Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Pogledaj rezultate ankete: Koju marku djecje obuce preferirate?
Froddo 98 39.04%
Valek 10 3.98%
Ciciban 52 20.72%
Bambi 77 30.68%
Bearfoot 2 0.80%
neka druga (u postu napisite koja) 41 16.33%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 251. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2009., 17:24   #41
pogledajte što kaže ovaj dr.

http://www.cybermed.hr/index.php/pbl...lice_da_ili_ne
-gloria- is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 17:30   #42
Volem Richtera
On je ono sto ocu od pedijatra - izlijeci mi bolesno dijete i pusti zdravo na miru.
Nece se sve mame slozit sa mnom... a i off sam.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 17:31   #43
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
nikto ne zna dal treba ili ne. neki su za uložak neki protiv pa je na kraju odabir roditelja...
Ma da, ja sam mišljenja da se mišić treba sam razvijati svojim radom, ali nije mi palo na pamet da bih iz cipelica mogla izvaditi uložak. Vidjet ću još kako će se sve odvijati, ako bude imao stopalo na mene neće bit problema.
mel777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 17:47   #44
Prve naturino, zatim chicco, nakon toga geox (3 puta) i sada zadnje primigi. Sa svima sam bila super super zadovoljna, ali su mi primigi najbolje.

Slape je imala samo jedne od chicca, nece slape nosit, voli biti bosa. Od prve godine kupujem joj one slapice s pojacanim dzonom u H&M-u, ali je po doma u 99% slucajeva u stopericama jer joj se klize na parketu.

Cipele i slape bez uloska, sva djeca imaju fizioloski platfus do trece godine, sa uloskom im se nedovoljno razvijaju misici svoda stopala i onda tek imas dijete s platfusom. Cipelice niske, ne visoke da drze glezanj jer se onda ne razvijaju misici zgloba. To je stav struke tu kod mene, u HR sam naisla na oprecna misljenja.
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 17:54   #45
Živio Richter
U mojoj knjizi piše nipošto anatomsko, za dijete je najbolje da hoda boso, a ako već mora cipela, onda obična ravna cipela.
Gledam neki dan u parku mati djetetu od 10-tak mjeseci natandarila neke krute cipele veće tri broja na nogu (valjda da bolje drže ravnotežu), uhvatila ga za ruke i voda ga da dijete ko fole hoda. Oftopik sam, ali meni nije jasno zašto neke majke djece koja ne znaju hodati, jedva čekaju da toj istoj djeci na nožice navuku cipele. Kao sramota je da je dijete vani bez cipela, znači da nemamo para? (nisam ovo izmislila, ovo je stvarno logika dosta majki).
I mislim da je to anatomsko marketing i da se na to plaća 30% cijene cipele. A zašto ide? Zato što će svaki roditelj koji ima para kupiti najskuplje za svoje savršeno dijete
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 18:25   #46
kolko sam ja svatila ortopedskim uloscima svi vicu NE, samo se dvoume oko anatomske cipelice..

Manch, mame ne trce da kupe cipelice djetetu, vec da im em noge nisu ledene, em da ih mogu spustiti (vani ne doma) nekada na zemlju ili na pod.. bar ja tako.. moj maleni ne hoda jos samostalno (samo uz nasu pomoc ili pomoc namjestaja.. ), ali ga ne mogu drzati stalno u kolicima i krilu (nije bas super mirna bebica ).. pa mozda bi maleni izasao malo van i stajao, hodao..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 18:32   #47
Quote:
-gloria- kaže: Pogledaj post
dakle lik je... ...
i ovo je njegov odgovor:
Kada kupujete anatomske cipelice, pitajte koji je to anatom konzultiran kada su se radile. Ja više volim hodati u cipelama koje napravi postolar, nego anatom.
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 18:35   #48
dakle.. ne anatomski uložak, ne cipelica koja drži gležanj
a zašto onda kvragu svi govore da prva cipelica treba držati zglobić???!
a što drži zglobić dok je bijete boso?

dalje, ako je stvarno najnajbolje da je dijete boso, onda ne treba sigurno ni uložak u cipeli, jer svi imaju doma ravan pod

ili bi trebali posaditi travicu doma, pa da se mišići vježbaju po neravninama. sumnjam da itko po gradu pušta boso dijete da šetka po travi

opet, moja curka (12 mj) najviše vani voli hodati po šljunku, oko stabala, po travi, svuda osim po stazi, i ponekad se stvarno uplašim da bi mogla izvrnuti gležanj da nema cipelicu koja ga drži..

i na kraju, po ovim nabacanim mislima se vidi da pojma nemam što bi joj slijedeće kupila..
sad ima ciciban, uloškić je unutra, drže gležanj
papučice nema, doma je bosa, ali planiram joj uskoro uzeti neke

vidjela sam u peku neke papuče sa skroz savitljivim đonom, gore platnene. čine mi se najsličnije "bosoj" verziji, ali prodavačice me uvjeravaju da to nikako nije za tako malo dijete, već da mora imati čvrstu petu i uložak.

