Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2009., 01:27   #61
JA mislim da je nišazava pilotirao trasnporterom koji su oborili američki lovci, ali svejedno bio je bespomoćan , dok im je kao lovac izmicao svojim božanstvenim akrobacijama

Tog dana kad je sakai ranjen u oči on je uništio 6 (mislim da su bili wildcati-a, a ne hellcat-i)

to je bilo prvog ili drugog dana desanta na gvadalkanal
Kontraktnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2009., 11:31   #62
hehehehe...meni su jos zalosni piloti sto u ratu poginu pri testiranju novih aviona...ajd da su bar poginuli u borbi...
__________________
How you doin? ;)
Porta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2009., 11:45   #63
Quote:
Porta kaže: Pogledaj post
hehehehe...meni su jos zalosni piloti sto u ratu poginu pri testiranju novih aviona...ajd da su bar poginuli u borbi...
Hans-Joachim Marseille je poginuo prilikom iskakanja iz novog ME109 G-2( koji je tek ulazio u upotrebu) udario je u rep.

A Molders kao putnik.....pilot zrakoplova je letio prenisko u gustoj magli i "poljubio"neki industrijski dimnjak.
__________________
Đuro Japaric kaže:Za Hrvatsku je bitan dan kada je u Zagrebu , osnovan Zbor narodne garde , a ne gerilski odred 1941. u organizaciji Komunističke partije !
Alte is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2009., 20:22   #64
hehe a koliko ih je samo poginulo pred kraj 2 sv. kad je njemacka istrazivala nova oruzija...ihiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
__________________
How you doin? ;)
Porta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 15:14   #65
Quote:
Alte kaže: Pogledaj post
Hans-Joachim Marseille je poginuo prilikom iskakanja iz novog ME109 G-2( koji je tek ulazio u upotrebu) udario je u rep.

A Molders kao putnik.....pilot zrakoplova je letio prenisko u gustoj magli i "poljubio"neki industrijski dimnjak.
I bez rata se gine od svakojakih sranja. S druge strane, rat nameće nekakvo razmišljanje o junačkoj smrti što je, ako malo bolje razmislimo, bedasto.
Grunf je 100% u pravu.

Svaki ratnik, bio on letač ili neletač je tek topovsko meso kojeg će se, uz konjak i cigaru, ponekad sjetiti nekakav velemoža koji je taj rat izazvao.
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 08:24   #66
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
I bez rata se gine od svakojakih sranja.

A pokusni piloti prednjace, u zracnoj bazi Edwards (sumnjam da sam dobro napisao ime) imas sve ulice nazvane po pokusnim pilotima koji su tamo izginuli, a ima ulica,citav grad tocnije.

Danas je mozda sigurnost povecana, ali bez obzira na tehnologiju, ipak se ide do krajnjih granica mogucnosti .
__________________
Đuro Japaric kaže:Za Hrvatsku je bitan dan kada je u Zagrebu , osnovan Zbor narodne garde , a ne gerilski odred 1941. u organizaciji Komunističke partije !
Alte is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 08:30   #67
Quote:
Alte kaže: Pogledaj post
A pokusni piloti prednjace, u zracnoj bazi Edwards (sumnjam da sam dobro napisao ime) imas sve ulice nazvane po pokusnim pilotima koji su tamo izginuli, a ima ulica,citav grad tocnije.
Uključujući i samu bazu.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 10:04   #68
Quote:
Alte kaže: Pogledaj post
A pokusni piloti prednjace, u zracnoj bazi Edwards (sumnjam da sam dobro napisao ime) imas sve ulice nazvane po pokusnim pilotima koji su tamo izginuli, a ima ulica,citav grad tocnije.
Fakat trebaš biti lik za takav poziv. Nedavno sam gledao neki dokumentarac o eksperimentima sa ubrzanjem/usporavanjem (testovi sa raketnim sanjkama). Bemti, ni da imam zadnji stadij raka pluča ne bi se upustio u tako nešto.
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 11:32   #69
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Fakat trebaš biti lik za takav poziv. Nedavno sam gledao neki dokumentarac o eksperimentima sa ubrzanjem/usporavanjem (testovi sa raketnim sanjkama). Bemti, ni da imam zadnji stadij raka pluča ne bi se upustio u tako nešto.
Pokusnim pilotima skidam kapu.
__________________
Đuro Japaric kaže:Za Hrvatsku je bitan dan kada je u Zagrebu , osnovan Zbor narodne garde , a ne gerilski odred 1941. u organizaciji Komunističke partije !
Alte is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 18:47   #70
Quote:
Alte kaže: Pogledaj post
Pokusnim pilotima skidam kapu.
To nisu hrabri ljudi to su ludi...
Njima ne fali daska u glavi nego cjela baraka...
__________________
How you doin? ;)
Porta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:32.