Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2003., 18:48   #81
Talking Sorry obelix

Pade mi na pamet ona engleska lekcija iz IV razreda:

Hi, I am Jill !

Hello, I am Tom !

Let's play ball !

Catch it !



Jen...

Dva...
Lame Deer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2003., 19:41   #82




To se traži, malo dionizijske filozofije!


A ozbiljnim filozofima nek bude žao, što nama može biti tako lijepo!





Vidjeti svemir u zrnu pijeska (a tek kad gradiš kule!)
Nebo u divljem cvatu (pa uroniti nos u to nebo....tj...cvijet)
Držati beskraj na dlanu ruke
i vječnost u jednome satu.



I što je onda zapravo bitno?



A sad smo naučili jednu važnu stvar; da se ne treba dati zavesti ambalažom sladoleda!

najbolji sladoled je onaj homemade, zaleđeno mlijeko sa sokom od višnje



next.......!

Let show go on.......!
 
Odgovori s citatom
Old 30.06.2003., 23:56   #83
Quote:
Gospon Pes kaže:
Jadni moj parsifale.
Znas na kaj mi to lici? Da bi zbrisao i natrag i naprijed, samo da se ne moras suociti s tu i sada.
Uzalud ti sir, svejedno bus ostal gladan.
zaista ne razumijem pa molim objasnjenje gornje nesuvisle recenice.
kakav natrag i naprijed i kakav bijeg od sada??

zar biti u sada znaci imati 8600 postova kao i ti tj cijeli dan biti prikovan za ekran kompjutera i opsesivno se javljati na skoro svakom forumu.

ja bih bas rekao da ti time bjezis ne samo od sada nego od sebe same
i tisine ,

u buku rijeci ,rijeci,rijeci

rijeci

rijeci

rijeci

foruma...
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2003., 11:54   #84
parsifale, ti podcjenjujes forum.
Zar on nije tu i sada? Zar ovaj tvoj post nisi pisao ti - neki covjek koji je rekao neku svoju misao koja mene navodi da se suocim sa sobom i zapitam je li tocno sto je rekao?
Obracanje paznje na broj mojih postova svjedoci o izvjesnoj povrsnosti u zakljucivanju...

Jednom me nije bilo u skoli mjesec dana i dosla sam na dan pisanja kontrolnog. Dobila sam 3, susjeda je dobila 5, a imale smo ne samo iste odgovore, nego je ona pola od mene prepisala. No nastavnik nije moje posteno pogledao, posao je od: "nje nije bilo, ona to ne zna"...
Zasto si me sad na njega podsjetio?

P.S. Zalila sam se, pogledao je kontrolni pazljivije i moju ocjenu popravio.
Ti ne moras.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2003., 12:23   #85
Aganor ili Meta

Quote:
obelix kaže:
Cijenim aganora a.k.a Meta12 kao diskutanta iako mi nije baš po volji (uvijek) njegov nastup, ali on spada u grupaciju od 2% ljudi na ovom forumu koji nešto znaju.
Jedina stvar što mu ja zamjeram jest samo taj njegov specifični nastup, a nisu svi forumaši toliko strpljivi i ustrajni, da bi shvatili za ozbiljno njegove postove, već se nakon par uvreda i kada ih potuče s argumentima, nadure i čovjeka stavljaju u koš skupa sa nekim luđacima, debilima etc. Budući da aganor nije ni slučajno debil, nego izuzetno erudiran i načitan čovjek, žao mi je što danas manje - više nitko ne želi sudjelovati u ozbiljnijoj raspravi s njim jer su u startu obeshrabreni njegovim "dijagnozama" koje ima običaj dati već prvom prilikom za skoro svaki post s kojim se ne slaže.
Znam da ti neće isprva biti sve jasno, ali pročitaj pet puta pa ćeš možda shvatiti.

Oni koji ne vjeruju u ovu tvrdnju o Metinoj načitanosti mogu se osvjedočiti i na ovom mjestu

https://www.forum.hr/showthread.php?s...0&pagenumber=2

Ovo je Metin Post za one kojima se ne da otvarati link:

Da si barem procitao moj izvorni post, onda nebi bio toliko naivan pa pitao o kojim se sektama radi ? Pa evo ti jos nekih osim navedenih po imenu, ili u zbirnom imenu.

