Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Pogledaj rezultate ankete: Duda?
Da. 147 72.06%
Ne. 57 27.94%
Glasovatelji: 204. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.07.2009., 23:02   #41
mi smo joj dali dudu sa nekih cca mjesec dana jer sm bili izmoždeni od nespavanja i nacicavanja
duda rules!!!
do 6 mj sam je dojila svakih bar 2 sata što znači da nam duda nikako nije poremetila dojenje - naprotiv - sad sam je prislino skinula s cice zbog 2. trudnoće sa "samo" 14 mjeseci
ja sam za
ako sam relativno lako uspjela ukinuti cicu onda ćemo lako i s dudom,a dobro nam je došla - evo i sad kad je po cijele dane grintava jer joj idu donji očnjaci duda je spas
sama je uzme i smiri se
__________________
Prodajni album
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2009., 23:37   #42
Quote:
zaskia kaže: Pogledaj post


I da, Rode su ionako sekta, to je općepoznato, a jedna sekta mi nece odredjivat sta je za moje dijete dobro, a sta ne...
Slažem se. Inače moje iskustvo sa nećacima je pokazalo da se dude lako rješit a prsta ne. Dakle i mi smo za dudu i da, cijeli dan je meljamo po ustima sada kad su zubići aktualni. Inače bez nje može zaspat bez problema.
Tina st is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2009., 23:44   #43
Ja sam za dudu ali uz "kontrolirano" korištenje.Prvo dijete ju je dobilo odmah (kenjkavca da umirimo),prva dva mjeseca smo je davali kad treba zaspat ili kad bi bio baš kenjkav,s tri mjeseca ju je počeo držat u ruci pred spavanja jedno cca mjesec dana i to je bio kraj.Drugo dijete je nije htjelo prva tri mjeseca,sad je uzme samo kad treba zaspat,čim zaspe izbaci je i to je to.
Duda ili prst - definitivno duda jer je možete baciti,isplakati s djetetom tri noći a prsta je tu uvijek.Iako je meni jako slatko kad bebe sisaju palac.
littlessun is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2009., 00:14   #44
definitvno sam ZA dudu! dala sam je malenoj vrlo brzo nakon izlaska iz rodilišta.
prvo je počela sisati palac. ne često, ali pred spavanje i kad je bila umorna. ali s obzirom da bebama sisanje palca/dude služi kao utjeha i rješavanje od stresa nisam je sprečavala. onda je prestala sisati palac i prešli smo na dudu i uglavnom je ima kad ide spavati i ako joj ispadne dok spava nema problema...ako se počne vrpoljiti u snu, ili je sama uzme ili joj je ja stavim u usta i sve pet.
preko dana se trudim da je povlači po ustima što manje, iako joj ne branim da je uzme kad god hoće, pogotovo sad kad su zubići aktualni.
nela1505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2009., 00:32   #45
ja sam za dudu za smirenje i spavanje ali eto na zalost moju kod nas to nije proslo a nakupoval a sam se svih mogucih duda i umjesto dude sa 5 dana starosti je cuclala svoj ljevi palac i samo ljevi ....
palac i dekica su joj njena tjesilica i s tim se umiruje dok place i dok ide spavati ..(samo me zamislite na plazi na plus 40 ja furam dekicu sa sobom jer bez nje nece zaspati na plazi a mora odmoriti) .....sta god da sam u pocetku probala (a trudila sam se mjescima nije uspjelo da joj palac zamjenim dudom) tako da mene ceka gadna muka dok ju skinem s palca a ako ce biti u nasljedstvo onda ce ko moj brat do 20 cuclati palac ...
gogiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2009., 01:41   #46
Imali smo chiccovu, cijelu od kaučuka. poslije smo nastavili kupovati chiccove od kaučuka, ali sa plastičnim ručkicama... Ima dvije god. i još voli svoju dudu. Sjećam se da sam i ja imala dudu, a niš mi ne fali (manje-više)
lucas07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2009., 01:47   #47
Quote:
Kyra kaže: Pogledaj post
A što se Roda tiče, voljela bih ponekad bit muha i uletit u stan od jedne od njih pa vidjet da li je to sve zaista tako
o da, i meni je to sto puta palo na pamet
inače - moj sin ima 11mj, još doji, a dudu neće ni pod razno , mada sam mu je pokušavala uvaliti nekad po noći da mi ostavi sisu bar malo na miru, al nema šanse... još nije pokušao sisati prst, nadam se da ni neće
__________________
You have the potential to be a natural leader. Your thoughts and feelings are harmonious with the actions you ultimately take. You are a very dynamic individual who loves action. You are an ardent, somewhat aggressive, and commanding person and you make others aware of these qualities.
grintava koza is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2009., 01:51   #48
Ma, hebeš rode!
lucas07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2009., 09:58   #49
pa vidim cure koje su ZA obrazložile su zašto su ZA, dok one koje dude ne daju djeci nisu obrazlagale zašto im ne daju....

