Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2010., 18:41   #101
http://www.neotion-pocket.com/module_ip.php

http://www.neotion-pocket.com/playvideos_module.htm

kaj je ovo kartica koja ide u CI slot na TV-u i preko nje radi .mkv

jel to za zbilja ili sam ja samo pretjerano optimističan

ak sam ja dobro skužil,ovo čudo pretvara TV sa DVB-T mpeg2 tunerom u MPEG4 tuner (pitanje je samo SD ili HD) + može snimat TV program i može puštat bilo kakve video formate na TV,s tim da PC mora radit i bit povezan sa karticom putem Ethernet kabela.

al svejedno zgodna igračka samo krajnje upitno kaj košta i jel to uopće moguće nabavit
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 01:07   #102
zaboravi taj neotion
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 15:26   #103
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
zaboravi taj neotion
misliš da to ustvari ne šljaka,ili da je nemoguće nabavit u HR

i dalje me ustvari ljuti Philips koji nema Mpeg$ tuner,neko rješenje u dogledno vrijeme svakak imam namjeru upogonit,a externi STB definitivno ne želim

zanima me oće li ikad bit moguće neko rješenje sa karticom u CI slotu i da TV postane MPEG4 kompatibilan,naravno govorim o HD MPEG4 jer ove kemije sa slovencima su u pravilu bezveze i nisu neko rješenje,a bogme nisu niti jeftino,jer danas praktički za tih cca 500-600 kn već možeš kupit vanjski reciver,opet pitanje je same kvalitete tunera,eno moj Arion je na stalaži jer bez obzira na MPEG4 nikakva korist od njega kad ništ ne lovi dok Phićo ima zbilja fenomenalan tuner i na njemu uredno radi sve,samo je glavni problem dekodiranje MPEG4 signala

a ova stvarčica mi izgleda izuzetno primamljivo,imat Media Player + rješit problem sa MPEG2/4 tunerom izgleda kao super rješenje (naravno ako radi) a PC mi ionak radi 24/7 tak da to ne predstavlja problem
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 20:23   #104
http://www.emtec-international.com/e...ss_gamme=S800H

novi Emtec,ovo već zbilja dobro izgleda MPEG4 HD DVB-T tuner,rekorder, .mkv player unutra disk od 500 Mb i kolko vidim cjena 269 eura ,za cca 2000 kuna,sasvim solidno i izgleda kao dobra kupovina

http://www.youtube.com/watch?v=U-QuO...ayer_embedded#

Zadnje uređivanje The Best F1 Driver : 12.01.2010. at 20:40.
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 20:59   #105
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
http://www.emtec-international.com/e...ss_gamme=S800H

novi Emtec,ovo već zbilja dobro izgleda MPEG4 HD DVB-T tuner,rekorder, .mkv player unutra disk od 500 Mb i kolko vidim cjena
zakaj ne Lg MS450H? ista stvar, 2 DVB-T tunera dobro manji disk ali možeš stavit veći, neznatno skuplji...ako je ovaj emtec vani 2000kn kod nas će biti barem za pola te cifre skuplje...ali slažem se jako zanimljiva stvarca...

a onog Ariona si htio meni uvaljat
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 14:00   #106
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
http://www.emtec-international.com/e...ss_gamme=S800H

novi Emtec,ovo već zbilja dobro izgleda MPEG4 HD DVB-T tuner,rekorder, .mkv player unutra disk od 500 Mb i kolko vidim cjena 269 eura ,za cca 2000 kuna,sasvim solidno i izgleda kao dobra kupovina

http://www.youtube.com/watch?v=U-QuO...ayer_embedded#
ako sam dobro shvatio ovo ima mogucnost snimanja kablovske,satelita na hard??
Vermox is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 14:17   #107
Quote:
Vermox kaže: Pogledaj post
ako sam dobro shvatio ovo ima mogucnost snimanja kablovske,satelita na hard??
jes to radi ima AV ulaz za snimanje,ali samo scart ,tj. činčeve,nema i HDMI ulaz ak sam ja dobro skužil

Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
zakaj ne Lg MS450H? ista stvar, 2 DVB-T tunera dobro manji disk ali možeš stavit veći, neznatno skuplji...ako je ovaj emtec vani 2000kn kod nas će biti barem za pola te cifre skuplje...ali slažem se jako zanimljiva stvarca...