Avatar
Ayurveda
Bhagwan/Osho

Brahma Kumaris
Coldwell/Klein/NAPS

Colonia Dignidad

Dalai Lama

Siloismus

IIP Institut za individualnu psihologiju od Karlheinz Wolfgang

CoG - The Family

Krishna/ISKCON, Food for Life e.V., Akademija za Vaishnava-Kultur

Lightning Bear = Pushican = John Colbert ili John Cobbert
Maharishi-Kult: "Transcendentna" Meditacija, Ayurveda

Moon - Mun - Crkva

Osho/Bhagwan

Raelianci i Clonaid

Sathya Sai Baba

Scientology

Ravi Shankar - Bad Antogast Art of Living Foundation
Sri Chinmoy

Thakar Singh Holozofskao drustvo

Jehovini svjedoci, Adventisti, mormoni
Asasini, Druzi, talibani,

Univerzalna Crkva UC

To su sve pogubne sekte za drustvo. A kada pisem o nasoj mladosti, onda pod tim podrazumjevam svu mladost, koja je rodjena u krscanskoj kulturi. OK?
Da li sada bar razumjes, ili je potrebna jos jedna detaljnija elaboracija ?
M.


No Comment
__________________
Omnia vincit amor et nos cedamus amori
preatorian is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2003., 15:46   #86
ROLLING STONES

MOZDA I DOGODI SE CUDO ! TKO VJERUJE U TO?! ISPRAVKA nije-nebo nego raj, nije sat nego tren, morao sam to napisati sorry wild card.
__________________
"Cocjek se radja da radi, trpi i da se bori, tko tako ne cini,mora propasti " ....na šta je to mislio Dostojevski kada je to rekao!?!?!......
SVJESTAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2003., 01:17   #87
DANAS SE MOJ ZIVOT SRUSIO PRED UZASNOM SPOZNAJOM

surfao sam forumom i na filmu -tema otkrijete koji ste lik iz matrixa dobio sam -ja sam oracle

ali to je isto dobila i gospon pes

ma to znaci da su sve moje iluzije srusene

moj zivot se rusi...

a ja sam mislio da sam vise napredovao u zivotu

eh- sada sam doznao tko sam

-ja po cijeli dan visim na kompicu i pricam besmislice
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2003., 01:28   #88
ali ja sam prosjecno na netu oko 50-60 sati mjesecno
racuni pokazuju
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2003., 09:47   #89
Re: DANAS SE MOJ ZIVOT SRUSIO PRED UZASNOM SPOZNAJOM

Quote:
parsifal kaže:
eh- sada sam doznao tko sam
I saznao da si:
- lijep
- pametan
- duhovit
- skroman

Quote:
-ja po cijeli dan visim na kompicu i pricam besmislice
I to.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2004., 22:53   #90
eto odoh i ja rješit test

i ispadoh Neo!

Pa u nevjerici rješavah još jedared- i opet Neo!

daklem, ja spašavam svijet,

a pes i parsifal proroci





osim toga, smazala sam kilogram čokolade, zaključila da su danas svi u k...., osim mojih najbližih (iako sam cijelo vrijeme komunicirala, umjesto s njima, sa onima koji su u k....)
i uhvatila me pošast dizanja starih topica...postajem stara i sentimentalna babetina

'A church, a temple or a Ka'ba stone,

Qur'an or Bible or a martyr's bone,

All these and more my heart can tolerate,

Since my religion now is Love alone' (Abul Ala).
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.

Zadnje uređivanje Dragonfly : 19.02.2004. at 23:24.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2004., 14:11   #91
Talking

ja sam dobio inspiraciju da pisem ka genijalni cico senjanovic koga vise nema u feralu
(zna li itko di mogu citati senjanovica??)

daklem...

evo prvih recenica mog novog ljubavnog romana
(molim vas kazite mi imam li sanse plasirat svoje remek djelo i hoce li to zene citati sa suzama u ocima i viklerima na glavi

da li su mi dijalozi uvjerljivi,

ma nije lako mladom piscu ka mom meni docarat misterije jubavi ,raspi i livorvera..

molim savjete, kritike, podrsku ,stafetu.....

*******

Jutros sam se probudio sanjajuci dragonfly.
pricala mi je kako tesko odrzava zivotnu ravnotezu iako joj glava nije odvojena od tijela.

pricala mi je kako je neko vrime izlazila sa bojlerom,ali je stvar postala ukrucena i na forum upucena kada se bojler nakon nekog vrimena prilicno zagrijao

a ja sam joj zamisljeno rekao nesto romanticno ljubavnog sadrzaja sa primjesama njeznosti

"" u ljubavi muskarac cini prvi korak - a zena prvi raskorak

spazio san kako mrda okicama i radost u njenoj kosi -

ona se iznenadila

i iskreno priznala:

-''NISAN TO NI ZNALA -ali bi probala-''

znas ,parsifal, ja sam sebe podesila na istreniranost tako da sam svoju ranjivost svela na teoriju.
to sta san se malo privila uz tebe to pripisi hladnoci jer se mislin- ''pa kada svi imaju bojler sta ga ne bi i ja imala''

ja se nisam obazirao sto to ona trkelja jer je moja podsvijest postala zasicena ravanom koji nam se smije i koluta ocima. ravana me dobro pripremio psiholoski a baphmet prakticno ...