mame.. zašto ne dajete dude djeci?
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2009., 10:01   #50
ja ne dam jer neće... trudila se jesam uvalit ju,ali neće,pa neće..sad mi čak i drago
__________________
#nedamise
Aeon+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2009., 10:05   #51
Quote:
Aeon+ kaže: Pogledaj post
ja ne dam jer neće... trudila se jesam uvalit ju,ali neće,pa neće..sad mi čak i drago
ok tvoja neće.... to je u redu....
nije ni moja htjela bilo koju.. oće samo avent jer je slična maminoj sisi oblikom..

zanimaju me mame koje neće iz nekih uvjerenja ni probati dati djetetu dudu.. iz kojih uvjerenja i kako one obrazlažu svoje stavove

pogotovo mame čija djeca sisaju prste a one im ne daju dudu
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2009., 10:30   #52
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
pa vidim cure koje su ZA obrazložile su zašto su ZA, dok one koje dude ne daju djeci nisu obrazlagale zašto im ne daju....

mame.. zašto ne dajete dude djeci?
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
zanimaju me mame koje neće iz nekih uvjerenja ni probati dati djetetu dudu.. iz kojih uvjerenja i kako one obrazlažu svoje stavove

pogotovo mame čija djeca sisaju prste a one im ne daju dudu

ovo i mene zanima
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2009., 10:33   #53
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
pa vidim cure koje su ZA obrazložile su zašto su ZA, dok one koje dude ne daju djeci nisu obrazlagale zašto im ne daju....

mame.. zašto ne dajete dude djeci?
Jer ju neće.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2009., 10:37   #54
tj.. da politički objasnim.. zasada su bili odgovori ultra lijevičarski.... ili lijevo centar.. nije se javila nijedna ultra desničarka da obrazloži svoj stav
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2009., 10:38   #55
Smart.. to je dobro ako ju neće... nema potrebe za njom...
Moja je počela gurati prste u usta i issati čak po 4 prsta.. i to sma tolerirala ali kada je šaku stavila u usta e tu sam se već zamislila....
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2009., 10:49   #56
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
Smart.. to je dobro ako ju neće... nema potrebe za njom...
Moja je počela gurati prste u usta i issati čak po 4 prsta.. i to sma tolerirala ali kada je šaku stavila u usta e tu sam se već zamislila....
Ovaj ne gura prste (njih voli zabit u oko ), nego cucla šaku, al ne da ju stavi u usta nego prisloni usta na nju i onda nekak cmače, ali brzo ga prođe, valjda zato jer ništa ne izlazi iz nje.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2009., 11:03   #57
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
Ovaj ne gura prste (njih voli zabit u oko ), nego cucla šaku, al ne da ju stavi u usta nego prisloni usta na nju i onda nekak cmače, ali brzo ga prođe, valjda zato jer ništa ne izlazi iz nje.
pametno dijete
da cmače vjerojatno.... i odustane.. nije tvrdoglav...(tvoja sreća) ova moja imam ponekad osjećaj da ju staviš na kravu da bi kravu pojela i tvrdoglava ko mazga (a ne znam na koga )

i moja zabija prste u oko.. i kada ju hranim gura prste istovremeno sa sisom/dudom.. e tada traje borba da joj izbijem prste iz ustiju...
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2009., 11:45   #58
Šta joj braniš da uopće sisa prste? Zašto? Mislim da je sisanje baš palca kad se ide spavati i sl. nešto što treba pokušati izbjeći, ali trpanje u usta, sisanje i lizanje prstića i šakice je faza ispitivanja okoline i treba im dopustit to. Također će i stopalo trpat u usta kad budu mogli. Ja svom to ne branim.

Moj je na "na dudi" od drugog dana, meni je mlijeko došlo tek treći dan, tako da je jadničak dok nije navlačio ciku bio na dudi da se smiri. Uglavnom je koristimo ta spavanje, tu i tamo po danu kad zakenjka. Nemam niš protiv dude, ali mi je i super kad ju bebe ne žele. Iako pretpostavljam da to kompenziraju molestiranjem cike 24/7.
__________________
Say something perfect, something I can steal.
me in honey is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2009., 11:56   #59
Dobro pretpostavljaš.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2009., 12:01   #60
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
pa vidim cure koje su ZA obrazložile su zašto su ZA, dok one koje dude ne daju djeci nisu obrazlagale zašto im ne daju....

mame.. zašto ne dajete dude djeci?
ni moja neće. imala ju je par dana kad je imala soor, onda bi joj namazala daktarin na to pa bi pocuclala minutu dvije i odmah izbacila.
jednostavno ne želi ni dudu ni flašicu, kad sam morala izać izdojeno je pila na čašu s kljunom jer je flašicu gurala od sebe.
prste nikad nije sisala, u usta ne stavlja baš pretjerano stvari ali ja sam uvijek kraj nje pa vidim kaj stavlja. evo jučer je u u-bahnu probala stavit u usta onu žnjoru s kojom se kolica zavežu
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:37.