a onog Ariona si htio meni uvaljat
Nemam pojima zakaj,ali grozim se od LG-a sve njihovo kaj sam imal je riknulo u roku 1-1,5 godine,a i osim toga nikad nije niti radilo do kraja kak treba,uvjek nekakva smrzavanja i.t.d. tak da to za mene nije,a također mi LG izgleda prevelik ,da ima barem BluRay ili DVD pogon još i ajde ovak,mi to baš i nije to.
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 20:02   #108
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
j

,da ima barem BluRay ili DVD pogon još i ajde ovak,mi to baš i nije to.
A čuj nema ni EMTEC al okay,priznaj da se groziš poznatih marki u svijetu media plejera i digitlanih prijemnika, hehe
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 20:33   #109
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
A čuj nema ni EMTEC al okay,priznaj da se groziš poznatih marki u svijetu media plejera i digitlanih prijemnika, hehe
a čuj kaj buš ,više vjerujem nekom kinezu nego LG-u

dosad 3 LG DVD playera sva tri riknula u kratkom roku
eno doma stoji prastari "Cyberhome" nemam blage veze koja je to marka,jedan od prvih DVD-a i eto još radi,Popcorn koji je manje više no name firma šljaka bez greške,nikad mi tak nešt bedastog i nepoznatog nije krepalo dok LG bogme je,tak da sam apsolutno protiv

Vjerojatno to nema nikakve pametne osnove i najvjerojatnije su izolirani slučajevi,ali ja sa LG-em definitivno nemam sreće (i nisu samo DVD-i u pitanju,bilo je i drugih uređaja) i dobra iskustva.
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 19:17   #110
Danas sam vidio Samsung BD 1600 ,jeftiniji je od LG 390 i 370 modela,a također ima i ethernet i .mkv podršku na papiru,jel itko zna,kolko ovaj samsung uopće kvalitetno radi sa .mkv-om tj, jel to u rangu 370 , 390 ,ili lošije,bolje što?
uopće nisam skoro pa nigdje vidio da itko spominje ovaj BluRay-media player
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 23:46   #111
Ima problema s mkv-om, rekao bih istih kao i BD370...i raznih drugih problema...ali čita NTFS čini se...
ali ne bih o tome razmišljao, to je model na odlasku...

Zadnje uređivanje MytByte : 19.01.2010. at 00:00.
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 16:15   #112
http://www.popcornhour.com/onlinesto...pec&item_id=20

izašao je Popcorn A-200 cjena 179 $ ,očito će bit jeftiniji od A-110 a uopće ne sumnjam da će bit barem jednako dobar ako ne i bolji uređaj

ima jači procesor identičan onom u C-200,pa ak neko ima namjeru kupovat PCH,strpite se malo

makar ovaj Popbox koji je tek u najavi ,djeluje fenomenalno za sad ,bumo vidli kaj bu sve mogel,ali jako mi se sviđa ovo "Imdb",baš me zanima oće li moć radit kategorizaciju filmova.

Popbox is expected to be available in March for $129.

http://www.businesswire.com/portal/s...81&newsLang=en

Zadnje uređivanje The Best F1 Driver : 29.01.2010. at 16:27.
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 00:18   #113
A j****, podaci su za oba isti kao i kod svakog iole ozbiljnog media plejera...fale nam i slike kutije jedino što mi se čini revolucionarno je cijena...koja kod nas neće nikako biti ta koja je navedena...