-moje ruke znatizeljno su vrludale njenim tijelom...

-napipao sam...........................

..................................
























sendvic sa plodovima mora !!


-nisi bas tako neiskusna - rekao sam

-neiskusna ti je mater -njezno mi je dosapnula...

tada sam se probudio i shvatio da se trljanjem stapa o stap mogu dobiti samo zuljevi na rukama

----
nastavlja se....
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš

Zadnje uređivanje parsifal : 20.02.2004. at 17:30.
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2004., 13:07   #92
evo parsi, meni si izmamio

suze na oči
(ali od smijeha )

prijateljski savjet: ma ne, neću ništa reći..

nego..ovo je nevjerojatno. vani je takav sniježni zapuh da ne vjerujem vlastitim očima. sad mi žao šta sam onom bojleru nogu dala.

sve nešto naopačke- moj organizam se već lagano, ali sigurno počeo pripremati za proljeće, a kad ono..ne smijem još krenut topit salo- izgleda da će mi trebat

kava sa vrhnjem za kuhanje u nedostatku boljeg i nije tako loša. danas je zadnji dan maškara. krafne nisu loše- osobito kada ih drugi peku.

katolici se pripremaju za korizmu, a ja ću uletjet u to razdoblje griješeći mišlju, riječju, d(t)ijelom i propustom. ez južual.

u iščekivanju nastavka parsifalove ljubavne esejistike, zamišljeno gledam polusmrznutu grlicu na obližnjoj grani...nije zubatac, al' poslužit će..
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2004., 13:24   #93
Re: evo parsi, meni si izmamio

Quote:
Dragonfly kaže u iščekivanju nastavka parsifalove ljubavne esejistike, zamišljeno gledam polusmrznutu grlicu na obližnjoj grani...nije zubatac, al' poslužit će..
vidin ja da ti stvarno ceznes za bojlerom

a kakve ti bojlere preferiras?

protocni?

romanticni?

centralni?

mali ,veliki?

njemacki? taljanski ili domace je domace
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2004., 14:36   #94
Cool ma...

krivo vidiš

zapravo si me podsjetio svojim esejom na tren kako su bojleri u principu nepouzdani.

npr. oni na struju, ovise o struji. pa ako nemaš neki dobar sistem koji će održavati stvar da funkcionira besprijekorno, uvijek možeš doživjeti termički šok kad voda poteče(bilo prehladna ili prevruća- što nas zapravo navodi na vječnu temu, a to je ljubav bojlera i termostata).

protočni nisu loši: čak ih možeš fino podesiti da tople vode ima u obilju u svako vrijeme.

oni plinski su ok isto. ali opet sve ovisi o termostatu. uistinu, za dobro funkcioniranje bilo kojeg bojlera nužan je odgovarajući termostat.

centralni su dušu dali da opskrbe sve kutke, ali..skupi su i postižu optimalni učinak samo kod obilnih korištenja vode. a ja sam skromna.

pa onda sva ta sila oko troškova održavanja. a i sami izvori- nikad ne znaš kada će nestati struje ili plina. zar da vlastitu toplinu baziram na nečem tako neizvjesnom i nesigurnom? ako pogledamo Murphyja, obično se događa da presuše taman kad ti je najhladnije

a kada tek pogledaš čega sve ima na tržištu! te njemačka kvaliteta, te talijanski dizajn, te japanska relativno povoljna cijena..čovjek vrlo lako zaboravi što mu treba. pa okolo baulja gledajući izloge i ne može se odlučiti. pa odnos cijene i kvalitete i tako..uvijek nekako misliš, možda kad ubodeš ovaj model, izađe bolji, ljepši i jeftiniji.. i 'di sam onda?

a ja sam htjela izvor topline koji će me stalno grijat.
i koji ima nepresušno napajanje neovisno o zemaljskim fosilnim energetskim izvorima i tome kako ću ja narihtati termostat.

i tako, otkada sam konačno definirala problematiku bojlera, više mi nije hladno. sad pored sebe imam mali kamenčić mudrosti.
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2004., 13:25   #95
PRICA SA DVOSTRUKO SRETNIM ZAVRSETKOM

Ima 5 dana da sam primio iz Amerike paket poslan avionski iz New Yorka od internet prodavaca knjiga barnes and noble .com.
Unutra se nalazila STAR TREK ENCIKLOPEDIJA (OBOZAVAM STAR TREK ) I dvd sa 6 sati predavanja Dalai lame koje je 1996 odrzao u Londonu o 4 plemenite istine.

