Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2009., 14:31   #141
Koliki je domet Super Horneta, bez dodatnih spremnika (biraj konfiguraciju) ?
__________________
Đuro Japaric kaže:Za Hrvatsku je bitan dan kada je u Zagrebu , osnovan Zbor narodne garde , a ne gerilski odred 1941. u organizaciji Komunističke partije !
Alte is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 14:39   #142
Quote:
Alte kaže: Pogledaj post
Koliki je domet Super Horneta, bez dodatnih spremnika (biraj konfiguraciju) ?
http://www.navy.mil/navydata/fact_di...&tid=1200&ct=1

Range: Combat: 1,275 nautical miles (2,346 kilometers), clean plus two AIM-9s
Ferry: 1,660 nautical miles (3,054 kilometers), two AIM-9s, three 480 gallon tanks retained.
__________________
Kao prvo, Kur'an odobrava blago udariti ženu u odrećenim situacijama. To je točno! Ali ne da se ženi čini nasilje! - Shady.
Tyndall is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 14:41   #143
Quote:
Busola29 kaže: Pogledaj post
2. Tko je pravi nasljednik F-14 Tomcat nekada ponosa američke vojske (Dokazan u mnogim bitkama... moj favorit u američkoj vojsi nekada uz F-18 Hornet) Ja jednostavno ne vidim dostojnog nasljednika...
Aktualni nasljednik je F-18 E/F SuperHornet.
Consultant is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 15:35   #144
F-14 je jedan od najboljih americkih aviona te generacije, meni osobno i najbolji. Kombinacija radara i perfomansi je bila odlicna, a plus mu je i dvoclana posada. Minus mu je jako skupo i komplicirano odrzavanje. Zato je i povucen.
Inace, mislim da je bolji i lovac i presretac od F-15. Moje osobno misljenje, take it as you like
__________________
No way wine is better than Pepsi!!!
Where is, repeat, where is Task Force Thirty Four? The world wonders.
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 17:50   #145
Quote:
Velociraptor kaže: Pogledaj post
F-14 je jedan od najboljih americkih aviona te generacije, meni osobno i najbolji. Kombinacija radara i perfomansi je bila odlicna, a plus mu je i dvoclana posada. Minus mu je jako skupo i komplicirano odrzavanje. Zato je i povucen.
Inace, mislim da je bolji i lovac i presretac od F-15. Moje osobno misljenje, take it as you like
Različita namjena šefe... ranije sam napisao za šta je trebao služiti F-14 , a služio je u biti na kraju za sve i svašta...
Busola29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 17:51   #146
Quote:
Tyndall kaže: Pogledaj post
Ovo je tzv. 5-wet konfiguracija kada služi kao tanker ili za ferry misije. Premda, i u ovoj konfiguraciji može nositi još 4 x AMRAAM i 2 x AIM-9. Obično se u borbenim misijama nose dva ili tri tanka.
Ne znam ... , gdje stavi tih 6 raketa ...? mislim da mi je ovo preblesavo ...
Pregledati ću slike po netu da vidim kako to čudo izgleda još natrpano sa oružjem...
Busola29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 17:53   #147
Quote:
Consultant kaže: Pogledaj post
Aktualni nasljednik je F-18 E/F SuperHornet.

da šefe ali Hornet nije pravljen da presreće velike ruske bombardere... (čitaj manja brzina...manji zrakoplov... manji dolet... možda se varam kada sam vidio onu verziju sa 4 spremnika (ali ono meni izgleda smješno... evo baš sada pregledavam slike na netu i nemogu vjerovati da tako opremljen zrakoplov bi Ameri koristili za borbene misije...) Nekada ljudi sa pravom pljuju po F-14 ali shvatite pola misija koje je on obavio uopće se po pravilu nije njega trebalo ticati...