Zadnje uređivanje STony : 30.01.2010. at 12:03.
MytByte is online now  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 30.01.2010., 08:00   #114
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
A jebate, podaci su za oba isti kao i kod svakog iole ozbiljnog media plejera...fale nam i slike kutije jedino što mi se čini revolucionarno je cijena...koja kod nas neće nikako biti ta koja je navedena...
pa da cijena je bit Popcorn bio to A-200 ili popbox u svakom slučaju će sigurno bit uređaji top kvalitete i funkcionalnosti u to ne sumnjam niti najmanje a cijena je u odnosu na A-110 osjetno niža,ak se dobro sjećam A-110 je kod njih koštao cca 250$ a ovih trenutnih 179 i 129 je itekakvo sniženje cijene a realno za očekivat je jednako dobra funkcionalnost ili bolja,s tim da je čip duplo brži i bolji a nemre se niti za starog reći da je loš,dapače
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 23:12   #115
jeli zna ko dali ovo cita .mkv??
http://www.verbatim-europe.co.uk/en_...0gb_13342.html
dj_dannijel is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 07:28   #116
Quote:
dj_dannijel kaže: Pogledaj post
po specifikaciji ne čita,a osim toga mislim da niti najskuplji Verbatimov model nema mogućnost čitanja .mkv-a ,ima samo mogućnost da ga čita PC spojen putem ethernet kabela na Verbatima,a ovaj to prenosi na ekran,uglavnom i nije neko sretno rješenje po tom pitanju,barem sam ja to shvatio na taj način
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 07:52   #117
a ovo . malo je skuplje . ali ...
http://www.telebit.hr/default.aspx?SifPro=455781343

samo daljinac jos(verzija sa MCE daljincem je ~600 kn skuplja)


Specifications
CPU - Intel® Atom™ 330 1.6GHz (Dual core)
Chipset - NVIDIA® ION™ graphics processor
Memory - Support DDR2 800MHz, 2 x SO-DIMM slots, default 2GB (2 x 1GB), Maximum up to 4GB*

*Due to the CPU limitation, the actual memory size may be less than 4GB for the reservation for system usage under Windows® 32 / 64-bit OS.
VGA - Nvidia® ION™ Graphics, support DX10 / Full HD 1080p (Blu-ray)* playback

*Blu-ray disc is supported by Blu-ray driver.
HDD - 320GB 2.5'' HDD, capable to support RAID 0, 1 by adopting the 2nd 2.5'' HDD
ODD - BD Combo*

*For CD-RW write type, only support 4x, 8x, 10x CD-RW Disc format.
I/O - 1 x HDMI, 1 x D-Sub VGA, 6 x USB 2.0, 1 x S/PDIF, 1 x Powered eSATA/USB*

*For Powered eSATA function, Hot Plug function is supported in RAID / AHCI mode only. IDE mode does not support Hot Plug function.
LAN - Gigabit LAN
Sound - 7.1 Ch HD Audio with DTS
WiFi - 802.11 b/g/n wireless LAN
Power Unit - 65W/19V Adapter
Dimension - 195mm(W) x 70mm(H) x 186mm(L)


ovo nije plugnplay rjesenje , treba instalirati neki media centar ili bar neki program koji ce podrzavati daljinac.ali tu je 320gb harda, BR player , esata, wifi, opticki izlaz , solidna graficka. Kolko sam citao strane forume , vecina kaze da je tih iako ima onih kojima nije.
ivo patijera is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 15:00   #118
zdravo, kolega po NMTu

Evo, friško kupio i zadovoljan. Očekujem novu pany 42"X20 plazmu kroz tjedan-dva pa ću ga moći isprobati kak spada.
Koji mi firmware preporučuješ, koji wifi adapter i kako na torente i jubito s njim?
__________________
Down the Drains

Zadnje uređivanje Morbilly : 12.02.2010. at 15:05.
Morbilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 15:43   #119
Ajd da još neko kupi ovaj stroj. Gle, ja sad furam zadnji A.C.Ryan firmware (trial YAMJ od 07.02.). Radi OK, jedino će ti nedostajati tipka za promjenu subtitlova na daljinskom (ja koristim Logitech Harmony). No, ako ostaviš hr kao jedini titl, trebao bi se automatski učitavati.

Što se YouTube-a tiče, a i torrenata, treba malo pronjuškati ovuda. Postoje custom firmware-i sa uključenim YouTube clientom (naime, službeni fw više ne smije imati podršku za YouTube, jer je Google promijenio politiku licenciranja). Ja ga osobno ne koristim za torrente, jer je brzina bila ograničena na 25KB/s, ali vidim da ima nekih rješenja i za to. Ugl, jedva čekam da zgotove YAMJ, jer će browsanje po vlastitoj videoteci biti puno ugodnije.

Upravo sam skužio da je danas izašao novi A.C.Ryan fw - upravo ga downloadam.
sick_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 16:01   #120
Znači ekipa, uglavnom zadovoljni ste sa dotičnim playerom, da li možda imate neke zamjerke na Icy Box IB-MP305A-B media player?
swenson is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:42.