I sto je tu zanimljivo –netko ce pitati ?

Pa ,poanta je u tome sto je ovaj paket poslan avionski 28.06.2003 tj prije 8 mjeseci

TKO ZNA GDJE JE BIO I STO JE RADIO ovaj paket .?? vec sam ga bio otpisao kao izgubljenog.

Ali to nije sve.

Lani, u devetom mjesecu ,nakon sto vec 2,5 mjeseca nisam primao ovaj paket,pozalio sam se customer service odjelu te kompanije barnes & noble .com gdje sam narucio knjigu I dvd.

Iznenadio sam se kada su odgovorili da im je zao za neugodnost I SAMI PREDLOZILI I ODMAH POSLALI DRUGI PAKET koji je dosao za 20 ak dana tj ja sam vec pocetkom listopada 2003 primio besplatno star trek enciklopediju I dvd sa 6 sati predavanja dalai lame.

Tako sam neplanirano primio 2 puta isti paket.
Impresionirala me ta susretljivost I velikodusnost I to veliko DA kompanije barnes and noble.

U zivotu ,a osobito u hrvatskoj sam se naucio na sve vrste prepreka, na sve vrste ne, na razne vrste odlaganja, prevara, izbjegavanja odgovornosti te na razne neugodnosti da sam zaboravio da postoji nacin djelovanja koji ide u susret drugom covjeku tj kupcu.

Jer da ste se zalili nekom u hrvatskoj odgovor bi bio

1) otkud mi znamo da vi govorite istinu
2) lijepo smo vam rekli da ne garantiramo za poslane posiljke tj sve ste kupili na svoj rizik
3) gdje bi smo mi dosli kada bi smo isli u susret svakoj zalbi (kao da tih zalbi ima miljun)


Ali kao sto vidite, ova kompanija nije postavila takova pitanja.

BTW- I vezano I ne vezano za temu- jeste li razmisljali ikada da je cijena upotrebe 1 sat telefona oko 60 puta skuplja od cijene 1 sata upotrebe INTERNETA. (mislim na medjunarodnu upotrebu tj kao sto je I net ‘medjunarodna’’ telefonska linija’’
A sve se odvija preko istih ‘’zica’’ tj linija.
Netko tu vara I zaradjuje vise nego sto zasluzuje.
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2004., 13:44   #96
Exclamation ja uzimam godišnji od sebe.

i dižem ruke od svega/svih što me okružuje/okružuju.
pobjeći ne mogu, ali mogu kapitulirati i konačno se smiriti u zarobljeničkom logoru ne razmišljajući ni o čemu, ni o kome samo jeduć osnovne mrvice koje će mi davati da bih preživjela.

maybe than I'll finde some peace of mine...
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2004., 15:30   #97
Re: ja uzimam godišnji od sebe.

Quote:
Dragonfly kaže:
i dižem ruke od svega/svih što me okružuje/okružuju.
pobjeći ne mogu, ali mogu kapitulirati i konačno se smiriti u zarobljeničkom logoru ne razmišljajući ni o čemu, ni o kome samo jeduć osnovne mrvice koje će mi davati da bih preživjela.

...


izostavi samo ovo "zarobljenički" pa i mene pripiši tvome tragu..
Essenca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2004., 17:12   #98
Re: ja uzimam godišnji od sebe.

Quote:
Dragonfly kaže:
i dižem ruke od svega/svih što me okružuje/okružuju.
Dizes ti ruke od vlastite pameti, to ti je jedino od cega ces i uspjeti...
Mislim da cu skoknuti u ZG samo da te Pipsom pospricam!
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2004., 17:42   #99
Re: Re: ja uzimam godišnji od sebe.

Quote:
Gospon Pes kaže:
Dizes ti ruke od vlastite pameti, to ti je jedino od cega ces i uspjeti...
Mislim da cu skoknuti u ZG samo da te Pipsom pospricam!
Dežurna sam danas izgleda na forumu pa...

Čuj pa kad gledam tebe da tako reagiraš još i pomislim ono što i ti pomisliš..

Nije zgorega "dići ruke od nečega", a u ime davanja prostora istima, a i sebi ponajviše..
Essenca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2004., 18:00   #100
Ma koji vrazji prostor? Koje dizanje ruku?
Dajte se prestanite samozavaravati.
Nitko nikad od sebe nije pobjegao.
I kladim se u svoj rep da i nece.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:17.