Inače evo šeme šta sve može nositi F-18...

http://www.zap16.com/zapnew/wp-conte...ns-500x375.jpg

Zadnje uređivanje Busola29 : 20.02.2009. at 18:04.
Busola29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 17:55   #148
Quote:
Busola29 kaže: Pogledaj post
Različita namjena šefe... ranije sam napisao za šta je trebao služiti F-14 , a služio je u biti na kraju za sve i svašta...
istina... Ali je mnogo bolji presretac od F-15C, cisto zbog radara i dvoclane posade. Kao lovac nije toliko okretan, ali opet profitira zbog dvoclane posade.

U vjezbama izmedju USAF F-15 i USN F-14, Tomcat je obicno izlazio kao pobjednik, bez obzira na manju okretnost.

Super Tomcat 21 bi bio jebena masina... ali nazalost, za takvim avionom USN v vise nema potrebe.
__________________
No way wine is better than Pepsi!!!
Where is, repeat, where is Task Force Thirty Four? The world wonders.
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 18:10   #149
ako ikad bude carrier borne varijanta F-22 ( ) to bi bio dostojan nasljednik purice i nadopuna za A/C/E/R/K/F-35 allmighty (TM)
StormShadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 14:21   #150
Quote:
Busola29 kaže: Pogledaj post
da šefe ali Hornet nije pravljen da presreće velike ruske bombardere...
Ja sam samo napisao da je on aktualni zamjenik. Dakle - TomCate je USN zamjenio sa SuperHornetima. Uopće ih nisam uspoređivao.
Consultant is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 14:22   #151
Quote:
StormShadow kaže: Pogledaj post
ako ikad bude carrier borne varijanta F-22...
Eventulano kada Rusi i Kinezi budu imali po 7-8 nosača svaki
Consultant is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 15:24   #152
Pitanje za konzultanta.
Kažeš da u Americi postoji više mig-21 nego u HRZ, molio bih neki link ili neki dokaz (nije da ti baš ne vjerujem, malo sam sumnjičav istina ali više mi je da mogu dokazati nekome kad mu to ispričam).
Kako je to zakonski regulirano? Mislim, kako fizičko lice smije posjedovati borbeni zrakoplov? Ajde još da je pravna osoba (možda neka security firma npr.) ali fizička osoba?
U slučaju rata, da li vojska SAD rekvirira te zrakoplove ili je vlasnik dužan s njim(a) učestvovati u ratu?
Da li se čuvaju na privatnom posjedu (aerodromu) ili na javnom, ili možda moraju biti na vojnom?
Postoji li ikakva opcija za nabavku naoružanja?
Ako je odgovor da, smije li vlasnik na svom posjedu koristiti naoružanje, (npr. kad je već tako bogat, da kupi neki halftrack pa ga zaspe raketama na Badnjak na opću radost muških potomaka koji gledaju iz obližnjeg bunkera uz neodobravajući pogled zabrinute majke).
(Evo djevojka čita i kaže: -Predrasude, predrasude.)
Tucaković is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 15:46   #153
Quote:
Tucaković kaže: Pogledaj post
...Kako je to zakonski regulirano? Mislim, kako fizičko lice smije posjedovati borbeni zrakoplov? Ajde još da je pravna osoba (možda neka security firma npr.) ali fizička osoba?...
http://www.warbirdalley.com/

