložak treba vaditi van, i šlapice i cipelice ga imaju, sad ću znat kad mi bude trebalo.

Inače, sestra mi pričala da sad djecu s 4 godine šalju kod ortopeda i skoro svima prepisuju uloške - i njoj i meni se to čini čudno, baš zbog razvoja mišića u stopalima.
mel777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 16:21   #32
Quote:
mel777 kaže: Pogledaj post
Nisam imala pojma da uložak treba vaditi van, i šlapice i cipelice ga imaju, sad ću znat kad mi bude trebalo.
nikto ne zna dal treba ili ne. neki su za uložak neki protiv pa je na kraju odabir roditelja...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 16:25   #33
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
nikto ne zna dal treba ili ne. neki su za uložak neki protiv pa je na kraju odabir roditelja...
upravo tako...ja slusam svog ortopeda u kojeg imam povjerenja i moje djete nosi cipelice sa uloskom
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 16:47   #34
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
nikto ne zna dal treba ili ne. neki su za uložak neki protiv pa je na kraju odabir roditelja...
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
upravo tako...ja slusam svog ortopeda u kojeg imam povjerenja i moje djete nosi cipelice sa uloskom
pa svi ortopedi se slažu da je uložak štetan (onaj ''anatomski'' koji se već nalazi unutar cipelica ili šlapica). druga stvar je ako je uložak potpuno ravan, bez ikakvih zadebljanja i pojačanja i od prirodnog materijala. a kasnije, ako se utvrdi bilo kakva nepravilnost stopala u cipelice se stavljaju ulošci koje prepiše ortoped i koje su rađene po mjeri djeteta. nisam naišla nigdje da ortopedi pričaju ili pišu suprotno ovome.
-gloria- is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 16:51   #35
gledaj gloria, svaki proizvodjač cipelica surađuje s nekim ortopedom a budući da i ciciban i bambi i frodo imaju anatomski uložak očito ima ortopeda koji kažu da je potreban!
znam da nije potreban ortopedski uložak ali oko anatomskog se nisu dogovorili...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 16:58   #36
Quote:
-gloria- kaže: Pogledaj post
pa svi ortopedi se slažu da je uložak štetan (onaj ''anatomski'' koji se već nalazi unutar cipelica ili šlapica). druga stvar je ako je uložak potpuno ravan, bez ikakvih zadebljanja i pojačanja i od prirodnog materijala. a kasnije, ako se utvrdi bilo kakva nepravilnost stopala u cipelice se stavljaju ulošci koje prepiše ortoped i koje su rađene po mjeri djeteta. nisam naišla nigdje da ortopedi pričaju ili pišu suprotno ovome.
gle, pola ortopeda kaze da treba anatomski ulozak a pola kaze da ne treba a osobni odabir svake majke je sta zeli za svoje djete...moj ortoped za djecu preporucuje uloske i ja ga slusam, od moje frendice ortoped kaze "ne ulosci" i ona slusa njega - stoga, svaka majka ima odabir i radi sta misli da je najbolje.... a to vidis i po cipelicama takodjer, neke cipele renomiranih proizvodjaca imaju uloske a neke nemaju
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 17:02   #37
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
gledaj gloria, svaki proizvodjač cipelica surađuje s nekim ortopedom a budući da i ciciban i bambi i frodo imaju anatomski uložak očito ima ortopeda koji kažu da je potreban!
nisam ortoped, i stvarno mi nije jasno zašto proizvođači stavljaju anatomske uloške. ono što ne znam, a zanima me pokušam saznati od struke i gledam da su mi ta objašnjenja nekako logična. stvarno do sada nisam naišla ni na jednog ortopeda gdje piše ili govori da je anatomski uložak dobar.

Quote:
znam da nije potreban ortopedski uložak ali oko anatomskog se nisu dogovorili...
kome nije potreban ortopedski uložak? tvom djetetu osobno ili općenito govoriš? ortopedski ulošci su nekim slučajevima korisni a u nekima ne, ali to naravno procjenjuje ortoped.
-gloria- is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 17:04   #38
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
gle, pola ortopeda kaze da treba anatomski ulozak
stvarno do sad nisam naišla na ovo, baš interesantno, imate li kakav link da malo proučim
-gloria- is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 17:06   #39
ja ovog puta ništa neću linkat, samo ću reći da je naš ortoped rekao ne anatomskom ulošku (Wed ima drugačije iskustvo, pa eto....već ti to dokazuje da su podjenjeni oko tog pitanja)
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 17:06   #40
Quote:
-gloria- kaže: Pogledaj post
stvarno do sad nisam naišla na ovo, baš interesantno, imate li kakav link da malo proučim
trazi malo po netu, nemres dobiti sve na dlanu, sala
Pa samo pogledaj kao sto rekoh djecje cipelice - a sve su radjene uz strucne osobe tj. uz ortopede
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:30.