Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2003., 12:08   #41
Quote:
Solaris kaže:
I would say it's opposite
ma sve ti je stvar tumacenja

npr ja sam poslao samo jednog a ti dva

neko bi mogao reci da ti plazis jezik i da si jako pohotna cak 2x vise od mene

a neko bi mogao reci da se ti samo dva puta vise zahebavas od parsifala

-a neko bi mogao reci da je...

-a neko bi moga rec da triba sa rijeci prec na djela
(veliki jezik?? velika pozuda ili velika zahebancija
ili samo dobra fora ili znak velike ljubavi
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2003., 12:31   #42
postoji i ljubav bez sexa
 
Odgovori s citatom
Old 17.02.2003., 12:41   #43
Kad smo kod dnevnika...nikad nisam pisala dnevnik u smislu svakodnevnog biljezenja dogadjanja...al imam nesto sto mi jako puno znaci --- "dnevnik" svojih najupecatljivijih iskustava, otkrica na putu spoznaje...slicice iz sredina u kojima sam bila i nesto sto me podsjeca na drage ili zanimljive ljude koje sam susretala...

Tako, kad odem u neko mjesto, gdje jos nisam bila, napravim skicu necega sto me se najvise dojmilo il sto obiljezava to mjesto...i napisem misli, bez neke forme, pravila...onako kako su mi dolazile u tom trenutku...ono sto sam osjecala....tako da tu ima svega

*** opisa dozivljaja mirisa bilja i cvijeca na livadi, pad kukca u bunaru skrivenom u polju *** sustanje lisca u jesenje vecer *** zvukovi neke melodije iz daljine i probijanje suncevih zraka kroz pokisle krosnje *** skupljanje kapljica rose u 6 h ujutro na prostranoj livadi polja *** mjesavina zvuka zrikavaca i mirisa ljetnje mirne noci *** spoznanje o osjecajima prema nekim ljudima *** otkrice nekih novih, dosad meni nepoznatih unutrasnjih svjetova - bez kojih vise ne mogu *** vijorenje crnih cipkastih velova na krizevima starog groblja jednog dalekog otoka *** osmjeh jednog nepoznatog muskarca u kroz staklo busa koji je prosao pokraj mog busa... *** neobicne cipele,poput vilenjackih jedne cure u trajektnoj luci *** spasavanje morske zvijezde jednog suncanog jutra *** penjanje na Orlovo gnijezdo *** otkrice o odnosu fenomena u prirodi i nekih zakonitosti u experimentu s bojama u ateljeu *** impresije otoka Hvara i niza drugih mjesta *** iskustvo slikanja izlazka sunca,uz dozivljaj u istom trenutku pojave ogromnog suncevog diska i pljuska,munja i gromova *** vecernja voznja autom,s tamno zeleno-plavim nebom i pogled kroz straznje staklo na lisce na cesti, uskovitlano prolazom auta *** otkrica cudesnih ljudskih stvorenja i spoznaje pojedinih elemenata njihovih unutrasnjih svjetova;te najljepsi dozivljaji s njima..................................itd.

Ta knjigica MOJ JE CIJELI SVIJET i nesto najvrijednije sto imam u cijeloj kuci. Kadkad sam razmisljala, da izbije pozar i da moram brzinski izletiti iz kuce i uzeti najnuznije, zgrabila bih tu svoju knjigicu

D.
dada79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2003., 12:45   #44
Uh vec sam pomislio da je cenzura sa tolkim zvjezdicama


Lijepo,lijepo
Namche is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2003., 22:29   #45
Quote:
Solaris kaže:
postoji i ljubav bez sexa
postoji i sex bez i sa i sa vise ili manje ljubavi
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2003., 23:39   #46
ali je dobar jedino u kombinaciji s ljubavi
 
Odgovori s citatom
Old 18.02.2003., 00:39   #47
Quote:
Solaris kaže:
ali je dobar jedino u kombinaciji s ljubavi
rijec "jedino" u tvojoj recenici je suvisna i iskljuciva!

ps

obrati paznju kada ti ili drugi koriste rijeci:

uvijek,svi,nikad,jedino,sigurno, oduvijek...

takove rijeci i tumacenja ukazuju na prevlast uma nad realnoscu

ili kako mudrac kaze

DO NOT SEARCH FOR TRUTH.
JUST STOP HAVING OPINIONS.

ili kako dogen kaze

dobro i lose -
bolest su uma.
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2003., 13:24   #48
18.2.2003.

Pipsi: "Žalio se meni bijeli dim, od čistine ja ne postojim..."