(naravno da nesmiju biti naoružani)
__________________
_
Superjunak novog doba !
ljiga is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 17:08   #154
Quote:
Tucaković kaže: Pogledaj post
Pitanje za konzultanta.
Kažeš da u Americi postoji više mig-21 nego u HRZ, molio bih neki link ili neki dokaz (nije da ti baš ne vjerujem, malo sam sumnjičav istina ali više mi je da mogu dokazati nekome kad mu to ispričam).
Kako je to zakonski regulirano? Mislim, kako fizičko lice smije posjedovati borbeni zrakoplov? Ajde još da je pravna osoba (možda neka security firma npr.) ali fizička osoba?
U slučaju rata, da li vojska SAD rekvirira te zrakoplove ili je vlasnik dužan s njim(a) učestvovati u ratu?
Da li se čuvaju na privatnom posjedu (aerodromu) ili na javnom, ili možda moraju biti na vojnom?
Postoji li ikakva opcija za nabavku naoružanja?
Ako je odgovor da, smije li vlasnik na svom posjedu koristiti naoružanje, (npr. kad je već tako bogat, da kupi neki halftrack pa ga zaspe raketama na Badnjak na opću radost muških potomaka koji gledaju iz obližnjeg bunkera uz neodobravajući pogled zabrinute majke).
(Evo djevojka čita i kaže: -Predrasude, predrasude.)
Nemam link već sam osobno viđao jedan u Dallasu, a tri su bila u Atlantic City-u (ekipa je bila bio showa).
Te migove možeš normalno registrirati kao privatni mlažnjak, isto kao i bilo koji drugi koji je izvorno za civilnu namjenu. Normalno, svo naoružanje mora biti uklonjeno kao i vojna oprema (radari, komunikacijska oprema, lanseri...) i moraju imati transpondere i ostalo što se odnosi na civilne zrakoplove.
Koliko sam se informirao, 21-ica u dobrom stanju vlasnika dođe 300.000~500.000 USD (nakon svih prepravki). I ekipa ih je uglavnom nabavljala sredinom '90-ih, sada su daleko manje popularni (trenutno je ekipi želja postati vlasnikom Fulcruma ili Flankera, ali za to će još pričekati koje desetljeće...)

Pošto su to sada civilni zrakoplovi, eventualno rekviriranje ih kvači jedino u slučaju proglašenja ratnog stanja, a što bi USAF s nenaoružanim (ma i s naoružanim) Fishbedim?

E sad, korištenje naoružanja na vlastitom zemljištu... Može, ako si registriran za R&D i/ili proizvodnju oružanih sustava (moraš imati potvrdu DoD). Dakako, to se odnosi i na eventualno naoružavanje istih - samo, tada ne bi smjeli niti na jedan civilni aerodrom bez posebne dozvole, a isto tako trebaju posebnu dozvolu za svaki let (uključivo i samo iznad vlastitog zemljišta).
Consultant is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2009., 15:58   #155
Quote:
Tucaković kaže: Pogledaj post
Pitanje za konzultanta.
Kažeš da u Americi postoji više mig-21 nego u HRZ, molio bih neki link ili neki dokaz (nije da ti baš ne vjerujem, malo sam sumnjičav istina ali više mi je da mogu dokazati nekome kad mu to ispričam).
Kako je to zakonski regulirano? Mislim, kako fizičko lice smije posjedovati borbeni zrakoplov? Ajde još da je pravna osoba (možda neka security firma npr.) ali fizička osoba?
U slučaju rata, da li vojska SAD rekvirira te zrakoplove ili je vlasnik dužan s njim(a) učestvovati u ratu?
Da li se čuvaju na privatnom posjedu (aerodromu) ili na javnom, ili možda moraju biti na vojnom?
Postoji li ikakva opcija za nabavku naoružanja?
Ako je odgovor da, smije li vlasnik na svom posjedu koristiti naoružanje, (npr. kad je već tako bogat, da kupi neki halftrack pa ga zaspe raketama na Badnjak na opću radost muških potomaka koji gledaju iz obližnjeg bunkera uz neodobravajući pogled zabrinute majke).
(Evo djevojka čita i kaže: -Predrasude, predrasude.)
Vi možete i u Hrvatskoj registrirati doslovce bilo koji avion stim da nesmije biti naoružan.Na avionu nesmiju biti ni oružni mehanizmi(nosači,instalacija),ali sve drugo pa čak i radar smijete imati na avionu.
Bule is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 16:53   #156
Ovijeh je dana izasao AFA almanac za 2009 godinu pa se mogu napraviti neke usporedbe s npr stanjem od prije pet godina.

Dakle, pri kraju 2003. godine borbenih zrakoplova USAFa (sve sluzbe zajedno) bilo je 2699 komada, a pet godina kasnije ih je 2419. Od bitnijih smanjenja su f15ce, kojih 100tinjak komada, f16ce, kojih 160 komada, 20ak b52ki, 20ak a10ki te, ofkors, 55 f117ica. S druge strane, dodano je stotinjak f22ki...
el Duderino is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:38.