pitat ću mamu kakve sam ja nosila, pa ću kupiti suprotno, jer ja imam platfusić
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 18:45   #49
Quote:
foresst kaže: Pogledaj post
a što drži zglobić dok je bijete boso?
drži ga kvaka 22

naravno - ništa ga ne drži, samo se puno pametnih ne može baš složit. ja sam se vodila za tim da je najbolje mekana ravna cipelica (mekana koliko to vrijeme dopušta) i da što češće hoda bos (po pjesku, žalu.... - opet, i za to treba biti ok vrijeme). mislim, što dijete dobije od hodanja boso po ravnom parketu u stanu (osim prehlade u ovo vrijeme)? naravno, odgovor ovisi valjda i o tome koja je dob tog djeteta....

moj ne voli papuče pa mu navučem dva para čarapica i tako zuja po stanu....
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 19:30   #50
Quote:
Manch kaže: Pogledaj post
Oftopik sam, ali meni nije jasno zašto neke majke djece koja ne znaju hodati, jedva čekaju da toj istoj djeci na nožice navuku cipele. Kao sramota je da je dijete vani bez cipela, znači da nemamo para? (nisam ovo izmislila, ovo je stvarno logika dosta majki).
bah, meni su krv ispili s tim da zašto joj ne kupim neke cipelice kad je imala 2, 3 , 5 il 7 mjeseci, nije bitno. jer to je tak slaaatko, muci-buci, male nikeice il pumice il sandalice s mašlekom. a i ružno je vidjet da je bosa. ma nemoj, baš je ružno vidjet...
protiv hladnoće ima za van one čarapice s čvrstim džonom, ono za navuć na noge od skafandera ili termo čarape za doma.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 19:51   #51
mislim da manch misli na one bebe koje mogu stajati..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 20:01   #52
Mi smo imali ciple za sminku od 11 mj - rabljene Naturino.
Nogica mu je bila prevelika za ono od skafandera (mali hobit ) i da - bilo mi je ruzno da skoro jednogodisnjak zimi bude bez cipelica.

Leonee, jesi sad sto pametnija oko cipelica?
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 20:03   #53
Frodo papučice za kući i vrtić, dok je bio manji i njihove cipele, sad cipele ne nosi, nosi samo patike, a od patika kupujem uglavnom Nike
__________________
stigla je 14.06.
ALBooM
MAJA155 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 20:23   #54
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
mislim da manch misli na one bebe koje mogu stajati..
Ma i na koje ne mogu stajati.
Mome sveki kupila patikice kad je imao dva mjeseca. Eno ih stoje za ukras na komodi Lijepe jesu, ali za nogicu nisu. I stalno hoće da ga obuju, i stalno pitaju zašto je u čarapicama (ono što Lali kaže: misle da ga je ružno vidjet).
Ma uredu staviti da stane ako je nervozno, Leonee, ali ove žene u parku uzmu dijete koje je bilo superzadovoljnokada je stajalo za vrtuljkom, i drže ga za ruke i govore: e hajmo sada tamo.. Dijete visi i lomi se i ljulja tamo vamo, ali jok, njihovo dijete hoda.
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 20:41   #55
Vrlo lako se moze skuziti da li su dijete isforsirali na noge.. Tada se penje na prste.. Rekla moja pedica.

Mi imamo neke bebaste, podfutrane, platnene.. Iz osh kosha.. Predobre. Cipelice mu nikada nisam nosila I sada bi kupila radi tih nekih situacija.

Pametnija sam u tome da moram do pedice da vidi kako on to gazi na lijevu nogu.. Tj. Dal cemo u Valeka ili u Froddo :bojkotira slovence:
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 23:48   #56
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
dakle lik je... ...
i ovo je njegov odgovor:
Kada kupujete anatomske cipelice, pitajte koji je to anatom konzultiran kada su se radile. Ja više volim hodati u cipelama koje napravi postolar, nego anatom.
lik je svjetski i nadam se da u svom zivotu necu susrest jednog takvog jer je to strahota
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 00:50   #57
kad smo već kod cipelica, je li koja majka razmišljala o ovakvim štiklicama? a ne da u park vode bosu djecu.

-gloria- is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 02:04   #58
Smile

Quote:
-gloria- kaže: Pogledaj post
kad smo već kod cipelica, je li koja majka razmišljala o ovakvim štiklicama?
a evo upravo razmišljam....
muči me jedino to što je on dečko pa da ipak nisu roze štikle već neka druga boja, jel...

(vezano za fotku - totalna perverzija...to su neki celebrity, jel? prekookeanski ili domaći retaji? ko je da je zaslužila je jednu barbiku u tu glavu sprženu blajhom...mislim ono - riga mi se od ljudi koji rade redikule od klinaca, vozaju ih po svijetu ko lutke i modni dodatak....)
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 09:09   #59
neki dan mi je netko spomenuo da neka celčebrity u srbiji kupuje štikle za malu bebu, znala sam da je to JK...perverzija...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 09:58   #60
a sta se cudite.. isti mi je drek.. obukla bebi koja ne hoda nike-ice, cipele ili stiklu..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:05.