Čudan osjećaj rasterećenja i neke slobode koje te je strah, kao posljedice izrečenog.Ustvari, više strah od posljedice.
A onda nevjerojatan osjećaj snage,koji kaže - vrijedan te ili vrijedno ono što te osjeća.Kao i obrnuto.
Duga i besana noć iza mene.Puno cigareta i puno....nebitno.
Uglavnom, puno.
Nadam se,nadam da ću proći na ovome ispitu.Sjetila se polaganja Suvremenog hrvatskog jezika i sada mi ta trema izgleda smiješnom.Sjetila se prvog izlaska pred kameru.Pa u eter.To mi izgleda još smješnije u odnosu na ono što sam osjetila nakon izricanja, odnosno razgovora s njim.

Ipak život me pričekao danas, a i tramvaj,a ja mogu brzo trčati, pa sam uskočila.Imam duge noge i kada želim, snažnu koncentraciju.

Pipsi su samo podloga,bekgraund, o, ja itekako postojim.
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2003., 13:24   #49
iako imam cd vec 4 mjeseca tek danas sam instalirao enciklopediju britanicu

mozda zato jer je net enciklopedija bez premca?

------
razmisljam zašto se pišu peticije a ne šesticije_
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2003., 15:46   #50
.....pala je simpatichna zhivotna shamarchina....mozhda bash nije prigodan izraz za shamar, a mozhda i je....
Igrachi i igrachice, ma smijeshno,kazhem samoj sebi,blesava si u najmanju ruku sve je to smijeshno - mozhda, a mozhda i ne.
Mozhda me nadigra, ova situacija,a mozhda ipak nadigram ja nju, iako su strateshke tochke za gadjanje otkrivene:-).
Dan je sunchan,izgleda umjetno dobar, kao zhena loshe i na brzinu odjevena i s josh loshijom shminkom.

Ponekad ne volim vidjeti, ali moram.Pa vidim.

Ili, kazhe Ona ( posudjujuć' citat) "laku noc dame i gospodo,mozhda smo dobro, a mozhda i - ne."
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2003., 09:55   #51
Postoje oči koje bez straha gledaju u moje oči.
Postoje oči koje čine da moje oči bolje vide.
Postoje oči koje bijes risa mojih očiju pretvaraju
u tiho mačje predenje.

Moje su oči divlje...i konačno su divne.
Hvala onim očima.
Koje pogled Baziliska pretvaraju u smješak.
__________________
Eritis sicut deus, scientes bonum et malum.
Roga Baba is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2003., 23:44   #52
volim

svaku vecer

SLUŠATI TIŠINU

i gledati MRAK
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2003., 12:17   #53
Quote:
parsifal kaže:
volim

svaku vecer

SLUŠATI TIŠINU

i gledati MRAK

*** i ja***

i jos kad samo povjetarac osjetis na licu...ne cujes ga...ne vidis ga...samo ga osjetis...usred tisine...i mraka...
zajedno s mirisom...odvede te u prostranstva...gdje jos nikada nisi bio i ujedno si oduvijek tamo ...
dada79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2003., 18:39   #54
Lightbulb

Quote:
nataniel kaže:
Dan je sunchan,izgleda umjetno dobar, kao zhena loshe i na brzinu odjevena i s josh loshijom shminkom.


kaj bumo, Azru parafrazirali!?
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2003., 19:26   #55
Da li se slazete da ovo prebacim na duhovnost?
 
Odgovori s citatom
Old 03.03.2003., 19:35   #56
ja bi na glazbu il knjizevnost
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2003., 21:32   #57
Quote:
Pale Blue Eyes kaže:
Da li se slazete da ovo prebacim na duhovnost?
Da.To je sasvim ok odluka.
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2003., 22:44   #58
na Duhovnosti je pravilo da se prvo autora topica pita želi li svoj topic na Duhovnosti,
Znači, pitati parsifala
 
Odgovori s citatom
Old 04.03.2003., 10:36   #59
Quote:
Pale Blue Eyes kaže:
Da li se slazete da ovo prebacim na duhovnost?
kao sto je mudra gospa ERIS-the prettiest one rekla u svojoj objavi tj svetoj knjizi -YONI

" KAKO GOD SE OKRENES DUPE TI JE POZADI "

ako se mene pita sljedece pouke se mogu izvuci i primijeniti

a) univerzum je u ravnotezi

b) svejedno je di je topic

c) good and bad is the disease of the mind


ŽIVOT TREBA ŽIVJETI KAO DA JE STVARAN,
dok se duboko u srcu treba shvatiti
DA SE USTVARI ŽIVOT ŽIVI KROZ NAS KAO NEOSOBAN,
POJAVAN,KAO FUNKCIJA UNIVERZALNE SVJESNOSTI...

pa se još kroz software mog tijela-uma šetaju ove misli...

zanimljivo je kako niktko neće reći da je priroda osobna tj individualna,ali kako 99,99% ljudi živi u zabludi da su nešto posebno,osobno,izdvojeno od prirode...tj da je priroda i njena "neosobnost" jedna stvar,a "ja" kao poseban i posebna nesto drugo ...
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2003., 12:36   #60
pa i svako zrno pijeska je posebno, drukčije, jedinstveno, ali i svako je dio jedne Prirode
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:14.